Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OS 9.2 Imac g3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kibord2012

kibord2012
  • 5 postów
  • Skądwest poland

Napisano 09 listopada 2011 - 22:37

Witam właśnie rozpoczynam swoją przygodę z apple jestem zielony nie wiem jak mam zmienić datę i czas na swoim imacu g3 w systemie OS 9.2 prosiłbym o pomoc.

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 listopada 2011 - 22:46

Skorzystałeś przynajmniej z magicznej funkcji Help ?

#3 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 09 listopada 2011 - 23:52

Ale pomoc... Korzystasz z Mac OS 9 na codzień, czy tylko tak się udzielasz...?

#4 kibord2012

kibord2012
  • 5 postów
  • Skądwest poland

Napisano 10 listopada 2011 - 12:15

Wiem ze prawdopodobnie bateria 1/2 AA jest do wymiany ale kiedy ją już wymienię na nową jak mam zmienić ten czas przy włąnczaniu imaca pokazuje mi błąd ze czas jest przed 1973 rokiem ale naprawdę nie wiem jak to ustawić :(

#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 13:07

Ale pomoc...
Korzystasz z Mac OS 9 na codzień, czy tylko tak się udzielasz...?


1. Rozumiem iż każdy kiedyś zaczynał ale bez przesady. To są przecież absolutne podstawy obsługi systemu opisane w Pomocy Systemowej, a nie jakieś super-hiper zaawansowane rzeczy - zawsze chętnie służę pomocą ale nie wyręczaniem każdego w znalezieniu absolutnie podstawowego rozwiązania, które dosłownie leży w zasięgu ręki.
2. Tak - używam 9-tki i znalezienie w jej Pomocy Systemowej odpowiedzi na temat Date & Time zajęło dosłownie 1 sekundę.

#6 kibord2012

kibord2012
  • 5 postów
  • Skądwest poland

Napisano 14 listopada 2011 - 16:44

Mam jeszcze problem mianowicie po kliknięciu w teczkę systemową wyświetla się komunikat "NIESTETY TECZKA SYSTEMOWA NIE DA SIĘ OTWORZYĆ PONIEWAŻ NIE POSIADASZ WYSTARCZAJĄCYCH PRZYWILEJÓW POSTĘPU" prosił bym kogoś o pomoc co mam zrobić?.

#7 lahinia

lahinia
  • 1 postów

Napisano 01 grudnia 2011 - 08:10

Witam. Przygodę z komputerami zaczęłam już kilkanaście lat temu. Jednak do tej pory nie miałam okazji przyjrzeć się niczemu ze stajni Apple. Ostatnio wpadł mi w ręce imac g3. Znajomi chcieli by go wykorzystać do internetu. Niestety problem jest z jego uruchomieniem. Nie wiem nawet jakie ma parametry. Wiem tylko, że system to Mac os. Piszę w tym wątku ponieważ między innymi chciałam zapytać o baterię. W trybie pojedynczego użytkownika jak i w trybie opisowym informuje mnie o konieczności zmiany czasu. Pokazuje 01.01.1970. Z tego co się dowiedziałam należało by wymienić baterię. Co już zrobiłam? Naprawiłam system plików komendą fsck i dysk zdaje się być ok. Wyświetla też informacje o dysku po komendzie diskutil info. Przed wykonaniem tych czynności po włączeniu imaka migał znak kuli ziemskiej , później teczka z pytajnikiem. Teraz włącza się ładnie logo Aplle wczytuje i pokazuje się informacja o systemie. I na tym koniec. Niebieski ekran. Przez chwilę zamiast wskaźnika tęczowe kółeczko i to wszystko. Widać, ze dysk pracuje. Kiedy włączam w trybie bezpiecznym wraz z opisem to w momencie kiedy jest ten niebieski ekran co chwilę wskakują dwie linijki tekstu ale tak szybko , że nie nadążam z ich przeczytaniem. Zauważyłam tylko, że zaczynają się od daty. Stąd moje przypuszczenie by zmienić baterię. Ale jak już wspomniałam jestem z tego tematu zielona(narazie:)) Czy jest jakaś możliwość ustawienia daty poza systemem? Dodam, że nie mam płytki oryginalnej płytki systemowej, a ta którą udało mi się zdobyć Mac Os 9 zostaje automatycznie wypluwana z kieszeni. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych