Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FCX - Wielopunktowa maska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tapster

tapster
  • 60 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 stycznia 2012 - 15:53

Witam. Potrzebuję uzyskać efekt, by osoba przechodząca w kadrze odsłania napis. W FCX znalazłem efekt maski, jednak jak wiadomo człowiek to nie idealnie wyprostowana deska. Wiem, że w programach konkurencji da się uzyskać zadowalający efekt dzięki wielopunktowej masce z krzywymi a nie jak to ma miejsce w FCX idealnie prostymi liniami. Np. Jakbym chciał zrobić by tocząca się moneta lub piłeczka odsłoniła napis to jakoś czuję się bezradny w FCX. PS. Może zostało to przerzucone do Motion? Jednak tam też nic takiego nie widzę.

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 08 stycznia 2012 - 16:00

Swego czasu uzyskiwalem taki efekt w LiveType. Nie wiem jak to wyglada w FCX, bo nie chce u siebie tego g...a. Pozdrawiam.

#3 tapster

tapster
  • 60 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 stycznia 2012 - 16:38

Ok. Znalazłem. Rzecz znajduje się w Motion5 W nowej grupie dodajemy text. Następnie dodajemy maskę (Add Image Mask), używamy Bezier Tools, przenosimy efekt na wcześniej utworzoną maskę po czym można zająć się animacją frame by frame i powoli odkrywać tekst działając na warstwie Bazier Tools. Można tworzyć nieskończenie wielopunktową maskę z krzywymi i nie tylko.

#4 megamasta

megamasta
  • 152 postów

Napisano 08 stycznia 2012 - 20:13

a pokazesz nam jak Ci to wyszło? :)

#5 Dorsześ

Dorsześ
  • 170 postów
  • SkądToruń / Aberdeen

Napisano 18 lutego 2012 - 11:03

Ok.
Znalazłem.
Rzecz znajduje się w Motion5

W nowej grupie dodajemy text.
Następnie dodajemy maskę (Add Image Mask), używamy Bezier Tools, przenosimy efekt na wcześniej utworzoną maskę po czym można zająć się animacją frame by frame i powoli odkrywać tekst działając na warstwie Bazier Tools.
Można tworzyć nieskończenie wielopunktową maskę z krzywymi i nie tylko.


A wiesz może jak zabrać się za zakrycie fragmentu obrazu?
Pracuję nad projektem i chciałbym zapikselować logo na bluzie osoby w kadrze.
Znalazłem tą opcję w FCP X, niestety nie jestem w stanie ustawić pixelozy tak by zawsze była nad tym logiem.
Jak wiadomo człowiek jest ruchomy i nie idealnie prosty (jak wspomniana deska). I tu jest właśnie mój problem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych