Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OSZUST z tablica.pl - Chyba padłem ofiarą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 października 2011 - 10:16

Była kiedyś taka sytuacja ze koleś zgłosił sprawę na policje i w banku złożył reklamacje żeby cofnięto pieniądze które przelał na konto za przedmiot którego do tej pory nie dostał i udało się ! Było to opisywane tutaj na forum nie pozostaje Ci nic innego jak udać sie jak najszybciej do banku i dowiedzieć się czy jest taka możliwość ! wiem ze jeżeli nie został stworzony plik w systemie ELIXIR, to wycofać przelew można w placówce


Pracuje w Banku wiem jak to działa, wyjście przelewu poprzez jedną z sesji elixir i jego zaksięgowanie w Banku odbiorcy, pozbawia całkowicie kolegę możliwości kierowanie swoich roszczeń do Banku. Kolega prawidłowo wypełni przelew, przelał kasę pieniądze osobie, której chciał przelać. A to że osoba działała nieuczciwe nie jest już winą Banku. Niestety kolega od Banku środków nie odzyska bowiem brak jest podstaw.

#27 mupl

mupl
  • 20 postów

Napisano 07 października 2011 - 15:12

Nie jestem pewien, ale płacąc kartą kredytową nie ma problemu z takimi reklamacjami. Może ktoś to potwierdzić?

#28 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 października 2011 - 15:14

Nie jestem pewien, ale płacąc kartą kredytową nie ma problemu z takimi reklamacjami. Może ktoś to potwierdzić?


Masz rację płacąc kartą kredytową sprawa wygląda inaczej, wówczas bowiem możemy skierować roszczenie do Banku, że nie otrzymaliśmy to za co zapłaciliśmy lub nie to co zamówiliśmy (tzw. chargeback) wówczas Bank zwraca środki na kartę kredytową, natomiast dotyczy to transakcji wykonywanych z przedsiębiorcą w ramach prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.

http://pl.wikipedia....wiki/Chargeback

#29 spikam33

spikam33
  • 1 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 11:17

oszuści tablica.pl

coraz więcej jest oszustów na tablicy.pl w wyszukiwarce za darmo oferują się jako dobroczyńcy którzy oddadzą towar za darmo potrzebującym tylko trzeba wysłać za koszt przesyłki, nie wysyłają za pobraniem.:cry:chciałem dla syna starego laptopa do internetu i nauki i wysłałem kase a towaru nie ma,nie odpisują na imeil,nie ma nr tel,dałem się tak nabrac 3 razy.kupowałem często przez tablice.pl i nigdy nie było problemu dlatego nie przyszło mi na myśl że może mnie ktoś oszukać.minoł już miesią także napewno towaru już nie dostane.są także ogłoszenia za symboliczną kwote uwaga na:Daniel Grot z Chojnic

#30 justysia1991pl

justysia1991pl
  • 1 postów

Napisano 26 lutego 2013 - 21:10

boże święty ile ludzi na tym świecie jest nie uczciwych. Ale żeby zarabiac na oszustwie...?potrzebowałam wózek bliżniaczy dla moich dzieci i przeglądałam i na allegro,na gumtree no i na tej nie szczęsnej tablicy no i znalazłam. Wózek bliźniaczy Graco Quattro Tour Duo za 350 zł no i był to najtańszy ze wszystkich. Inne koło 550-700 kosztowały więc wiadomo że ten tańszy każdy by wziął.No i tak zrobiłam. Zadzwoniłam pod podany numer i odebrała pani oczywiście zapytałam czy jest możliwośc wysłania kurierem-pani powiedziała że tak i że koszt to 23 zł. więc poprosiłam o wysłanie danych na telefon i od razu jak dostałam sms-a wpłaciłam na konto.Anna JaworskaBabice ul.Królewska 100 32-087 Zielonki. 503977554. i kontaktowaliśmy się przez smsy i telefonicznie.Na początku wszystko ładnie pięknie wózek miał byc u mnie po dwóch dniach a nie mam ani wózka ani pieniędzy do dziś! na początku stwierdziła że wpisała zły kod i że się opóźni. pisała że wysłał kurierem OPEK ale numeru listu przewozowego nie podała.Zadzwoniłam do siedziby kuriera Opek i zapytałam czy taka paczka została wysłąna-powiedziano mi że nikt taki nie nadawał u nich paczki i tu zaczęłam podejrzewac że coś kręci. Cały czas pisałam do niej i dzwoniłam ale już na marne bo ani nie odbierała ani nie odpisywała.Próbowałam też z zastrzeżonego i z innych numerów i pisac i dzwonic ale nic z tego! Gdzieś po tygodniu zaczęłam dzwonic non stop od 7 do 23 ale i wtedy nie odbierała.Po krótkim czasie pisałam że rezgnuje z tego wózka i że ma mi odesłac pieniądze na konto a jak nie to pójde z tą sprawą na policję. Oczywiście pani potwierdziła że wysłała pieniadze.Czekałam 5 dni i pieniądze nie doszły. Poszłam sprawę zgłosic na policję ale jak na razie o odzyskaniu pieniędzy nic nie słychac i chyba już ich nigdy nie odzyskam. uważjcie na oszustów internetowych i nie wpłacajcie kasy przed otrzymaniem przesyłki.

#31 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 lutego 2013 - 12:15

Forum jest bardziej o sprzęcie Apple, ale fakt faktem - pieniędzy raczej nie da się odzyskać Zbyt niska szkodliwość społeczna, kupno poza wszelkimi serwisami

#32 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 02 marca 2013 - 00:36

za 350 zł no i był to najtańszy ze wszystkich. Inne koło 550-700 kosztowały więc wiadomo że ten tańszy każdy by wziął.

No właśnie nie każdy. Pomijając już sam fakt, że nigdy nie kupiłbym nic poprzez tablica.pl (nie mam ochoty i czasu umawiać się na odbiór osobisty), to gdy ktoś oferuje przedmiot za połowę jego ceny są tylko 2 możliwości:
a) jest idiotą, sam nie wie co sprzedaje i w dodatku nie chce mu się / nie potrafi sprawdzić jaką wartość przedstawia wystawiony przedmiot (co zajmuje dosłownie kilka sekund),
B) jest najzwyklejszym oszustem.
Naprawdę myślicie, że osoba, która wystawia przedmiot na aukcji internetowej zalicza się do osób z punktu a) ?
Czy przypadkiem nie jest to tak, że szukamy jelenia i nagle okazuje się, że to my nim jesteśmy ?
Sorry, ale cudów nie ma, chcąc coś kupić, trzeba za to zapłacić normalną cenę. Licząc, że ktoś naiwny odda nam coś za połowę ceny, to my jesteśmy naiwni.
Oczywiście, jak to bywa, zdarzają się nieliczne wyjątki potwierdzające regułę, ale przy takich okazjach trzeba być naprawdę czujnym i zabezpieczać się na wszystkie możliwe sposoby, a nie wysyłać swoje pieniądze w ciemno i liczyć na czyjąś uczciwośc, dziwię się tym, którzy tak robią.

#33 Dj_master0

Dj_master0
  • 2 postów

Napisano 02 kwietnia 2013 - 10:32

Kolego Sprawę oddaj jak najszybciej na Policję ! zbierz wszelkie dane jakiekolwiek wiadomości sms itd od niego. Miałem podobną sytuacje na ebayu kilka lat temu .Kupiłem tel po okazyjnej cenie przelałem pieniądze i wałek . Zgłosiłem to do ebaya oni na policje po kilku miesiącach dostałem tel że namierzyli gościa:) że wiedzą co robił jak działał itd , i że będzie sprawa w sądzie > Po jakimś czasie dostałem pismo że sprawa się odbyła oszukał w ten sposób ludzi na 25 tys dostał wyrok oraz nakaz zwrotu pieniędzy każdej osobie poszkodowanej .Nawet dostałem listę ludzi kogo na ile przekręcił Pozdrawiam:)

#34 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 02 kwietnia 2013 - 11:12

"Kolego" temat jest z 2011 roku. Pewnie już dawno był na policji ;).

#35 Dj_master0

Dj_master0
  • 2 postów

Napisano 02 kwietnia 2013 - 16:19

No tak może i był :) ale napewno nie jedna osoba się znajdzie jeszcze w takiej sytuacji która odwiedzi to forum i informacje z tego postu jej pomogą w pewnym sensie:)

- - - Połączono posty - - -

PS. I niech to będzie przestrogą dla wałkarzy żeby się wzieli za uczciwą prace a nie okradali biednych ludzi!!

#36 stefiteo

stefiteo
  • 3 postów

Napisano 10 kwietnia 2013 - 07:20

Mnie się ten wątek dziś przydał, bo zastanawiałam się nad kupnem jednej rzeczy na tablicy... Ale trafiłam tutaj do Was, oraz jeszcze na jedno forum na podobny wątek dotyczący oszustów na tablica.pl - jak widać tutaj jest cała dłuuuga lista takich oszustów :( Przeraziło mnie to i chyba jednak będę korzystać z bezpieczniejszych form zakupów. Dobrze, że takie wątki są na forach, człowiek szuka opinii o jakimś portalu, trafia na forum i przynajmniej nie popełnia błędu i nie wtopi kasy. Pozdrawiam serdecznie!

#37 rudarox

rudarox
  • 15 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 kwietnia 2013 - 11:08

Niestety z własnej głupoty i roztargnienia dałam się nabrać w podobny sposób," kupiłam" na tablica.pl telefon za 350zł. Po zrobieniu przelewu kontakt się urwał. Po 3 dniach poszłam na policję. Po roku czasu faceta znaleźli. Okazało się ze w ten sposób oszukał ponad 20 osób. Na bieżąco dostaje pisma z prokuratury dotyczące postępów w sprawie. Niestety szansa na odzyskanie kasy jest mała. Do dziś nie wiem jak mogłam być tak naiwna ;D

#38 mario_bong13

mario_bong13
  • 20 postów

Napisano 11 kwietnia 2013 - 12:17

jesli chodzi o tablicę to prosba o uwagę przy tych ogłoszeniach:
http://tablica.pl/of...-4-ID2xyJj.html
http://tablica.pl/of...7e980;r:14;s:47
Są to wznowione ogloszenia - oba wczesniej wystawione były w cenie po 2500 PLN/szt.
Oba wpisywały się w moje zamiary zakupowe, ale po korespondencji z tą osobą wszystko wskazuje, że może ona mieć nie za dobre intencje.
Nie chce udostepnić nr seryjnych, sprzedać przez allegro, w gre wchodziła aukcja na ebay'u ale cena wzrastała o 500 PLN (rzekomo w związku z opłatą za wytawienie i z prowizją - a jak wiecie (może nie) - za wystawienie w tej kategorii ebay.pl nie pobiera opłaty a za sprzedaz na kup teraz - 10% ale nie więcej niż ok 50 PLN).
Po wielokrotnych, szczegółowych pytaniach, stwierdził, że nie ma czasu na korespondencje, że pewnie nie chcę kupić, a jak chcę to mogę przyjechać i osobiście obejrzeć.
Jest to tylko przestroga i prosba o uwagę,
Nie piszę, że ta osoba to oszust, ale na rzetelnego sprzedawcę mi nie wyglada. Obym sie mylił :-)

#39 artuur677

artuur677
  • 1 postów

Napisano 22 kwietnia 2013 - 13:50

Na tablica.pl powinni wprowadzić przynajmniej podstawową weryfikację sprzedających, albo możliwość wystawiania opinii sprzedającemu - tak jak na allegro. Inaczej to będzie wylęgarnia oszustów!

#40 plnt

plnt
  • 58 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 kwietnia 2013 - 16:23

Bez przesady, Tablica.pl jest pomyślana jako serwis do ogłoszeń lokalnych, w których można samemu podjechać i towar obejrzeć, a dopiero potem kupić. Nie wyobrażam sobie jak można na Tablicy kupić coś z drugiego końca Polski. Trzeba trochę myśleć co się robi. Sam kupuję i sprzedaję na Tablicy. Z góry zakładam, że muszę po towar osobiście podjechać, a jak mnie ktoś poprosi o dowiezienie towaru do niego, to mogę rozważyć też taką możliwość. Wszystko jest kwestią wyceny. To, że pojawiają się patologie, nie jest wynikiem niedociągnięć serwisu, tylko całej rzeszy naiwnych użytkowników, którzy nie mają kompletnie wyobraźni. Zaostrzanie jakiegokolwiek prawa, regulaminów, czy zasad współżycia, nie przyniesie efektu w postaci nauki samodzielnego myślenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych