Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad 2 Black - zbita szybka wyświetlacza - wymiana...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2011 - 09:31

Witam!
Najwyraźniej jakieś fatum wisi nad Apple, wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Steve Jobs'a, a dzisiaj rano upadł mi iPad 2, ze stolika z wysokości jakiś 30-40 cm na panele podłogowe, w wyniku czego popękała szybka wyświetlacza :( Gdzieś na anglojęzycznym forum wyczytałem, że Apple w "cywilizowanych" krajach w takich przypadkach jednorazowo wymienia szybkę bezpłatnie, ale podejrzewam, że u nas w Polsce taki numer nie przejdzie... Próbowałem się dodzwonić na oficjalną infolinie Apple niestety bezskutecznie, więc zwróciłem się z zapytaniem do Cortland.

Odpowiedź jaką otrzymałem od Cortland jako autoryzowanego punktu serwisowego spowodowała, że ręce mi opadły. Pozwolę sobie zacytować:
"Dzień dobry,
Gwarancja producenta nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek złego użytkowania sprzętu. Niestety nie mamy również możliwości przeprowadzenia odpłatnej wymiany szybki. Według polityki firmy Apple iPady są urządzeniami nierozbieralnymi, nie mamy dostępu do poszczególnych części. W przypadku napraw pogwarancyjnych możemy wyłącznie zaproponować odpłatną wymianę całego urządzenia, natomiast bardziej korzystny jest zakup nowego sprzętu bezpośrednio przez nasz salon."

Moja odpowiedź:
"No dobrze, ale ja za to urządzenie półtora miesiąca temu zapłaciłem 2 tysiące i chcecie mi powiedzieć że polityka Apple jest taka, że jak zbiłem głupią szybkę to mam od razu całe urządzenie wymieniać na nowe?/ To chyba jest jakaś kpina... Taki kawałek szkła/plastiku nie przekracza 10% wartości tego sprzetu, a wy mi jako autoryzowany punkt serwisu sugerujecie zakup nowego iPada, a z tym co mam niby zrobić? Wyrzucić tylko dlatego, że szybka jest potrzaskana?"

Na chwilę obecną brak odpowiedzi. Czy tak naprawdę wygląda serwis Apple w Polsce? Rozumiem, że uszkodzenie powstało z winy użytkownika i jeżeli nie będą chcieli tego naprawić w ramach gwarancji (chociaż wcześniej wspomniany wątek wskazywał by co innego Broken ipad 2 glass ), ale żeby "zmuszać" do zakupu nowego urządzenia? A z tym co ja mam zrobić? Przecież w tym iPadzie jest tylko zbita szybka... Reszta sprzętu jest całkowicie sprawna! Przecież to jakaś kpina...

Do tego oczywiście oficjalna linia Apple działa, ale tak jak by nie działała... W @ od Cortland otrzymałem info, że powinienem dzwonić z numeru stacjonarnego, ok mam XXI w. kto używa tel.stacjonarnych? Tym bardziej że wcześniej się mogłem dodzwonić, ale nikt nie odbierał i tak od półtorej godziny... Numery podane na stronie iSpotu do Złotych Tarasów, gdzie kupiłem sprzęt nie działają, po wybraniu numeru komunikat "Nie ma takiego numeru"

Proszę Panowie i Panie poradźcie mi coś... iPada używała głównie żona, nie chce nawet myśleć co będzie jak wróci do domu... Ciepłego obiadu nie dostane przez rok, nie wspominając już o innych atrakcjach... :(


Czy ktoś z was spotkał się już tego typu problemem?

#2 konradwan

konradwan
  • 37 postów

Napisano 07 października 2011 - 09:41

Nie chcesz kupić szybki na Allegro/eBayu i wymienić samemu? Troszkę z tym zabawy, trzeba mieć wprawę, ale urządzenia nie dobijesz bardziej niż teraz, a wyjdzie naprawdę tanio.

#3 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2011 - 09:42

Wejdź w zakładkę SERWIS na naszej stronie, wybierz Warszawę i podzwoń po serwisach, który i za ile jest w stanie naprawić uszkodzenie. Obawiam się, że przed obiadem nie zdążą... :D

#4 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2011 - 10:23

MacLife - 750zł
iSense - 650zł [dostawa dopiero za około tydzień]
iClnic - nikt nie odbiera od 2 godzin, zarówno pod numerem 883 065 458 jak i 790 579 820. Miłe zaskoczenie Pan do którego próbowałem się dodzwonić, oddzwonił do mnie, niestety cena jaką usłyszałem za wykonanie usługi niestety już nie była tak miła dla moich uszu - 900zł .
LaptopControl - 650zł

Żaden z autoryzowanych serwisów Apple nie podejmie się naprawy ponieważ zgodnie z polityką Apple, iPaday/iPhony/iPody Touch są urządzeniami nierozbieralnymi, zaoferowano mi wymianę na nowe urządzenie - koszt od 1000zł w górę... xD

Macie może jakieś dobre źródło z częściami zamiennymi do sprzętu Apple? Na iFixit cena 149$...iPad Parts - iFixit

Na eBayu jest pełno tandety, której raczej wolałbym uniknąć. Znalazłem na Allegro gościa, który sprzedaje szybki do iPada 2 podobno z szafirowego szkła takie jak jest montowane oryginalnie w iPadach przez Apple http://allegro.pl/ek...1839147935.html co o tym sądzicie?

Ja pie***le przecież to tylko kawałek szkła/plastiku... Za coś takiego muszę zabulić 1/3 wartości sprzętu pomimo iż digitizer jest sprawny, dotyk normalnie działa? :(

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 07 października 2011 - 19:59

tylko, że nie można kupić samego szkła.

#6 riruriru

riruriru
  • 2 postów

Napisano 14 listopada 2011 - 11:00

Witam serdecznie, kilka dni temu mojego ipada spotkała taka sama przykrość :( Czy naprawiłeś swoje urządzenie? Jeśli tak, to poproszę o info gdzie i za ile? pzdr

MacLife - 750zł
iSense - 650zł [dostawa dopiero za około tydzień]
iClnic - nikt nie odbiera od 2 godzin, zarówno pod numerem 883 065 458 jak i 790 579 820. Miłe zaskoczenie Pan do którego próbowałem się dodzwonić, oddzwonił do mnie, niestety cena jaką usłyszałem za wykonanie usługi niestety już nie była tak miła dla moich uszu - 900zł .
LaptopControl - 650zł

Żaden z autoryzowanych serwisów Apple nie podejmie się naprawy ponieważ zgodnie z polityką Apple, iPaday/iPhony/iPody Touch są urządzeniami nierozbieralnymi, zaoferowano mi wymianę na nowe urządzenie - koszt od 1000zł w górę... xD

Macie może jakieś dobre źródło z częściami zamiennymi do sprzętu Apple? Na iFixit cena 149$...[url=http://www.ifixit.com/iPad-Parts]iPad Parts - iFixit[/url]

Na eBayu jest pełno tandety, której raczej wolałbym uniknąć. Znalazłem na Allegro gościa, który sprzedaje szybki do iPada 2 podobno z szafirowego szkła takie jak jest montowane oryginalnie w iPadach przez Apple [url=http://allegro.pl/ekran-szybka-dotyk-digitizer-do-ipada-2-ipad-ipad2-i1839147935.html]ekran szybka dotyk DIGITIZER do iPada 2 iPad iPad2 (1839147935) - Aukcje internetowe Allegro[/url] co o tym sądzicie?

Ja pie***le przecież to tylko kawałek szkła/plastiku... Za coś takiego muszę zabulić 1/3 wartości sprzętu pomimo iż digitizer jest sprawny, dotyk normalnie działa? :(



#7 Angel_of_Death

Angel_of_Death
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2011 - 11:25

Hej! Postanowiłem zrobić to na własną rękę, ale nie polecam... Szybkę kupiłem, za około 400zł na Allegro, niestety odbiega jakością od oryginału, widać jakieś takie pionowe linię pod kątem, ponadto powstały jakieś "plamy" jak by się gaz dostał między warstwy szybki... Widoczne tylko przy uśpionym iPadzie. Do tego musiałem kupić opalarkę bo nie miałem, ale jak masz jakąś dobrą suszarkę do włosów t też możesz spróbować nią rozpuścić klej :) Do tego musiałem zakupić taśme flex Power+Vol UP/DOWN bo przy odklejaniu wyś∑ietlacza została uszkodzona... Suma sumarum wszystko wyniosło mnie coś koło 600zł, a efekt nie jest taki jak bym sobie tego życzył, więc lepiej oddaj do serwisu. Ja rozważałem MacLife :) Tak czy siak, nie radzę robić tego samemu w domu...

#8 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 14 listopada 2011 - 20:17

Możesz umieścić zdjęcie jak wygląda ipad po Twojej operacji ? :D

#9 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 listopada 2011 - 21:56

Powiem szczerze, że to jakaś kpina jeżeli jest tak jak mówisz...

#10 riruriru

riruriru
  • 2 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 09:04

No ja nie planowałem robić tego samemu :) pomyślałem, że może oddałeś do któregoś serwisu. Mi znajomy załatwia kontakt do firmy, która podobno na wymianie szkieł w iphonach i ipadach zęby zjadła i dodatkowo robi to na orginalnych częściach. Pożyjemy zobaczymy, sprawa ma się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni. Dam znać co i jak bo sam jestem ciekawy jaki będzie finał. pzdr

Hej!
Postanowiłem zrobić to na własną rękę, ale nie polecam... Szybkę kupiłem, za około 400zł na Allegro, niestety odbiega jakością od oryginału, widać jakieś takie pionowe linię pod kątem, ponadto powstały jakieś "plamy" jak by się gaz dostał między warstwy szybki... Widoczne tylko przy uśpionym iPadzie. Do tego musiałem kupić opalarkę bo nie miałem, ale jak masz jakąś dobrą suszarkę do włosów t też możesz spróbować nią rozpuścić klej :) Do tego musiałem zakupić taśme flex Power+Vol UP/DOWN bo przy odklejaniu wyś∑ietlacza została uszkodzona... Suma sumarum wszystko wyniosło mnie coś koło 600zł, a efekt nie jest taki jak bym sobie tego życzył, więc lepiej oddaj do serwisu. Ja rozważałem MacLife :) Tak czy siak, nie radzę robić tego samemu w domu...



#11 szarli

szarli
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 kwietnia 2012 - 11:25

Bylby ktos z was w stanie udzielic mi porady dotyczacej kupna oryginalnej szyby z digitizerem do ipada 2,badz zamiennika jak najlepszej jakosci? lub chociazby namiary na jakiegos sprawdzonego sprzedajacego. z gory dziekuje ps orientuje sie ktos moze jak wyglada podejscie orange do zbitych szyb ipadow kupionych w abonamencie? podlegaja jakiejs gwarancji?

#12 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2012 - 11:57

Ogłoszenia - iPad

#13 szarli

szarli
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 kwietnia 2012 - 12:11

[QUOTE=renqien;1865397]Ogłoszenia - iPad[


Rozumiem, ze na tym forum skupiamy sie na polskich ogonkach a nie na rozwiazaniu problemu?

#14 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 19 kwietnia 2012 - 07:43

niestety :)

#15 szarli

szarli
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 01 maja 2012 - 14:13

Witam, czy jest ktoś tutaj w stanie udzielić mi pomocy w sprawie jakości zamienników szyb do Ipada 2 ? Pozdrawiam

#16 macmaciek

macmaciek
  • 14 postów

Napisano 18 maja 2012 - 23:06

To moze zobacz to
[url][/url]

#17 qrczak47

qrczak47
  • 10 postów

Napisano 18 maja 2012 - 23:12

A może tak wymiana iPad'a na nowego za dopłatą w jakimś serwisie Apple?

#18 szarli

szarli
  • 29 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 maja 2012 - 18:25

Hej, dzięki za odzew. 1) Link do youtube niestety mi nie działa, "Ten film jest prywatny" :( 2)Panowie w Iway powiedzieli że wymienią na nowy za 1200 zł. Macie może jakieś informacje czy w sklepach Apple np. w Londynie dalej funkcjonuje tzw. "one time free replacement" ? Pozdrawiam

#19 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:05

Niestety dziś mam pechowy dzień i ipad upadł ekranem na beton.... Szkło zbite, taśma w jednym miejscu oberwana ale ekran jest cały, dotyk i żyroskop działa. Dzwoniłem do serwisu apple to powiedzieli że gwarancja tego nie obejmuje i moge naprawić odpłatnie.... Zawolali odemnie 1500 zł... śmiech na sali... Połowa mojego Ipada 3... Zna ktoś jakieś inne rozwiązania? Zaznaczam iż 6 lipca jadę do londynu na weekend i chciałbym się dowiedzieć czy tam jest dalej aktualne to: "one time free replacement" ?

#20 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2012 - 10:18

Ta wymiana jest generalnie płatna i kosztuje połowę warości iPada, nieraz się udaje wymienić za darmo, ale to tylko zależy od technika z GeniusBar...

#21 krzychu-maniac

krzychu-maniac
  • 47 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 16:18

dawno nie miałem tak złego humoru.... sprzęt za 3.5 koła a niemożna tego zwyczajnie naprawić... jedynie wymiana na nowy ipad za 1400 zł netto... Już wole sprzedać uszkodzony za 1500 zł... będe wtedy chyba mniej w plecy...

#22 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2012 - 17:29

A jaki to akurat ma związek z Apple, gdziekolwiek i jakikolwiek sprzęt będziesz chciał naprawić pogwarancyjnie w autoryzowanym serwisie to zawsze będzie drogo, niezależnie czy to laptop, tablet czy samochód. Zawsze możesz dać do zwykłego serwisu...

#23 buruuburu

buruuburu
  • 42 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 15:15

dlatego kupując w niedziele ipada, za 300 zł kupiłam 4 letnie ubezpieczenie, które obejmuje uszkodzenia mechaniczne, oraz kradzież/zgubienie sprzętu :). Polecam to każdemu.

#24 Boryxs

Boryxs
  • 60 postów

Napisano 21 sierpnia 2012 - 17:35

niestety ja rowniez mialem pecha, nie dosc, ipad 2 spadl akorat na kafelki, ktore mam tylko przy kuchni. Do tego byl w obudowie, skorzanej tyl i przod. Ale musial widocznie jakos niefortunnie w rog udezyc, ze wyskoczyl z obudowy. Ktos mowil, ze jednorazowo w Applestore wymienili komus czy to prawda? Ja akorat kupowalem iPada poprzez Applestore w blackfriday i wysylali mi z za granicy (nie pamietam skad, musialbym sprawdzic fakture), czy z ta jednorazowa szyba to prawda? Czy pozostaje tylko i wylacznie naprawa? Dodam, ze iPad dziala, tylko poszla jakby pajeczynka od rogu, na domowe warunki jeszcze ujdzie, ale czasem uzywam go do pokazywania prezentacji klientom i tutaj kicha, bo glupio wyciagnac popekany iPad :/ iPhone mi tysiac razy spadal w obudowie i nic, a tu pierwszy raz iPad spadl i taka kicha :(

#25 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2012 - 21:04

Mi dziewczyna upuściła iPada po 7 dniach od zakupu. Poszedl pajaczek w prawym górnym rogu i krecha po przekątnej. Ale na szczęście wszystko działa. A też był w etui przód i tył. Ciekaw jestem czy gdybym założył folię na ekran to by coś to dało.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych