Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainstalować drukarkę postscriptową na 10.6.8 z CS3 pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 dambyd

dambyd
  • 120 postów

Napisano 04 października 2011 - 23:57

Witam, Przesiadłem się na system 10.6.8 pl z 10.4.11eng i nie potrafię ogarnąć sprawy z drukarką postscriptową (dotychczas na Tigerze 10.4.11 naświetlałem w ID lub AI używając sterownika Agfa Apogee dla drukarki Adobe pdf 8.0) Ale w tym nowym dla mnie systemie czegoś nie potrafię odpowiednio ustawić, ponieważ cały czas podczas drukowania (zarówno w ID jak i w AI) drukarka wchodzi w tryb wstrzymania i nie chce wypuścić pliku ps. Być może zrobiłem jakiś błąd - mianowicie ściągnąłem z drukarni, dla której przygotowuję pliki, sterownik Agfy i w preferencjach systemowych - drukarka i fax - gdzie nie było żadnego urządzenia dodałem nową drukarkę - pokazał się panel - dodaj drukarkę, w oknie była tylko jedna opcja - Adobe PDF 8.0 - ze zakładki sterownik wybrałem pobraną Agfę - ukazał się komunikat że drukarka jest wolna, domyślna. Ale tak jak opisałem - przy próbie druku wchodzi cały czas w stam wstrzymania. Jeżeli ktoś mógłby mnie oświecić w zakresie tworzenia postscriptu pod snow leopardem przy użyciu CS3 - będę bardzo wdzięczny PS: Może powodem jest brak kompatybilności CS3 pl z systemem 10.6 jeśli chodzi o drukowanie plików ps i trzeba niestety albo kupić w tej chwili już CS5 (co nie wchodzi w grę z przyczyn finansowych) albo zejść do systemu 10.5? Bardzo proszę o jakąkolwiek informację dotyczącą wypuszczania ps w ID oraz AI (CS3pl Acrobat 8) PS: Z ostatniej chwili: właśnie dowiedziałem się od sprzedawcy komputera, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie najnowszego pakietu SC5, ponieważ CS3 jest niekompatybilny z 10.6 Czyli pakiet CS3, który posiadam mogę po kupnie tego komputera (iMac i3) wsadzić sobie... na półkę (8 tys zł - bagatela!!!!!), bo o zainstalowaniu 10.5 na tym komputerze nie ma mowy (podobno się nie da) Szczerze mówiąc mam totalny opad szczęki - przed kupnem sprawdzałem na kilka sposobów i wszyscy zapewniali mnie, że CS3 spokojnie chodzi pod tym systemem - ale nigdzie nie ma informacji że nie da się naświetlać postscriptu!!!!!!! Czyli że mogę sobie porobić fajne fotomontaże, napisać list i wydrukować na normalnej drukarce, ale nic z rzeczy o których mówi pakiet (PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE DO DRUKU) to jest jakaś paranoja!

#2 marmac500

marmac500
  • 5 postów

Napisano 03 listopada 2011 - 09:13

Zobacz ten watek:
[url]http://myapple.pl/dtp/117859-brak-drukarki-adobe-pdf.html[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych