Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerBook - fajny ale przestarzały technologicznie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 04 listopada 2005 - 23:44

Zastanawia mnie polityka Apple w kwestii tak znikomego postępu technologicznego? (a może to zamierzenie, aby użytkownik nie czuł się, że mu PB starzeje się szybko) Dotyczy to zwłaszcza matryc - jestem użytkownikiem nowej 12 i mam wrażenie, że jakość matrycy jest o wiele słabsza od konkurencji. Nie wiem jak w nowych PB 15 i 17 - ale moja 12 pozostawia dużo do życzenia! No i to wrażenie, że działa wolniutko. Wiem że wciąż jestem jeszcze pozostaje u mnie przyzwyczajenie PCta, ale nie mogę się oprzeć cesze, która mnie irytuje - czasami nie wiem czy ten komp działa czy nie - jak ma coś dłużej policzyć. Poza tym bardzo polubiłem PB. A jakie są opinie innych użytkowników PB?

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 23:47

To wrażenie, że działa wolniutko zamieni się niedługo w wrażenie, że działa płynnie. Akurat matryca jest ta sama co w ibooku który posiadałem .... zgadzam sie z przedmówcą.

#3 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2005 - 00:26

@MacAztek-Masz nowa 12 tą po upgrade??Jak ona sie sprawuje??grzeje sie mocno to cudo??

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 listopada 2005 - 00:30

wiem, że zabrzmi to może zupełnie idiotycznie, ale stare komputery się trochę zastanawiały i człowiek miał uczucie, że ma do czynienia z czymś myślącym. Windows jest okropnie bezosobowy, a kiedy się zastanawia to każdy ma wrażenie że się pewnie wiesza... Stąd prawdopodobnie twój niepokój o namysły. Po czasie zobaczysz, że osx chodzi płynnie 8)

#5 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 05 listopada 2005 - 00:34

mam nową 12 ale upograde był tylko na 15 i 17 - co do grzania to rzeczywiście nie jest najzinmiej - w porównaniu do IBM-a lub F-Siemens, no ale to PC-ty

[ Dodano: 05-11-2005, 00:38 ]
menelek - co to znaczy bezosobowy, wiesz ja uważam że oba systemy mają wady i zalety, ponieważ pracuję na laptopach obu platform - to wiem z autopsji że PC-ty chodzą szybciej, nie żebym krytykował jabłko, ale XP Pro jeszcze mi się nie zawiesił, a OS X owszem tak! Maca traktuję hobbystycznie, na PCtach pracuję - bo niestety inni pracują na PC (95 do 5% na niekorzyść mac-ków)

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 00:59

że jakość matrycy jest o wiele słabsza od konkurencji

Posiadam PowerBooka 12" i jakość jest w niczym gorsza od konkurencji
Jedyny minus to ... rozdzielczość co akurat nie ma nic wspólnego z jakością, przecież wiedziałeś że kupujesz 1024x768
Określ dokładniej co masz na myśli.

No i to wrażenie, że działa wolniutko.

Jeśli Twój 1.5Ghz 5400 ob.r/min działa wolniutko to co ja mam powiedzieć o swoim 1.33Ghz 4200 obr./min który działa całkiem fajnie już prawie od roku.

#7 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 05 listopada 2005 - 01:32

1. jakość matrycy wyjaśniam: porównuję ją do np. IBM seri T na której pracuję lub do FS Amilo Pro i niestety (oczywiście wizualnie) PB przegrywa - kontrast, głębia kolorów i ogólne wrażenie, 2. kupiłem 12 tylko dla tego, że priorytetem był size, 3. co do prędkości: to znów odnoszę się do wspomnianych PC-ów, wydaje mi się, że chodzą szybciej ALE TO SĄ TYLKO MOJE WRAŻENIA tak jak mówiłem na PCcie pracuję a Maczka mam jako gadżecik (zresztą fajowy!), kumple się jednak śmieją - po co ci komputer, którego używa 1,2 - 1,5% ludzi w Polsce?

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 01:50

1. Może nie jestem wytrawnym grafikiem (ani nawet marnym ;)) ale do swojego PB nie mam zastrzeżeń, oprócz rozdzielczości i z tego powodu wymieniam go na nowego 15" 2. Ja swojego czasu też :) Ale wymagania się zmieniają... 3. Chodzi Ci o prędkość samego systemu? Czy masz na myśli konkretne aplikacje? Co za różnica ile % używa Apple? Ważna jest jakość nie ilość ;)

#9 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 05 listopada 2005 - 02:03

jakość bardzo ważna :lol:
ale jakość w połączeniu z ilością to by było piorunujące!

[ Dodano: 05-11-2005, 02:04 ]
aha czy nie da się tej rozdzielczości jakoś podnieść?

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 02:05

aha czy nie da się tej rozdzielczości jakoś podnieść?

Tylko podłączając zewnętrzny monitor.

#11 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 05 listopada 2005 - 02:13

code - i wtedy ile osiągnę? i czy to musi być od apple?

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 02:17

Max dla PowerBook 12" to 2048 x 1536 Może to być dowolny monitor. Ja używałem Belinei 17" i jakiegoś Samsunga bodajże (też 17") jednak oba miały 1280x1024

#13 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2005 - 02:18

code - i wtedy ile osiągnę? i czy to musi być od apple?

Pozwolę sobie odpowiedzieć: wg. specyfikacji na apple.com, na zewnętrznym monitorze wyciągniesz max 2048 x 1536.
Oczywiście nie musi to być zaraz monitor od Apple :)

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 02:20

Dodajmy że możesz pracować na obu na raz. Wtedy masz tak zwany Dual-Head przez co masz jeszcze więcej miejsca do pracy(zabawy) Ja często włączam sobie film na 17" a w między czasie pracuje na pół gwizdka ;)

#15 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 05 listopada 2005 - 02:29

kurcze muszę się dowiedzieć jak to podłączyć żeby było więcej - na razie mi się nie udaje - max taka sama rozdzielczość na zew jak na PB12

#16 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 05 listopada 2005 - 03:04

widzę, że może powinienem coś tutaj wyjaśnić 8) Streszczę się w punktach: 1. windows potrafi prawie tyle samo co osx, jednak odpowiedniki windowsowe applowskich programów są w wielu przypadkach gorsze 2. użytkownik maka nie powinien pytać czy się coś da zrobić, tylko przejść od razu do konkretów i zapytać: jak? Pozdrawiam, niedługo się przekonasz, że to wszystko prawda :wink:

#17 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 listopada 2005 - 12:09

kurcze muszę się dowiedzieć jak to podłączyć żeby było więcej - na razie mi się nie udaje - max taka sama rozdzielczość na zew jak na PB12

System Preferences -> Displays -> Display (i tu wybierasz rozdzielczość, pamiętaj że na każdym monitorze otworzy Ci się okienko i rozdz. dla zewnętrznego ustawiasz na zewnętrznym)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych