Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przestroga przed oszustem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#76 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 03 stycznia 2012 - 22:58

zgłosiłem na policji sprawę. Trafiłem na bardzo miłą panią policjant i podpowiedziała mi, żebyśmy się zebrali wszyscy poszkodowani i złożyli pozew zbiorowy, ponieważ wtedy możemy iść bezpośrednio do sądu. Nasze pojedyncze sprawy mogą być zamykane bardzo szybko jako umorzone a pozew zbiorowy ma "większą moc". PS. o jaką Aleksandrę Bujak chodzi? podawajcie Państwo więcej szczegółów, żebyśmy mogli przyglądać się tym aukcjom, opiniom itp..

#77 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 03 stycznia 2012 - 23:16

Pisał o niej tHome na 2.stronie.
nr konta (Lucas): 79 1940 1076 6101 0767 0000 0000 w banku: CABP./Wrocław

---------- Wpis dodano o 23:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:05 ----------

Podam jeszcze nr tel. Aleksandry Bujak: 504779166. Jutro idę na policję. Odezwę się w sprawie pozwu zbiorowego - bo czemu nie?

#78 dogiela

dogiela
  • 70 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 03 stycznia 2012 - 23:24

współczuję Wam i życzę powodzenia w działaniach...oby złodzieje odpowiedzieli za swoje czyny i oddali Wam co należne!!

#79 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 03 stycznia 2012 - 23:27

ale do pozwu zbiorowego powinniśmy się wszyscy zmotywować i razem go podpisać. Każdy z nas może zostać przesłuchany w swoim mieście, jednak wniosek powinniśmy razem podpisać - tak mi powiedziano. A możesz podać link do aukcji?

#80 im@t

im@t
  • 147 postów

Napisano 03 stycznia 2012 - 23:39

czytam , czytam i oczom nie wierze...iphone za 1300 zl ! WOW !! podajcie konto to tez przeleje w koncu to okazja . BRAK słów

#81 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 00:08

UWAGA - OSZUSTKA!
Pojawiła się jako Klara na tablica.pl: iphone 4 s Lublin • Ogłoszenia Tablica.pl
To samo zdjęcie etc.

#82 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 00:27

kolejna aukcja tego szusta!

Apple Iphone 4G 32GB Apple Iphone 4S 16GB - Aukcje internetowe: Opis,cena,sklep,nie(alegro, www allegro pl)

zobaczcie: zagadalem go na gg na tym samym jego numerze co w niedziele. Juz nie jest to Adam Jurkiewicz i juz nie mieszka przy tej ulicy co w niedziele. Podał mi dane do przelewu jak ponizej. powiedzialem, że zrobie przedpłatę 500zł, żeby zarezerwował dla mnie telefon.

a on na to: "a nie lepiej wpłacić całość i ja to wyśle kurierem albo dzisiaj na poczcie całodobowej pocztexem ?"

poczytajcie sobie:

Imię i Nazwisko osoby sprzedającej : Marcin Ziółkiewicz
Adres zamieszkania osoby sprzedającej :Struga 20/11
Miejscowość zamieszkania osoby sprzedającej : Szczecin
Kod Pocztowy adresu osoby sprzedającej :71-784
województwo zamieszkania osoby sprzedającej : zachodniopomorskie
Nazwa Banku posiadacza Rachunku osoby sprzedającej : mBank
Numer Rachunku Konta Bankowego osoby sprzedającej: 68 1140 2004 0000 3402 7283 3850
Nazwa Tytuł przelewu dla osoby sprzedającej : Zapłata za telefon Apple Iphone 4G 32GB
Kwota Realizacji przelewu dla osoby sprzedającej za zamówiony telefon : 500PLN

#83 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 16:47

APPLE iphone 4s 64 GB NOWY Z USA AT&T FVAT 23% (2024891135) - Aukcje internetowe Allegro
Jest też na Allegro jako thapsus111.

---------- Wpis dodano o 16:47 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:36 ----------

Ta Aleksandra Bujak podała następujące dane: ulica Chmielna 21/7, 21-025 Niemce (pod Lublinem).

#84 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 04 stycznia 2012 - 16:49

Ło matko ile oszustów w moim mieście. Dzięki za info ;)!

#85 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 20:05

Klara z Lublina poczyna sobie w najlepsze, codziennie zarabia 1200, czysty zysk- mniej więcej codziennie ok.18.00 wystawia na tablica.pl: iphone 4 s Lublin • Ogłoszenia Tablica.pl
Ostrzegam (Klara vel Aleksandra Bujak etc.).

#86 vin3k-78503f989a

vin3k-78503f989a
  • 8 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 stycznia 2012 - 21:57

Prosił bym aby osoby nie mające nic do wpłynięcia na tę sprawę nie udzielały się ;x
Imię i Nazwisko osoby sprzedającej : Tomasz Kulesa
Adres zamieszkania osoby sprzedającej : Zawadzkiego .12/16

Miejscowość zamieszkania osoby sprzedającej : Szczecin
Kod Pocztowy adresu osoby sprzedającej : 71-246 Szczecin
województwo zamieszkania osoby sprzedającej : zachodniopomorskie
Nazwa Banku posiadacza Rachunku osoby sprzedającej : mBank
Numer Rachunku Konta Bankowego osoby sprzedającej: 68 1140 2004 0000 3402 7283 3850
Nazwa Tytuł przelewu dla osoby sprzedającej : Zapłata za telefon Apple Iphone 4G 32GB
Kwota Realizacji przelewu dla osoby sprzedającej za zamówiony telefon : 1300 PLN

THome wypowiada się że podkradł mu dane.


P.S Piszcie skąd jesteście. ja Warszawa

jego nr.:535-881-493
z aukcji niżej: 790 734 391


Dzwoniąc na tę aukcje typ ma taki sam głos
[url=http://tablica.pl/oferta/apple-iphone-4g-32gb-IDAYDW.html]Apple Iphone 4G 32GB Warszawa • Ogłoszenia Tablica.pl[/url]

#87 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 22:36

Tym razem jako Ewa z Lublina: sprzedam nowy Lublin • Ogłoszenia Tablica.pl

#88 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 23:11

racja poszkodowani niech sie prosze nie nabijaja, bo to nie jest smieszne... ja tez Wa-wa

#89 tweetsor

tweetsor
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2012 - 11:39

Witam, no niestety ja również dołączyłem to grona nabitych w butlę... cała kasa poszła w cholerę, z prezentu nici, generalnie zły jestem jak diabli. Dane: Imię i Nazwisko osoby sprzedającej : Adam Jurkiewicz Adres zamieszkania osoby sprzedającej :Zawadzkiego 31/7 Miejscowość zamieszkania osoby sprzedającej : Szczecin Kod Pocztowy adresu osoby sprzedającej : 71-246 województwo zamieszkania osoby sprzedającej : zachodniopomorskie Nazwa Banku posiadacza Rachunku osoby sprzedającej : mBank Numer Rachunku Konta Bankowego osoby sprzedającej: 68 1140 2004 0000 3402 7283 3850 Telefon: 790 734 391 Jeśli ktoś jest z Warszawy to dzisiaj idę z tym na policję. Wspólnie też coś możemy zaradzić, więc może proponuję jakieś spotkanie, albo chociaż wymianę mailową. Niech się dupek dobrze schowa, bo jak go znajdziemy to wesoło mu nie będzie.

#90 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 18:18

witam, prosze o adres email, to pogadamy. Ja tez jestem z Wa-wy, już bylem na policji 2 dni temu. Ja tez jestem wściekły od niedzieli. Lepiej, żebym nie spotkał typa na ulicy...

#91 Eva_aaa

Eva_aaa
  • 4 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 18:52

Witam, Wlasnie dalam sie oszukac liczac na tansza okazje zakupu Iphone 4s. Oszustami jest para podajaca za kazdym razem inne miejsce zmaieszkania, w moim przypadku byl to Rzeszow, ul. Slowicza 2(mimo ze w ogloszeniu byl podany Wroclaw, jeszcze to ogloszenie jest aktywne)Dzwoni zazwyczaj kobieta, po glosie mozna stwierdzic ze ma miedzy 40-50lat (lekko zachrypniety glos). Zapewnia o tym, ze oferuje caly zestaw prosto ze strony Apple jeszcze w folii za ok 1800 zl i chetnie spuszcza cene..na pytanie o inny kolor oczywiscie znajduje sie tez bialy w porozumieniu z rzekomym "mezem".Prosi o zaliczke na konto (dziwnie niska bo zgodzila sie od razu na 200zl), bo "nie lubi" wysylac za pobraniem (ma zle doswiadczenia).Wysyla smsa z falszywym numerem PESEL i numerem dowodu os oraz nr konta bankowego. Na prosbe o przeslanie skanu dowodu zaslania sie zbyt duzym ryzykiem. Wysyla nawet na maila zobowiazanie do sprzedazy pisane recznie i zeskanowane. Po wplacie zaliczki prosi jeszcze o potwierdzenie na maila i kontakt sie urywa. Ani telefonu ani pieniedzy. W razie watpliwosci pytajcie zawsze o mozliwosc odbioru osobistego, natychmiast sie sploszy.Jestem z Wroclawia.

#92 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 19:04

niech Pani napiszę proszę więcej szczegółów, jak ich nr telefonów, adresy email. Szukamy punktów wspólnych.

#93 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 05 stycznia 2012 - 19:19

Hmmm zastanawia mnie w jaki sposób mozna ich namierzyć...

#94 Eva_aaa

Eva_aaa
  • 4 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 20:03

Dane oszustki Email ze zobowiazaniem sprzedazy wyslany z adresu :krawka@onet.eu .Probowalam znalezc IP, jednak z poziomu onet poczty (tez mam konto na Onecie) nie jest to mozliwe. Jutro sprobuje sciagnac poczta z Outlooka, tam sa widoczne IP przy adresie nadawcy. Numer tel., z ktorego dzwonila oszustka: 533863558. Falszywe dane pod ktorymi sie poszywala: Inga Krawka, ul.Slowicza 2, 35-001 Rzeszow. Nr dowodu AGR917851, PESEL: 74050211165 i chyba najbardziej wiarygodny Nr konta bankowego: 77 1240 3060 1111 0010 3776 3007 (Pekao SA). Mam nadzieje, ze te dane beda w jakis sposob pomocne.

#95 gpawel

gpawel
  • 78 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:28

Idźcie z całą sprawą jak najszybciej na policję, nie działajcie na własną rękę. Od 7 grudnia mam podobną sprawę - transakcja po przez Allegro, korespondencja wzorowa, najpierw aukcja i następnie ugadana aukcja "kup teraz" za kwotę 1700 PLN (chodziło o nowego iPhone 4 32 GB White z dowodem zakupu i zafoliowanym pudełkiem). Po wykonaniu przelewu i odczekaniu kilku dni otrzymałem telefon od właściciela konta Allegro, iż skradziono mu dane zarówno do portalu jak i skrzynki pocztowej. Jeszcze w tym samym dniu zawiadomiłem policję, dodając do sprawy wszelkie dowody korespondencji, mojej wpłaty po przez mBank oraz złożyłem stosowne zeznania. To samo zrobiła druga strona, której ukradziono tożsamość. W toku sprawy (złożonej przeze mnie reklamacji w banku, bo dane adresata nie zgadzały się z numerem konta) wyszło, iż konto na które przelałem pieniądze to tzw. pre-paid. Takowe konta wykorzystuje się m.in. przy tworzeniu bonów pracowniczych i ciężko wówczas określić, kto tak naprawdę otrzymał owe pieniądze. Jednak policja wystąpiła do Allegro o wszelkie dane, także postępowania zostało wszczęte. To jest dla mnie najważniejsze, ponieważ bez problemu otrzymam teraz zwrot całej kwoty z Programu Ochrony Kupujących. To tylko kwestia czasu, gdyż obecnie czekam na odpowiednie pismo z policji. Od komendanta dowiedziałem się, że mam się takowego spodziewać na dniach. Policja ze swojej strony podeszła bardzo w porządku. Przyjęli sprawę, zaczęli współpracować z komendą osoby której skradziono dane. Wystąpili do Allegro o adresy IP i już pod tym kątem działają. Prędzej czy później dojdą kto to był i jak się dowiedziałem grozi mu najwyższy wymiar kary, gdyż tego typu przestępcy karani są bardzo bardzo surowo. Ze swojej strony mogę Wam polecić tylko czekanie na ruch policji. U mnie dobrze o tyle, że chroni mnie portal na którym zakupiłem telefon. Otrzymam zwrot od Allegro, a gdy dojdą kto przywłaszczył moje pieniądze będę od niego dochodził odszkodowania na drodze cywilnej. Pozdrawiam :)

#96 vin3k-78503f989a

vin3k-78503f989a
  • 8 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 stycznia 2012 - 21:49

Generalnie sprawa cywilna to długa droga my nawet nie wiemy kto to jest bo podszywa się pod innych ludzi gdyby policja mogła zablokować konto tego oszusta i jego środki bądź dalsze przelewy dało by się z tym coś zrobić, zobaczyć skąd wypłaca kasę skąd zarządza kontem ale polskie prawo:((. Generalnie aukcji takich jest coraz więcej! ;x Trzeba te sprawę nagłośnić aby inni nie wtopili się jak my. Wczoraj słyszałem w TV Na TVP Polonia czy coś że jednego gościa który robił takie przekręty złapano i oszacowano że zrobił je na 200000 zł!!! Podobno podawał się że jest z Warszawy, wiec jak ktoś takiego miał to życzę pomyślności, a co do sprawy cywilnej ja się tym nie zajmę bo ma 17 lat i za bardzo nie wiem sam jak. Jeżeli ktoś kto się tym zajmie mogę podesłać całą korespondencje, potwierdzenia przelewów, i inne głupoty. Ja miałem na dobra sprawę tak że dostałem od tego oszusta paczkę ale z KAMIENIAMI, pojechałem od razu na policje złożyłem zawiadomienie i powiedzieli że wyślą patrol na pocztę i może uda sie im zatrzymać kasę i na szczęście udało, ale teraz muszę czekać na zakończenie sprawy aby odzyskać to co zapłaciłem, a zaliczki(200zł) co wysłałem już na pewno nie odzyskam. Pozdrawiam wszystkich. P.S Jak idziecie na policje czy coś, dołączajcie to że własnie tez są oszukane osoby np. nawet posty z forum czy screeny. P.S 2 Jak widać u mnie, złożyłem zawiadomienie 27 listopada a gościu nadal działa.;/

#97 tweetsor

tweetsor
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2012 - 23:51

Dzwoniłem jeszcze raz do tego typa. Udając wielce zmartwionego klienta chciałem sie dowiedziec co z moją przesyłką, czy są jakieś problemy z kurierem czy co? Facet przekazał telefon kobiecie, która powiedziała, ze nie wie kto to jest Adam Jurkiewicz, nie zna go. Na moją prośbę o oddanie faceta do telefonu, przerwała rozmowę. Kolejny telefon po 3 sygnałach został odrzucony, a teraz całkiem wyłączony. Podejrzewam, ze kobieta od iphone 4 z usa i ten facet ze szczecina to jedna grupa. Wszystkich poszkodowanych przez dupka ze szczecina oferującego iphone 4s za 1900zł albo iphone 4g za 1300 zł, proszę o wysłanie maila: iphonewtopa-at-gmail-dot-com Zbiorę zgłoszenia i jutro zaniosę w warszawie na policję. Jakby co jestem gotowy na spotkanie, mokotów, centrum, gdziekolwiek. No nie możemy się tak dawać dymać bez mydła panie i panowie. Jeszcze raz: iphonewtopa-at-gmail-dot-com Każde info na wagę złota. Na policji lądują wszystkie dane jakie tutaj znalazłem. Liczba osób oszukanych etc. Nie popuszczę sukinkotowi i zniszczę go na tyle na ile bede mógł. Salut tw

#98 Tom31

Tom31
  • 37 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 00:18

mail wysłany

---------- Wpis dodano o 00:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:05 ----------

zerknijcie na to formum:

oszustka z tablicy.pl - dodajoszusta.pl

nr konta podany przez forumowiczkę Eva_aaa z naszego forum powtarza się tam. Widzę, że nasze forum nie jest jedyne, które ma ofiary tych oszustów...

#99 tweetsor

tweetsor
  • 5 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2012 - 01:00

Tom31, dzięki, odpisałem. Pamiętajcie, że im nas będzie więcej tym lepiej. Pozew zbiorowy to niezła myśl. Postaram sie ten temat ogarnąć z prawnikami w mojej firmie. Iphonewtopa-at-gmail-dot-com Zapraszam każdego kto został oszukany przez typa ze szczecina. Każda historia udokumentowana daje nam większe pole manewru! Salut tw

#100 apsik1

apsik1
  • 28 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 11:03

Jest bezkarny - kolejne ogłoszenie: oferuje telefon iphone 4s Lublin • Ogłoszenia Tablica.pl

Ta Aleksandra Bujak (tu ela) i facet ze Szczecina to na 99% ta sama szajka, sądząc po nr-ach telefonu i głosie faceta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych