Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

microSIM w Plusie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:29

Cześć, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z uzyskiwaniem tych kart? Dzisiaj kupiłem poza Plusem iPhone'a, zmieniłem abonament i "nagle" okazało się w punkcie sprzedaży, że jednak nie mają, jak to się mówi, "na stanie". Trzeba czekać około tygodnia. Czy to zawsze tak wygląda, czy raczej muszę wybrać się w podróż po salonach i punktach sprzedaży w moim mieście?

#2 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:30

W ramach przedłużenia umowy w Plusie w salonie firmowym bralam iPhone 4, microsim wymieniono mi nieodpłatnie od ręki.

#3 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:37

Bardzo dziękuję. Czyli rada jest taka: szukać w kolejnych punktach? W między czasie napisałem maila do BOK, bo dodzwonić się do konsultanta nie mogę. Byłem w ośmiu punktach sprzedaży Plusa we Wrocławiu i albo twierdzili, że w ogóle nie mają iPhone'a w sprzedaży, albo że nie wiadomo, kiedy będzie. W końcu kupiłem w iSpocie, a resztę przygód z operatorem opisałem powyżej. Nic tylko ciężko westchnąć.

#4 eroberto1

eroberto1
  • 285 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:54

a nie szkoda czasu i paliwa lub butów na chodzenie po salonach? Nożyczki, pilniczek do paznokci, szablon microsim i 10 minut i jesteś twórcą własnego microsima :)

#5 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:56

Pewnie bym na to poszedł, gdyby nie moje "legendarne" zdolności manualne:) Swoją drogą – poziom indolencji u znacznej części spotkanych przeze mnie sprzedawców i beztroski wywołanej własną niekompetencją odbiera mi ochotę na wszystko;(

#6 eroberto1

eroberto1
  • 285 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:59

Jeżeli moje wielkie łapy zrobiły pięknego microsima to napewno ogarniesz temat :) Co do pracowników salonów to można by nie jedną książkę napisać... ja miałem do czynienia z orłami z pomarańczy i na wspomnienie o ich zdolnościach smiech mnie ogarnia

#7 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:02

Mnie też zadzwiwli w salonie firmowym w Łodzi jak zaoferowali mi 4 na przedłużenie umowy, bowiem miałam już przenosić się do T-Mobile. Na Twoim miejscu sprawdziłabym w innych salonach z dostępnością mikrosim na stanie, jakoś nie chce mi się wierzyć aby we Wrocławiu nie mieli microsim w Plusie.

#8 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:07

Poczekam te kilka dni. Skoro mają w ofercie te karty, w końcu do mnie dotrze. Napisałem kilka maili do innych salonów we Wrocławiu, liczę, że któryś się odezwie. W tym momencie bardziej chodzi mi o "sprawę" niż o samą kartę (bo tę przytnę w dowolnym punkcie naprawy).

---------- Wpis dodano o 21:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:05 ----------

Mnie też zadzwiwli w salonie firmowym w Łodzi jak zaoferowali mi 4 na przedłużenie umowy, bowiem miałam już przenosić się do T-Mobile.

Byłem w analogicznej sytuacji, ze stosunkowo wysokim abonamentem (z usługą blackberry pod 200zł), długim, bo ponad 10-letnim stażem i zaproponowano mi za 1799 zł plus czekanie nie wiadomo ile. Wolałem pójść do iSpotu i kupić natychmiast bez konieczności rozmowy z idiotą, który twierdził, że chociaż chcę iPhone'a, to on wolałby mi sprzedać Samsunga, bo "to też elegancki aparacik".

Też liczę, że we Wrocławiu w końcu dostanę w jakimś punkcie od razu tę kartę.

#9 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:22

Poczekam te kilka dni. Skoro mają w ofercie te karty, w końcu do mnie dotrze. Napisałem kilka maili do innych salonów we Wrocławiu, liczę, że któryś się odezwie. W tym momencie bardziej chodzi mi o "sprawę" niż o samą kartę (bo tę przytnę w dowolnym punkcie naprawy).

---------- Wpis dodano o 21:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:05 ----------


Byłem w analogicznej sytuacji, ze stosunkowo wysokim abonamentem (z usługą blackberry pod 200zł), długim, bo ponad 10-letnim stażem i zaproponowano mi za 1799 zł plus czekanie nie wiadomo ile. Wolałem pójść do iSpotu i kupić natychmiast bez konieczności rozmowy z idiotą, który twierdził, że chociaż chcę iPhone'a, to on wolałby mi sprzedać Samsunga, bo "to też elegancki aparacik".

Też liczę, że we Wrocławiu w końcu dostanę w jakimś punkcie od razu tę kartę.


Ja zatem miałam więcej szczęścia bowiem iPhone 4 był na stanie i przy abo 120 zł m-c zapłacłam za niego 1500 zl, microsim tak jak napisałam Ci wczesniej wymienili od ręki.

#10 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:17

Jeszcze dopytam o aktywację microsim w salonie Plusa: rozumiem, że bezboleśnie. Po prostu "zczytali" dane z abonamentu i nie trzeba targać ze sobą jakiś zaświadczeń i innych rzeczy poza NIPem etc.?

#11 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:21

Nie, nic nie musiałam ze sobą targać wszystko odbyło się szybko, idealnie i bezboleśnie :)

#12 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:33

Pytam na wypadek kolejnych dramatycznych trudności – ta Plus-owa karta micro nie ma pinu, tak jak chce tego ode mnie iphone (jest bez simlocka)?

#13 Quuba777

Quuba777
  • 979 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:34

W Gdańsku otrzymałem kartę na poczekaniu.. Kwestia salonu ; )

Karta ma PIN, dostajesz go wydrukowanego na plastiku, na którym jest karta.
PIN łatwo później usunąć (Ustawienia/Telefon/PIN karty SIM)

#14 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:37

W Gdańsku otrzymałem kartę na poczekaniu.. Kwestia salonu ; )

Karta ma PIN, dostajesz go wydrukowanego na plastiku, na którym jest karta.


Ale jak włączam iPhone'a teraz bez karty, to on chce, bym włożył kartę bez PIN-u? Co trzeba będzie robić?

#15 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:41

Ale jak włączam iPhone'a teraz bez karty, to on chce, bym włożył kartę bez PIN-u? Co trzeba będzie robić?


Spokojnie aktywujesz iPhone microsim z PIN"em po prstu go wpiszesz, a potem tak jak radzi Quuba777 go sobie usuniesz. Wszystko zadziała przerabiałam to u siebie.

#16 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 22:53

:) Próbuję się zabezpieczyć na przyszłość, bo na pomoc w Plusie nie liczę, a zaniepokoiło mnie to info. na początku, że telefon żąda karty bez pinu + informacja w podręczniku użytkownika iOS 5, że w razie braku dostępu do sieci komórkowej, by aktywować telefon, trzeba go podłączyć do komputera. U Was tak, jak rozumiem, nie było? Pytam też z tego powodu, że jak pójdę po tę magiczną kartę, to chcę korzystać z telefonu, a nie biec do domu/pracy, by podłączyć, zaktywować, i dopiero potem normalnie używać.

#17 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 23:03

Ja aktywowałam telefon przez itunes, po uprzednim włożeniu micorsim i podłączeniu telefonu do maca, podałam pin i powitał mnie ekran powitalny z pytanie czy chce wgrać kompie z 3gs czy ustawić jako nowy. Aktywacja bez komputera i itunes mozliwa jest od softu 5.0.

#18 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 23:07

Dzięki jeszcze raz. Nie mam co teraz gdybać. Poczekam na kartę i w razie czego później będę prosił o pomoc.

#19 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 stycznia 2012 - 23:10

Z pewnością wszystko pójdzie dobrze, bez obaw.

#20 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 21 stycznia 2012 - 00:00

Jak przeczytałem, mój iP4 ma iOS 5, więc skonfiguruje go z komputerem. Zastanawia mnie tylko, dlaczego chce karty mikrosim bez pinu (to chyba mało prawdopodobne, by sprzedawali takową bez zabezpieczenia)?

#21 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2012 - 00:05

Karty bez PIN iOS żada od dawna, taki głupkowaty komunikat, nalezy go zignorować i normalnie podać PIN. Nie sprzedadzą Ci w Plusie karty microsim bez pinu. Teoretycznie możesz taką karte poprzez nakładkę włożyć do normalnego telefonu i na nim zdjąc PIn a dopiero potem wpakować ją do iPhone. Tylko po co tyle zachodu skoro wystarczy ten PIN normalnie na iPhone podać.

#22 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 21 stycznia 2012 - 11:37

update: kartę micro już namierzyłem, teraz czeka mnie walka z Plusem, by uzyskać wreszcie (chociaż stosowne żądanie podpisałem wczoraj) dezaktywację usługi blackberry i aktywację pakietu 7GB. Poważnie rozważam zmianę operatora:/

#23 japanicz

japanicz
  • 146 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 14:33

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wszystko poszło bezboleśnie, poza, oczywiście, obsługą operatora, którego nie polecam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych