Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja z iTunes Wi-Fi & Nie mogę zsynchronizować z iTunes przez wifi.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
115 odpowiedzi w tym temacie

#51 bsz

bsz
  • 98 postów

Napisano 16 października 2011 - 20:54

Ja też mam problem z bezprzewodowym synchronizowaniem iPhonów i iPada. Urządzenia synchronizują się bez problemu, gdy uruchomię synchronizacją z poziomu telefonu lub iPada. Chciałbym jednak, żeby wszystkie urządzenia synchronizowały się automatycznie po podłączeniu ich do prądu.

Niestety synchronizacja automatyczna nie włącza się w całym procesie ładowania baterii (kilka godzin). Ale gdy po załadowaniu baterii uruchamiam synchronizację ręcznie - nie ma problemu. Ktoś ma pomysł, co jeszcze trzeba ustawić, aby synchronizacja była automatycz?

Problem rozwiązany: Aby działało automatyczne synchronizowanie musi być zaznaczona opcja: Otwieraj iTunes z chwilą podłączenia w Podsumowaniu danego urządzenia i nie może być zaznaczona opcja Wyłącz automatyczną synchronizację iPod'ów, iPhone'ów i iPad'ów w zakładce Urządzenia Preferencji iTunes'a.

Oczywiście opcja Synchronizuj z tym iPodem/iPhonem/iPadem przez Wi-Fi też musi być zaznaczone.

#52 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 16 października 2011 - 21:10

Ej a może być Windows na Macu aby wyłączyć tego firewalla?? Tylko napięcie jeszcze jak to zrobić.

#53 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 października 2011 - 13:05

Panowie, a czy działa wam ręczne wrzucanie muzyki po wifi? Bo dziwna sprawa - podcasty i inne rzeczy synchronizuje ale z muzyką dziś rano mialem dziwny problem - tzn. nie wgrało mi muzy która wrzuciłem na iphone w iTunes . [update] dzięki za info że działa, widać był to chwilowy problem, sprawdziłem ponownie i jest ok :)

#54 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 21 października 2011 - 13:12

Tak, u mnie działa ręczne wrzucanie, tylko w ten sposób wrzucam muzykę i działa.

#55 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2011 - 14:17

u mnie też działa bez problemu.

#56 mastisz

mastisz
  • 72 postów

Napisano 22 października 2011 - 17:28

Witam, ja kombinuję już od kilku dni i nie działa zupełnie synchronizacja. Na macu mam najnowsze oprogramowanie, na iPhonie też, ustawienia na kompie jak i w telefonie mam takie jak trzeba, dokładnie przeczytałem temat, próbowałem po synchronizacji przez kabel odłączyć iPhone'a ale od razu znika wtedy z iTunes. Po wejściu w Ustawienia telefonu przycisk "Synchronizuj teraz" jest zawsze szary. Dodam, że aplikacja Remote też mi nie działa... Dodam też, że internet w domu idzie do modemu/routera Pentagrama, który udostępnia neta przez wi-fi(sieć #1), ale także kablem do drugiego routera który udostępnia wi-fi(sieć #2) na piętrze gdzie nie ma zasięgu Pentagram. Mac i iPhone podłączone są do sieci #2. Myślicie że to może uniemożliwiać mi synchronizację?

#57 czerey

czerey
  • 100 postów
  • SkądMilanówek/Warszawa

Napisano 23 października 2011 - 18:14

Też troche było u mnie uparte, ale działa. 13 zdjęć wrzuciło nawet bardzo szybko. Pomogło zresetowanie iPhona -> przycisnąc na dłużej przycisk Home + ON/OFF aż zgaśnie ekran. Pozdr.

#58 YearOne

YearOne
  • 7 postów

Napisano 24 października 2011 - 18:04

Witam. Udało mi się rozwiązać problem z synchronizacją przez wi-fi. W moim przypadku problem rozwiązało odblokowanie portu 3689 na routerze.

#59 tomazo

tomazo
  • 65 postów
  • SkądMierzyn/Szczecin

Napisano 24 października 2011 - 20:44

U mnie iPad po wifi śmiga aż miło natomiast mam problemy z iPhone - niby się synchronizuje, natomiast nie zamyka okna synchronizacji. Cały czas wisi na ostatnim kroku, ikonka synchro się kręci i nie dochodzi do info o zakończeniu procesu. Trzeba go kończyć "na twardo" przez anulowanie. Co ciekawe apki przerzuca bez problemu, zwiesza się przy muzie. Macie pomysł co to może być?

#60 nie_z_krakowa

nie_z_krakowa
  • 230 postów

Napisano 24 października 2011 - 23:10

W przypadku problemów z połączeniem stawiam na router. U mnie konieczne było odblokowanie żądań lokalnych, domyślnie taka blokada jest włączona. Dla routera Linxys: Security -> Block WAN Requests -> Block Anonymous Internet Requests -> odznaczyć.

#61 ralg

ralg
  • 79 postów

Napisano 25 października 2011 - 16:31

u mnie za każdym razem pojawia się ten sam błąd bodajże w 2 czy 3 kroku synchronizacji... ktoś wie o co chodzi?
ten błąd tylko przy sync wi-fi, za pośrednictwem kabla wszystko ok.
Dołączona grafika

#62 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 października 2011 - 16:59

U mnie iPad po wifi śmiga aż miło natomiast mam problemy z iPhone - niby się synchronizuje, natomiast nie zamyka okna synchronizacji. Cały czas wisi na ostatnim kroku, ikonka synchro się kręci i nie dochodzi do info o zakończeniu procesu. Trzeba go kończyć "na twardo" przez anulowanie. Co ciekawe apki przerzuca bez problemu, zwiesza się przy muzie. Macie pomysł co to może być?


Voice memos (notatki dzwiekowe). Wytnij stare z iPhona wylacz ich synchronizacje. Drugie co obstawiam to dzwonki.

#63 folo69

folo69
  • 40 postów

Napisano 25 października 2011 - 20:29

problem z synchronizacją przez wifi Witam. Mam problem tego typu, że itunes nie zawsze wykrywa mojego iphona kiedy chcę dokonac synchronizacji przez wifi. Jak manualnie rozwiązac ten problem? jest możliwosc wyszukiwania iphona przez itunes?

#64 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 października 2011 - 21:22

Nie ma. Zreszta u mnie wyglada na to, ze jak iTunes widzi mojego iPhona to w nim topnieje bateria az milo... Wiec chyba to lepiej jak nie zawsze widzi ;)

#65 mistermisiu

mistermisiu
  • 46 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 października 2011 - 21:28

Witam. Mam problem tego typu, że itunes nie zawsze wykrywa mojego iphona kiedy chcę dokonac synchronizacji przez wifi. Jak manualnie rozwiązac ten problem? jest możliwosc wyszukiwania iphona przez itunes?

Mam to samo. Irytująca sprawa.

#66 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 października 2011 - 23:22

Mysle, ze macie problem z siecia domowa. Nie zdradziliscie nam jakie macie ustawienia wifi w domu. Tak w ogole to Wasze iPhony widza biblioteke iTunes, gdy jest udostepniona?

#67 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 października 2011 - 20:23

iTunes - WiFi sync i gubiacy sie iPhone + troche marudzenia Witam, nie wiem, jakie sa wasze spostrzezenia, drodzy forumowicze, ale u mnie sync po WiFi nie dziala oszalamiajaco, moje obserwacje: 1. kiepska predkosc. trudno, przezyje, kiedys kupie router w standardzie n, to pewnie bedzie lepiej 2. co sie wiaze z powyzszym: transfer aktualizacji zrobionych na telefonie do iTunes. koszmar. zalozylem osobny temat temu poswiecony. 3. problemy z synchro playlist. nie jestem w stanie dokladnie powtorzyc problemu, ale conajmniej kilkakrotnie zauwazylem nieudana probe synchronizacji zaznaczonej playlisty, co w rezultacie skutowalo dwiema rzeczami, mianowicie: albo odznaczeniem wybranej playlisty w liscie rzeczy do synchronizacji w zakladce "music", albo WYCZYSZCZENIEM playlisty z muzyki do zera, albo jednym i drugim. trudno, bug czy cos, przezyje. 4. ostatnia sprawa, najbardziej irytujaca. jesli recznie "odmontuje" telefon z listy urzadzen, wifi sync zakonczy sie niepowodzeniem (na oko jakies 30% prob), lub z innych powodow telefon po prostu zniknie z listy urzadzen, jedynym sposobem na ponowna synchronizacje jest manualne podlaczenie telefonu kablem do komputera, co doprowadza mnie do cholery, gdyz kabel USB mam podlaczony z jednej strony do docka, z drugiej strony do gniazdka w scianie, za czy jest jakis sposob, aby wymusic na itunes ponowne odszukanie telefonu? jesli z poziomu iPhone sprobuje zrobic sync, dostaje komunikat mniej wiecej o tresci: "looking for macbook to become available", co w 100% przypadkow konczy sie niepowodzeniem, mimo restartow itunes czy nawet komputera lub telefonu.

#68 tomazo

tomazo
  • 65 postów
  • SkądMierzyn/Szczecin

Napisano 26 października 2011 - 20:45

[I]Wytnij stare z iPhona wylacz ich synchronizacje. Drugie co obstawiam to dzwonki

Spróbowałem i niestety nie pomogło. W okienku informacyjnym iTunes stanęło na "krok 7 z 7" i nic dalej się nie dzieje. W ipku mam komunikat o trwającej synchro. Generalnie to co ma się synchronizować się synchronizuje, niemniej na maksa irytuje mnie fakt, że każdorazowo muszę ręcznie anulować synchronizację na ostatnim etapie - inaczej pewnie bateria starczyło by mi na pól dnia. Tym niemniej dzięki za próbę pomocy :)

#69 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 października 2011 - 21:50

Cos siedzi co nie chce sie przekopiowac. Na pewno nie masz nic w dyktafonie? Ksiazki masz wszystkie przerzucone? Ten ostatni krok to zwykle cos z iPhona na kompa.

#70 tomazo

tomazo
  • 65 postów
  • SkądMierzyn/Szczecin

Napisano 27 października 2011 - 06:41

W dyktafonie nic nie mam, komunikaty są takie: "czekam na skopiowane rzeczy" w iTunes i bodajże "synchronizuje multimedia" w iPhone. Spróbuję zrobić restore, może to coś da...

#71 martzel

martzel
  • 55 postów
  • SkądKonin

Napisano 27 października 2011 - 10:45

Mam dokładnie ten sam problem co Ty - tomazo. U mnie też synchronizacja trwa wiecznie na 7 kroku ... z niecierpliwością będę czekał na rozwiązanie problemu, bo mnie też mocno denerwuje. Po za tym wyłączyłem synchronizację przez Wi-Fi bo co parę minut pojawia mi się Itunes na pulpicie co mocno utrudnia mi pracę na laptopie. Mozna co prawda wyłączyć opcję pojawiania się okienka Itunes z chwilą podłączenia iPhone-a ale wtedy nie widze co aktualnie dzieje się między itunes a telefonem.

#72 tomazo

tomazo
  • 65 postów
  • SkądMierzyn/Szczecin

Napisano 27 października 2011 - 20:25

Mam dokładnie ten sam problem co Ty - tomazo. U mnie też synchronizacja trwa wiecznie na 7 kroku ... z niecierpliwością będę czekał na rozwiązanie problemu, bo mnie też mocno denerwuje. Po za tym wyłączyłem synchronizację przez Wi-Fi bo co parę minut pojawia mi się Itunes na pulpicie co mocno utrudnia mi pracę na laptopie. Mozna co prawda wyłączyć opcję pojawiania się okienka Itunes z chwilą podłączenia iPhone-a ale wtedy nie widze co aktualnie dzieje się między itunes a telefonem.


restore pomógł, przynajmniej na razie - zobaczymy co będzie potem :-)

#73 mastisz

mastisz
  • 72 postów

Napisano 27 października 2011 - 23:24

Ja powiem, że problemem u mnie był router, po zmianie ustawień wszystko śmiga pięknie i iTunes od razu wykrywa iPhone'a.

#74 Bazo

Bazo
  • 16 postów
  • SkądPodhale

Napisano 28 października 2011 - 11:07

Też mam problem z synchronizacją po WIFI, tyle prób i nic nie dało. mastisz, co zmieniłeś w routerze?

#75 tomasz23

tomasz23
  • 199 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 31 października 2011 - 10:17

Mam problem. Gdy wejdę w ustawienia/ogólnie nie mam opcji synchronizuj przez wifi. Pomocy. iPhone4 ios5




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych