Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przestroga dla kupujacych sprzet...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 29 października 2011 - 19:08

Super, że takie sytuacje się wydarzają, dzięki wam panowie nie zniknie handel w sklepach fizycznych :)) Głupich nie sieją, sami się rodzą jak mówi moja dziewczyna. Ja po swojego imaca z ebaya pojechałem do Dortmundu z Gdyni. był w mega okazyjnej cenie. Ale był! dziś stoi u mnie 27", i7 , 16GB 2009! fakt, wydałem na paliwo ale mam to co chciałem! Policja nic nie zrobi. Jedźcie w 4 do gościa i czekajcie na niego pod domem. idźcie za nim do chaty i wyczyście mu mieszkanie do 0. oto moja rada. Ostatnio moją córkę oszukał człowiek z allegro na słuchawki tylko. powiedział ze są oryginalne a były mega podrobami, cena była ciut niższa niż oryginałów. myślała ze to okazja. Nie chciał oddać kasy, nie odpowiadał na maile. Przejeżdżałem przez jego miasto. nie było go w domu - na drzwiach napisałem kartkę. "byłem tutaj i swój nick z allegro. za 2 dni pieniądze pojawiły się na koncie. Walczcie o swoje!

#27 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 29 października 2011 - 19:12

BartT-GSM nie wiem na ile uczciwy lub nie jest sprzedawca, ale jak ja sprzedaje poprzez Alledrogo, to też podaje "odbiór osobisty: Katowice i miasta ościenne oraz miasto Łódź". Nie dziwi mnie taka sytuacja, ponieważ mam dom w Łodzi i mieszkanie w Katowicach. Z racji obowiązków zawodowych przebywam w jednym i drugim mieście.

#28 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 29 października 2011 - 19:29

A kto z minimum IQ kupuje drogi sprzęt od gościa z zerowym poziomem komentarzy? By nie dać się zrobić w...konia wystarczy zwykły tzw chłopski rozum.

#29 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 października 2011 - 20:26

Super, że takie sytuacje się wydarzają, dzięki wam panowie nie zniknie handel w sklepach fizycznych :)) Głupich nie sieją, sami się rodzą jak mówi moja dziewczyna. Ja po swojego imaca z ebaya pojechałem do Dortmundu z Gdyni. był w mega okazyjnej cenie. Ale był! dziś stoi u mnie 27", i7 , 16GB 2009! fakt, wydałem na paliwo ale mam to co chciałem! Policja nic nie zrobi. Jedźcie w 4 do gościa i czekajcie na niego pod domem. idźcie za nim do chaty i wyczyście mu mieszkanie do 0. oto moja rada. Ostatnio moją córkę oszukał człowiek z allegro na słuchawki tylko. powiedział ze są oryginalne a były mega podrobami, cena była ciut niższa niż oryginałów. myślała ze to okazja. Nie chciał oddać kasy, nie odpowiadał na maile. Przejeżdżałem przez jego miasto. nie było go w domu - na drzwiach napisałem kartkę. "byłem tutaj i swój nick z allegro. za 2 dni pieniądze pojawiły się na koncie. Walczcie o swoje!



Ciekawe,ciekawe ;)

Tylko,że byś nie zadarł z prawem.

#30 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 29 października 2011 - 20:33

To jest ten sam koleś co mnie oszukał tu miał nick rajmak czy coś podobnego dawniej kruszynkagrzesiu na ebay, uważajcie nic nie kupujcie , ja sie dałem nabrać

#31 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 30 października 2011 - 09:26

Jak nie zadarl z prawem? A on co? Ja wyznaje zasadę "oko za oko". Powiem tak - może i dobrze ze go nie było bo by dostał w mordę. Wam tez radzę odejść czasami od komputera i pójść na siłownie i do biblioteki może byś tam przeczytał ,ze nie kupuje się od gościa z 0 komentarzami albo nawet 10 a jak ktoś cię okrada to się walczy o swoje.

#32 andwal

andwal
  • 115 postów
  • Skąd3city/UK

Napisano 30 października 2011 - 10:05

Jak nie zadarl z prawem? A on co? Ja wyznaje zasadę "oko za oko". Powiem tak - może i dobrze ze go nie było bo by dostał w mordę. Wam tez radzę odejść czasami od komputera i pójść na siłownie i do biblioteki może byś tam przeczytał ,ze nie kupuje się od gościa z 0 komentarzami albo nawet 10 a jak ktoś cię okrada to się walczy o swoje.

w zasadzie nic dodać nic ująć ale jednak najpierw do biblioteki! żądzą inteligentni ludzie nie"mieśniaki"

#33 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 28 grudnia 2011 - 11:26

Panowie Jest Drobny postep z tym "Witczakiem" bo jak sie zaraz okaze w tym co napisze te nazwisko mozna miedzy bajki wcisnac otoz dostalem list z prokuratury z postepowaniem bo jak wiecie czy nie wiecie oszukal mnie na ebayu na 2000 zl za macbooka ktorego juz nigdy nie widzialem zglosilem sprawe na policje dzis dostalem list a w nim ze spraw waznych takie cos.... Ustalono ze Koszalinie nie jest zameldowana taka osoba.Numery IP z ktorych prowadzono aukcje zostaly przydzielone Panu Robertowi L. , adres glowny Katowice ul .taka i taka , w tej sytuacji iz sprwca dzialal w rejonie objetym wlasciwoscia Prokuratury w KAtowicach przekazanie sprawy takiej i takiej do dalszego prowadzenia zasadne. Dziwnie to napisali te ostatnie zdanie ale tak jest wiec dalej trzeba czekac pewnie z pol roku chociaz juz maja jego dane to juz cos. To tyle mam nadzieje ze niektorych z was ci co zostali oszukani zainsteresuje ten tekst.

#34 conik

conik
  • 18 postów

Napisano 30 grudnia 2011 - 14:22

dobrze ze cos sie ruszylo...to co napisales podalem na tacy policji:( a tymczasem na innych forach gosc przekrecil jeszcze wiele innych osob

#35 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 30 grudnia 2011 - 16:45

Mnie najbardziej denerwuje to, że kupując coś w sieci nie ma się do samego końca pewności, czy sprzedawca nie wykręci wała. Tak jak koledzy pisali - z początku miły typ i bezproblemowy kontakt z nim, a później zero kontaktu i kasy. Co z tego, że ma tysiąc500sto900 komentarzy, jak ktoś mu przejmie konto, albo dobrze zapłaci i wygeneruje aukcję na której wywali takiego wała, że ludzie się natną nie widząc w niej nic dziwnego. Rozumiem, że istnieje czasem odbiór osobisty, ale po to mamy taką organizację jak PP, żeby z niej korzystać. Mimo, że nie dałem się nabrać to po mału zaczynam szukać iPhone'a 3GS i przeglądając to co się dzieje podczas zakupów w sieci, zastanawiam się, czy zakup używki to dobry pomysł. Życzę wam koledzy pozytywnego (dla was) zakończenia. A typowi życzę, żeby wjechał mu na chatę ktoś jak zinger i przypomniał mu, że wcale nie jest bezkarny (np. obijając mu facjatę), mimo że policja raczej mu nic nie zrobi. Jak widać na forach, cwaniaczków robiących ludzi w bambuko jest coraz więcej, a widząc że są bezkarni takich ku*asów będzie jeszcze więcej. Oby nie!

#36 BartT-GSM

BartT-GSM
  • 272 postów
  • SkądOpole/Lubliniec

Napisano 30 grudnia 2011 - 17:03

Mnie rowniez oszukal "Witczak" , (rosal , rosalino... itp) Pieniadze udalo mi sie odzyskac po przez OK. Dochodzenie jest wszczete , mam nadzieje ze zlapia gno*a.

#37 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 grudnia 2011 - 18:29

Mnie rowniez oszukal "Witczak" , (rosal , rosalino... itp) Pieniadze udalo mi sie odzyskac po przez OK. Dochodzenie jest wszczete , mam nadzieje ze zlapia gno*a.


No oby ;) Ja juz nawet zapomnialem o tym ze moge cos odzyskac od tego frajera , ale tobie i innym jak najbardziej tego zycze

#38 IRLvr

IRLvr
  • 87 postów
  • SkądKrk

Napisano 02 stycznia 2012 - 17:57

Mnie Panowie oszukał człowiek przedstawiający się jako Durczmal, wieczorem podam wszystkie dostepne mi dane. EDIT: takie dane podał do przelewu Marek Duczmal Ogrodowa 3 Środa Śląska 55-300 73 1090 1362 0000 0001 0146 6397 oraz przesłał mi skan kawałka dowodu. Prawdopodobnie dowód kradziony - ale co z kontem w mBanku? Ponoć zostało założone w poznaniu a oszust podawał się za kogoś z okolic Wrocławia. Co radzicie w tej sprawie zrobic? Straciłem 500 zł 'zaliczki'. Wiem ze idiotycznie zrobilem przelewajac mu kase ale dalem sie zmanipulowac... Zglosic to na policje? Inne organy? Jesli to czytasz sukinkocie (bo na forum znalazl moj temat ze szukam iPada 2 do kupienia) to wiedz ze nie odpuszcze - dla zasady.

#39 BartT-GSM

BartT-GSM
  • 272 postów
  • SkądOpole/Lubliniec

Napisano 04 stycznia 2012 - 12:45

Policja.pl - Aktualności - juz kogos zlapali

Kolego wyżej , oddaj sprawe na policji , przekaz im jak najwięcej danych jakie posiadasz na temat oszusta.

#40 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 stycznia 2012 - 13:18

Co do nr rachunku to już masz bardzo dużo, bo można ustalić kim on na prawdę jest o ile konto jest autentyczne a nie założone jakimś kradzionym dowodem, można ustalić gdzie przebywa o ile używa bankomatów i karty do płacenia w sklepach, oraz można ustalić kim na prawdę jest bo bankomaty robią zdjęcia albo po prostu nagrywają ciągle każdą osobę która do nich podchodzi. Zgłaszaj na policje i się nie martw.

#41 godylek

godylek
  • 48 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lipca 2012 - 16:29

Informacja dla oszukanych przez Grzegorza Witczaka i jego wszystkie inne wcielenia (najczęściej sprzęt fotograficzny - aparaty, obiektywy, ale także iPhony), posługiwał się adresami z Katowic, Lublina, Gdańska i okolic tych miast.

Dzisiaj został zatrzymany przez Policję !

W związku z tym sugeruję przekazać tę informację jednostką, które prowadzą Wasze postępowania, a jeśli ktoś wstrzymał się z zawiadomieniem, to najlepszy moment na zrobienie tego, bo sprawca jest osiągalny.

Sprawa jest i będzie prowadzona przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W razie ewentualnych pytań (choć wiele więcej nie wiem) proszę na priv. Jeśli macie możliwość - przekażcie tę informację dalej!

#42 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 11 sierpnia 2012 - 23:27

::: Policja Śląska :::. CzyZby to on ? Moja sprawa juz zostala umozona , lecz moze wroca do niej teraz chociaz nie ludzil bym sie ze pieniadze odzyska ktokolwiek bo jezeli on ich juz nie ma to fige z makiem ludzie dostana ...juz dawno sie pogodzilem ze strata pieniedzy lecz nede mial nauczke do konca zycia , dobrze ze chociaz jego spotka kara

#43 zibi_pl

zibi_pl
  • 66 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 02 listopada 2012 - 11:53

i ja się dołączę do tematu. Dostałem dziś list z prokuratury o umorzeniu WZNOWIONEGO postępowania przeciw w/w oszustowi. Jedyne co uzyskałem w liście to dane osobowe i adres maila i zamieszkania osoby uprawnionej do zarządzaniem kontem bankowym na które oszust wyłudził pieniądze. Czyli kolejny raz polskie prawo to kpina....kwota 3000 zł A ty zalegniesz ze spłatą 10 zł to cie po sądach będą ganiać.

#44 PMP

PMP
  • 9 postów

Napisano 14 października 2013 - 12:49

pod koniec września dostałem list z Sądu w Katowicach o rozprawie, która odbędzie się w połowie listopada. czy ktoś z oszukanych także dostał taki list? mam napisane, że moja obecność nie jest obowiązkowa - pewnie dlatego, ze nie jestem stroną oskarżającą. Ktoś się wybiera na rozprawę?

#45 BartT-GSM

BartT-GSM
  • 272 postów
  • SkądOpole/Lubliniec

Napisano 14 października 2013 - 17:18

Przez Witczaka zostales oszukany ? Witczak zostal skazany na 6miesiecy pozbawienia wolnosci.

#46 PMP

PMP
  • 9 postów

Napisano 14 października 2013 - 22:39

Tak, było to w lutym 2012 roku. Tak jak pisałem, dostałem pismo niedawno, że rozprawa jest w połowie listopada. Jak to możliwe, ze rozprawa odbyła się już wcześniej!?

#47 BartT-GSM

BartT-GSM
  • 272 postów
  • SkądOpole/Lubliniec

Napisano 15 października 2013 - 10:44

Ja otrzymałem list z prokuratury że Witczak został skazany na 6 miesiecy. List z dnia 24.06.2013

#48 zibi_pl

zibi_pl
  • 66 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 04 listopada 2013 - 12:52

Ja otrzymałem dnia 11.10.2013r. wezwanie na rozprawę dnia 06.11.2013r. w roli świadka do w/w "pana". Dziś dostałem telefon że rozprawa się nie odbędzie bo sąd (Słupsk) rozważa przeniesienie sprawy w rejon oskarżonego. Trochę to zagmatwane jak dla mnie. Tutaj piszecie że został skazany. Pytanie czy dostanie wyrok za każdego poszkodowanego z osobna czy o co tu chodzi. Zapewne na odzyskanie pieniędzy nie ma szans znając polskie prawo i możliwości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych