Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

UML & SVN alternatywy dla OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 13 października 2011 - 19:35

Przejdę od razu do rzeczy. Niestety moja uczelnia nie dysponuje Makami i w sumie ma w nosie użytkowników tychże. Program nauczania prawdopodobnie nie przewiduje takich ludzi, a jedyną "poprawną" alternatywą dla Windowsa jest tu Linux. W związku z tym faktem jestem zmuszony poszukać alternatywnych programów do dwóch z nich, które niestety na OS X nie są dostępne. Chodzi mianowicie o:
- StarUML
- TortoiseSVN

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc :)

#2 pineska

pineska
  • 37 postów

Napisano 13 października 2011 - 21:49

polecam alternativeto:)

StarUML Alternatives and Similar Software - AlternativeTo.net
TortoiseSVN Alternatives and Similar Software - AlternativeTo.net

#3 Kuriozal

Kuriozal
  • 35 postów

Napisano 15 października 2011 - 19:15

do UML polecam UML, BPMN and Database Tool for Software Development ;>

Jest licencja Community, free do uzytku niekomercyjnego

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 października 2011 - 20:04

A SVN masz w systemie. Jeśli chodzi o GUI do SVN to było coś takiego jak svnX, ale nie używałem tego więc nie bardzo wiem jakie to jest.

#5 slodziak69

slodziak69
  • 35 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 października 2011 - 16:29

Jeśli chodzi o UML to polecam Visual Paradigm for UML :)

#6 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 16 października 2011 - 17:33

svn używam tylko z terminala, nie rozumiem tych nakładek.

#7 carrion

carrion
  • 4 postów

Napisano 16 października 2011 - 19:41

nie wiem do czego będziesz używał SVNa ale niezły graficzny klient jest e Eclipse'ie [url=http://eclipse.org/]Eclipse - The Eclipse Foundation open source community website.[/url]
a najfajnieszy IMO na Mac OS Xa jest chyba versions [url=http://versionsapp.com/]Versions - Mac Subversion Client (SVN)[/url], ale płatny

#8 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 17 października 2011 - 17:38

SVN'a potrzebuję do czegoś w rodzaju projektu zespołowego, czyli jak nietrudno się domyślić - aktualizowania kodów/plików na serwerze uczelnianym, wraz z osobami współtworzącymi projekt. Jeśli chodzi o terminal - należę do wąskiej grupy programistów-przeciwników tegoż (niestety), bowiem imo nie po to powstał interfejs graficzny, by nadal siedzieć w terminalu (ale to moja osobista opinia, także no offence). W każdym razie dzięki za pomoc, do UML'a pobrałem aplikację od Visual Paradigm, poleconą przez Kuriozal, a do svn'a ściągnę eclipse'a :)

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2011 - 17:53

Uch, eclipse do svn'a to wyjątkowo głupi pomysł, chyba że piszesz w nim projekt. Więc pytanie do czego ci Svn jest nadal aktualne (że do wersjonowania projektu to wie każdy głupi), bo może akurat będzie jakiś edytorem z wbudowanym wsparciem dla svn'a (Xcode na przykład, jeżeli projekt jest w C++) Pomijając fakt że svn w terminalu jest mega wygodny.

#10 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 17 października 2011 - 18:00

Problem polega na tym, że (w przypadku mojej grupy) sprawa będzie złożona. Dwie osoby mają pisać projekt w Oracle'u (baza danych jakichś artykułów, publikacji, itd), ja będę pisał aplikację kliencką dla iPada a czwarta osoba na Androida. Nie wiem jak ma to wyglądać w rzeczywistości (w sensie współpracy z serwerem svn'owym), to akurat będę wiedział prawdopodobnie jutro.

#11 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 17 października 2011 - 19:46

W wielu przypadkach gui jest wygodniejsze, bo pozwala ci nie pamiętać tych wszystkich dziwnych opcji. W przypadku SVN masz: svn up svn add svn status svn ci -m '' Do tego nie potrzeba gui.

#12 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 18 października 2011 - 10:55

Już wiem do czego mi będzie potrzebny SVN. Otóż do aktualizowania tego co mam na domowym komputerze i do uploadowania tego na serwer (po moich zmianach), z tym że konieczna jest opcja dodawania notatek do uploadów (coś takiego oferuje TortoiseSVN). To tyle.

#13 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 18 października 2011 - 13:36

No nic dziwnego, do tego zawsze służy svn. svn up - aktualizowanie svn add - dodawanie pliku svn ci -m 'notatka' - wysłanie na serwer TortoiseSVN nie robi nic innego tylko wywołuje te polecenia.

#14 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 18 października 2011 - 14:23

Super, w takim razie będę korzystał z terminala, serdeczne dzięki za pomoc :)

#15 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 18 października 2011 - 14:26

W razie dalszych pytań pogooglaj "svn red book", tam są opisane bardziej zaawansowane funkcje (gdyby była taka potrzeba).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych