Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WWDC 07 - Już dziś - Czym nas zaskoczy S. Jobs?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
351 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: WWDC 07 - Już dziś - Czym nas zaskoczy S. Jobs? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Beta Leoparda (109 głosów [22.47%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 22.47%

  2. iPhone (93 głosów [19.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 19.18%

  3. Upgrade Mac Pro (24 głosów [4.95%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.95%

  4. Upgrade MacBooka pro (58 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  5. Upgrade Mac Mini (47 głosów [9.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.69%

  6. Upgrade Apple TV (17 głosów [3.51%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.51%

  7. Nowy iPod (47 głosów [9.69%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.69%

  8. ADC z iSight (31 głosów [6.39%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.39%

  9. i inne (59 głosów [12.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.16%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#326 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:17

Finder służy takze do organizacji Twoich plikow zapewne, jak dla mnie mało było wlasnie w te strone .btw..ja mam wszystko zorganizowane..jak chce cos wyszukac to japko+spacja i fraza...100% skutecznosc, po tagach tez znajduje;) tabs w finder tez mogli by dodac..chyba ze sa a przeoczylem ;)...

#327 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:31

Uważam że Stefan pokazał to co miał pokazać :) i jeszcze leo zaskakiwać będzie ... lepiej się wstrzymać z oceną do października... Muszą czymś zniszczyć Vistę, żeby ten rok nie należał do niej ...

#328 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 14 czerwca 2007 - 21:56

clr, a przypadkiem Finder teraz nie jest już w Carbon tylko w Cocoa? To jest ponoć różnica, która jest istotna.

#329 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:08

Finder służy takze do organizacji Twoich plikow zapewne, jak dla mnie mało było wlasnie w te strone .btw..ja mam wszystko zorganizowane..jak chce cos wyszukac to japko+spacja i fraza...100% skutecznosc, po tagach tez znajduje;) tabs w finder tez mogli by dodac..chyba ze sa a przeoczylem ;)...


No jak nie, jak tak? A stosy? A CoverFlow, czyli wizualne przeglądanie plików? A połączenie dysków lokalnych i zdalnych w jedną wielką przestrzeń roboczą? A przeglądanie plików w iChat? A całe CoreAnimation, czyli dostarczenie programistom narzędzia do jeszcze lepszego przedstawienia struktury dokumentów na dysku (to przecież jawny krok w stronę interfejsów 3D)?

Jeżeli patrzysz tylko na wisienkę, tracisz z oczu cały tort. Powtórzę to raz jeszcze: WWDC to impreza dla programistów. Pewnych rzeczy nie da się pokazać w postaci wodotrysku, bo to funkcje widoczne dopiero w codziennej pracy. Ot, chociażby przezroczysty pasek menu, który na pierwszy rzut oka jest, hm, festyniarski do bólu. Ale zastanów się, czy w czasie pracy nie byłoby dobrze skupić się tylko na dokumencie (vide program Think). Czy w interfejsach, które są coraz bardziej trójwymiarowe i coraz częściej bazują na paskach narzędzi, pasek menu nie staje się czymś, co tylko rozprasza uwagę? Zamiast oczekiwać wodotrysków bez znaczenia, pomyśl o konsekwencjach wprowadzenia technologii zasygnalizowanych na WWDC.

Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że przedstawiono nowy model samochodu, z dużo mocniejszym silnikiem i lepszymi osiągami, a ludzie narzekając, że nadal ma cztery koła i okrągłą kierownicę.
  • clr lubi to

#330 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:19

Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że przedstawiono nowy model samochodu, z dużo mocniejszym silnikiem i lepszymi osiągami, a ludzie narzekając, że nadal ma cztery koła i okrągłą kierownicę.


Heidi, zgadzam się w 100%... Ludzie narzekają, a i tak kupią... To samo było z Intelami, co z tego, że są szybsze od PowerPC, które praktycznie się nie rozwija, jak można sobie trochę pozrzędzić. Tegoroczne WWDC to chyba największy pokaz nowości Mac OS X od wersji 10.0, chłopaki (i dziewczyny), wyluzujcie!

#331 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:23

Czytając ten wątek odnoszę wrażenie, że przedstawiono nowy model samochodu, z dużo mocniejszym silnikiem i lepszymi osiągami, a ludzie narzekając, że nadal ma cztery koła i okrągłą kierownicę.


Nic dodac nic ujac...

#332 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:24

Ja się do was dołączam chłopaki, tak samo myślę jak wy. Ale jednak wydaje mi się że jesteśmy mniejszością i to nie za dużą... i nie mówię tu w tej chwili tylko o naszym forum.

#333 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:26

Kierowcy Astonów to też mniejszość :P wśród kierowców
  • 51m0n lubi to

#334 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:28

Ludzie narzekają, a i tak kupią... To samo było z Intelami, co z tego, że są szybsze od PowerPC, które praktycznie się nie rozwija, jak można sobie trochę pozrzędzić.

a ja się podpisuje pod tym rekami i nogami.
oraz pod calym postem Heidiego. Sam gdy tylko uslyszalem, cover flow w finderze.. Co sie dzieje z tym apple, takie efekciarskie sie robi, ale gdy zobacyzlem to, przegladanie plikow, od razu ich tresci, podgld w finderze (bez quicklooka nawet) to sadlem z krzesla gdy zastanowilem sie jak czesto otwieram pliki ktorych wcale otworzyc nie chialem, by znalezc ten wlasciwy..

ale cuz. Ludzie musza pozrzedzic.

#335 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:30

Ja się do was dołączam chłopaki, tak samo myślę jak wy. Ale jednak wydaje mi się że jesteśmy mniejszością i to nie za dużą... i nie mówię tu w tej chwili tylko o naszym forum.

Całe życie jestem w mniejszości i bardzo sobie chwalę ten stan.

#336 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:36

Nie no, bycie w mniejszości bywa przyjemne, taki exclusive ;) Ale wracając do tematu to po prostu chodzi mi głównie o to, że mało kto zauważa teraz że tydzień przed WWDC Apple wypuściło nowe MBP, że to co zaprezentowali było na prawdę ciekawe i według mnie do premiery możemy jeszcze liczyć na więcej. Wszyscy narzekają bo po prostu liczyli na Bóg wie co i nie wyszło.

#337 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:40

Wszyscy narzekają bo po prostu liczyli na Bóg wie co i nie wyszło.


Ja również czekałem na Bóg wie co... i wyszło...

#338 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 czerwca 2007 - 22:40

Ja to maże o własnym maczku i osx na nim od zawsze, poza tym kocham muzykę a to naprawdę fajny sprzet aby robić coś samemu, mac osx to na pewno nie vista (poza tapetą ;) ) maci to także nie są zwykłe pecety, lubie się wyróżniać z tłumu i nie być w szarej większości, a jabłko pozwala się wyizolować, wiem też że to co robi Stefan i jego sztab jest nie tylko po to aby zarobić mnóstwo kasy ale też aby ułatwić nam życie i z pewnością każde z 300 nowinek jest właśnie po to. Dlatego nie powinno się narzekać, zaprezentowano nowy i lepszy system, podobno szybszy i przyjaźniejszy... równie dobrze mogło nie być osx a tylko windows :)

#339 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 14 czerwca 2007 - 23:19

Dlatego nie powinno się narzekać, zaprezentowano nowy i lepszy system, podobno szybszy i przyjaźniejszy... równie dobrze mogło nie być osx a tylko windows :)


Taa Windows Vista Leopard Edition, z rewolucyjnym paskiem menu przeniesionym na górę. Apple'owi zakneblowaliby gębę, ale Amiga wytoczyłaby sprawę o "Tools" menu, które pozwala dodawać własne skróty do górnego menu :lol: A potem by tę sprawę wygrała i mielibyśmy AmigaOS Leopard, spowrotem tylko i wyłącznie na PowerPC :shock:

(A teraz, kto się*zacznie śmiać... ten dostanie w ryj ;) )

Taki mały offtop z mojej strony.

#340 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwca 2007 - 23:54

pamietajmy że to tylko jeden numerek po kropce 10.5 po 10.4 a nie 11..... :D

#341 db

db
  • 771 postów

Napisano 15 czerwca 2007 - 10:15

A może mi ktoś powiedzieć, jak to było z innymi yego typu betami w przeszłości, jak wyglądała prezentacja Tiger'a na WWDC jeszcze przed premierą? - także różnił się od wersji finalnej i to bardzo, jedynie tapetę pozostawili tę z Pantery. Myślę ,że Apple celowo pokazało to w taki sposób, chodziło o ukazanie i wyolbrzymienie niektórych nowości, tapeta zapewne będzie w stylu Tigera, menubar - dopracowany, dock także... oby :/

#342 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2007 - 10:43

menubar - dopracowany, dock także...
oby :/


A co w nich jest niedopracowane?

#343 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2007 - 15:54

http://www.osx-e.com...opard_dock.html

Czy jest cos takiego dla Mac 10.4...?

#344 db

db
  • 771 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 12:17

A co w nich jest niedopracowane?


Na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale według mnie to jeszcze nie "to" sama idea przeżroczystego paska jest dobra z wykonaniem gorzej ... w Docku najbardziej żdziwił mnie ten wskaźnik uruchomionego programu, wcześniej w każdym OSXie był to minimalistyczny trójkącik, w Leopardzie mamy jakąś kropkę, coś przypominającego kroplę wody - blehhh :P
gdzie ten wysmakowany minimal? - Obawiam się ,że "starzy" dizajnerzy odeszli na emeryturę a na ich miejsce przyszli nowi z inną wizją systemu :/

#345 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 13:24

Mnie akurat ta kropka się podoba, poza tym co innego mogli zrobić? Jakiegoś małego stworka skaczącego przy ikonce? ;) A zwróć uwagę że ta kropka jest odbiciem w doku, przynajmniej takie wrażenie odnoszę.

#346 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2007 - 18:40

idea przeżroczystego paska jest dobra z wykonaniem gorzej ...


Nie rozumiem cie kompletnie... na 99% stopien przezroczystosci bedzie mozna ustawiac tak jak ma to miejsce w terminalu, a ty wypalasz ze przezroczystosc niedopracowana... ze niby co... zbyt przezroczysta? Za malo przezroczysta? Nazwijmy rzeczy po imieniu... nie podoba ci sie, a nie "jest niedopracowany"

#347 db

db
  • 771 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 19:40

Nie rozumiem cie kompletnie... na 99% stopien przezroczystosci bedzie mozna ustawiac tak jak ma to miejsce w terminalu, a ty wypalasz ze przezroczystosc niedopracowana... ze niby co... zbyt przezroczysta? Za malo przezroczysta? Nazwijmy rzeczy po imieniu... nie podoba ci sie, a nie "jest niedopracowany"


Maaann.... od 40 lat naprawiam niedopracowane menu-bary :), i wiem ,że coś z nim jest nietak, patrzę na niego i mnie wnerwia :) - jest zbyt płaski chyba, nie wiem.

#348 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2007 - 20:17

Tak wiec mowie, nazywajmy rzeczy po imieniu. Nie podoba ci sie, a nie "jest niedopracowany"

#349 arkadiusm

arkadiusm
  • 544 postów
  • SkądKraków / StalowaWola

Napisano 19 czerwca 2007 - 21:35

zmień na viste :P

#350 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 20 czerwca 2007 - 11:40

Vista nie jest rozwiązaniem, Vista jest problemem... :twisted:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych