Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

USB pod Parallels


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 10:23

Pomocy! Zanim zrobiłem jakiś zalecany update do parallels wszystko działało. Teraz zainstalował się parallels tools i zepsuł USB. Nie działa mi klucz HASP do Lexa, wyskakuje komunikat, że "usb device is used by naother application". Oczywiście klucz HASP NIE JEST używany przez żadną inną aplikację, a lex go nie widzi.

#2 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 22 czerwca 2007 - 10:33

sprawdz czy masz podmontowane USB w Paralles, ewentualnie wsadz klucz dopiero po odpaleniu "P"

#3 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 10:43

sprawdz czy masz podmontowane USB w Paralles, ewentualnie wsadz klucz dopiero po odpaleniu "P"


USB jest, klucz HASP jest na liście. Inne rzeczy też. Po wybraniu czegokolwiek (HASP czy isight) wyskakuje komunikat, że USB używane przez inną aplikację. To samo po wpięciu klucza po odpaleniu parallels.


Kolejna lekcja pt. "lepsze jest wrogiem dobrego" odrobiona. Po jaką cholerę instalowałem te "ulepszenia", skoro działało...

#4 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:03

Jeśli to wersja 3, wcześniej skonfiguruj by urządzenia USB miały priorytet w windows. Edit/virtualmachine/USBController/connect to guest os. Odpalasz windę i dopiero podpinasz urządzenie na usb, powinno zadziałać ;)
  • Paweł K. lubi to

#5 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:04

To nie jest wersja 3, wersja 2 z jakimś updatem (darmowym). U opcjach usb jest ustawione, że ma się odłączać od Mac OS i podłączać w guest OS. Działało to normalnie, póki nie zainstalowało się jakieś parallels tools.

#6 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:17

Ja pod 2 za chiny ludowe nie mogłem podłączyć swoich Garminów, teraz robię to bez problem. Myślałem że to "odkrycie" pomoże, szkoda :(

#7 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:21

Wygląda na to, że w ogóle zepsuła się obsługa USB. Spróbuję przeinstalować to parallels. Ciekawe, skąd pobiorę poprzednią wersję, do której mam klucz.

#8 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:31

A przypadkiem nie updatowales ostatnio systemu do 10.4.10 ? Bo jesli tak to to jest powodem nie dzialania USB ani pod Parallels ani pod VMware ... G.

#9 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 czerwca 2007 - 11:50

Sprawdziłem pod 3 usb działała tak ładnie jak działało ;) więc może to nie upgrade systemu

#10 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 12:11

A przypadkiem nie updatowales ostatnio systemu do 10.4.10 ? Bo jesli tak to to jest powodem nie dzialania USB ani pod Parallels ani pod VMware ...

G.


A updatowałem, zgodnie z zasadą, że lepsze... Ale USB działało od razu po upgradzie.

Poradziłem sobie z problemem, niestety nie do końca w taki sposób, jak chciałem, tzn. zrobiłem upgrade do parallels 3.0

#11 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 22 czerwca 2007 - 12:16

Musisz zaktualizować Parallels'a, VMware już wypuściło update pod 10.4.10.

#12 palmo

palmo
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2007 - 16:14

Parallels wydał update ktory usuwa ten problem. Zainstalowalam uaktualnienie i usb dziala znowu dobrze :-)

#13 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 25 czerwca 2007 - 18:02

hmm, a ja mam taki problem: podczas podpinania pod Parallels kamery w MB na chwile mi ja odlacza i Windows glupieje - stwierdza ze nie ma do niej sterownika, a chwile wczesniej (zanim ja rozlaczy) sterownik jest aktywny (po tym samoczynnym rozlaczeniu go gubi i nie mozna uzywac kamery - Win stwierdza nieznane urzadzenie). Znacie ten problem? Jest jakies obejscie? dodam ze mam najnowsze wydanie Parallels (28)

#14 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 29 września 2007 - 12:36

ja mam problem z usb na Parallels od poczatku ;/ w ogole mi nie dziala! jak podlaczam ipoda i mam wlaczonego Par. pokazuje mi sie ze urzadzenie jest uzywane przez innego uzytkownika lub jest inny problem i prosze sprobowac jeszcze raz. i tak za kazdym razem i z kazdym urzadzeniem usb. w czym tkwi problem? prosze o pomoC!

#15 jagodaa

jagodaa
  • 82 postów

Napisano 15 października 2007 - 21:18

prosze pomozcie! slyszalam ze jakos mozna normalnie podlaczac usb na parallels. kiedy pisze prace na office na parallels nie moge jej zgrac na usb za czym idzie ze nie mam jej jak przenosic ;/ czy wy tez macie z tym problem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych