Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes Music Store w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#1 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 12:16

Cześć. Kupiłem sobie 'troche' muzyki w sklepie itunes. Zacząłem się bawić okładkami, nazwami, itp. Teraz przy każdym utworze mam tego samego wykonawce, obrazek.. Da rade pobrać ponownie z itunes to co kupiłem wcześniej? Usunąć całą muzyke a potem ściągnąc do od nowa?

#2 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 12:49

Szczerze watpie, ale ja napiszesz do nich ze siadl ci dysk i nie miales backup to moze laskawie pozwola sciagnac ponownie. Ale gwarancji nie ma. Dlatego ja robie kopie zapasowe na 2 roznych urzadzeniach ;)

#3 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 13:06

Nie da się ściągnąc ponownie?

---- Dodano 04-04-2009 o godzinie 14:32 ----
A da się jakoś przywrócić to? Całą muzyke (tą co mi sie pozmieniały nazwy) mam na iPodzie. Da rade jakoś przywrócić z iPoda?

Prosze o bardzo dokładną instrukcje. Z góry serdecznie dziękuje

#4 Shalatar PL

Shalatar PL
  • 67 postów
  • SkądOśw

Napisano 04 kwietnia 2009 - 14:01

m-j --> co ty za herezje głosisz? W itunes store ( i w wielu innych serwisach jak PSS, XBL czy też App Store) możesz usuwać i pobierać zakupione rzeczy ponownnie dowolną ilość razy!

Jeżeli masz całą muzykę w Ipodzie to po prostu usuń całą bibliotekę muzyczną w Itunes i podłącz Ipod'a. U mnie po takiej operacji Itunes synchronizowało się z Ipod'em i zapytało czy przenieść zakupioną zawartość do komputera. Po kliknięciu tak i odczekaniu dłuższej chwili cała muza była u mnie na kompie :-).

PS. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale muzę kupiłem w Itunes Store na moim Ipodzie Touch.

#5 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 04 kwietnia 2009 - 14:53

Kupowałeś przez iPoda, czy przez komputer?

---- Dodano 04-04-2009 o godzinie 15:55 ----
Spróbuje zgrać piosenki na pendrive, najwyżej potem przywróce

---- Dodano 04-04-2009 o godzinie 18:26 ----
Działa!!! Dzięki Shalatar.

A jak pobrać z sklepu itunes ponownie kupione rzeczy (tak z ciekawości pytam)?

#6 Shalatar PL

Shalatar PL
  • 67 postów
  • SkądOśw

Napisano 04 kwietnia 2009 - 19:09

Po prostu klikasz na ten przycisk "kup" w itunes. Wyskoczy ci okienko że już poprałeś ten obiekt i możesz go pobrać ponownie za darmo. Czyli w skrócie, tak samo jak kupowanie, tylko za darmo :-).

#7 wspeed

wspeed
  • 52 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 kwietnia 2009 - 23:32

Po prostu klikasz na ten przycisk "kup" w itunes. Wyskoczy ci okienko że już poprałeś ten obiekt i możesz go pobrać ponownie za darmo.

Czyli w skrócie, tak samo jak kupowanie, tylko za darmo :-).


A robiłeś tak kiedyś, bo ja już kilka razy chciałem tak zrobić- wyskoczył na komunikat że to już kupiłem i czy jestem pewien że chce jeszcze raz, jeśli się zgadzam to zaczyna ściągać muze ale opłaty są pobierane na nowo!

#8 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 10:13

A robiłeś tak kiedyś, bo ja już kilka razy chciałem tak zrobić- wyskoczył na komunikat że to już kupiłem i czy jestem pewien że chce jeszcze raz, jeśli się zgadzam to zaczyna ściągać muze ale opłaty są pobierane na nowo!


Mam dokładnie to samo. Musiałem kiedyś raz jeszcze ściągnąć piosenkę i niestety zostałem obciążony.
Kiedyś po ściągnięciu filmu, kiedy dodawał mi się on do lokalnej biblioteki iTunes a siadł mi tym samym momencie komputer to musiałem pisać do obsługi sklepu by jeszcze raz pchnęli mi film.
Pamiętajmy że w iTunes store są dwa rodzaje utworów: są kawałki 128 kb/s z zabezpieczeniem (PPM, informacje, rodzaj: zabezpieczony plik audio) oraz są utwory 256 kb/s bez zabezpieczenia (PPM, informacje, rodzaj: zakupiony plik dźwiękowy.
Być może jedne z nich są bezpłatne do powtórnego ściągnięcia - te z zabezpieczeniem, a inne są płatne - te bez zabezpieczenia co można "podarować koledze za free". Trzeba byłoby spróbować ponownie ściągnąć raz jeden, a raz drugi typ. Jak ktoś jest chętny to zaryzykowania w najgorszym wypadku dwa razy po 99 centów to może poeksperymentować. Ja obecnie mam puste konto więc nie mogę tego zrobić :(

#9 Shalatar PL

Shalatar PL
  • 67 postów
  • SkądOśw

Napisano 05 kwietnia 2009 - 10:48

Tak, robiłem to wiele razy ale w Apps Store. Nie wiem czy to jakaś róźnica, ale tam napewno to działa w przypadku płatnych programów i gier.

#10 asthaper

asthaper
  • 97 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 10:50

Ja mialem tak samo. Usunela mi sie muzyka (1 album) przy przeinstalowywaniu systemu i potem jak chcialem ja pobrac to wyskakiwal mi komunikat ze musialem zaplacic jeszcze raz ale ze nie mialem kasy wiec nie moglem. No to napisalem emaila do apple i nastepnego dnia dostalem od nich odpowiedz ze ten album zostal wyslany do mojego konta i moge ja sciagnac poprzez nacisniecie "sprawdz dostepne rzeczy do pobrania". I teraz mam ten album ;). A za darmo mozesz pobierac aplikacje - jak ci sie usunie to mozna ja za darmo sciagnac ale muzyki juz nie ;/

#11 m-j

m-j
  • 168 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 12:48

Shalatar bardzo mi przykro, ale niestety herezje głosisz Ty, co może skończyć się dla kogoś bardzo poważną katastrofą. Z Appstore owszem, można redownloadować raz zamówiony content, ale nie działa to w przypadku muzyki, filmów, seriali. Jeśli stracisz muzykę, to jest stracona. Dlatego trzeba robić backupy i backupy backupów.

#12 m@rcinek

m@rcinek
  • 378 postów

Napisano 05 kwietnia 2009 - 14:36

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Jak widać, człowiek uczy się na własnych błędach... Już zamawiam dysk na back'upy

#13 robertpatryk

robertpatryk
  • 372 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2010 - 23:17

Coś się zmieniło po tamtym roku, nadal trzeba płacić za ponowne pobranie?

#14 maivo123

maivo123
  • 5 postów

Napisano 25 lutego 2010 - 01:49

Ja stracilem cala biblioteke itunes i napisalem do supportu, na nastepny dzien moglem sciagnac wszystkie zakupiony pozycje, poza 1 filmem i kawalkiem bo byly juz nie dostepne, a 1 track zamiast w wersji chill out to dostalem club mix :D ale z tego co mi napisali to jesli ponownie strace biblioteke to juz nie ma mozliwosci odzyskania. Pozdrawiam

#15 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 29 września 2011 - 08:03

iTunes Music Store w Polsce - pytania. Witam. W związku z tym że w polsce od jakiegoś czasu(kilkunastu godzin) można spokojnie kupować muzykę mam jedno stosunkowo ważne pytanie-spodziewam się,że do polski trafi również iTunes Match więc czy muzyka którą ""Zweryfikuje" iTunes Match trafia do chmury i nie zajmuje miejsca na dysku tzn.czy jest w ramach "darmowej przestrzeni na zakupioną muzykę".?

#16 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 29 września 2011 - 08:13

Nie zajmuje.

#17 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2011 - 08:16

Temat przeniesiony do właściwego działu i podklejony. Tutaj proszę zadawać pytania związane z działaniem sklepu w Polsce. Będzie to taki zbiorczy temat w którym zebrane zostaną wszelkie wątpliwości i odpowiedzi związane z polską edycją sklepu muzycznego Apple.

#18 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 29 września 2011 - 09:16

dzięki a wg. Steve mówił czy iTunes MAtch będzie dostępny po drugiej stronie altlantyku.? Wydawałoby to się logiczne bo polski rynek jest bardzo świeży i nikt de facto nie ma muzyki z iTunes MS ale wiadomo,apple jest jedną wielką zagadką.. BTW. gdzie jest ten iBookstore.? Nigdzie go nie widzę...

#19 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 29 września 2011 - 09:16

Ja mam pytanie odnośnie promocji jak w appstore, czy takie też się zdarzają IMS czy nie? Wielu użytkowników korzystało już wcześniej za granicą więc pewnie coś wiedzą na ten temat.

#20 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 29 września 2011 - 09:20

Teraz w iTunes MS możesz ZA DARMO pobrać album COLDPLAY iTunes 2011 London

---------- Wpis dodano o 10:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:18 ----------

Poza tym,zdarzają się jakieś off'y x% i takie "super deal'e". Czyli promocje ale nie wiem jak to wygląda z darmowym "rozdawaniem". Teraz w ramach takiego "prezentu powitalnego" 5 piosenek Coldplay za darmo.

#21 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 29 września 2011 - 09:24

No coldplay to wiem, ale chodzi mi ogólnie o fakt, że np. płytka zespołu X kosztuje 5,99 zamiast 8,99 normalnie itp. Nie mówię o polskich wykonawcach bo widzę, że ceny są podobne u każdego, ale płytki zagranicznych artystów są w kuszących cenach i nie wiem czy to promocje czy nie :).

#22 iUsername

iUsername
  • 113 postów
  • SkądPL

Napisano 29 września 2011 - 09:50

Myślę że apple gdyby zrobił promocję na tyle płytek rozleklawmowałby to wszędzie więc póki płytka sprawia wrażenie standardowej ceny to znaczy że to jest full cena i może być tylko taniej :D . Też mnie to zastanowiło bo widziałem płytkę Jay-Z za (w przeliczeniu) 54-55 zł która w empiku kosztuje 73 zł...cena kusi :)

---------- Wpis dodano o 10:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:49 ----------

Ale chyba najpiękniejsza funkcja to kupienie pojedynczego utworu-nie muszę ganiać po chomikuj ani muzodajnie b kupić fajny utwór-3 zł to trochę dużo ale...co tam ;)

#23 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 29 września 2011 - 10:47

Właśnie odpaliłem polskie konto w AppleTV 1 generacji. W zakładce filmy pojawiła się "podzakładka" zwiastuny. Kilka miesięcy temu taka sytuacja była w hiszpańskim iTunes: najpierw muzyka, potem zwiastuny i nagle były dostępne filmy... Będzie ciekawie.!!!!

#24 dead

dead
  • 425 postów

Napisano 29 września 2011 - 11:19

fajnie, że wreszcie działa.. ale jest kilka problemów. Album zakupiony przez ipada jest nie widoczny wogóle na moim koncie na komputerze. "Check for available downloads" nie działa, ponowny zakup powoduje odesłanie do "check for.... " albo zapłacenie za album drugi raz. Zobaczymy. Wygląda to wszystko jak jeden wielki beta test.

#25 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 września 2011 - 12:20

Od czego zależy aby polski wykonawca był dostępny w PL iTS?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych