Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z 3GS 16GB na 4? Warto? (Plusy i Minusy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pekus12

Pekus12
  • 369 postów
  • SkądM-ka

Napisano 27 listopada 2011 - 10:46

Hej. Posiadam już 3Gs jakieś 10 miesięcy, no i może w końcu przyszedł czas na zmianę. Nie chcę widzieć nic innego niż produkty Apple, s 4s jest ciut drogawy (a i tak za kilka m-cy spadnie) Więc zostaje mi tylko przesiadka na 4. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest Warta taka zmiana z 3gs na 4, bo właściwie to mój 3gs jeszcze całkiem dobrze sobie radzi, i chyba ani razu się nie zaciął. (Raz, jak zmieniłem softa z 3.1.3 na 4.3) Co 4 ma w sobie więcej, bo jeśli faktycznie różnice nie będą jakieś kosmiczne no to poczekam na 4's

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 listopada 2011 - 10:53

http://myapple.pl/ja...8-4-vs-3gs.html
http://myapple.pl/ja...piej-kupic.html

Tu masz dwa tematy dokładnie o tym samym, nie sądzę, że od tych czasów się coś zmieniło. Przestudiuj tamte najpierw, jak będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pisz, później zamykam temat, chociaż teraz już uważam, że jest zbędny.

PS. przenoszę do dobrego działu.

#3 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 listopada 2011 - 10:55

Praktycznie same plusy za zmiana! Jedynym minusem to może drobne problem z zasiegiem. A plusy to miedzy innymi: wygląd, wyświetlacz retina, szybkość działania, aparat i ogólnie wiele innych mniej lub bardziej znaczących.

#4 Pekus12

Pekus12
  • 369 postów
  • SkądM-ka

Napisano 27 listopada 2011 - 11:31

Wygląd niestety jest na minus. A zasięg- nie sądzę żeby było jeszcze gorzej- Bo to już jest tragedia, ale skoro wytrzymałem 10m-cy

#5 bananmaciek

bananmaciek
  • 56 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 12:21

Może pozbieraj trochę jeszcze i od razu na 4s przejdź. Ja na twoim miejscu bym tak zrobił. Warto też się przyjrzeć telefonom na androidzie (tym z wyższej półki). Wiem, że chcesz tylko ip, ale tak tylko piszę. Może akurat ;) Ja po przesiadce na androida dalej wolę iOS, ale jednak np takiego flasha w nim brakuje.

#6 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 listopada 2011 - 12:30

np takiego flasha w nim brakuje.


Adobe i tak wycofał się z mobilnego flasha.

#7 Pekus12

Pekus12
  • 369 postów
  • SkądM-ka

Napisano 27 listopada 2011 - 13:15

Nie nie andek odpada. Myślałem o 4s, ale nie wczesniej jak za pół roku. Bo cholernie kasy bym stracił. Teraz drogi jak nie wiem, bo nowość a potem spadnie sporo i już nie wezmę tyle żeby chociaż na 0 wyjść. z 3gs było to samo, jak go dostałem, to nie było tańszego jak 1800. A teraz? Nawet za 700 sie trafi. Sprawny egzemplarz można mieć za 1000

#8 WondaWaizZ

WondaWaizZ
  • 29 postów
  • SkądKielce

Napisano 27 listopada 2011 - 13:16

Co z tego, że się wycofał, przecież flash nadal jest tylko nie będzie robiony dalej, a wszystko działa we flashu.

#9 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 14:30

Ja sie przesiadlem i w zyciu bym nie wrocil, roznica w ekranie, w jakosci wykonania obudowy jest kolosalna. Do tego dobry aparat, kamera HD, lekko szybszy od 3GS, gry wygladaja o niebo lepiej. Ale na twoim miejscu jak masz 3Gs to juz lepiej poczekac i kupic 4S, bo roznica pomiedzy 3gs a 4 to 200mhz, a w przypadku 4s to jest caly rdzen. No chyba ze nie grasz w zadne gry i 3gs ci starcza, to wtedy wybierz 4, bo 4 jest wystarczajco szybka i dobra do normalnych zastosowan, ale jak wiadomo ktos chce pograc i miec kamere 1080 to musi zaplacic pare stowek wiecej.

#10 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopada 2011 - 14:34

Śmiało przesiadaj się na 4. Sam tak zrobiłem i według mnie przeskok jakościowy jest kosmiczny. Wreszcie czuję telefon, który jest solidną bryłą, a nie obawy czy zaraz tył nie pęknie gdzieś przy gnieździe ładowania albo od słuchawek...

#11 dexter77

dexter77
  • 120 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 17:26

Co z tego, że się wycofał, przecież flash nadal jest tylko nie będzie robiony dalej, a wszystko działa we flashu.



flash bedzie robiony caly czas tylko w innym srodowisku (tutaj nalezy wiedziec, ze nie jest to technologia do robienia calych witryn www!), to flash player nie bedzie juz rozwijany na przegladarki mobilne. Jednak typowych banerow flashowych jeszcze dlugo nie zastapi zadna inna technologia, ale elementy na witrynach www takie jak showboxy i inne gadzety juz dawno sa wyparte przez java a z czasem bedzie to html5. Powod? sa lzejsze i bardziej przyjazne dla usera. Jesli dla kogos argumentem jest flash, to niech patrzy bardziej perspektywicznie i dlugodystansowo. Sam kiedys bylem pod wielkim wrazeniem tego formatu, ale dzis jako osoba na codzien zajmujaca sie projektowaniem elementow na www unikam flasha jak ognia! : )

#12 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 17:56

flsah byl, jest i jeszcze dlugi czas bedzie.

#13 kajus01

kajus01
  • 897 postów
  • SkądZiemia?

Napisano 27 listopada 2011 - 19:55

A teraz? Nawet za 700 sie trafi. Sprawny egzemplarz można mieć za 1000

Tysiąc za 3GSa? lol jakiego? Chyba biały 32GB full komplet i to jeszcze z gwarancją. Ja swojego czarnego 16GB z lockiem na Orange PL (ominięty ultrasnow) sprzedałem jakieś 2 tygodnie temu za 730zł (licytacja była od złotówki).
Co to tego czy warto, uważam ze zawsze warto "przesiąść" się na nowszy sprzęt, ale czy ten skok jest jakiś kosmiczny, chyba nie, fakt ekran bajka, 2 kamery do "normalnego" skype, fotki dobre (z tymi w 3GS nie było najlepiej) no i to ze 4 liźnie jeszcze iOS6 a 3GS za chwilę zapewne się już skończy.

#14 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 20:00

@dexter77: Java ma się do JavaScriptu jak kot do kotary.

#15 Pekus12

Pekus12
  • 369 postów
  • SkądM-ka

Napisano 27 listopada 2011 - 20:06

Śmiało przesiadaj się na 4. Sam tak zrobiłem i według mnie przeskok jakościowy jest kosmiczny. Wreszcie czuję telefon, który jest solidną bryłą, a nie obawy czy zaraz tył nie pęknie gdzieś przy gnieździe ładowania albo od słuchawek...

Coś w tym jest, bo tak teraz patrzę i dokładnie w tych dwóch miejscach mam nie wielkie pęknięcia

---------- Wpis dodano o 20:06 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:03 ----------

Cholerka kajus01 z tym os6 to już jest na prawdę mocny argument.
Na razie nie wielu to widzi, bo świeżo co dostali 5 ale za pare miesięcy już pewnie będzie coś o 6. A obsługa w gs to pewnie tak maks do 5.3.X

#16 Neo0O

Neo0O
  • 502 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 20:07

iphony 3g i 3gs, moze i maja ladny ksztalt, ale wykonanie jest dosc slabe. Iphone 4 moze i jest grubszy i wyglada jak cegla, ale widac ze jest wykonany naprawde dobrze

#17 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 20:18

iP4 ma dwie szyby do stłuczenia.

#18 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 27 listopada 2011 - 20:19

Nie będę wypisywał plusów i minusów bo oba telefony jakieś mają...ale z autopsji wiem, że warto się przesiąść z 3gs na 4 (pomimo problemów z zasięgiem i gorszego leżenia w dłoni) i każda rozsądna osoba ,będąca w tej sytuacji jakiej się znajdujesz powie zapewne dokładnie to samo. Chociaż ja, jako użytkownik 3, 3gs, skończywszy na 4... jeśli miałbym wrócić teraz do iphonea, bez wahania zakupiłbym białego 3gs. Zawsze miałem czarne ale jak ostatnimi czasy zobaczyłem białego, to od razu mi się spodobał , mowa oczywiście o 3gs, który w białym kolorze ma swój urok. Telefon służy mi do dzwonienia, więc 3gs w zupełności by mi wystarczył, ale Tobie zdecydowanie proponuję 4, uwierz mi, że odczujesz różnice... dziewczyny od razu inaczej patrzą haha ;) , żart :D

#19 Pekus12

Pekus12
  • 369 postów
  • SkądM-ka

Napisano 27 listopada 2011 - 21:06

Dobry Argument z tymi dziewczynami. W sumie podoba mi się Gs biały, tylko ten czujnik nad słuchawką. wygląda jakby 2 słuchawki były kiepsko to wygląda. W sumie też nie oczekuję jakichś cudów od telefonu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych