Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Motorola RAZR vs iPhone 4S


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 18:34

Witam co sądzicie o porównaniu Motoroli RAZR z iPhone 4S ?? Motorola ma całkiem niezłe parametry i ten wygląd ! Szukam nowego telefonu tak więc czekam na wasze odp.

#2 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 25 grudnia 2011 - 19:27

Ferrari czy Bentley...kwestia potrzeb, przeznaczenia, nie napisałeś nic tak naprawdę. Osobiście wziąłbym Moto, ale to kwestia potrzeb, a póki co znam tylko swoje.

#3 XironX

XironX
  • 62 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 19:45

Musisz brać pod uwagę, że to storna poświęcona sprzętom Apple, a jeśli chodzi o mnie to sądzę, że mimo wszystko iPhone 4s. To multum jego funkcji, najlepszy system mobilny - iOS, App Store, bezawaryjność, aparat no i szybkość, a tu mimo wszystko zwycięża jabłko. Wiesz to tylko moje zdanie, nie jestem fanem Apple, ale szanuję jego produkty i jak kupuję to wiem, że płacę za jakość. Wybór należy do ciebie. Życzę udanych zakupów

#4 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 grudnia 2011 - 19:48

To jest kwestia wyboru iOS vs. Android, bo pod względem wykonania i wyglądu oba smartfony są z najwyższej półki.

#5 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 19:52

Ja też skierowałbym się w stronę iPhona 4s, jednak nie oznacza to, że Motorola wyprodukowała gniot. Jednak tak jak XironX wspomniał największą zaletą jabłka jest jego system iOS, który posiada największy mobilny sklep z aplikacjami, a mianowicie App Store.

#6 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 grudnia 2011 - 20:44

Zdecydowanie iPhone 4s.

#7 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudnia 2011 - 21:09

To jest kwestia wyboru iOS vs. Android


Błąd. To kwestia wyboru dobrze i źle wspieranego smartphone z przerobionym przez Motorole softem. Gdyby to była kwestia wyboru iOS vs Android to temat nazwałby sie iPhone vs Nexus.

#8 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 21:15

Tak tylko nexus jest brzydki

#9 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudnia 2011 - 21:45

Tak tylko nexus jest brzydki


Będziesz sie z nim ru***ł czy z niego dzwonił ? :D

#10 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 22:02

Dla mnie wygląd telefonu jest ważny

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 grudnia 2011 - 22:52

Zgadzam sie, jest ważny ale nie najważniejszy. Moim zdaniem głównym problemem Nexus'a jest to ze jest wielki jak patelnia dla człowieka o normalnych gabarytach. W takim razie kup iPhone, bo jak kupisz Motke za pol roku wyjdzie nowy model a Ty będziesz musiał ściągać z ruskich forów nowe softy.

#12 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 25 grudnia 2011 - 23:55

iPhone ma za mały ekran jak dla mnie...

#13 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 26 grudnia 2011 - 02:18

Błąd. To kwestia wyboru dobrze i źle wspieranego smartphone z przerobionym przez Motorole softem. Gdyby to była kwestia wyboru iOS vs Android to temat nazwałby sie iPhone vs Nexus.


Znowu przyszedł fanboj Nexusa. Myślisz, że Nexus reprezentuje Android? Nie jest zbytnio znany i niezbyt często jest kupowany. A wygląd cię nie interesuje, czy to tylko wypowiedź, która ma uzasadniać, że mimo wszystko Nexus nie ma wad?
Jeśli cię obraziłem w każdym razie przepraszam, ale dosyć często widze jak chwalisz się Nexusem, a to troszkę działa na nerwy. Wiem powinienem się uspokoić, ale zauważ, że na tym forum nie ma innego człowieka, który chwalił by się serią Nexus

#14 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2011 - 02:53

Błąd. To kwestia wyboru dobrze i źle wspieranego smartphone z przerobionym przez Motorole softem. Gdyby to była kwestia wyboru iOS vs Android to temat nazwałby sie iPhone vs Nexus.


Motorola Mobility została przejęta przez Google.. więc o jakim braku wsparcia tu piszesz? I skąd wiesz, że w sofcie do Razr bezpośrednio nie będzie już mieszać Google?

#15 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 grudnia 2011 - 16:31

Znowu przyszedł fanboj Nexusa. Myślisz, że Nexus reprezentuje Android? Nie jest zbytnio znany i niezbyt często jest kupowany. A wygląd cię nie interesuje, czy to tylko wypowiedź, która ma uzasadniać, że mimo wszystko Nexus nie ma wad?
Jeśli cię obraziłem w każdym razie przepraszam, ale dosyć często widze jak chwalisz się Nexusem, a to troszkę działa na nerwy. Wiem powinienem się uspokoić, ale zauważ, że na tym forum nie ma innego człowieka, który chwalił by się serią Nexus


Chwale każdy telefon, który ma dobre wsparcie i tylko takie kupuje. W stanach Nexus jest dobrze znany ponieważ tylko tam operatorzy go reklamują i oferują. Oczywiście, ze seria Nexus reprezentuje Android'a ponieważ zawsze na Nexusie prezentowana jest jego najnowsza odsłona, zawsze on dostaje pierwszy aktualizacje, jest pozbawiony nakładek i nosi przydomek "true blood Android", "royal Android" czy "developers device". Każdy inny telefon to tylko "wariacja" na temat androida a producentom nie zależy na tym żeby system był aktualny.

---------- Wpis dodano o 16:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:22 ----------

Motorola Mobility została przejęta przez Google.. więc o jakim braku wsparcia tu piszesz? I skąd wiesz, że w sofcie do Razr bezpośrednio nie będzie już mieszać Google?


A Ty skąd wiesz, za tak będzie? Dopóki nie wyjdzie Nexus od Motorolii to daje głowę, ze nic sie nie zmieni. Pierwszy Atrix stanął na 2.3 i nic nie dało wykupienie Motki przez Google.

#16 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 26 grudnia 2011 - 17:07

Ale co ma jakiś Atrix do najnowszego RAZR? RAZR to zaawansowany flagowiec,a nie zwykły android

#17 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 grudnia 2011 - 17:14

Ale co ma jakiś Atrix do najnowszego RAZR? Atrix to stary tel...


Stary to jest iPhone 2G i 3G. Atrix ma rok, jest na 2 rdzeniowym procu a jej software woła o pomstę do nieba, bo korzysta z połowy mocy. Szkoda, ze Google nie wprowadzi żadnych kar dla producentów telefonów za brak wsparcia bo jest związany umowa open source... a wszyscy sie tak podniecaja ta otwartoscia.

#18 Dawidos

Dawidos
  • 568 postów

Napisano 26 grudnia 2011 - 17:20

[QUOTE=Homer;1776099]Chwale każdy telefon, który ma dobre wsparcie i tylko takie kupuje. W stanach Nexus jest dobrze znany ponieważ tylko tam operatorzy go reklamują i oferują. Oczywiście, ze seria Nexus reprezentuje Android'a ponieważ zawsze na Nexusie prezentowana jest jego najnowsza odsłona, zawsze on dostaje pierwszy aktualizacje, jest pozbawiony nakładek i nosi przydomek "true blood Android", "royal Android" czy "developers device". Każdy inny telefon to tylko "wariacja" na temat androida a producentom nie zależy na tym żeby system był aktualny.[COLOR="Silver"]

No źle wiesz, co z tego, że najnowsza wersja powstaje na Nexusie, jak sławy nie zyska? Najbardziej znanym telefonem z Androidem w czterech literach jest SGS II, a nie jakiś tam Nexus S, czy Nexus One. I na pewno jak mówisz komuś Android, to prędzej człowiek wyobraża sobie SGS II, niż Nexusa, ba chyba tylko 1-5% osób wyobraziło by sobie Nexusa. A o tych przydomkach nie słyszałem. Rozumiem, że możesz być fanem Nexusa i szanuję twoje zdanie, ale bez przesady, Twój co drugi post chwali Nexusa. Oczywiście nic do niego nie mam i nie wiem, może jest jednak boski?? Ja go nie posiadam i wątpię, by w najbliższym czasie miało to się zmienić

#19 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 grudnia 2011 - 18:05

No źle wiesz, co z tego, że najnowsza wersja powstaje na Nexusie, jak sławy nie zyska? Najbardziej znanym telefonem z Androidem w czterech literach jest SGS II, a nie jakiś tam Nexus S, czy Nexus One. I na pewno jak mówisz komuś Android, to prędzej człowiek wyobraża sobie SGS II, niż Nexusa, ba chyba tylko 1-5% osób wyobraziło by sobie Nexusa. A o tych przydomkach nie słyszałem. Rozumiem, że możesz być fanem Nexusa i szanuję twoje zdanie, ale bez przesady, Twój co drugi post chwali Nexusa. Oczywiście nic do niego nie mam i nie wiem, może jest jednak boski?? Ja go nie posiadam i wątpię, by w najbliższym czasie miało to się zmienić


Może w Polsce jest najbardziej rozpoznawalny, ale na świecie już nie... Ja np. od zawsze uważam Nexusy za "matkę" androida i tylko telefon z tej serii skłoniłby mnie do przesiadki z iOS'a. Reszta to telefony nieudolnie próbujące działać jak pierwowzór którym jest Nexus, na którym masz wsparcie systemu jak ma to miejsce w sprzęcie Apple.

#20 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 grudnia 2011 - 18:07

to, że na hasło Android 99% wyobrazi sobie serię Galaxy to kwestia marketingu nie faktu, że póki co jedynie Nexus jest jedynym telefonem, który dostaje wsparcie systemowe wprost od Google. W tej kwestii stoi na równi z iOS i Windows Phone, gdzie wspracie dla systemu jest bezpośrednie od jego producenta. Droga ta wygląda producent systemu -> telefon. W świecie Androida, poza Nexusami, wygląda to Google -> producent telefonu i jego widzimisię -> telefon.

#21 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 grudnia 2011 - 18:25

W świecie Androida, poza Nexusami, wygląda to Google -> producent telefonu i jego widzimisię -> telefon.


Jeszcze operator. Są tacy co nie dostali jeszcze 2.3 na SGS1 więc to jest juz totalna padaka. Tak jak powiedziałeś, WP7, iPhone i Nexus to są jedyne oficjalne serie telefonów. To, ze nie zawsze maja najmocniejsze podzespoły nie ma znaczenia, bo te co maja zazwyczaj maja kijowy soft który ich nie wykorzystuje i kolo sie zamyka.

#22 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 26 grudnia 2011 - 18:29

Ale co ma jakiś Atrix do najnowszego RAZR? RAZR to zaawansowany flagowiec,a nie zwykły android


Oba te smartfony, w odróżnieniu od Nexusa mają nakładkę, która skutecznie pozbawia je możliwości pełnego wykorzystania ich możliwości.

#23 gyc78

gyc78
  • 98 postów

Napisano 26 grudnia 2011 - 19:42

Nie wiem co poniektórzy mają z tymi aktualizacjami..?!? Telefon przestanie dzwonić, smsy wysyłać..?!? Jeszcze nie tak dawno temu nikt sobie tym głowy nie zawracał a i same telefony miały dłuższy żywot. Dziś kiedy co chwila wychodzą nowe modele i ludzie 'konsumują' co chwila 'nówkę sztukę' jakie to ma znaczenie?

#24 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 grudnia 2011 - 20:32

Dziś kiedy co chwila wychodzą nowe modele i ludzie 'konsumują' co chwila 'nówkę sztukę' jakie to ma znaczenie?


No widzisz, dla kogoś kto nie wpadł w spiralę slepego konsumpconizmu, ważniejsze jest wsparcie ich sprzętu niż wieczna pogoń za megapixelami i megahercami. Prawie jak umysłowe niewolnictwo - pracuj, zarabiaj, wydawaj i znowu pracuj, zarabiaj wydawaj i w kółko bo co pól roku ktoś wypuszcza o 200mhz szybszy tel.

#25 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 26 grudnia 2011 - 20:47

@Homer Twoje wypowiedzi na temat Nexusa są delikatnie mówiąc przesadzone. Rozumiem w temacie związanym z nim - pisz ile dusza zapragnie, produkuj się, chwal pod niebiosa - jednak, wszędzie Nexus i Nexus. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie porównać Cię do sławy onetowej - Katolik2010, którego wypowiedzi pojawiają się wszędzie, czy to na temat, czy też nie. Odrobinę umiaru. Nexus jest świetny - sam się obroni - ale jeżeli będę czytał więcej Twoich wypowiedzi, obrzydzę go sobie i nie sięgnę po ten sprzęt, bo jak sobie wspomnę owe święte krucjaty to mnie się odechce tego sprzętu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych