Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalana klawiatura(white)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Max22

Max22
  • 159 postów
  • SkądCzęstochowa, PL

Napisano 13 stycznia 2012 - 18:51

Witam:) Wczoraj, mniej więcej o 21 zalałem herbatą moją białą klawiaturę. Klawiatura jest przewodowa, tak jak wspomniałem-white, ma jakieś 4 lata. Podłączyłem ją dzisiaj około 14 i niestety nie działa parę klawiszy, między innymi spacja, cudzysłów, myślnik. Da się coś zrobić ? Czymś przeczyścić(jak? Wyjąć wszystkie klawisze i "przejechać" np. spirytusem, czy jakoś inaczej?)? Dodam, że bardzo mi zależy na naprawie, bo niespecjalnie mam pieniądze na zakup nowej. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 13 stycznia 2012 - 21:19

Chodzi o białą "rynienkę" Apple ? Jeśli tak - trzeba ją niestety rozebrać, zmyć z jej środka herbatkę & wysuszyć, złożyć. Śrubki na spodzie = imbus 1 mm (przy odrobinie cierpliwości & zdolności da radę odkręcić je odpowiednim narzędziem w rozmiarze 1,5 mm). Zalecana substancja do mycia "wnętrzności" - alkohol izopropylowy (w aptece można dostać nasączone nim opatrunki). UWAGA - ścieżki nadrukowane na wewnętrznych foliach należy przemywać bardzo ostrożnie - bardzo łatwo z niej się ścierają.

#3 knera

knera
  • 138 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 stycznia 2012 - 23:45

Trochę z tym zabawy jest, ale ten typ klawiatury jest do wyczyszczenia. Dużo cierpliwości i nie śpieszyć się. Sam rozebrałem i wyczyściłem kilka takich klawiatur (oczywiście model "przedaluminiowy"), udają się przywrócić do ponownego stanu używalności. Raz pamiętam pewien gościu wylał zupę barszcz na taką klawiaturę, śmiechu miałem co niemiara, bo wyglądała jakby krwawiła.
W sieci jest gdzieś instrukcja rozebrania, jak znajdę podrzucę tutaj linka.

---------- Wpis dodano o 23:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:38 ----------

Link do instrukcji poniżej:
Apple USB keyboard repair | Applefritter




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych