Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logo MyApple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Logo MyApple (0 użytkowników oddało głos)

  1. Logo nr. 1 (60 głosów [58.25%])

    Procent z głosów: 58.25%

  2. Logo nr. 2 (37 głosów [35.92%])

    Procent z głosów: 35.92%

  3. Nie wiem (6 głosów [5.83%])

    Procent z głosów: 5.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#26 likuziak

likuziak
  • 101 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 14 czerwca 2007 - 19:07

Nie macie innych problemów?

#27 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:26

Forum jest dla użytkowników, więc chyba zamiast narzekać powinno się docenić że admin pyta ich o zdanie...

#28 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:40

Nie macie innych problemów?


Mi się trochę włosy rozdwajają, a co?

#29 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:48

I ja za jedynką ;)

#30 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:14

Logo nr 2 sugeruje bycie przyciskiem, kolejną ikoną paska narzędzi......


No bo w zasadzie jest przyciskiem - po kliknięciu kieruje na główną stronę Forum. Zakładam, że ta funkcjonalność ma pozostać.
W odróżnieniu np. od loga np. Onetu czy Interii - które nie mają żadnej funkcjonalności.

#31 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:19

Niby tak, ale chodziło mi o bycie bardziej przyciskiem niż logiem. A akcent jest odwrotny, najpierw logo, a przy okazji przycisk.

#32 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:58

No bo w zasadzie jest przyciskiem - po kliknięciu kieruje na główną stronę Forum. Zakładam, że ta funkcjonalność ma pozostać.
W odróżnieniu np. od loga np. Onetu czy Interii - które nie mają żadnej funkcjonalności.


Tylko że ta funkcjonalność jest kompozycyjnie całkowicie nie poprawna.

#33 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:59

Ponieważ wywołałem chyba tę dyskusję moim pierwszym postem dot. Toolbara, doprecyzuję co miałem na myśli na samym początku.
Logo - samo w sobie jest OK. Ma swój charakter, wyróżnia się wśród wszystkich elementów strony i jest rozpoznawalne. Ale w mojej ocenie te jego "kanciaste" kształty, prostokątne, różnokolorowe podkreślenia nie do końca już pasują do dominujących na stronie owali i półcieni. Zwłaszcza po zmianie ikon z Toolbar-a. Jego forma wygląda nieco jak z "innej bajki" (by nie powiedzieć archaicznie).
Takie było moje pierwsze wrażnie dziś rano po wejściu na stronę Forum.

W gruncie rzecz nie chodzi mi więc o to, czy logo powinno być przyciskiem, na jakim umieścić je tle itp., ale raczej o to, czy nie powinno powoli ewoluować wraz z ogólnym layout-em strony. Najlepszym przykładem jest tu historia loga Renault (również bardzej typografia niż godło, z powolną ewolucją od "kanciastych" do bardziej łagodnych, mniej ostro zarysowanych linii).

#34 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 23:02

A ile lat liczy sobie firma Renault? Jak dojdziemy do ich wieku, nasze logo również będzie już klasykiem typografii.

#35 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 czerwca 2007 - 23:12

A ile lat liczy sobie firma Renault? Jak dojdziemy do ich wieku, nasze logo również będzie już klasykiem typografii.


Dla mnie trochę już jest - kojarzy mi się z krojem Rockwell w wersji, jaką pamiętam jeszcze z Cyfroseta (Antykwa linearna szeryfowa). Ale dajmy spokój. Nie ma sensu robić burzy w szklance wody. Większości Forumowiczów też odpowiada jego obecna forma, więc dyskusja robi się jałowa.
Vox populi, vox dei.

Pozdrawiam.

#36 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 16 czerwca 2007 - 11:04

Werszyn nomber łan :D ta ramka w wersji 2 jest raczej kulfoniasta i psuje overall menu...

#37 woojt

woojt
  • 300 postów
  • SkądWuWuA --> The Right Side

Napisano 16 czerwca 2007 - 12:24

zgadzam się dareksem - ogólnie logo jest archaiczne - te różne kolory kojarza mi się logo Apple sprzed 20 lat kiedy jabłuszko było w kolorze tęczy - totalny oldschool w negatywnym znaczeniu. No i czcionka jak z maszyny do pisania. Zróbcie coś innego!

#38 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 16 czerwca 2007 - 13:04

A mnie się tam to logo podoba :P Na pewno będzie ewoluować, ale spokojnie, powoli, nie wszystko na raz panowie.

#39 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 15:30

zgadzam się dareksem - ogólnie logo jest archaiczne

Woojt chciałbym przypomnieć że logo forumowe nie tak dawno było zmieniane właśnie na to które jest obecnie głosami forumowiczów. Kolory celowo mają się kojarzyć z Apple a czcionka nie jest maszynowa, chociaż prosta.

Zmiana loga co chwilę nie służy niczemu dobremu w tak krótkich odstępach czasu.

#40 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 16 czerwca 2007 - 15:32

Powołajmy komisję do spraw znaku graficznego MyApple.pl :!:

#41 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2007 - 21:05

Powołajmy komisję do spraw znaku graficznego MyApple.pl :!:


Temat logo powraca co jakiś czas i pewnie będzie powracał. Wiadomo - w końcu graficy i DTP-wcy to spora grupa użytkowników Forum. I każdy ma swój, "jedynie słuszny" pogląd.

Ale nie jest z nami tak źle - przynajmniej dyskutujemy w miarę spokojnie. Za to poniżej, dla porównania, link do naprawdę ognistej dyskusji między artystami (a jakże) na temat nowego loga Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.2plus3d.p...&element_id=228

#42 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2007 - 21:10

Temat logo powraca co jakiś czas i pewnie będzie powracał. Wiadomo - w końcu graficy i DTP-wcy to spora grupa użytkowników Forum. I każdy ma swój, "jedynie słuszny" pogląd.

Ale nie jest z nami tak źle - przynajmniej dyskutujemy w miarę spokojnie. Za to poniżej, dla porównania, link do naprawdę ognistej dyskusji między artystami (a jakże) na temat nowego loga Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.2plus3d.p...&element_id=228


tomek (22.05.2007 | 83.31.163.184) wygląda jakby go projektował Mieszko I


Dobry tekst :lol:

Za to nasze wygląda jak zrobione na ZX Spectrum, ale i tak je lubię ;)

#43 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 czerwca 2007 - 21:49

Dobry tekst ...........



Mnie najbardziej spodobał się tam ten post:

Cytat:
"26_liter (26.05.2007) Znak rzeczywiście bardzo solidnie zaprojektowany. Solidnie przytwierdzony do tła trzema wiktoriańskimi rombami. Nie ma obawy, że odpadnie."

#44 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:15

Ale nie jest z nami tak źle - przynajmniej dyskutujemy w miarę spokojnie. Za to poniżej, dla porównania, link do naprawdę ognistej dyskusji między artystami (a jakże) na temat nowego loga Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.2plus3d.p...&element_id=228


Kurcze, jeden facet, który miał coś do powiedzenia był zakrzykiwany przez kilku stylo-czepiaczy i wyzywany od trolli. A tamten znak, faktycnzie, mało na temat. Samo dziedzictwo, zero kultury.

#45 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:30

Konkretna propozycja jest taka że bez panela jest lepiej, żeby logo nawiązywało do ikonek, musiało by siakoś tak wyglądać:
Dołączona grafika
ale kolorowe bez panela wygląda dobrze, więc po co zmieniać?


Ja był bym za taką zmianą...

#46 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:35

Ja był bym za taką zmianą...


A ja bym poprosił o zmianę Pejota.

#47 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:37

Ja był bym za taką zmianą...


Jakby je jeszcze "wytłoczyć" w nowym stylu strony Apple...
Dołączona grafika

I nowe ikonki też :)

#48 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:37

A ja bym poprosił o zmianę Pejota.


To ja mam inną propozycję. Zakończmy tę dyskusję i wróćmy do niej wtedy, kiedy ktoś zaproponuje kompleksowe, całościowe rozwiązanie. Nie tylko logo, nie tylko ikony, ale wszystko, od A do Z, włącznie z realizacją. Jeżeli będziemy zmieniać po kawałku, wyjdzie z tego pasztet.

#49 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 16 czerwca 2007 - 22:43

To ja mam inną propozycję. Zakończmy tę dyskusję i wróćmy do niej wtedy, kiedy ktoś zaproponuje kompleksowe, całościowe rozwiązanie. Nie tylko logo, nie tylko ikony, ale wszystko, od A do Z, włącznie z realizacją. Jeżeli będziemy zmieniać po kawałku, wyjdzie z tego pasztet.


Taktaktak!!! Bardzo dobry pomysł.

#50 Sebastian

Sebastian
  • 336 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 16 czerwca 2007 - 23:01

Ja był bym za taką zmianą...


A ja myślę że autor się na takie coś nie zgodzi bo to nie wygląda ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych