Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja z iTunes Wi-Fi & Nie mogę zsynchronizować z iTunes przez wifi.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 07:04

Hej, jak to powinno działaś? Mam włączonego MBP oraz iTunes. iPhone mam podłączone do kontaktu aby się ładował. Próbuję dać synchronizuj teraz i jest na szarym tle i nie da się włączyć. Coś robię źle?


Najbardziej pokrewne wątki:
Synchronizacja z kilkoma urządzeniami & używanie jednego Apple ID na kilku urządzeniach
Synchronizacja a kilka Apple ID
Nie mogę zsynchronizować iPod / iPad / iPhone z iTunes & problem z poprawną synchronizacją
eualex

#2 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 13 października 2011 - 07:27

Podłącz iPhone przez USB i w iTunes zaznacz "Synchronizuj przez WiFi" na zakładce Podsumowanie Teraz po odłączeniu kabla iPhone będzie cały czas widoczny w iTunes i opcja w iOS będzie aktywna, oczywiście musi znajdować się w tej samej sieci WiFi

#3 SP1D3R

SP1D3R
  • 90 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 października 2011 - 09:54

U mnie jest z tym problem. iPhone synchronizuje się jak podłączam go kablem do laptopa ale jak wpinam go do gniazdka to nic się nie dzieje. iTunes go nie znajduje i nawet wymuszona synchronizacja (Ustawienia/Ogólne/Synchr. z iTunes) też nic nie daje bo ciągle pokazuje komunikat że szuka mojego laptopa. Może to jakiś problem z siecią?

#4 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 10:07

Mam ten sam problem, synchronizuje się tylko przez podpięty kabel do komputera. Nie może znaleźć mojego MBP. Czy czegoś nie ustawiłem? Synchronizację po wifi w iTunes zmieniłem.

#5 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 13 października 2011 - 10:24

@free66, spróbuj wyłączyć i włączyć iTunes, potem w iPhonie idź do ustawienia-ogólnie-synchr. Z iTunes (wifi).

#6 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 października 2011 - 10:28

@free66, spróbuj wyłączyć i włączyć iTunes, potem w iPhonie idź do ustawienia-ogólnie-synchr. Z iTunes (wifi).


po tym zabiegu wyłącz i włącz telefon, miałam tak wczoraj ale na iMacu, dopiero po tym zaczęła działać synchronizacja po wifi.

#7 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 10:44

Chwila, chwila, nie wiem czy dobrze rozumiem synchronizację przez wi-fi :D Synchronizuje mi przez wifi, ale jak podłącze iPhona do laptopa i włącze iTunes. Tak to ma być? A nie, jak jestem w drugim pokoju bez podłączonego iPhona do laptopa nie ma możliwości synchronizacji?

#8 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 października 2011 - 10:48

iTunes odpalony na lapku, iphone w reku z włączonym wifi, lapek i itunes w tej samej sieci wifi, iphone wchodzisz w ustawienia/ogólne synchronizacja wifi wybierasz synchronizuj - działa :)

#9 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 13 października 2011 - 10:49

Działa na bank.. nic w tym trudnego. trza ruszyć głową

#10 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 10:52

Nic nie pomaga, mam wszystko tak jak mówicie i to w jednej sieci wifi. Dupa Synchronizacja zostanie wznowiona gdy macbook XXX bedzie dostepny" Jak mam go zrobic dostepnym? i pytanie, synchronizacja po wifi jest z iCloud czy z moim laptopem? Mam archiwizuj na tym komputerze.

#11 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 października 2011 - 10:53

Nic nie pomaga, mam wszystko tak jak mówicie i to w jednej sieci wifi. Dupa
Synchronizacja zostanie wznowiona gdy macbook XXX bedzie dostepny" Jak mam go zrobic dostepnym?


Próbowałeś wyłączyć i włączyć telefon?

#12 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 10:55

Próbowałem, nic to nie daje. Synchronizacja zostanie wznowiona gdy macbook XXX bedzie dostepny" Jak mam go zrobic dostepnym? i pytanie, synchronizacja po wifi jest z iCloud czy z moim laptopem? Mam archiwizuj na tym komputerze.

#13 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 13 października 2011 - 10:55

jak masz włączonego lapsa + iTunes to możesz wykonać synchronizację po WiFi warunkiem jest: - oba urządzenia w tej samej sieci WiFi - włączony laps i iTunes

#14 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 października 2011 - 10:57

Synchronizacja po wifi jest z lapkiem, tak jak niegdyś po kablu tak teraz wszystko tak samo tylko, ze po wifi.

#15 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 13 października 2011 - 11:01

Nie może znaleźć mojego laptopa za żadne skarby. A stoję obok routera. Poddaje się

---------- Wpis dodano o 10:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:59 ----------

Działa. Reuter musiałem zrestartować. Dziękuję za pomoc! :-)

#16 leverant88

leverant88
  • 134 postów
  • SkądLublin, Poland, Poland

Napisano 13 października 2011 - 11:08

Zauważyliscie że przez wifi można synchronizowac jednocześnie 2 urządzenia - np iPhone i iPad :-) ... I dowolnie przełączać się między nimi? :-) Super

#17 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 października 2011 - 13:00

Nie może znaleźć mojego laptopa za żadne skarby. A stoję obok routera. Poddaje się

---------- Wpis dodano o 10:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:59 ----------

Działa. Reuter musiałem zrestartować. Dziękuję za pomoc! :-)


To dobrze. Problem rozwiązany. Zamykam.

---------- Wpis dodano o 14:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:38 ----------

Zgodnie z prośba otwieram.

#18 SP1D3R

SP1D3R
  • 90 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 października 2011 - 13:12

Jak podłączam iPhone przez kabel do mbp to się łączy ale przez wi-fi nie idzie. Jak iPhone jest widoczny w iTunes to klikając synchronizuj zaczyna go szukać po czym znika jego dostępność i tyle z tego. Z kolei wymuszając na iPhonie synchronizacje pisze mi że zostanie (synchronizacja) dokończona jak tylko mbp będzie widoczny. Ta sama sieć, iPhone na kablu w gniazdku, oba sprzęty wybudzone, router zresetowany już kilkanaście razy. Brakuje mi pomysłów. Może właśnie na routerze coś nie gra? Mam neo i 2 routery w domu ale mbp i iPhone podpięte są do tego samego. Jakieś pomysły?

#19 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 października 2011 - 14:12

Czy na zwykłym laptopie z windowsem też to działa?

#20 Drole

Drole
  • 41 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 października 2011 - 14:36

.....
Może właśnie na routerze coś nie gra? Mam neo i 2 routery w domu ale mbp i iPhone podpięte są do tego samego.

Jakieś pomysły?


Może to być wina routera... Na moim firmowym Cisco Aironet 1100, był wyłączony routing pomiędzy klientami w tej samej sieci WiFI i niestety żadne urządzenia pomimo tego, że były podłączone do tej samej sieci i tego samego routera się nie widziały... Sprawdź czy nie masz czegoś ustawionego na tym routerze.
Dodatkowa kwestia to firewall na kompie może on blokuje połączenia przychodzące...

#21 Sleepnot

Sleepnot
  • 3 postów

Napisano 13 października 2011 - 19:10

Zobacz czy masz włączone w iTunes (zakładka "podsumowanie") 'synchronizuj z tym iphonem przez wifi'. U mnie to było problemem, działa nawet bez podłączania do zasilania :)

#22 SP1D3R

SP1D3R
  • 90 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 października 2011 - 00:09

Zobacz czy masz włączone w iTunes (zakładka "podsumowanie") 'synchronizuj z tym iphonem przez wifi'...


Mam.
Nie rozumiem tego kompletnie. Raz łapie np po wyłączeniu maczka i iPhone. Widzą się, podają sobie cześć, popisowa synchronizacja a za 10 min już jeden obraża się na drugiego i nie jest dostępny :/

Wcześniej miałem taki problem też z remote że raz łapał a raz nie.

#23 puchateq

puchateq
  • 38 postów
  • SkądMikołów

Napisano 14 października 2011 - 07:55

Czy na zwykłym laptopie z windowsem też to działa?


Owszem, u mnie wszystko pięknie śmiga na notebooku z Windows 7 64 bit.
W iTunes mam włączoną opcję "Synchronizuj z tym iPhone'em przez WiFi" oraz "Archiwizuj na tym komputerze".

#24 Chance

Chance
  • 62 postów

Napisano 14 października 2011 - 13:54

Ja mam all włączone i nie działa. Po podłączeniu przez USB na iphonie mam opcje synchronizuj, ale po podlaczeniu do normalnego kontaktu juz tego nie ma.

#25 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 14 października 2011 - 14:17

Nie wiem z czym wy ludzie macie problem. 1.Podłączyć telefon do kompa poprzez kabel USB 2.Odpalic iTunes wybrać iPhone w zakładce Podsumowanie zejść niżej i zaznaczyć w opcjach synchro prze Wi-fi 3.W iPhonie włączyć Wi-fi połączyć się ze swoją siecią 4.Ustawienia/ogólne/synchronizuj iTunes Wi-fi/synchronizuj teraz (niech ten pierwszy raz synchronizuje z kablem podłączonym) 5.Odłączyć kabel chwile poczekac i w iTunes pojawi sie na nowo iPhone tym razem przez Wi-fi nie kabel




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych