Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

warto jeszcze kupować iPhone 4?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
863 odpowiedzi w tym temacie

#1 moltiver

moltiver
  • 97 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:39

Zamierzam niebawem kupić iPhone, ale zastanawiam się którego wybrać 4 czy 4S. Jeśli chodzi o 4 to po cenach z allegro widzę że najlepszym wyjściem jest kupno w Apple Store. W przyp iP4 zdarzają się przypadki dużo tańsze na allegro niż w AS (tak używane też biorę pod uwagę) I w tym miejscu pojawia się mój problem: czy warto jeszcze kupić iP4, bo chciałbym go tak poużywać teraz ze 2-3 lata. I czy nie będzie tak że po 1,5 roku okaże się, że jest już za słaby? W moim przypadku będzie głównie wykorzystywany do muzyki, ew. czasem jakieś gry ale bez szału.

#2 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:45

W moim przypadku będzie głównie wykorzystywany do muzyki, ew. czasem jakieś gry ale bez szału. vs. I czy nie będzie tak że po 1,5 roku okaże się, że jest już za słaby?

Nie sądzę by telefon za dwa lata był za słaby do odtwarzania muzyki i gier "bez szału". Więc śmało można wchodzić w 4 bez-'s'.

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:47

warto kupić iP4...zadaleś pytanie pokroju czy warto inwestować w iP3G....czwórka jeszcze będzie długo supportowana,tak jak 3GS,z tym że 4 jeszcze długo pożyje,a do celów jakie podałeś nie wykorzystasz w pełni jego możliwości;)

#4 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:49

Jesli glownie bedzie do sluchania muzy to dlaczego iPhone moze lepszym i tanszym rozwiazaniem bedzie ipod,pomyslales o takiej opcji?Czy po pół roku bedzie zaslaby a niby co by sie mialo zmienic za 1,5 roku w odsluchiwaniu muzyki?

#5 moltiver

moltiver
  • 97 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:50

czwórka jeszcze będzie długo supportowana,tak jak 3GS,z tym że 4 jeszcze długo pożyje,a do celów jakie podałeś nie wykorzystasz w pełni jego możliwości;)

właśnie o to mi chodziło, chciałem się dowiedzieć czy 4 będzie nadal równie długo wspierana, bo miałem wątpliwości czy nie stanie się tak, że wyjdzie iP5 to już 4 pójdzie w odstawkę i wszystkie nowości będą tylko na 4S i 5

edit:
potrzebuje też telefon, z tym że wiadomo smsy i rozmowy to oczywiste wiec nie pisałem ze będę to robił

#6 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:00

Jak wyjdzie iPhone 5 to w odstawkę zapewne pójdzie iPhone 3gs. Czwórka jeszcze długo będzie wspierana, pewnie aż do premiery iPhone 5s. Śmiało możesz brać iPhone 4, jeśli jest Ci on potrzebny do tych zastosowań tylko, o których wspominałeś.

#7 moltiver

moltiver
  • 97 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:04

to teraz jeszcze takie pytanie odwrotne, bo mnie naprowadziłeś na nie. Do czego można wykorzystać iP4S a 4 się nie będzie nadawała, albo sobie kiepsko poradzi?

#8 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:09

właśnie o to mi chodziło, chciałem się dowiedzieć czy 4 będzie nadal równie długo wspierana, bo miałem wątpliwości czy nie stanie się tak, że wyjdzie iP5 to już 4 pójdzie w odstawkę i wszystkie nowości będą tylko na 4S i 5


Apple wspiera swoje iUrządzenia dwie generacje wstecz,znaczy że iOS 5.x będzie ostatnią jaką dostanie mój 3GS,ale o iP4 się nie martw,czeka go jeszcze przynajmniej 2 lata życia;)

do czego można wykorzystać 4S? do tego samego co każdy smartfon + rozmowa z Siri,ale na iP4 została już przeportowana.....mnie osobiście 4S nie przekonuje,slyszałem o jego problemach z aparatem foto i żywotnością baterii...to taki usprawniony iP4,tak jak 3GS był poprawionym 3G (przez niektórych dopiero 3GS był uznany za to czym iPhone miał być pierwotnie)

#9 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 04 stycznia 2012 - 10:19

Do tego co napisałeś to i 3GS by jeszcze cie zadowolił...

#10 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 stycznia 2012 - 12:14

Jeśli chodzi o 4 to po cenach z allegro widzę że najlepszym wyjściem jest kupno w Apple Store.
W przyp iP4 zdarzają się przypadki dużo tańsze na allegro niż w AS (tak używane też biorę pod uwagę)


I don't get this part... to gdzie wg. Ciebie jest lepiej?

#11 moltiver

moltiver
  • 97 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 15:30

jesli chodzi o nowego iP4S to AS ma niższe ceny z tego co widzialem. ale iP4 już nie koniecznie bo w AS jest tylko 8GB wersja za 2kzl, a na allegro są 16 i 32gb jeszcze

#12 Kriisu

Kriisu
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 stycznia 2012 - 15:53

Wiadomo, że się opłaca. Oczywiste, że większa jest przepaść technologiczna pomiędzy 3Gs a 4 niż pomiędzy 4 a 4s. Zatem skoro telefon z 2009 jest jesczcze supportowany, to czwórka tym bardziej będzie i to jeszcze conajmniej ze dwa lata;) Jak jest kasa to kupuj śmiało:P

#13 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 stycznia 2012 - 17:46

Oczywiste, że większa jest przepaść technologiczna pomiędzy 3Gs a 4 niż pomiędzy 4 a 4s.


No chyba nie takie oczywiste. Nie wchodząc w szczegóły 3GS ma niemal identyczne podzespoły co 4. Natomiast 4S w stosunku do 4 ma 7x szybsza grafe i 2x szybszy cpu.

#14 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 stycznia 2012 - 17:52

No chyba nie takie oczywiste. Nie wchodząc w szczegóły 3GS ma niemal identyczne podzespoły co 4. Natomiast 4S w stosunku do 4 ma 7x szybsza grafe i 2x szybszy cpu.


No dobra ale aparat, wyświetlacz, obudowa, z wyglądu to samo, a w porównaniu z 3GS kosmos.

#15 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2012 - 22:17

Witam. Czy kwestia baterii w 4S jest wybiórczym problemem czy jednak bateria w 4 trzyma zauważalnie lepiej? Czy to prawda, że iphony z dystrybucji T-Mobile nie mają simlocka? Będą działać w Plusie bez problemu?

#16 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 21 kwietnia 2012 - 22:31

ja mam prawie tydzien 4S'a i bateria trzyma jak najbardziej ok. Przy sporym używaniu naprawdę sporym to na dzień starcza co dla mnie w przypadku Smarfona jest wystarczające, jak rano wezmę telefon żeby wytrzymał mi do późna wieczorem gdzie mogę go naładować i na rano mieć fula. Jak używam sporadycznie to i na około 2 dni starcza. Dziś np po wczorajszym ładowaniu które zakonczyłem przed spaniem i w sumie odłaczyłem telefon bo coś tam potrzebowałem sprawdzić to dziś na ta chwile zostało mi 47%. pzdr. Łukasz

#17 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 21 kwietnia 2012 - 23:48

4 a 4s nie ma zadnej roznicy. Ten sam telefon i ta sama funkcjonalnosc, więc moim zdaniem nie ma sensu przeplacac. Sam niedawno wziąlem 4 dla dziewczyny bo po roku przyslugiwał mi nowy telefon, osobiscie mam 4s i roznic nie widze.

#18 tomek:P

tomek:P
  • 173 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 22 kwietnia 2012 - 00:06

4 a 4s nie ma zadnej roznicy. Ten sam telefon i ta sama funkcjonalnosc, więc moim zdaniem nie ma sensu przeplacac. Sam niedawno wziąlem 4 dla dziewczyny bo po roku przyslugiwał mi nowy telefon, osobiscie mam 4s i roznic nie widze.


No niestety, ale to prawda nie jest.
Na codzień mam 4 i 4S- widzę sporą różnicę. 4S jest dużo szybszy i płynniejszy. Po jailbreaku różnicę widać jeszcze mocniej.
Moim zdaniem warto kupić 4S choćby dla samego wsparcia aktualizacji. Nie ma sensu pakować się w lekko mulącego iP 4 gdy na horyzoncie jest już następca jego następcy.

#19 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2012 - 10:31

Jak IP4 może mulić, jak mój 3GS działa płynnie? :) Chip graficzny jest mi potrzebny by obsłużyć płynnie Bejeweled, do innych gier mam iPada, 4S kusi aparatem w sumie tylko, Siri ponoć nudzi się po tygodniu - prawda to? Prawda, że serwery siri działają teraz dużo wolniej i czeka się na każdą odpowiedź sporo? W sumie mam dylemat czy warto dopłacać 500zł do lepszego aparatu w 4S... No i martwi mnie kwestia wyświetlacza, że może być "ciepły lub zimny" i nie mam wpływu na to co dostanę..

#20 pawel123t

pawel123t
  • 74 postów
  • SkądPoznań/Szamotuły

Napisano 22 kwietnia 2012 - 11:32

IMO między 4, a 4s jest spora różnica. Czip graficzny kilkukrotnie wydajniejszy, procesor dwurdzeniowy i na dobicie świetny aparat. Jeśli ktoś ma kasę warto dołożyć te 500zł. W moim przypadku niestety jej nie było i muszę zadowolić się zwykłą czwóreczką.

#21 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2012 - 11:57

Jak IP4 może mulić, jak mój 3GS działa płynnie? :)


Normalnie. Ma 4x tyle pixeli na ekranie a podzespoły bardzo podobne. 4'rka to taki 3GS ze 100kg cieżarkiem na szyi

#22 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:08

Mam iphone 4 i 4s i potwierdzam, że iPhone 4 potrafi mulić, jest różnica.

#23 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:31

To samo iPad 1 i 2.

#24 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:33

Jesli ktoś ma 10 lat i jest zapalonym graczem to może 4s jest minimalnie szybszy w innym przypadku jak w codziennym użytkowaniu nie widzę żadnych różnic.

#25 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 kwietnia 2012 - 13:53

Ale 3/4 osób zamiast wyjść się pobawić na miasto itp. woli się jarać tym, że gierka działa na wyższych detalach i ma włączający się szybciej kalendarz o 0,05s.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych