Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Whited00r dla iPhone 2G/3G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#26 chmielek8

chmielek8
  • 9 postów

Napisano 01 lutego 2012 - 18:37

Siemka, zainstalowałem ten sofcik jakiś miesiąc temu. Powiem tak sofcik oczywiście jest już po JB więc tego procesu nie musimy wykonywać. Sofcik bazuje na iOS 3.1.3 (pokazuje w ustawieniach). Dodatkowo standardowo jest włączony od razu tapetka pod ikonkami, multitastking, procentowy wskaźnik baterii. Jak by nie było jest to jakiś plus bo nie musimy instlować Winterboard który ciągnie nasze cenne zasoby. Co tam jeszcze, a funkcja tworzenia folderów na app, działa identycznie jak na iOS 4+. Multitasting cóż wiadomo telefonik nie ma zbyt dużo ramu, gry odpalimy max 2-3 (zostaje około 15 ramu) zwykłych aplikacji typu sms, ipod, kalendarz itp. (około 8-10 aplikacji zostaje też około 10 ramu). Na starcie w SBS pokazuje 60-65 ram wiec całkiem dobrze. Po zmianie przez ifille można zainstalować appy na 4+ jednakże nie wszystkie działają ( jakieś 80% nie działa w tym i cenne GG :P). Po zainstalowaniu można zauważyć appy, których na zwykłym 3.1.3 nie znajdziemy a mianowicie : Video Cycoder ( kamera), Wideo (zapis z kamerki), Reminders (taki jakby program do planowania wydarzeń), oczywiście od razu mamy Cydie, program iCloud (nie testowałem czy działa) i Terminal, Oprócz tego ikonka Ipoda zamienia nam się na nutkę z iOS 5, dolny ten panelik na 4 ikonki jest taki jak w iOS4. Wady, zauważyłem jedną czasem przy włączaniu się telefonu jak już wyświetli się do odblokowania suwak przesuwamy i crash springboard (zdarza się to raz na 10 razy) i często crasha dostajemy gdy app się ładuje i podczas ładowania naciśniemy home. Problem z crashem podczas ładowania appa można rozwiązać backgounderem i activatorem. Powiem tak jeżeli zwykły 3.1.3 Ci odpowiada a oczekujesz na tym sofcie wielkich zmian i uzyskania iOS 5 to się zawiedziesz. Jeżeli chcesz zobaczyć jak to działa to warto. Wszystko można zrobić podobnie z Cydii, tylko trzeba się pomęczyć i wiadomo, że pociągnie to nam jakieś 10-15 ramu więcej. Tu jest wszystko ładnie zoptymalizowane więc raczej warto wgrać ładnie ułożony sofcik niż robić na własną rękę z cydii. Ja zmieniłem sofcik z czystej ciekawości, jednak, że działa prawie identycznie jak zwykły 3.1.3 nie chciało mi się wracać do zwykłego więc zostałem przy tym i różnice prawie nie zauważalne. Jest to raczej taka modyfikacja wyglądu niż softu. Dodam jeszcze ze stronki whited00r przetłumaczenie nowych appów - Multitasking : Whited00r Wielozadaniowość jest zoptymalizowana pod kątem niskiego środowiskach pamięci. Można ręcznie wybrać aplikacje do tła, po prostu przytrzymanie przycisku domu, podczas gdy w aplikacji.Bar Wielozadaniowość również pilotem i funkcję blokady obrotów. - Home Sccren : Z Whited00r, iPhone lub iPod Touch będą wyposażone w iOS 4 interfejsu użytkownika. Ustaw tło ekranu głównego bez spowalniania urządzeń, cieszyć się Reflective Dock i przezroczysty pasek stanu. Pamiętaj, że Whited00r nie używa Winterboard na Modyfikacje GUI, więc nie musisz się martwić o swoje urządzenie spowalnia! Folders : Whited00r zawiera foldery. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla Whited00r, Bringing Prawdziwe folderów do iOS 3. Jest to przykład funkcji przeniesiony doskonale. Reminders : Whited00r zawiera aplikację Przypomnienia z iOS 5. Tworzenie listy zadań z łatwością. iCloud : icloud przechowuje dokumenty aplikacji lub gry zapisuje i bezprzewodowo wypycha je do Dropbox, skąd można je udostępniać do wszystkich urządzeń Whited00r. Video : Whited00r zawiera najlepsze zastosowanie zapisu wideo. Jakość nagrania jest lepsza niż ta oferowana przez aplikację na AppStore. Safari : Whited00r oferuje kilka przydatnych zakładek, takich jak "Znajdź na stronie" i "Flash Video Converter". Ten ostatni pozwala na oglądanie wideo z większości stron Flash, takich jak Vimeo i YouTube. Możesz również odwiedzić stronę mobilną Whited00r i zainstalować alfanumeryczne hasło dla urządzenia. Newsstand : Whited00r 5 jest wyposażony w aplikację Kiosk. Obecnie jest web aplikacji zorientowanych na pozostanie w kontakcie ze środowiskiem Whited00r. (jednak jakoś słabo to działa) Appstore : Użytkowników Whited00r mogą korzystać z alternatywnych AppStore, gdzie znajduje się większość iOS3 kompatybilne aplikacje. Jeśli potrzebujesz klasycznej App Store, może zostać uruchomiony z zakładek Safari. (zapomniałem wcześniej dodać, appstore uruchamia się jako jakaś przeglądarka i appy ściągamy wprost z google) No to chyba na tyle. Trochę się rozpisałem ale myślę, że wielu to pomoże w wyborze ;]

#27 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 02 lutego 2012 - 07:43

Super ale czy ktoś zainstalował soft redd00r czyli prawdziwy ios4 z wyglądem ios5? Była juz dłuższy czas wersja BETA a czy juz wyszedł normalny niewiem ale to zdecydowanie lepsze wg mnie bo przeciez zadziałaja wszystkie programy wymagające ios4 :) A whiteed00r miałem kiedyś starszy i było to samo co u Ciebie, wszystko ok tylko ta denerwujaca niezgodność z programami dlatego zdecydowanie wole na ten poczekać.

#28 czacha11

czacha11
  • 291 postów

Napisano 02 lutego 2012 - 09:05

nie wyszedł. pisałem że teraz w lutym ma prawdopodbnie wyjść redd00r ktory bazuje na 4.2.1. musicie czekać

#29 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 28 lutego 2012 - 18:41

Witajcie. Tak czytam i się zastanawiam nad sensem instalacji tego 'softa'. Również jak kolega wyżej potrzebuję mieć dostęp do GG, które jest mi niezbędne. Luty dobiega końca. Czy ktoś może wie, czy już wyszedł ten sofcik bazujący na 4.x.x?

#30 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 28 lutego 2012 - 18:50

GG-Parlingo i po problemie.

#31 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 28 lutego 2012 - 21:10

W sumie, to też jakieś rozwiązanie ;). Dzięki

#32 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 03 marca 2012 - 15:42

E tam u mnie to Parlingo nie działało zbyt dobrze. No i jest o wiele więcej aplikacji które wymagają iOS 4.2. Wiecie czy wyszło, wkońcu już marzec jest :D A muszę koniecznie zmienić softa bo już App Store nawet tak zamula że masakracja...

#33 czacha11

czacha11
  • 291 postów

Napisano 03 marca 2012 - 16:05

jeszcze nie ma

whited00r

#34 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 04 marca 2012 - 15:01

Mam jeszcze jedno pytanko: Whited00r na iP 3G umożliwia opcję "personal hotspot"? Tak się składa że chciałbym mieć internet na tablecie, który nie posiada 3g, a nie chcę robić JB dla jednej aplikacji...

#35 Cubensis

Cubensis
  • 1 postów

Napisano 04 marca 2012 - 22:32

Ja nigdzie nie widzę ustawień 3g (ale może źle szukam). Mam pytanie odnośnie baterii. Przed chwilą wgrałem tego Whited00r. Gdy teraz się nim bawię, to co chwilę widzę, że mi o 1% spada poziom naładowania. To normalne? Wcześniej mi bateria trzymała 2-3 dni sporadycznego używania (smsy i rozmowy), ale nie miałem procentowego wskaźnika by to kontrolować. To są moje błędne odczucia, czy jednak tapetka i reszta softu ciągnie dodatkowy prąd?

#36 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 08 marca 2012 - 14:10

No coś napewno więcej ale bez powodu do zmartwień. Przynajmniej tak powinno być, bo niektórzy piszą że po wgraniu u nich whited00r strasznie słabo trzyma bateria. U mnie nie było z tym problemu jak miałem tego softa. @Czacha11 - A jak wyjdzie redd00r to na tej stronie co podałeś będzie pisało że nazywa się właśnie redd00r czy to nadal będzie whiteed00r bo tam coś pisze ale nie jestem pewien.

#37 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 08 marca 2012 - 20:25

To najprawdopodobniej będą dwie różne bajki od jednego yyy... hackera, producenta, developera czy kogo tam chcecie.

#38 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 13 marca 2012 - 09:12

No super tylko kiedy wreszcie wyjdzie skoro już połowa marca a miało być w lutym :D

#39 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 13 marca 2012 - 17:14

No super tylko kiedy wreszcie wyjdzie skoro już połowa marca a miało być w lutym :D


Nie mam zielonego pojęcia. Póki co nic oficjalnego na ten temat nie ma.

#40 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 10 kwietnia 2012 - 12:40

Ma ktoś jakieś wieści na temat tego redd00r ? :)

#41 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 10 kwietnia 2012 - 13:23

Ma ktoś jakieś wieści na temat tego redd00r ? :)


Było dużo szumu o tym, ale póki co nie wyszedł (miał wyjść na luty). Na YT jedyne co o tym jest to filmiki z betami, chociaż nie jestem do końca pewien co do ich wiarygodności (mogą być to fake'i).

#42 Dawdoo

Dawdoo
  • 65 postów

Napisano 11 kwietnia 2012 - 21:15

@edit wgrałem to i powiem że torpeda. Ale nie mam zasięgu... Pomoże ktoś ?? Na necie nic znaleźć nie mogę.

#43 hollowLies

hollowLies
  • 19 postów

Napisano 20 kwietnia 2012 - 15:10

Kiedy instaluje wyskakuje błąd. Co się dzieje ? Jak instaluje whited00r 5.1 to wyskakuję błąd 2003. Co zrobić ?

#44 sadomaso02

sadomaso02
  • 2 postów

Napisano 15 maja 2012 - 10:04

[CIACH]

Twój wpis został usunięty ze względu na błędną pisownię. Napisz jeszcze raz, poprawnie.
Pamiętaj, na tym forum bezwzględnie przestrzegamy zasad jęz. polskiego. Przeczytaj koniecznie [URL="http://myapple.pl/iphone-150/announcement-b-font-color-red-na-tym-forum-piszemy-zgodnie-z-zasadami-jez_-polskiego-font-b.html"]TO[/URL].

#45 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 02 czerwca 2012 - 11:52

Czyżby już wyszedł ten redd00r bo coś na fb widziałem i na yt Redd00r developer preview alpha #1 - YouTube ale nie wiem skąd go pobrać

#46 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 02 czerwca 2012 - 16:12

Sorki że się podepnę do tematu i troszeczkę mały ot zrobię. Mógłby ktoś podać mi link do Whitedoora 5.1 dla 2G? Najlepiej wersja normal bo na ich stronie są tylko linki do jakiejś badziewnej wyszukiwarki plików w której nie znalazłem nic działającego. Dzieki

#47 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 czerwca 2012 - 18:02

Sorki że się podepnę do tematu i troszeczkę mały ot zrobię.

Mógłby ktoś podać mi link do Whitedoora 5.1 dla 2G? Najlepiej wersja normal bo na ich stronie są tylko linki do jakiejś badziewnej wyszukiwarki plików w której nie znalazłem nic działającego.

Dzieki

Download Whited00r from SourceForge.net

#48 Artek777

Artek777
  • 499 postów
  • SkądSanok, PL

Napisano 03 czerwca 2012 - 11:01

A do redd00r mógł by ktoś dać link bo nie mogę znaleźć, o ile wyszedł ;)

#49 viewsonic666

viewsonic666
  • 239 postów
  • Skądcr0ydon

Napisano 06 czerwca 2012 - 19:49

Download Whited00r from SourceForge.net



Niestety stąd ściągałem i to jest Unlocker dla 3G :/

#50 andrzejos012

andrzejos012
  • 150 postów

Napisano 11 czerwca 2012 - 13:12

Jak wam zależy na aplikacjach np. do iOS 4.3 czy 5.0 to robicie edycje tego pliku co kolego wyżej wskazał. Po czym wchodzicie w Cydie i robicie upgrade programu który zdejmuje simlock ( ultrasn0w ale nie jestem pewien). Gotowe! W iTunes wyświetla że mamy ios taki jak sobie wpisaliśmy i możemy sobie instalować programy wymagające ios 5. Ps. W cydi też wyświetla że mamy ios np.5 Ja tą operacje robiłem na iphone 3g z whited00r 5.1 i Firmware 06.15.00. Jak chcecie to mogę wrzucić skinshot`y.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych