Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPod Touch 4G - Zbita szybka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#26 r_hubert

r_hubert
  • 19 postów

Napisano 19 lutego 2012 - 22:43

Czy taki do iphona może być? [url=http://allegro.pl/100-org-wyswietlacz-lcd-dotyk-iphone-4g-4-lubin-i2147872674.html]100% ORG Wyświetlacz LCD+DOTYK IPHONE 4G 4 LUBIN (2147872674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.[/url] Czy jednak jakaś funkcja nie będzie działa?
Co do wymiany to byłem w jednym serwisie z telefonami itp. to gość mi powiedział, że za 100zł wymieni. Wolę pooglądać filmiki i samemu się za to zabrać.

#27 iClinic.pl

iClinic.pl

  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2012 - 01:55

Czy taki do iphona może być? 100% ORG Wyświetlacz LCD+DOTYK IPHONE 4G 4 LUBIN (2147872674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Czy jednak jakaś funkcja nie będzie działa?
Co do wymiany to byłem w jednym serwisie z telefonami itp. to gość mi powiedział, że za 100zł wymieni. Wolę pooglądać filmiki i samemu się za to zabrać.


Ekran od iPhone 4 - nie będzie działał w iPod Touch 4G :) Jeśli odpowiedź na to pytanie nie nasunęła Ci się sama, to naprawdę bym Ci polecił skorzystać z usług jakiegoś serwisu bo jeśli przez przypadek coś uszkodzisz, to naprawa już będzie wykraczać poza rozsądne granice cenowe.

#28 r_hubert

r_hubert
  • 19 postów

Napisano 20 lutego 2012 - 14:49

Jak facet mówi mi, że 100zł bo dużo jest roboty, a tak na prawdę jak już wymieniał coś takiego to zajmię to mu raptem 10 minut. Trochę do przesady ta kwota, 50zł jeszcze bym zrozumiał.

#29 mikolaj230

mikolaj230
  • 151 postów
  • Skądże by znowu!

Napisano 26 maja 2012 - 14:40

W moim 2-tygodniowym iTouchu 4G 32 GB rozbiła się przednia szybka. Ból trochę, bo świeża maszyna, ale działa.Wydawało mi się, że kupię za 100-150 zł panel z digitizerem i będzie cacy, ale okazało się, że w 4G wymiana panelu wiąże się także z wymianą ekranu, przez co koszta w normalnym serwisie wynoszą 300-350 zł. Jako że w tym momencie nie mam tyle gotówki, a chciałbym w ciągu tygodnia-dwóch przywrócić maszynie ładny wygląd i ucząc się na błędach korzystać już z etui, mam kilka pytań: - czy korzystając z tutoriali i mając średnio zaawansowaną wiedzę na temat tego typu napraw poradzę sobie (wymieniałem panel w iTouchu i iPhone 3G, tutaj dochodzi ekran) - czy zamiennik za 100 zł będzie o wiele gorszy od oryginału (jakie są faktyczne różnice) - czy możecie polecić serwis w Krakowie, gdzie zrobią to w granicach do 200 zł?

#30 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 27 maja 2012 - 09:24

@mikolaj230 pracuje w serwisie GSM jakiś czas temu wymieniałem dotyk w iPodzie 4G, koszt dla klienta to był 220 zł jak dobrze pamiętam. Jeśli chodzi o wymianę to do prostych to nie należy, pierwsze co trzeba odkleić stary dotyk który się trzyma na mocnym kleju, masa śrubek i co najgorsze to wyciągnięcie płyty głównej która ciężko wychodzi, jest cienka i łatwo można ją złamać. Złącze od wyświetlacza i dotyku znajduje się pod płyta główną dlatego właśnie trzeba ją wyciągnąć. Po podłączeniu taśm idzie już jak z górki wystarczy go skręcić i skleić dotyk do korpusu. Jak będziesz chciał się podjąć sam naprawy i będziesz mieć jakieś pytania to pisz Jeśli chodzi o zamienniki itp. w serwisie zamawiamy w pewnej polskiej hurtowni, o dziwo wszystkie taśmy złącza przychodzą dokładnie takie jak w oryginale z napisami apple więc niech mi ktoś nie wmawia że nie można dorwać części zamiennych ORYGINALNYCH

#31 Piteriuz

Piteriuz
  • 104 postów

Napisano 28 maja 2012 - 18:40

No, masz dosyć duży kłopot. Moja rodzina jest w tym interesie z serwisami, lecz z szybkami do iPod'a Touch'a się nie spotkali. Były nokie, iphony itp... Moim zdaniem powinieneś iść do iSpot'u jeśli masz blisko bo te szyby trudno dostać. (Z zamontowaniem w serwisie może nie być problemu)

#32 papasmerf

papasmerf
  • 29 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 23:35

Chętnie popiele sie z wami moim znaleziskiem a mianowicie wymiana wyświetlacza w touch 4 ktora znalazłem za 199zl. Żeby nikt nie pomyślał ze to reklama to powiem tylko tyle ze znalazłem na Allegro. A no i z Krakowa :)

#33 rmxprzemo

rmxprzemo
  • 64 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 17:52

Dodam z mojej strony, że bez większych problemów udało mi się wymienić zbitą szybkę, największy problem to jest dopasować styki. Niestety ekran okazał się wadliwy ( dolna część wyświetlacza nie reaguje na dotyk ) przez co zapewne będę musiał wymieniać jeszcze raz.

#34 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 28 sierpnia 2012 - 20:06

jak przyklejacie dotyk ? na starym kleju czy może dajecie coś nowego?

#35 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 28 sierpnia 2012 - 20:09

Najlepiej jest kupić nowy klej. Polecam firmę 3M.

#36 mypod.pl

mypod.pl
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2012 - 14:52

lcd W zasadzie innej taśmy niż 3m to niema - każdy sprzedawca z tego co widziałem takową sprzedaje, tylko wybierając taśmę lepiej kupcie zestaw do toucha niż zwykłą taśmę 3m z nadzieją, że ją odpowiednio wytniecie. Moim zdaniem 200-250zł to naprawdę dolna granice usługi i warto ponieść takową cenę pod warunkiem, że serwis / osoba która wykonuje takową usługę da nam gwarancję na to co zrobiła czyli w zasadzie powinna na całego iPoda gdyż ma pełny dostęp do płyty głównej z której nie którym "wymieniaczom" wyfruwają układy. Jeżeli chcesz wymienić samemu ekran to polecam pod warunkiem, że: -Umiesz posługiwać się lutownicą na poziomie więcej niż amatorskim -Posiadasz dość mały śrubokręt -Nie trzęsie Ci się ręka i potrafisz nimi trzymać więcej niż 3rzeczy naraz jak również nimi operować z osobna w między czasie :) Ten kto chodź trochę się zawaha powinien się naprawdę trzymać od tego z daleka, bo już nie jeden "zdolny" elektronik się przeliczył(wiem bo przyjmuje reklamacje od nich, oraz pomaga gdy zepsują coś czego nie zamierzali a wtedy koszt naprawy znacząco się zwiększa) Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że zawsze mogą być problemy po naprawie z reklamacją jak nie weźmiecie żadnego dowodu potwierdzającego naprawę czyli czegoś na piśmie gwarancji/paragonu/faktury a jeżeli chodzi o 2 i 3 pozycję to jest problem bo taki serwis musi być droższy o 1/4 z tytułu podatku Vat - a jeżeli ktoś chce zrobić za 200zł i wystawić na to fakturę oraz gwarancję to naprawdę jestem pełen podziwu, bo to znaczy że za swoją godzinną prace bierze ok.20-30zł i pełną odpowiedzialność za sprzęt który mu powierzacie. Co do Lcd to w touchy 4g kupujemy szybkę z lcd czyli komplet i może być tylko i wyłącznie do toucha 4g biały lub czarny - jak chcemy to możemy złożyć iPoda w łątki aby wyglądał jak krowa Czarno-biały. A koszt kompletnego lcd zależy od tego czy sprzedający nas oszukuje i sprzedaje szajs w cenie dobrego, że niby org. czy trafiamy na dobrego sprzedawce który sprzeda nam HQ czyli potocznie oryginał(którego próżnie szukać, bo wszystko to zamienniki lepsze i gorsze org. to ten z górnej półki kropla w krople i takiego szukajcie :P) Jeżeli macie w swoim mieście za 300zł wymianę z gwarancją i paragonem/fakturą oraz osobą jakąkolwiek renomą to nie powinniście narzekać tylko brać a co więcej to niestety drożyzna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych