Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kradzież przez forum :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 11 czerwca 2007 - 15:31

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem nawet złotówki zwrotu kasy, jaką wpłaciłem maniacco za iPoda Video 30GB.
Cały czas ma (lub nie) moje 450 zł!
Już dawno poszedłbym z tym na policję ale sugerowałem się tym, że rozgłos jaki miał miejsce w minionych tygodniach na forum da Andrzejowi coś do myślenia ale jak widać - myliłem się!!!

Dołączona grafika

Moderatorów proszę o nieusuwanie tego tematu, gdyż nic jeszcze się nie wyjaśniło, a obietnice maniacco są nic nie warte!

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 czerwca 2007 - 15:47

Seba 22: Czy możesz dać link do ogłoszenia/umowy/rozmowy na podstawie której wpłaciłeś pieniądze?

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 20:25

nie skomentuje... bo znów będę zły

#4 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:26

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem nawet złotówki zwrotu kasy, jaką wpłaciłem maniacco za iPoda Video 30GB.

I już wiadomo skąd jego problemy z fikcyjnym długiem o którym pisał kilka tygodni temu. Najzwyczajniej ktoś miał słabsze nerwy od Ciebie i był mniej cierpliwy.

Cały czas ma (lub nie) moje 450 zł!

Może i jestem pesymistą, ale obstawiam drugą opcję.

Już dawno poszedłbym z tym na policję ale sugerowałem się tym, że rozgłos jaki miał miejsce w minionych tygodniach na forum da Andrzejowi coś do myślenia ale jak widać - myliłem się!!!

[URL=http://img528.imageshack.us/my.php?image=lastscanreadyqi0.jpg]Dołączona grafika[/URL]

Prędzej czy później i tak udasz się na Policję, bo przypuszczam, że inaczej może się nie dać. W tym miejscu gratuluje umiejętności przewidywania co ujawniło się w Twoim przelewie. Opisałeś bardzo ładnie w tytule za co płacisz. Ogromnie ułatwia to sprawę w kwestii udowodnienia pewnych faktów. Gdybyś to pole zostawił puste to było by dużo trudniej.

Moderatorów proszę o nieusuwanie tego tematu, gdyż nic jeszcze się nie wyjaśniło, a obietnice maniacco są nic nie warte!

Ja też mam prośbę. Kiedy on zwrócił się o pomoc wiele osób zareagowało wysyłając np. pieniądze. Od Administratorów czy Moderatorów tego forum też coś dostał. Do wyjaśnienia powinno być to zabrane. Chodzi o dostęp do uprzywilejowanych grup. Ogłoszenie, gdzie szuka pracy, czy stażu też warto wywalić. Najlepszy był by ban z możliwością pisania PM oraz pisania w tym dziale.

#5 newkind

newkind
  • 74 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:34

To teraz moze ja sie wypowiem ... juz jakis czas temu jak pojawilo sie ogloszenie w dziale gielda zakupilem od maniacco ipoda video 30 gb czarnego ... baaaaardzo dlugo nie dostawalem przesylki, nie moglem sie dodzwonic, codzienne telefony i zapewnienia o wyslanej paczce, po czym okazalo sie ze mimo iz slyszalem ze ipod zostanie wyslany (przez osobe trzecia bo maniacco nie mial czasu) kazdego dnia - bylo inaczej. W koncu okazalo sie ze podczas nie obecnosci wlasciciela w domu, podczas imprezy zoogranizowanej w mieszkaniu ipod zostal skradziony. Poprosilem wiec o calkowity zwrot pieniedzy - rowniez 450zl i baaaardzo dlugo nie moglem sie doczekac ... caly biznes krecil sie w ciagu kilku tygodni (dluuugo). Na szczescie w moim przypadku Pan Andrzej okazal sie czlowiekiem uczciwym i otrzymalem zwrot calosci sumy przeslanej na jego konto choc uraz zostal glownie przez wczesniejsze zapewnienia ktore nie mialy zadnego znaczenia oraz baaaardzo dlugi okres czasu i problemy oraz nerwy z tym zwiazane. Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze!!!!

#6 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:35

Ok, tylko poszkodowanych było dwóch z tego co pamiętam jeden z nich otrzymał grę bez konieczności wpłacania za nią*drugiej części kwoty. Nie wiem jak Ty Hackmaniak, ale dla mnie 450zł to dość dużo i raczej nie do wytrzaśnięcia w kilka dni bez brania kolejnej pożyczki u kogoś, lub też szybkiego zleconka za szybką*kasę. Inna sprawa, że maniacco zobowiązał się do załatwienia sprawy jednak czasami na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu mimo że bardzo byśmy chcieli i prawdopodobnie to 450zł to nie jest jedyny problem maniacco w tej chwili jednak mógłby informować o pewnych sprawach osoby wedle których ma zobowiązania. EDIT: hmm coraz więcej osób ... sam już nie wiem co myśleć ;)

#7 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:38

To teraz moze ja sie wypowiem ... juz jakis czas temu jak pojawilo sie ogloszenie w dziale gielda zakupilem od maniacco ipoda video 30 gb czarnego ... baaaaardzo dlugo nie dostawalem przesylki, nie moglem sie dodzwonic, codzienne telefony i zapewnienia o wyslanej paczce, po czym okazalo sie ze mimo iz slyszalem ze ipod zostanie wyslany (przez osobe trzecia bo maniacco nie mial czasu) kazdego dnia - ale bylo inaczej. W koncu okazalo sie ze podczas nie obecnosci wlasciciela w domu podczas imprezy zoogranizowanej w mieszkaniu ipod zostal skradziony. Poprosilem wiec o calkowity zwrot pieniedzy - rowniez 450zl i baaaardzo dlugo nie moglem sie doczekac zwrotu pieniedzy ... caly biznes krecil sie w liczbie kilku tygodni. Na szczescie w moim przypadku Pan Andrzej okazal sie czlowiekiem uczciwym i otrzymalem zwrot calosci sumy przeslanej na jego konto choc uraz zostal glownie przez wczesniejsze zapewnienia ktore nie mialy zadnego znaczenia oraz baaaardzo dlugi okres czasu i problemy oraz nerwy z tym zwiazane. Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze!!!!

Jeżeli opisane przez Ciebie powyżej postępowanie można uznać za właściwe dla uczciwego człowieka to ja sobie życzę abym tak uczciwych ludzi jak najmniej w życiu spotkał.

#8 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:44

No to teraz czarka się przelała i nie ma sensu już dłużej tego ciągnąć.

#9 newkind

newkind
  • 74 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:44

uczciwe dla tego ze nie zniknal z moimi pieniedzmi i nie wywali karty z komorki tylko rzadko bo rzadko ale dalo sie do niego dodzwonic co mnie uspokajalo niejako bo wiedzialem ze ten czlowiek nei zniknal ... oczywiscie tez staralem sie zabezpieczac na wszelki wypadek jak np. dobre opisy przy przelewach, zakup puszczony przez serwis aukcyjny, post na forum zeby zostawic slad i informacje o zakupie. dobrze ze wszystko sie szczesliwie skonczylo bo w tym momencie tylko to sie liczy !

#10 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 21:58

Nie wiem jak Ty Hackmaniak, ale dla mnie 450zł to dość dużo i raczej nie do wytrzaśnięcia w kilka dni bez brania kolejnej pożyczki u kogoś, lub też szybkiego zleconka za szybką*kasę.


W przypadku "honorowego" długu 450 PLN to naprawdę nie jest problem do skołowania - tyle że jak przypuszczam Maniacco już nie ma od kogo pożyczyć (bo ciężko znaleźć jelenia który się natnie dwa razy).
Sorry, ale takie zachowanie jest niepoważne. Nawiązując do posta Newkinda, ja również chciałbym spotkać jak najmniej ludzi "uczciwych" w takim wydaniu.
Obawiam się też, że cała historia o długu, na który potem składali się forumowicze, to również jedna wielka bujda na resorach. A w każdym razie takie sprawia wrażenie w kontekście ludzi którzy zostali później naciągnięci lub prawie naciągnięci przez tę osobę.

I również jestem za ostrymi środkami (łącznie z zablokowaniem konta do momentu wyjaśnienia sprawy)

#11 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:14

I również jestem za ostrymi środkami (łącznie z zablokowaniem konta do momentu wyjaśnienia sprawy)


Jak będzie miał zabokowane konto, ciężej będzie wyjaśnić sytuację.

#12 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:15

Osobiście uważam, że maniacco nie jest złodziejem i nie zależy mu na przywłaszczeniu sobie cudzego mienia za wszelką cene (o czym świadczy gest w postaci 2 wpłaty... ) maniacco dzwonił wielokrotnie do mnie bo chciał wyjść z całej sytuacji z twarzą i widać że mu zależało .... coprawda ma spore problemy ze słownością i to jest na pewno godne potępienia, ale nie wynika to wg. mnie z próby oszukania, lecz nadmiaru obowiązków. Wiem, że maniacco zna osobiście paru użytkowników myapple i jestem przekonany, że nie ryzykowałby swoim dobrym imieniem dla 450zł. Różni są ludzie i co do nich pozory nie raz mnie zmyliły, ale maniacco nie robi wrażenia złodzieja lecz zbyt zarobionego człowieka, który nie ma czasu usiąść do komputera i nawet obronić się. Nie chciałbym trzymać niczyjej strony, bo równie dobrze rozumiem poszkodowanego i jego frustracje, jako że sam nim byłem... Uważam, że postawa Pana M. jest mocno nie na miejscu, ale wstrzymajmy się z opiniami, że jest on złodziejem, bo są one nietaktowne i jak się okazało w moim przypadku nieprawdziwe. Mam nadzieje, że maniacco nie będzie już się dalej pogrążał w takie transakcje i zwróci pieniądze... może poprostu nie ma czasu odpisać... Różni są ludzie, ale zdziwiłbym się gdyby maniacco poprostu ukradł te pieniądze.
Pozdrawiam

---- Dodano 12-06-2007 o godzinie 00:16 ----
btw, pank... nie zrozumiałem przesłania twojego awatara ;)

#13 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:19

btw, pank... nie zrozumiałem przesłania twojego awatara ;)


Jak to? Przeca wyraźnie jest napisane.

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:43

Zapewne chodziło o prosty fakt, że forum nie jest dostępne tylko dla osób pełnoletnich. Taka awatara jest po prostu nie na miejscu i dlatego prosiłbym Ci o jej zmianę. Serio, serio.

#15 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:47

zlodziejem to raczej nie jest, bo jeszcze nie bylo przypadku zeby cos "wyparowalo", ale ja bym z Tym człowiekiem wiecej zadnego interesu nie zrobił... mając dostęp do ipodow 30GB (wkoncu sperzedal 2szt) i ze jest to oplacalne dla niego sprzedac je za 450zl to raczej nie powinien nazekac na brak kasy...

#16 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:49

LOL, aż 24 godziny minęły zanim Heidi wytoczył działa poprawności polityczno-obyczajowej. Myślisz że te tabuny dzieci odwiedzających forum myapple po zobaczeniu mojego avatara doznają trwałego skrzywienia psychiki, ukradną tacie wiatrówkę i zastrzelą jakąś nauczycielkę? A sam znaczek "anal dewastator" może zostać?

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:54

1. Na razie proszę. Za chwilę mogę zacząć być bardziej oficjalny. 2. Rozmawiasz z ojcem 10-letniego dziecka. Weź to pod uwagę. 3. Jeżeli masz zastrzeżenia, zgłoś się do Code. A tym czasem zmień awatarę.

#18 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:57

Panowie... czy ten temat, ten dział i ta forma wymiany zdań to napewno zachowanie 2 dorosłych ludzi?

#19 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 22:58

1. W takim razie nie prosisz tylko grozisz. Prośba zakłada możliwość odmowy.
2. Też jestem ojcem i nie uważam żeby wiązało się to ze stratą poczucia humoru.
3. Brzydzę się donoszeniem na kogokolwiek, komukolwiek.
4. Zmienię avatara, nie chcę awantury. Czy chasło "Doda nie rób mi loda" będzie odpowiednie Twoim zdaniem?

---- Dodano 11-06-2007 o godzinie 21:59 ----

Panowie... czy ten temat, ten dział i ta forma wymiany zdań to napewno zachowanie 2 dorosłych ludzi?


Nie chciałem zaśmiecać tematu, to Heidi zaczął tutaj zamiast na priv.

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:01

Polecam zapoznanie się z regulaminem forum. Punkt 4b.

#21 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:07

Teraz gitesik?

#22 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:07

A może powrócimy jeszcze do topica? przykro mi zgłaszać ale też mam nie zamknięte sprawy z maniacco. Na razie ma jeszcze parę dni ale widzę (czuję), że zaczyna to wszystko śmierdzieć :(

#23 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:15

Teraz gitesik?

Tak, dziękuję.

#24 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:16

chciałem cos napisac, ale ugryzlem sie jezyk. poczekam az maniacco sie wypowie...

#25 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 11 czerwca 2007 - 23:24

Ja czekam na jego przeprosiny i niektorych forumowiczow tez co go tak dzielnie bronili... Btw. I po co mamy czekac na jego wypowiedz ? W ciagu tego czekania pewnie znajdzie sie jeszcze tuzin ludzi ktorzy kupili iPoda za 450zl :) to jest mega zabawne... Ciekawe ktory tego iPoda kupil pierwszy ? Wydaje mi sie ze to jest akcja w stylu ze raz kogos przekrecil i sprzedal go drugi raz i za drugim razem oddal kase temu pierwszemu...;)i tak w kolko...czwany plan Panie Maniaku :)))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych