Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
* * * * * 1 g艂osy

warto jeszcze kupowa膰 iPhone 4?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
863 odpowiedzi w tym temacie

#1 moltiver

moltiver
  • 97 post贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:39

Zamierzam niebawem kupi膰 iPhone, ale zastanawiam si臋 kt贸rego wybra膰 4 czy 4S. Je艣li chodzi o 4 to po cenach z allegro widz臋 偶e najlepszym wyj艣ciem jest kupno w Apple Store. W przyp iP4 zdarzaj膮 si臋 przypadki du偶o ta艅sze na allegro ni偶 w AS (tak u偶ywane te偶 bior臋 pod uwag臋) I w tym miejscu pojawia si臋 m贸j problem: czy warto jeszcze kupi膰 iP4, bo chcia艂bym go tak pou偶ywa膰 teraz ze 2-3 lata. I czy nie b臋dzie tak 偶e po 1,5 roku oka偶e si臋, 偶e jest ju偶 za s艂aby? W moim przypadku b臋dzie g艂贸wnie wykorzystywany do muzyki, ew. czasem jakie艣 gry ale bez sza艂u.

#2 reader

reader
  • 1聽119 post贸w
  • Sk膮ddok膮d?

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:45

W moim przypadku b臋dzie g艂贸wnie wykorzystywany do muzyki, ew. czasem jakie艣 gry ale bez sza艂u. vs. I czy nie b臋dzie tak 偶e po 1,5 roku oka偶e si臋, 偶e jest ju偶 za s艂aby?

Nie s膮dz臋 by telefon za dwa lata by艂 za s艂aby do odtwarzania muzyki i gier "bez sza艂u". Wi臋c 艣ma艂o mo偶na wchodzi膰 w 4 bez-'s'.

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4聽066 post贸w
  • Sk膮dRzesz贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:47

warto kupi膰 iP4...zadale艣 pytanie pokroju czy warto inwestowa膰 w iP3G....czw贸rka jeszcze b臋dzie d艂ugo supportowana,tak jak 3GS,z tym 偶e 4 jeszcze d艂ugo po偶yje,a do cel贸w jakie poda艂e艣 nie wykorzystasz w pe艂ni jego mo偶liwo艣ci;)

#4 zibi27

zibi27
  • 174 post贸w
  • Sk膮dGdynia/vernon/fr

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:49

Jesli glownie bedzie do sluchania muzy to dlaczego iPhone moze lepszym i tanszym rozwiazaniem bedzie ipod,pomyslales o takiej opcji?Czy po p贸艂 roku bedzie zaslaby a niby co by sie mialo zmienic za 1,5 roku w odsluchiwaniu muzyki?

#5 moltiver

moltiver
  • 97 post贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 08:50

czw贸rka jeszcze b臋dzie d艂ugo supportowana,tak jak 3GS,z tym 偶e 4 jeszcze d艂ugo po偶yje,a do cel贸w jakie poda艂e艣 nie wykorzystasz w pe艂ni jego mo偶liwo艣ci;)

w艂a艣nie o to mi chodzi艂o, chcia艂em si臋 dowiedzie膰 czy 4 b臋dzie nadal r贸wnie d艂ugo wspierana, bo mia艂em w膮tpliwo艣ci czy nie stanie si臋 tak, 偶e wyjdzie iP5 to ju偶 4 p贸jdzie w odstawk臋 i wszystkie nowo艣ci b臋d膮 tylko na 4S i 5

edit:
potrzebuje te偶 telefon, z tym 偶e wiadomo smsy i rozmowy to oczywiste wiec nie pisa艂em ze b臋d臋 to robi艂

#6 effe

effe
  • 6聽545 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:00

Jak wyjdzie iPhone 5 to w odstawk臋 zapewne p贸jdzie iPhone 3gs. Czw贸rka jeszcze d艂ugo b臋dzie wspierana, pewnie a偶 do premiery iPhone 5s. 艢mia艂o mo偶esz bra膰 iPhone 4, je艣li jest Ci on potrzebny do tych zastosowa艅 tylko, o kt贸rych wspomina艂e艣.

#7 moltiver

moltiver
  • 97 post贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:04

to teraz jeszcze takie pytanie odwrotne, bo mnie naprowadzi艂e艣 na nie. Do czego mo偶na wykorzysta膰 iP4S a 4 si臋 nie b臋dzie nadawa艂a, albo sobie kiepsko poradzi?

#8 Smoczy

Smoczy
  • 4聽066 post贸w
  • Sk膮dRzesz贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 09:09

w艂a艣nie o to mi chodzi艂o, chcia艂em si臋 dowiedzie膰 czy 4 b臋dzie nadal r贸wnie d艂ugo wspierana, bo mia艂em w膮tpliwo艣ci czy nie stanie si臋 tak, 偶e wyjdzie iP5 to ju偶 4 p贸jdzie w odstawk臋 i wszystkie nowo艣ci b臋d膮 tylko na 4S i 5


Apple wspiera swoje iUrz膮dzenia dwie generacje wstecz,znaczy 偶e iOS 5.x b臋dzie ostatni膮 jak膮 dostanie m贸j 3GS,ale o iP4 si臋聽nie martw,czeka go jeszcze przynajmniej 2 lata 偶ycia;)

do czego mo偶na wykorzysta膰 4S? do tego samego co ka偶dy smartfon + rozmowa z Siri,ale na iP4 zosta艂a ju偶聽przeportowana.....mnie osobi艣cie 4S nie przekonuje,slysza艂em o jego problemach z aparatem foto i 偶ywotno艣ci膮 baterii...to taki usprawniony iP4,tak jak 3GS by艂 poprawionym 3G (przez niekt贸rych dopiero 3GS by艂 uznany za to czym iPhone mia艂 by膰 pierwotnie)

#9 iPhone 25

iPhone 25
  • 1聽030 post贸w
  • Sk膮dKielce

Napisano 04 stycznia 2012 - 10:19

Do tego co napisa艂e艣 to i 3GS by jeszcze cie zadowoli艂...

#10 Homer

Homer
  • 9聽977 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 04 stycznia 2012 - 12:14

Je艣li chodzi o 4 to po cenach z allegro widz臋 偶e najlepszym wyj艣ciem jest kupno w Apple Store.
W przyp iP4 zdarzaj膮 si臋 przypadki du偶o ta艅sze na allegro ni偶 w AS (tak u偶ywane te偶 bior臋 pod uwag臋)


I don't get this part... to gdzie wg. Ciebie jest lepiej?

#11 moltiver

moltiver
  • 97 post贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 15:30

jesli chodzi o nowego iP4S to AS ma ni偶sze ceny z tego co widzialem. ale iP4 ju偶 nie koniecznie bo w AS jest tylko 8GB wersja za 2kzl, a na allegro s膮 16 i 32gb jeszcze

#12 Kriisu

Kriisu
  • 76 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 04 stycznia 2012 - 15:53

Wiadomo, 偶e si臋 op艂aca. Oczywiste, 偶e wi臋ksza jest przepa艣膰 technologiczna pomi臋dzy 3Gs a 4 ni偶 pomi臋dzy 4 a 4s. Zatem skoro telefon z 2009 jest jesczcze supportowany, to czw贸rka tym bardziej b臋dzie i to jeszcze conajmniej ze dwa lata;) Jak jest kasa to kupuj 艣mia艂o:P

#13 Homer

Homer
  • 9聽977 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 04 stycznia 2012 - 17:46

Oczywiste, 偶e wi臋ksza jest przepa艣膰 technologiczna pomi臋dzy 3Gs a 4 ni偶 pomi臋dzy 4 a 4s.


No chyba nie takie oczywiste. Nie wchodz膮c w szczeg贸艂y 3GS ma niemal identyczne podzespo艂y co 4. Natomiast 4S w stosunku do 4 ma 7x szybsza grafe i 2x szybszy cpu.

#14 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1聽121 post贸w
  • Sk膮d艁贸d藕

Napisano 04 stycznia 2012 - 17:52

No chyba nie takie oczywiste. Nie wchodz膮c w szczeg贸艂y 3GS ma niemal identyczne podzespo艂y co 4. Natomiast 4S w stosunku do 4 ma 7x szybsza grafe i 2x szybszy cpu.


No dobra ale aparat, wy艣wietlacz, obudowa, z wygl膮du to samo, a w por贸wnaniu z 3GS kosmos.

#15 dm76

dm76
  • 2聽445 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 21 kwietnia 2012 - 22:17

Witam. Czy kwestia baterii w 4S jest wybi贸rczym problemem czy jednak bateria w 4 trzyma zauwa偶alnie lepiej? Czy to prawda, 偶e iphony z dystrybucji T-Mobile nie maj膮 simlocka? B臋d膮 dzia艂a膰 w Plusie bez problemu?

#16 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 post贸w
  • Sk膮dWolin

Napisano 21 kwietnia 2012 - 22:31

ja mam prawie tydzien 4S'a i bateria trzyma jak najbardziej ok. Przy sporym u偶ywaniu naprawd臋 sporym to na dzie艅 starcza co dla mnie w przypadku Smarfona jest wystarczaj膮ce, jak rano wezm臋聽telefon 偶eby wytrzyma艂 mi do p贸藕na wieczorem gdzie mog臋聽go na艂adowa膰 i na rano mie膰聽fula. Jak u偶ywam sporadycznie to i na oko艂o 2 dni starcza. Dzi艣 np po wczorajszym 艂adowaniu kt贸re zakonczy艂em przed spaniem i w sumie od艂aczy艂em telefon bo co艣聽tam potrzebowa艂em sprawdzi膰 to dzi艣聽na ta chwile zosta艂o mi 47%. pzdr. 艁ukasz

#17 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 post贸w

Napisano 21 kwietnia 2012 - 23:48

4 a 4s nie ma zadnej roznicy. Ten sam telefon i ta sama funkcjonalnosc, wi臋c moim zdaniem nie ma sensu przeplacac. Sam niedawno wzi膮lem 4 dla dziewczyny bo po roku przyslugiwa艂 mi nowy telefon, osobiscie mam 4s i roznic nie widze.

#18 tomek:P

tomek:P
  • 173 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw, PL

Napisano 22 kwietnia 2012 - 00:06

4 a 4s nie ma zadnej roznicy. Ten sam telefon i ta sama funkcjonalnosc, wi臋c moim zdaniem nie ma sensu przeplacac. Sam niedawno wzi膮lem 4 dla dziewczyny bo po roku przyslugiwa艂 mi nowy telefon, osobiscie mam 4s i roznic nie widze.


No niestety, ale to prawda nie jest.
Na codzie艅 mam 4 i 4S- widz臋 spor膮 r贸偶nic臋. 4S jest du偶o szybszy i p艂ynniejszy. Po jailbreaku r贸偶nic臋 wida膰 jeszcze mocniej.
Moim zdaniem warto kupi膰 4S cho膰by dla samego wsparcia aktualizacji. Nie ma sensu pakowa膰 si臋 w lekko mul膮cego iP 4 gdy na horyzoncie jest ju偶 nast臋pca jego nast臋pcy.

#19 dm76

dm76
  • 2聽445 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 22 kwietnia 2012 - 10:31

Jak IP4 mo偶e muli膰, jak m贸j 3GS dzia艂a p艂ynnie? :) Chip graficzny jest mi potrzebny by obs艂u偶y膰 p艂ynnie Bejeweled, do innych gier mam iPada, 4S kusi aparatem w sumie tylko, Siri pono膰 nudzi si臋 po tygodniu - prawda to? Prawda, 偶e serwery siri dzia艂aj膮 teraz du偶o wolniej i czeka si臋 na ka偶d膮 odpowied藕 sporo? W sumie mam dylemat czy warto dop艂aca膰 500z艂 do lepszego aparatu w 4S... No i martwi mnie kwestia wy艣wietlacza, 偶e mo偶e by膰 "ciep艂y lub zimny" i nie mam wp艂ywu na to co dostan臋..

#20 pawel123t

pawel123t
  • 74 post贸w
  • Sk膮dPozna艅/Szamotu艂y

Napisano 22 kwietnia 2012 - 11:32

IMO mi臋dzy 4, a 4s jest spora r贸偶nica. Czip graficzny kilkukrotnie wydajniejszy, procesor dwurdzeniowy i na dobicie 艣wietny aparat. Je艣li kto艣 ma kas臋 warto do艂o偶y膰 te 500z艂. W moim przypadku niestety jej nie by艂o i musz臋 zadowoli膰 si臋 zwyk艂膮 czw贸reczk膮.

#21 Homer

Homer
  • 9聽977 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 22 kwietnia 2012 - 11:57

Jak IP4 mo偶e muli膰, jak m贸j 3GS dzia艂a p艂ynnie? :)


Normalnie. Ma 4x tyle pixeli na ekranie a podzespo艂y bardzo podobne. 4'rka to taki 3GS ze 100kg cie偶arkiem na szyi

#22 effe

effe
  • 6聽545 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:08

Mam iphone 4 i 4s i potwierdzam, 偶e iPhone 4 potrafi muli膰, jest r贸偶nica.

#23 Homer

Homer
  • 9聽977 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:31

To samo iPad 1 i 2.

#24 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 post贸w

Napisano 22 kwietnia 2012 - 12:33

Jesli kto艣 ma 10 lat i jest zapalonym graczem to mo偶e 4s jest minimalnie szybszy w innym przypadku jak w codziennym u偶ytkowaniu nie widz臋 偶adnych r贸偶nic.

#25 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1聽121 post贸w
  • Sk膮d艁贸d藕

Napisano 22 kwietnia 2012 - 13:53

Ale 3/4 os贸b zamiast wyj艣膰 si臋 pobawi膰 na miasto itp. woli si臋 jara膰 tym, 偶e gierka dzia艂a na wy偶szych detalach i ma w艂膮czaj膮cy si臋 szybciej kalendarz o 0,05s.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych