Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AERO2 - z czym to się je?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#76 michal_ek_pl

michal_ek_pl
  • 26 postów

Napisano 09 czerwca 2012 - 15:24

Pomimo skonfigurowania APN Aero 2 na iPadzie 2 z najnowszym softem iOS 5.1.1 nie pojawia się opcja hotspotu osobistego. Moje pytanie brzmi czy jest jakiś sposób na jej aktywacje? Może istnieje jakiś tweak w Cydii? Da się aktywować Facetime przez 3g więc może hotspot też. Zakup osobnego programu MyWi odpada, za drogi.

#77 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 09 czerwca 2012 - 15:44

Opcja Hotspot jest zarezerwowana tylko dla ipada3. W dwójce tej opcji nie uświadczysz. .

#78 michal_ek_pl

michal_ek_pl
  • 26 postów

Napisano 09 czerwca 2012 - 15:50

szkoda :/

#79 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 10 czerwca 2012 - 14:48

Ja ze swojej strony się dorzucę: Router TP-LINK TL-MR3220 - cena w necie 105 zł. Modem HUAWEI E173s-2 od Orange - cena w necie 95 zł. Nic nie instaluję w MacBook-u, Wyszukuję przez wifi nowe urządenie, jak je widzi, łączę się z nim poprzez np safari wpisując w pole adresu: 192.168.1.1 login: admin haslo: admin tam widzi modem trzeba tylko w odpowiedniej rubryce wpisać: APN: darmowy UŻYTKOWNIK: pozostawić puste HASŁO: pozostawić puste Ustawienia sieci: wszystkie parametry ustawić na automatycznie pobierane z serwera (adres IP, serwery DNS) U mnie zadziałało i śmiga bez problemów

#80 PRiDE

PRiDE
  • 93 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2012 - 13:29

Czy pod Aero2 potrzebuję jakiegoś specjalnego modemu czy wszystkie są kompatybilne z Mac OS?

#81 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwca 2012 - 13:36

Czy pod Aero2 potrzebuję jakiegoś specjalnego modemu czy wszystkie są kompatybilne z Mac OS?


Wszystko jest opisane w tym temacie, nas stronie aero itp.

Wystarczy przeczytać ten temat i znajdziesz.

#82 Michał Mielcarek

Michał Mielcarek
  • 63 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 20:16

Jest możliwość aby utworzyć hotspod osobisty w nowym ipadzie ( gen 3) na karcie aero2?

#83 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 20:26

Tak.

#84 Fracha

Fracha
  • 56 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 22:02

A ja właśnie mam z tym problem... Mam new ipada wraz z kartą aero2 i funkcji tworzenia hot spota nie uraczyłem w ustawieniach... Jakieś sugestie?

#85 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 19 czerwca 2012 - 08:09

dane sieci komórkowej--->ustawienia APN---->modem internetowy wpisujesz "darmowy"

#86 Fracha

Fracha
  • 56 postów

Napisano 19 czerwca 2012 - 09:15

dzięki kusiek :) nie miałem tam nic wpisane ;)

#87 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 19 czerwca 2012 - 09:17

Spoko ;)

#88 Q_ba_d

Q_ba_d
  • 165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2012 - 17:40

Czy wypełniając formularz i oplacajac kartę w bok aero2 w Warszawie mogę na siebie wziąć kilka kart?? Czy są na to jakieś limity?? Czy wypełniając formularz muszę wylegitymować się dowodem?? Potrzebuje 3 karty i chciałbym wziąć każda na inna osobę czy każda z nich musi to zrobić osobiście??

#89 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwca 2012 - 18:59

Czy wypełniając formularz i oplacajac kartę w bok aero2 w Warszawie mogę na siebie wziąć kilka kart?? Czy są na to jakieś limity?? Czy wypełniając formularz muszę wylegitymować się dowodem?? Potrzebuje 3 karty i chciałbym wziąć każda na inna osobę czy każda z nich musi to zrobić osobiście??


1. Nie pamiętam, ale regulamin aero2 przyznaje jedna kartę jednej osobie.
2. Wypełniając formularz niczym nie musisz się legitymować ;) Zaś co się tyczy samej karty to potrzebny jest przy zamówieniu twój dokument zgodnie z regulaminem aero2
3. Przy pobieraniu karty musisz się wylegitymować w związku z tym nie weźmiesz karty na nie swoje dane - co wynika już z Polskiego prawa ;)
Proponuje czytać regulaminy usług z jakich chce się korzystać. Z reguły dość jasno precyzują co można a co nie. W wypadku aero2 idą dodatkowo na rękę i wszystko wyjaśniają na swojej stronie :) - wiem że łatwiej napisać dwuzdaniowe pytanie na forum niż samemu sprawdzić odpowiedź, mimo że podana jasno i czytelnie na stronie aero2 :)

#90 Q_ba_d

Q_ba_d
  • 165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2012 - 18:40

Mam pytanko ile czasu trzyma wam bateria w ipadzie z karta aero2?? Bo ja odkąd ja wlozylem mam wrażenie ze ar jakby szybciej tracił baterie w ciagu nocy jest to nawet 7% a w ciagu dnia 4-5 % czy to jest spowodowane tym ze iPad się rozlicza z się siecią i połączą na nowo? Wcześniej korzystalem z karty Orange i jakoś takich strat na baterii nie zauważyłem. Dodam ze z ipada tak samo na obu kartach korzystam na obu kartach Max zasięgu w Warszawie.

#91 rodneys

rodneys
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 17:04

Witam wszystkich. Proszę o pomoc, walczę od dwóch dni. Mam Ipada 2 z 3G 16 GB z dystrybucji ORANGE (bez simlocka). Zamówiłem kartę AERO 2, która doszła w końcu do mnie. Po włożenie wpisaniu PINU , karta mi nie znajduje operatora. Mam wersje softu 5.1.1 do tego Cydia robiona Absynthem 2.4. Wpisywałem w APN darmowy, resetowałem z 10 razy, z przyciskiem Home i bez. ustawiałem pakiet danych z roamingiem. Wkładałem i wycigałem kartę. Skonczyły mi sie pomysły już.Znajduje mi Plusa, PLAY, ORANGE PL, TMOBILE. Za żadne skarby nie chce znaleźć sieci AERO2 jest tylko komunikat szukam i brak sieci. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

#92 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 17:15

Może w Twojej miejscowości nie ma zasięgu.

#93 rodneys

rodneys
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 17:20

Mieszkam w Centrum Lublina, próbowałem w dwoch różnych lokalizacjach.

#94 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 18:56

U mnie w nowym ipadzie zawsze przy drugim szukaniu znajduje sieć aero2.

#95 rodneys

rodneys
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 21:27

A czy może być przyczyną że nie widzi mi sieci AERO 2 wersja operatora ? Mam w Ipadzie USTAWIENIE ->Ogólne-> To urządzenie... - > Operator Carrier 12.0. Czytałem na forum ze jest update do 12.2. Jaki wy macie i jaki sposób wymusić update tego parametru.

#96 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 21:42

Ja mam Carrier 12.0

#97 rodneys

rodneys
  • 5 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 21:51

A jakich u Was wyszukuje operatorów. Bo u mnie zamiast jak podałem znajduje operatora ERA jeszcze zamiast T-MBILE. . Wersja firmware modemu: 04.12.01. Jak u Was? Może jakieś inne pomysły ?

#98 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 23 lipca 2012 - 22:04

U mnie mam włączone "automatyczne" w ustawieniach operatorów, a gdy wyłącze to pokazują się wszyscy operatorzy z polski. firmware modemu 1.0.11

#99 rodneys

rodneys
  • 5 postów

Napisano 24 lipca 2012 - 21:06

Witam wszystkich.
Proszę o pomoc, walczę od dwóch dni. Mam Ipada 2 z 3G 16 GB z dystrybucji ORANGE (bez simlocka). Zamówiłem kartę AERO 2, która doszła w końcu do mnie.
Po włożenie wpisaniu PINU , karta mi nie znajduje operatora.
Mam wersje softu 5.1.1 do tego Cydia robiona Absynthem 2.4.
Wpisywałem w APN darmowy, resetowałem z 10 razy, z przyciskiem Home i bez. ustawiałem pakiet danych z roamingiem. Wkładałem i wycigałem kartę. Skonczyły mi sie pomysły już.Znajduje mi Plusa, PLAY, ORANGE PL, TMOBILE.
Za żadne skarby nie chce znaleźć sieci AERO2 jest tylko komunikat szukam i brak sieci.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.


Witam Zrobiłem następny eksperyment. Włożyłem kartę Aero 2 do Samsunga Galaxy S2 i i internet działa po kilku próbach konfiguracji, znalazł m operatorów łącznie z AERO 2 więc karta jest aktywowana, włożyłem również również do Ipada pożyczoną kartę Micro Sim Orange Free czyli modem działa. Nie wiem co dalej już robić. Może spróbować osunąć Cydie i od nowa IOS postawić jak myślicie ? Nie wiem czy to ruszać bo mam już trochę informacji na Ipadzie.
Jestem wkurzony na maksa szukałem na wszystkich forach okazuje się, że tylko ja mam problem.

#100 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2012 - 21:33

Witam Zrobiłem następny eksperyment. Włożyłem kartę Aero 2 do Samsunga Galaxy S2 i i internet działa po kilku próbach konfiguracji, znalazł m operatorów łącznie z AERO 2 więc karta jest aktywowana, włożyłem również również do Ipada pożyczoną kartę Micro Sim Orange Free czyli modem działa. Nie wiem co dalej już robić. Może spróbować osunąć Cydie i od nowa IOS postawić jak myślicie ? Nie wiem czy to ruszać bo mam już trochę informacji na Ipadzie.
Jestem wkurzony na maksa szukałem na wszystkich forach okazuje się, że tylko ja mam problem.


Mnie ten Aero2 tak wkurza, że już z niego nie korzystam. U mnie jest podobnie, tzn. jak podłączam modem do komputera to nie znajduje siecie przez nawet 30 min -.-




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych