Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac (Flat Panel) - skradzione w Niemczech.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 14:58

iMaci (Flat Panel) - skradzione w Niemczech w ciagu ostatnich 12 miesiecy: S/N: QT2141EFMAY , QT30715RSD3 , QT2422VKN0S Dane dostepne na stronie: http://forum.macnews.de/forum/threads (nastepnie w zakladce ,,Dienste,, nalezy wybrac pozycje - Diebstahldatenbank ). Na tej stronie znajduje sie tez spis iMacow skradzionych wczesniej niz w ciagu ostatnich 12 miesiecy(ponad 50 kolejnych pozycji)

#2 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 29 maja 2007 - 15:46

Powinienes to wyslac takze do SAD`u, tak sie mnie wydaje...

#3 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 16:19

:grin: Hehehe ... a powiedz mi kto sie tym tam zajmie ??? Samego sprzetu Apple skradzionego w Niemczech jest liczac na sztuki ponad 4 000 !!! A ja mam jeszcze dane ze Szwecji, Norwegii i chce zdobyc z Anglii i Irlandi. Dziwi mnie tylko to, ze czesc osob pisze do mnie na forum PW w ktorych pruboja za wszelka cene przekonac mnie, ze taka baza danych niczemu nie sluzy a wrecz wprowadza chaos i zamieszanie .... jesli to zamieszanie spowodowane jest tym, iz ktos boi sie, ze teraz bedzie mial problemy ze sprzedaza sprzetu - to tym bardziej bedzie to dla mnie motywacja do tego, aby ta baza danych byla jak najdokladniejsza i jak najczesciej aktualizowana. :D

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 maja 2007 - 17:03

Wszystkie linki do tej strony ktora podales w Niemczech podaja bledy. Moze tylko sa na czas sesji? Teraz mi sie przypomnialo, ze najtansze Maki Pro na allegro byly wlasnie ze Szwecji, o to jedyne danego sprzedawcy, na ktore nie dawal faktury. Ciekawe, co?

#5 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 17:36

Jesli ,,pijesz,, do mnie to cie zasmuce ... zawsze daje umowe K-S, preferuje odbior osobisty, podaje nr tel do siebie, zawsze Kupujacy moze sprawdzic sobie status sprzetu przed zakupem !!! A fakturka tez moze byc tylko wtedy cena jest wyzsza bo musze sprzedac przez swoja firme i doliczyc VAT w wysokosci 25% no i jesli Ty chcialbys sobie VAT odliczyc to musisz mien NIP EU - inaczej nic Ci z faktury. poza tym to ja tylko mieszkam w Szwecji a sprzet sprowadzam z 7 krajow (6 EU i USA). Bez obaw po dokonaniu wpisow z Niemiec przyjdzie kolej na Szwecje :D Cena sprzedazy w Polsce to czesto ,,ceny z kosmosu,, windowane przez sprzedawcow ktorzy najchetniej sprzedaliby uzywke drozej niz nowy ze sklepu !!! Norma jest w Polsce to, ze nikomu sie nie oplaca sprzedac cos z 500zlotowym narzutem ... ,,oplacalnosc,, zaczyna sie od 1500PLN w gore - a ja akurat tak nie mysle i te 500PLN w zupelnosci mi wystarczy (dlatego miesiecznie sprzedaje srednio 40-50sztuk samego sprzetu Apple) Pozdrawiam P.S. Mowi sie: ,,uderz w stol a nozyce same sie odezwa,, Dodatkowo cos nie tak z Twoja logika - podajac linki do stron gdzie mozna sprawdzi pochodzenie sprzetu, gdybym mial cos sam na sumieniu to krecilbym sam sobie powroz na szyje bo kazdy moze tam wejsc i sprawdzic ... pamietaj, ze to nie ja dopisuje dane do tych list tylko byli wlasciciele skradzionego sprzetu. Aha, co do bledow w S/N o jakich piszesz ..... to w forum umiescilem tylko te ktore sa sprawdzone na stronie Apple. Przy okazji pozdrawiam moich klientow z poznania i okolic !!!!

#6 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 29 maja 2007 - 19:03

Ale człowieku, napisz mi dlaczego nie możesz to zebrać do jednej wiadomości i ją tylko uaktualniać? Zrobił się jeden wielki syf, a w RSS-ie ciągle widzę Twoje skradzione przedmioty i przegapiam inne bardziej ciekawe wątki!

#7 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 19:11

Jesli wrzucisz wszystko do jednego wora (docelowo bedzie okolo 5-6 tys pozycji) to zycze Ci sukcesow w znalezieniu tego sprzetu. W niedlugim czasie beda zrobione podgrupy i wtedy liczba postow zmaleje do minimum. Jak podstawowa baza bedzie gotowa to pozniej nie bedzie problemu bo aktualizacja bedie juz w istniejacych grupach. puki co prosze o cierpliwos i wyrozumialosc bo wydaje mi sie ze taka baza bedzie sluzyla wszystkim uzytkownikom tego forum i nie tylko.

#8 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 29 maja 2007 - 19:19

Dzial zostal zalozony do celow zglaszania skradzionego prywatnego sprzetu, zglaszanie calych serii wydaje sie srednim pomyslem. Nalezy to w jakis sposob logicznie pogrupowac, na pewno nie moze zostac w takiej postaci.

#9 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 19:29

W zupelnosci sie z Toba zgadza .... sprzet powinien byc pogrupowany bedzie to po pierwsze przejrzyste i czytelne a zarazem bedzie zajmowac mniej miejsca .... tu nie ma o czym dyskutowac - dyskusja zaczyna sie jednak w kwesti czy ma byc baza czy nie .... bo na forum o skradzionym sprzecie mowi sie czesto i dlugo ... dlatego pewne argumenty jakie ktos (glownie w PW) mi podaje nie przemawiaja do mnie .... wygladaloby na to, ze jak ,,Kalemu ktos ukrasc sprzet Apple - to musowo numerek na liste ..... ale jak Kali chciec kupic buchniety sprzecik Apple to juz za zadne skarby nie umieszczac numrka na liscie). Jesli chcemy by zlodziejom nie oplacalo sie krasc to po pierwsze trzeba obrzydzic potencjalnym Kupujacym chec zakupu takiego sprzetu !!! Nie bedzie podazy na ,,lewy,, sprzet nie bedzie sie oplacalo krasc !!! Aha ktos mial racje ze link ktory podalem nie chodzi ... juz poprawione chodz trzeba troche pokombinowac ale i tak zapraszam wszystkich do odwiedzenia tej stronki - wlosy stana wam deba !!! :shock:

#10 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 29 maja 2007 - 19:33

Jesli wrzucisz wszystko do jednego wora (docelowo bedzie okolo 5-6 tys pozycji) to zycze Ci sukcesow w znalezieniu tego sprzetu.


Równie szybko znajdę czy t będzie w jednej wiadomości czy to będzie w gąszczu 5 tysięcy. Używa się "szukaj". Kto przy zdrowych zmysłach będzie sprawdzał serial wzrokowo w takiej ilości wiadomości? Lepiej uzgodnij to jakoś z moderatorami chyba że chcesz koniecznie robić dwa razy to samo albo ryzykować że wszystko znajdzie się w koszu. Nie zrozum mnie źle, cel chwalebny tylko sposób w jaki to robisz nie za bardzo..

#11 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 19:47

Wlasnie licze na pomoc Moderatorow bo ze strony Code i tak juz duzo pomocy uzyskalem a jak wszyscy wiemy Code puki co ma ograniczenia z dostepem do sprzetu wiec nie ma sesu jeszcze obciazac go dodatkowa robota (chodz i tak zawracam mu glowe od wczesnych godzin wieczornych do poznych godzin nocnych :lol: )

#12 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 29 maja 2007 - 19:48

tu nie ma o czym dyskutowac - dyskusja zaczyna sie jednak w kwesti czy ma byc baza czy nie ....


Wlasnie do tego celu sluzy dzial "Informacje i propozycje zmian". Tam powinienes zglosic swoje zastrzezenia/uwagi/zmiany do ktorych bezposrednio odniosa sie moderatorzy i administrator. Inna opcja jest bezposrednie zgloszenie postu, ktore powedruje wprost i tylko do wszystkich modkow i adminow. Jak widzisz, dzialanie na wlasna reke moze sie spotkac z krytyka osob, ktorym nie do konca odpowiada to co robisz.

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 maja 2007 - 19:50

Uzgodnione zostało ze mną (to ja popełniłem błąd nie informując w dziale TDM o tym :( )
Co przemawia za robienie oddzielnych postów?
Ano to że Google lepiej zaindeksuje taki "Serial Number" jeśli będzie on znajdował się i w temacie wiadomości i w treści.
W przyszłości (jak tylko uzbieram odpowiednią kwotę) dokupię vbSEO dzięki któremu linki do danych tematów będą miały bardzie "ludzką" postać co spowoduje jeszcze lepsze indeksowania a wtedy treść tematu będzie miała kluczowe znaczenie.
A chodzi nam przecież aby potencjalny kupujący wpisał sobie Serial Number w Googlach i na 100% odnalazł informację jeżeli sprzęt był kradziony.

#14 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 20:00

Zdrowej krytyki zawsze wyslucham - bo nikt nie jest omylny !!! O sory podobno ptactwo tz. kaczki nigdy sie nie myla !!! Gorzej z pseudo krytyka - majaca na celu odciagniecie uwagi od wlasciwego tematu. Wiesz ja juz swoje przezylem (prawie 40lat) i chodzby ze wzgledu na wszesniej wykonywany zawod potrafie rozpoznac (tak bynajmniej mi sie wydaje) intencje ludzi z ktorymi prowadze dialog. W ciagu ostatnich 3 godzin dostalem na poczte z Allegro (nadmienie ze to nie ten sam adres co na forum) 4 e-maile w ktorych ich autorzy probuja wybic mi z glowy pisanie tej listy a jedna osoba posunela sie nawet do tego ze chce mi to wybic recznie :D . Maja pecha bo ja gorzej uparty od osla !!! Widac moje trzydniowe siedzenie po nocy zaczyna przynosic efekty - co bedzie jak lista bedzie pelna ???

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 maja 2007 - 20:35

Jesli ,,pijesz,, do mnie to cie zasmuce ... zawsze daje umowe K-S, ....

Ale co Ty??? W ogole nie pilem do Ciebie, pisalem wprost bez ironii o jednej podejrzanej ofercie z allegro. A zapamietalem ja, bo wtedy szukalem jakiegos tanszego Maka Pro.

#16 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 29 maja 2007 - 21:05

Pomysł bardzo dobry, tylko trzeba by go jakoś uporządkować bo się straszny bajzel zrobił ;) Może jakiś dodatkowy serwis na wzór "planety" ?
  • Blade__ lubi to

#17 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 29 maja 2007 - 22:04

Do tej pory takiej bazy nie bylo, a ta sie widze rodzi w bolach wiec toche cierpliwosci. Po opisanych mailach widac, ze proceder kwitnie ze az milo. Taka lista jednak powstac powinna a na inne sprawy sa supermeni z MO.
  • Blade__ lubi to

#18 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 29 maja 2007 - 22:38

Puki co mail byl tylko jeden ale od momentu wpisania nowego sprzetu (nie mowie tu o liscie z Apple IMC Poland bo ta lista jest juz od dawna) nie minelo jeszcze 12h. a juz odzew jest czyli teoretycznie wychodzi ze 2 dziennie powinny byc :grin: A co sie bedzie dzialo jak uzupelnie wszystko ??? Przeciez sprzetu z Niemiec wpisalem dopiero 1/4 a zostaly mi co najmniej 3 kraje z ktorych sporo sprzetu jest przywozone do Polski.

#19 fudz

fudz
  • 76 postów

Napisano 31 maja 2007 - 10:09

Blade__ weź mi powiedz bo ja nie rozumiem albo nie doczytałem ? To Tobie złoili tyle sprzętu ? Tobie szlachetni niemcy, anglicy podpierdzielili tyle maców ? Czy fizycznym ? Jeżeli Tobie to dziwie się, że masz moc jeszcze sprzedawać i bawić się w to. Jeżeli prywatnym to tylko chwalić takie akcje, Blade__ dzięki takim spisom w moich oczach zyskuje jeszcze więcej: 1) - wiem, że ma legalny sprzęt, a nie lewiznę jakąś 2) - jeżeli mi ktoś podrąbie to wiem, że na innych forach takowe info się pojawi 3) - no kurde, facet ma najtaniej :P Pozdrawiam i plis odpowiedz na pytanko w wątki i na wiadomość na PW :) Fudz

#20 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2007 - 11:07

Blade_, dobra robota!

#21 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 01 czerwca 2007 - 13:14

Blade_, super sprawa z ta lista, oby tak dalej. A tak btw Panowie i Panie ktoś coś znalał "swojego" na liscie?

#22 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 01 czerwca 2007 - 14:56

janson_2 poczekaj az lista bedzie gotowa .... wtedy zadasz to pytanie. Teraz na liscie jest okolo 15% tego co ma byc.

#23 jason_2

jason_2
  • 148 postów
  • SkądKielce

Napisano 01 czerwca 2007 - 15:03

no zobaczymy co wyjdzie ;)

#24 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 16 czerwca 2007 - 00:56

Blade- sprawiedliwosc jest po Twojej stronie przyjacielu- jak w JFK

#25 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 19 czerwca 2007 - 00:06

:shock: JFK - John Fitzgerald Kennedy - z tego co dobrze pamietam to ten Pan marnie skonczyl !!! czy sugerujesz mi, ze to samo mnie czeka :confused:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych