Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zostałem oszukany Proszę o pomoc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:13

Mam ogromny problem zamówiłem telefon na aukcji internetowej kup teraz strona ebay.pl. Napisałem do sprzedawcy e-mail odpisał mi że jak jestem zainteresowany to proszę zadzwonić więc zadzwoniłem wszystko mi omówił zestaw oprogramowanie itd zakupu dokonałem w poniedziałek i powiedziałem sprzedawcy żeby wysłał mi dane to wpłacę mu pieniądze przelewem i On wyśle paczkę pytał się nawet jaki kurier mi odpowiada i że nawet mogę odbiór osobisty lecz miałem trochę daleko całą Polskę przejechać więc zgodziłem się na kuriera nawet mówił mi że zaznaczy kurierowi że przed potwierdzeniem odbioru będę mógł otworzyć paczkę i sprawdzić zawartość więc w środę wieczorem wpłaciłem mu 1130zł na konto po czym zadzwonił do Mnie i powiedział żebym mu wysłał potwierdzenie to jutro z samego rana wyśle paczkę żebym na piątek miał. W czwartek dzwonię do Niego koło 17 nikt nie odbiera później koło 18,19 wkońcu piszę sms-a czemu Pan nie odbiera. Dostałem odpowiedź jestem na konferencji nie mogę rozmawiać więc czekam 23 dalej nic na następny dzień rano próbuje nic rozłącza się specjalnie, więc w szkole spróbowałem dzwonić z kolegów telefonów odbierał jak usłyszał mój głos rozłączał się wieczorem pisze ktoś do Mnie na gg ty psie jeba*y jak wpadnę do (Moja miejscowość) to cię zapier** zdrukowałem wszystkie dane jego nr konta aukcje i tą rozmowę byłem na Policji zgłosiłem sprawę i Policjant powiedział mi że te groźby to nic nie jest..... Moje pytanie odnośnie pieniędzy czy serwis wypłaci mi odszkodowanie? Zwróci Moje pieniądze? I ile może taka sprawa potrwać? Z góry dziękuję. Mam przelewy wszystkie jego dane wszystkie dowody sprawa jest na Policji już koło 3 tygodni i nadal nie mam choćby najmniejszej informacji nie wiecie ile może ta sprawa potrwać i czy jest szansa wogóle na odzyskanie Moich pieniędzy? ;( 1200 zł poszło się walić gdybym mógł dorwać tego skur..... Widziałem że administratorzy pisali na jakich użytkowników uważać że były sytuacje że po wpłacie pieniędzy nie dostali sprzętu czy wrócono im pieniądze? Bo coraz bardziej wątpię w Polsce przestępca ma lepiej niż pokrzywdzony....

#2 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:18

Nie jesteś pierwszy i nie ostatni , proponuje uzbroić się w cierpliwość , takie sprawy trwają długo , miałem raz taką sytuacje , dostawałem masę listów na temat sprawy w sądzie i decyzji , po 1,5 roku dostałem informacje o wyroku i zobowiązanie do spłacenia osób poszkodowanych.

#3 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:35

Transakcja odbyła się przez Allegro - oficjalne kup teraz, czy poza aukcją? Korzystałeś z płacę z allegro (PayU)?
Program Ochrony Kupujących - Aukcje internetowe Allegro


#4 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:38

Transakcja odbyła się przez Allegro - oficjalne kup teraz, czy poza aukcją? Korzystałeś z płacę z allegro (PayU)?
Program Ochrony Kupujących - Aukcje internetowe Allegro


Wystarczyło by przeczytać co autor napisał, chyba dwa razy powtarzać nie musi tego samego?

#5 KacperWWA

KacperWWA
  • 1 252 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:38

Transakcja odbyła się przez Allegro - oficjalne kup teraz, czy poza aukcją? Korzystałeś z płacę z allegro (PayU)?
Program Ochrony Kupujących - Aukcje internetowe Allegro


Chyba przeczytałeś sam tytuł , co ? .
Napisał wyraźnie że kupił w serwisie aukcyjnym ebay a pieniądze przelał na konto , zwykłym przelewem

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2011 - 20:43

Wystarczyło by przeczytać co autor napisał, chyba dwa razy powtarzać nie musi tego samego?

Jasne, mój bład. Kliknąłem w link do allegro mieszcący się pod słowem "aukcji" - to mnie zmyliło. Całość przeczytałem.
@Uken podaj link.

#7 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:36

http://cgi.ebay.pl/w...:EOIBSA:PL:1123
To trochę czasu. Napaliłem się na tego iphone'a miałem SE XPERIA ARC z saolnu sprzedałem za 1000 zł nówka i wpłaciłem temu ....... pieniądze a na tyle miał tupet że po dokonaniu wpłaty zadzwonił do Mnie żebym mu wysłał potwierdzenie jeszcze pytał jakim kurierem chcę i kontakt się urwał nawet nie ma odwagi telefonu odebrać chociaż nadal ma włączony i Policja ma jego IP wszystko i nie wiem co oni robią.
Właśnie serwis ebay nie zwraca kosztów tak jak allegro niestety więc może się okazać że nic nie bd miał ...... :(

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2011 - 21:43

Heh, nowy iPhone 4 32GB za 1100 zł. Sprzedający miał wcześniej wystawiony komentarz negatywny przez innego użytkownika za takiego samego iPhone. Nie dało Ci to nic do myślenia? Wszystko w temacie jasne. Takie sprawy trwają bardzo długo, stracisz więcej nerwów niż pieniędzy, tak jak KacperWWA napisał.

#9 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 05 grudnia 2011 - 22:09

Wiem dałem się naciąć ale szukałem tyle i natrafiłem to było spontanicznie ale dzwoniłem gadałem z Nim. Nie miał negatywnego żadnego Po Mnie kogoś oszukał tylko tamten wpłacił mu 200 zł bo gadałem z Nim. Nie miał żadnego komentarza.

#10 1mysliwy1

1mysliwy1
  • 99 postów

Napisano 05 grudnia 2011 - 22:44

Popraw posta - tego się nie da czytać.

wieczorem pisze ktoś do Mnie na gg ty psie jeba*y jak wpadnę do (Moja miejscowość) to cię zapier** zdrukowałem wszystkie dane jego nr konta aukcje i tą rozmowę byłem na Policji zgłosiłem sprawę i Policjant powiedział mi że te groźby to nic nie jest....

Nie wierzę.

#11 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 06 grudnia 2011 - 00:47

Wiem dałem się naciąć ale...Nie miał negatywnego żadnego Po Mnie kogoś oszukał tylko tamten wpłacił mu 200 zł bo gadałem z Nim.Nie miał żadnego komentarza.


Żadne ale.
Dałeś się naciągnąć na swoje własne życzenie.
NIE kupuje się drogich towarów od sprzedawców bez ŻADNEGO rekordu sprzedaży.
Po drugie: płaci się PAY PAL'em-jestes wtedy objęty tzw. Buyer Protection Program.
Wystarczyło wykazać minimum tzw.chlopskiego rozumu.
Pretensje teraz to możesz mieć...ale tylko do samego siebie.

#12 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 20:50

1mysliwy1 Policjant mi tak powiedział i przy sporządzaniu raportu sprawy wogóle nie wpisał nic o tych groźbach bo powiedział że to jest za mało co On Mnie straszył....... to jest Polska! Miesiąc sprawa zgłoszona do tej pory nie kiwnęli palcem nawet bo dzwoniłem do Nich. A po telefonie do Nich zadzwoniłem do tego oszusta o dziwo odebrał i ja Dzień Dobry On też ja mówię czemu nie odbierasz moich telefonów i gdzie jest moja paczka? A on wykręcać się zaczął głupio śmiać powiedział że chyba mi się coś pomyliło i że chyba śnie że mi kasę odda ;/

#13 janeczeknt

janeczeknt
  • 15 postów

Napisano 07 grudnia 2011 - 23:05

Sprzedawcy-złodzieje to psychologowie.

Taki człowiek wie że ty jako młody chłopak będziesz oszczędzał pieniądze i codziennie wchodził na allegro sprawdzając ile Ci jeszcze brakuje do upragnionego iPhona. On wykorzysta to z premedytacja!

Kiedyś jak sprzedawałem rozbity samochód (prawie zginęła w nim moja siostra więc sprzedałem za grosze) kupiec, handlował autami i był głupi jak but, po transakcji powiedział mi: "Panie ja tak Pana stargowałem bo widać że pan wk****y i się tylko pozbyć tego auta chce. To się wyklepie i kupi je jakiś ojciec koło 30 i będzie jeździł tym z rodziną na weekendy za miasto."

Po takim tekście zacząłem uważać, są ludzie którzy nie handlują tylko oszukują. Dałeś się nabrać najpewniej człowiekowi który często robi tego typu przekręty.
Ja wtopiłem tak 500 zł, ale żeby pojechać i osobiście coś załatwić musiałbym wydać 300 i zmarnowany czas.
Głowa do góry! Nie tylko kasa się liczy!

#14 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 08 grudnia 2011 - 20:08

Dzięki Janeczeknt. Wiesz zbierałem tyle pieniądze pracowałem na wakacjach i szukałem właśnie jak mówiłeś i oddałem mu wszystkie pieniądze teraz nie mam telefonu ani pieniędzy, a ten gnój czuje się bezkarny dzwoniłem dziś odebrał i klnie do Mnie i jeszcze mówi że mi się cośchyba w głowie pomyliło to szczyt........ Żebym miał jego prawdziwy adres chociaż a nie fałszywy to bez zastanowienia sam bym działał minął prawie miesiąc Policja nic nie zrobiła....

#15 gutekintruz

gutekintruz
  • 111 postów

Napisano 11 grudnia 2011 - 00:05

Mam nadzieje, że chociaż Ci się uda. Ja kupiłem tak iPhone 4 32 gb w styczniu tego roku i do teraz brak pieniędzy a policja "szuka"...

#16 kris89

kris89
  • 202 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 grudnia 2011 - 08:15

sposrod wszystkich forow ktore przegladam, najmniej w mozgu maja osoby na myaple. nigdzie tak czesto ludzie nie daja sie oszukac. zauwaqzcie roznice. nie zostaliscie oszukani tylko daliscie sobie zabrac kase jak dziecko cukierka. iphone 4 32 za 1100. come on, to na kilometr smierdzi. jeszcze gosc komentow nie ma. bedziesz wiedzial na drugi raz. a takie tematy ciagle sie beda tu pojawiac.

#17 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 grudnia 2011 - 09:18

Dokładnie, zupełnie nie rozumiem, jak można przelać pieniądze zupełnie obcej osobie na allegro bez żadnych komentarzy. Zwłaszcza, że cena była mega podejrzana. Wcale mi nie żal takich ludzi, bo oni sami hodują takich złodziei w tym kraju.

#18 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 11 grudnia 2011 - 09:44

I ktoś ma fajne święta, a ktoś ich nie ma. Przez posty przewija się opinia "to Twoja wina,ze kupiłeś". Ja uważam, że nie popełnił błędu, chciał kupić i sprzedwaca / w tym przypadku zwykły złodziej / okazał się na tyle świnią, że wykorzystał fakt jeden, kupujacym jak widzę po formie budowy zdań i wypowiedzi jest osoba młoda. Jedno jest pewne, jeśli liczysz na zwrot pieniędzy, to się zdziwisz. Po 1 do rozprawy dojdzie po długim czasie /min. 1,5 roku, czasem i 3 lub 4 lata/. Po 2 na rozprawie głównej, przed odczytaniem wyroku powinienes poprosić o wpisanie do wyroku, że jeśli oskarżony nie zwróci Ci w określonym czasie kwoty wraz z należnymi odsetkami to automatycznie zostanie mu zamieniony wyrok z zawieszenia na wyrok pozbawienia wolności. Jest to gwarancja, że będzie się starał spłacić poszkodowanemu kwotę jaką jest winny, a nie uciekał przed tym licząc na przeciaganie w czasie. Dla mnie Panowie takim ludziom powinno się obcinać ręce, taka kanalia i tak nie jest zdolna do normalnej i uczciwej pracy. Żeruje na normalnych ludziach, najgorsze w tym wszystkim jest to, że wymiar sprawiedliwości w swej opieszałości działania powoduje, że kara zamiast natychmiastowa i bolesna, staje się jedynie symboliczna. Taki s...syn przychodzi do sądu i mówi, że to było 4 lata temu, teraz jest inny i się zmienił oraz chrzani coś o tym, że jest mu przykro. Dla mnie to niestety deprymuje i psuje zdrowych obywateli, którzy widząc takie rzeczy własnie piszą, że czują się gorsi , niż złodzieje w tym kraju. Napiętnujmy w sieci takich drani, wymieniajmy się nickami, numerami gg, ksywami, miejscowościami takich oszustów, Wtedy zmniejszy się mozliwość ich działania. Na koniec zastanawia mnie jedna sprawa. Jak to jest, że nie można podać publicznie danych oszusta, skoro sam upubliczniał swoje dane w sieci celem zwabienia innej osoby, z zamiarem oszustwa? Nie powinniśmy być bezbronna masą, która nie ma możliwości własnej ochorny przed takimi typami.

#19 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 11 grudnia 2011 - 13:55

Chciałem sobie prezent na Święta zrobić......... Ale dowiedziałem się że Policja ich ma bo wyłożyłem ich im jak na tacy tego co Mnie oszukał a Oni doszli do tego że jest ich 3 z Warszawy.... i Białegostoku i sprawę przejęła Warszawa więc może jednak się uda.

#20 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 14 grudnia 2011 - 13:44

I ktoś ma fajne święta, a ktoś ich nie ma.
Na koniec zastanawia mnie jedna sprawa. Jak to jest, że nie można podać publicznie danych oszusta, skoro sam upubliczniał swoje dane w sieci celem zwabienia innej osoby, z zamiarem oszustwa? Nie powinniśmy być bezbronna masą, która nie ma możliwości własnej ochorny przed takimi typami.

To jest w tym wszystkim nagorsze-taki frajer cie oszukal a ty nie mozesz nawet jego imienia i nazwiska ( pewnie i tak falszywego) podac bo zaraz cie zgarna za upublicznianie danych osobowych ... Kpina

#21 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 15 grudnia 2011 - 20:37

To czekanie jest najgorsze tak naprawdę nie wiadomo na co;/ Jak bd coś wiedział napiszę dzięki wszystkim.

#22 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 16:49

Dostałem wiadomość od Policji że prowadzi tą sprawę jakiś tam Komendant i nadzoruje Prokuratura Rejonowa dalsze informacje po zakończeniu sprawy nie orientuje się ktoś ile by to mogło potrwać??

#23 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2012 - 16:57

Takie sprawy toczą się nawet do roku czasu, jak nie dłużej.

#24 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 09 stycznia 2012 - 17:01

Aha dzięki ;/

#25 Uken

Uken
  • 21 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 18:42

Proszę o pomoc zgłosiłem sprawę na Policję w listopadzie niby działają dostali jego wszystkie dane i do tej pory nic nie zrobili chyba jaja ktoś sobie robi teraz akurat mam czas bo leże w domu ze złamaną kością ogonową xD i przeglądam aukcję i proszę iPhone 4 32 GB NOWY! | eBay ten Człowiek tylko inne konto zrobił dalej próbuje ludzi oszukać myślałem że Mnie trafi co robić? Zadzwoniłem z innego numeru że chcę kupić telefon ale tylko za pobraniem poznałem jego głos powiedział że tylko wpłata na konto przez paypal też nie można nie wiem co zrobić bo Policja dzwoniąc do Niego tylko go wystraszyła i zniszczył tamta kartę sim i kupił nową i dalej oszukuje. Proszę o pomoc.
Zmioeniłem język prosze o nie usuwanie mojej wypowiedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych