Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

warto jeszcze kupować iPhone 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
863 odpowiedzi w tym temacie

#201 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 12:46

Co masz na myśli mówiąc że nie potrafi się ktoś obsługiwać urządzeniem, które jest oparte na innej platformie niż iOS? Jeśli masz na myśli to, że po wyjęciu telefonu z pudełka musisz wgrywać na niego jakieś dziwne room'y, usuwać połowę plików itd to jest to bez sensu. Po wyjęciu telefonu z pudełka powinien od razu pracować tak jak powinien, czyli płynnie i bez przycięć.


Wyobraź sobie,że na swoim SII o wyjęciu z pudełka nie musiałem wgrywać żadnych dziwnych romów,nawet niedziwnych. Nie usuwałem połowy plików,ba,nie usunąłem żadnego. Działa płynnie i bez zacięć. Dziwne,naprawdę.

#202 AssuanShi

AssuanShi
  • 346 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 12:53

Wyobraź sobie,że na swoim SII o wyjęciu z pudełka nie musiałem wgrywać żadnych dziwnych romów,nawet niedziwnych. Nie usuwałem połowy plików,ba,nie usunąłem żadnego. Działa płynnie i bez zacięć. Dziwne,naprawdę.


To chyba tylko i wyłącznie dzwonisz i piszesz sms'y z tego telefonu. Nie oszukujmy się, każdy android po wgraniu gier, muzyki czy zdjęć muli. I nie wmówisz mi, że tak nie jest bo miałem nie jeden telefon na androidzie :)

#203 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 13:38

Oczywiście, że ten telefon muli. Kolega po 2 tygodniach się poddał i wgrał sam Jelly Bean. Dopiero wtedy urządzenie zaczęło działać poprawnie. Zresztą iP4 to powinien być porównywany z SGS I, bo to ten sam czas. A porównania w jakości działania nie ma.

#204 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 grudnia 2012 - 13:53

To chyba tylko i wyłącznie dzwonisz i piszesz sms'y z tego telefonu. Nie oszukujmy się, każdy android po wgraniu gier, muzyki czy zdjęć muli. I nie wmówisz mi, że tak nie jest bo miałem nie jeden telefon na androidzie :)

Ja w moim Nexusie 7 mam załadowaną pamięć prawie całą, zostało mi może ze dwa gibamajty danych i wciąż działa świetnie, nie odczuwam zacięć, czy tam spowolnienia. Samsungi mają to do siebie, że mają TouchWizz'a, który jest... szkoda nawet dokańczać. Czysty Android, to zupełnie coś innego. :>

#205 AssuanShi

AssuanShi
  • 346 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 14:21

Ja w moim Nexusie 7 mam załadowaną pamięć prawie całą, zostało mi może ze dwa gibamajty danych i wciąż działa świetnie, nie odczuwam zacięć, czy tam spowolnienia. Samsungi mają to do siebie, że mają TouchWizz'a, który jest... szkoda nawet dokańczać. Czysty Android, to zupełnie coś innego. :>


Zgadza się urządzenia z serii Nexus dostają czystego androida, którego nie ma co porównywać do tych z SGS2 czy SGS3 i ich cudownymi nakładkami. Ale jeśli brać pod uwagę sgs2 i iP4, to ja stawiam na ten drugi.

#206 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 grudnia 2012 - 14:49

Zgadza się urządzenia z serii Nexus dostają czystego androida, którego nie ma co porównywać do tych z SGS2 czy SGS3 i ich cudownymi nakładkami. Ale jeśli brać pod uwagę sgs2 i iP4, to ja stawiam na ten drugi.

Ja tam zawsze "usuwam" nakładki. ;)

#207 rmn1

rmn1
  • 81 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 15:12

Ja gdzieś koło 17-18 strony pytałem o sensowność zmiany 3gs na 4 i sgs2, tak dla potomnych, wybrałem iphone 4. Mam nadzieję, że będę zadowolony.Tak czy siak napisze odczucia za pare dni.

#208 AssuanShi

AssuanShi
  • 346 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 15:59

Ja tam zawsze "usuwam" nakładki. ;)


Jeśli usuwasz nakładki to wiadomo, że to od razu inna sprawa :)

#209 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 16:04

Czyli kolega kupuje sprzęt, a oprogramowanie trzeba sobie spreparować samemu. Jak z Ikei.

#210 coryza

coryza
  • 24 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 grudnia 2012 - 21:39

Ja gdzieś koło 17-18 strony pytałem o sensowność zmiany 3gs na 4 i sgs2, tak dla potomnych, wybrałem iphone 4. Mam nadzieję, że będę zadowolony.Tak czy siak napisze odczucia za pare dni.

To i ja się pochwalę, ze po lekturze tego tematu oraz opiniach kilku osób kilka stron wcześniej zdecydowałem się na zakup iPhone 4 z AOS. Obecnie czekam na dostawę.
Z podziękowaniami poczekam aż nie przekonam się, że rady były słusznie :)

#211 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 grudnia 2012 - 22:38

Czyli kolega kupuje sprzęt, a oprogramowanie trzeba sobie spreparować samemu. Jak z Ikei.

Jeżeli "spreparowaniem" nazywasz zainstalowanie launchera, czyli zwykłej apki z Google Play, to spoko.

#212 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 29 grudnia 2012 - 23:40

To i ja się pochwalę, ze po lekturze tego tematu oraz opiniach kilku osób kilka stron wcześniej zdecydowałem się na zakup iPhone 4 z AOS. Obecnie czekam na dostawę.
Z podziękowaniami poczekam aż nie przekonam się, że rady były słusznie :)

Spokojnie , uwierz nam , że się nie zawiedziesz :) Telefon wart swoich pieniędzy . Spełnia wszystkie oczekiwania o ile nie myślałeś o mega zaawanoswanych grach 3D (Modern Combat 4 , Vice City , Real Racing 3 które gdzieś tam ma wyjść) . W takie gierki owszem pograsz , ale płynność i grafika będzie marna. Do wszystkiego innego tel powinien starczyć spokojnie . Potem znając życie zachcesz czegoś szybszego i szybszego .. normalna kolej rzeczy. Miło mi jak i pewnie wielu użytkownikom tego forum , że wybrałeś swój telefon , telefon od Apple.
Pozdrawiam :)

#213 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 30 grudnia 2012 - 19:54

Jeżeli "spreparowaniem" nazywasz zainstalowanie launchera, czyli zwykłej apki z Google Play, to spoko.


Nie. Tym terminem określam wgrywanie romów, kerneli itp.

#214 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 13:30

Jeżeli kogoś interesują tylko parametry tu jest porównanie Ip4 vs S3 mini:
Porównanie Apple iPhone 4 32GB vs. Samsung Galaxy S3 Mini - Dziewięć powodów dla Apple iPhone 4 32GB - VERSUS IO

Ale...
Samsung dalej jest w lesie jeżeli chodzi o obudowę- kiepskie plastiki.

#215 brokenmusic

brokenmusic
  • 228 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 15:39

Ja mam mega problem z tym iphonem. Muszę kupić 2sztuki iphonów. Żona koniecznie chcę białego i nowego, byłem pewien, że wezmę jej 4 z AOS. Ością w gardle stoi mi problem z anteną, znalazłem info, że bumper niekoniecznie rozwiązuje problem. Za droga to zabawka by były takie cyrki

#216 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 17:36

Ja tam się nie znam, ale mój iP4 niezależnie czy ma bumper czy nie - ma bardzo dobry zasięg zarówno sieci jak i WiFi. Nieporównywalnie lepszy niż np. SGS.

#217 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 stycznia 2013 - 18:13

Jeżeli kogoś interesują tylko parametry tu jest porównanie Ip4 vs S3 mini:
Porównanie Apple iPhone 4 32GB vs. Samsung Galaxy S3 Mini - Dziewięć powodów dla Apple iPhone 4 32GB - VERSUS IO

Ale...
Samsung dalej jest w lesie jeżeli chodzi o obudowę- kiepskie plastiki.


iPhone 4 ma autofocus, tryb HDR i bezprzewodowe aktualizacje. W porównaniu jest napisane, że nie.

#218 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 18:14

Ja mam mega problem z tym iphonem. Muszę kupić 2sztuki iphonów. Żona koniecznie chcę białego i nowego, byłem pewien, że wezmę jej 4 z AOS. Ością w gardle stoi mi problem z anteną, znalazłem info, że bumper niekoniecznie rozwiązuje problem. Za droga to zabawka by były takie cyrki


Hm...
Sądzę że problem z anteną w ip 4 to na początkowym etapie produkcji był.
Trochę czasu minęło od pierwszych wersji i zapewne Apple rozwiązało problem.

Możesz kupić przecież np. galaxy S3 mini za podobną kasę.

#219 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 stycznia 2013 - 18:58

iPhone 4 ma autofocus, tryb HDR i bezprzewodowe aktualizacje. W porównaniu jest napisane, że nie.

Bezprzewodowe aktualizacje ma każdy ówczesny Android. ;>

@Down: True that. :)

#220 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 stycznia 2013 - 19:02

Bezprzewodowe aktualizacje ma każdy ówczesny Android. ;>


Ma teoretyczna mozliwosc jej otrzymania. W praktyce wiadomo, ktore telefony jako jedyne maja je na czas i dluzej ;)

#221 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 stycznia 2013 - 19:06

Bezprzewodowe aktualizacje ma każdy ówczesny Android. ;>


Jajko na miękko gotujemy 5 minut. Nie oznacza to że iPhone ich nie ma.

#222 brokenmusic

brokenmusic
  • 228 postów

Napisano 01 stycznia 2013 - 20:43

Wybór miedzy iphonem a sgs mini to dla mnie żaden wybór. Nie chciałbym Samsunga gdyby nawet kosztował 500 zł.

#223 MC_

MC_
  • 6 835 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:05

A ja bym np. SGS 3 za 500 zł chętnie przygarnął. Nie jestem ani fanbojem ani hejterem, bo to dziecinne.

#224 brokenmusic

brokenmusic
  • 228 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 23:43

Też nie jestem fanboyem Apple, szczególnie dziś, kiedy zaczynam uważać, że ta firma ma najlepsze czasy za sobą. Samsung mnie przeraża swoim wykonaniem i zrąbanym ekranem z przesyconymi kolorami. W życiu jestem praktykiem i estetą, oczekuję, że mój sprzęt sprosta moim w sumie raczej małym wymaganiom i będę go używał z przyjemnością. Samsung w moim odczuciu nie spełnia punktu drugiego i nawet niska cena nie sprawi, że zrobię coś wbrew sobie

#225 Vibez

Vibez
  • 120 postów

Napisano 03 stycznia 2013 - 00:14

Słuchajcie, minął rok od założenia tematu i ponawiam pytanie z pierwszego postu: czy warto jeszcze kupić iP4? Mam podobne wymagania jak kolega który zakładał temat. Jak myślicie, czy moge kupując czwórkę liczyć jeszcze na ze dwa lata wsparcia systemowego od strony Apple czy już nie bardzo? :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych