Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Koniec z MacMini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 maja 2007 - 20:45

Dołączona grafika


Czy dłuższy czas bez upgrade MacMini to nie przypadek? Jakie jest Wasze zdanie?

Więcej przeczytamy na:

Makowiec
AppleInsider

#2 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 24 maja 2007 - 20:53

Wątpie. Przynajmniej nie teraz - może za 2-3 lata kiedy sprzedaż Mini spadnie na rzecz MacBooka w ramach zanikania rynku lowendowych komputerów na rzecz lowendowych laptopów. Narazie za dużo na nim zarabiają :D PS. Pozatym to dopracowana konstrukcja - nie kosztuje zbyt wiele w serwisowaniu.

#3 mariannSS

mariannSS
  • 547 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 maja 2007 - 21:05

chodzi o to, że mac mini jest najtańszym komputerem apple, i tak ponoć ma zostać. Dlatego upgradey podniosły by zapewne cenę.

#4 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 24 maja 2007 - 21:08

Bycmoze mini zejdzie niedlugo z rynku. Bo po co brac miniaka skoro w podobnej cenie mozna miec mocniejszego, lepszego Macbooka ktorego mozna uzywac jako laptopa i desktopa.

#5 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 24 maja 2007 - 21:36

Trzeba przyznać coś logicznego w tej teorii jest

#6 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 24 maja 2007 - 21:39

Fakt mb może służyć jako desktop tylko niestety w desktopach nie o to chodzi, a mini to mini ;) Zresztą co za upgrade mgą wsadzić c2d i cena raczej nie podskoczy.

#7 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 24 maja 2007 - 22:01

Dwa lata i koniec...?

#8 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 maja 2007 - 22:10

Nie przesadzajmy. Najtanszy MB to liczac po normalnych cenach (wylaczajac promocje) koszt okolo 5000PLN. Najtansze mini polowe z tego. Ja widze pewna roznice... Panowie, nie ma co dumac tutaj nad losem mini, bo wszyscy wiemy, ze Apple lubi zaskakiwac i nawet najwieksi mysliciele nie potrafia w pelni przewidziec krokow tejze firmy. Pozyjemy zobaczymy.

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2007 - 22:18

Mini jest hitem.. wątpię żeby się go Apple pozbyło. Chyba że mają jakiegoś godnego następcę ;) Podejrzewam raczej solidny upgrade, ale jak to wyżej napisano... Apple lubi zaskakiwać :D

#10 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 maja 2007 - 22:32

Bycmoze mini zejdzie niedlugo z rynku. Bo po co brac miniaka skoro w podobnej cenie mozna miec mocniejszego, lepszego Macbooka ktorego mozna uzywac jako laptopa i desktopa.


Najtańszy Macbook kosztuje 4,3K PLN (C2D 1.86GHz, 2x256MB, 60GB HD). Mac Mini podobny, tylko z CD zamiast C2D i 80GB HD kosztuje 3,4K PLN. To 20% różnicy.

Fakt, że to "trochę" mało, jak na dopłatę za procek, LCD i baterię.

Ale IMO mini ma sens.

To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce się zapoznać z OSX, a ma cały osprzęt od PC. Ja dla przykładu zmieszczę na biurku mini, ale iBooka to muszę już trzymać na kolanach. Gdyby jeszcze zamknięcie go i podłączenie do monitora nie groziło ugotowaniem - ale nie, muszę mieć otwartą matrycę.

A jak komp ma stać i tak cały czas w domu, to po co płacić zbędne "notebookowe" gadżety?

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 maja 2007 - 22:40

nie ma nic podobnego na rynku. jak juz cos sie pojawia to wieksze, brzydsze i windowsem...

#12 NuLL

NuLL
  • 186 postów
  • SkądSopot

Napisano 25 maja 2007 - 07:47

A moze tak reaktywacja G4 Cube na Intelu ? :D W takim wypadku dla mnie Mini moga zlikwidowac ;)

#13 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 25 maja 2007 - 08:05

Mini jest dla ludzi, ktorzy maja w domu monitor,a potrzebuja niskobudrzetowa wersje maka i nie chca doplacac do mobilnosci. Slyszalem plotki o spadku cen mini, ale opinie o wycofaniu mini z produkcji sa troszke przesadzone, zwlaszcza, ze iMac 17" ma zniknac z rynku.

#14 NuLL

NuLL
  • 186 postów
  • SkądSopot

Napisano 25 maja 2007 - 08:36

Mac Mini nie zginie wg mnie - to swietny komputer do biur mowiac prawde : )

#15 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 25 maja 2007 - 10:02

tak czytam i zastanawiam się co wszyscy mają do mini? Jak za swoją cenę oferuje całkiem przyzwoite parametry (oczywiście w świecie apple). Nie każdy chce mieć iMaca 17, ja np. wolałem mieć mini z 20"LCD

#16 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 maja 2007 - 12:04

Dokładnie, ja posiadam MacBooka i Xboksa 360 - gdybym miał kupować stacjonarnego Maka to właśnie Miniaczka, bo taki zgrabny.. Poza tym po co targać drzewo do lasu? (Monitor z iMaka, gdy Xboksa będę miał podłączonego do już posiadanego telewizora/monitora)

#17 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 maja 2007 - 12:15

nie bedzie kontynuowana linia mac mini ... zniknie jak cube ..

#18 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 maja 2007 - 15:35

Nie każdy chce mieć iMaca 17, ja np. wolałem mieć mini z 20"LCD

No właśnie taki sprzęt mam na biurku :D Wolałem mini + ekran 20" (który to notabene miałem wcześniej) niż iMaca 17"

#19 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 25 maja 2007 - 16:42

nie bedzie kontynuowana linia mac mini ... zniknie jak cube ..


Cube zniknął bo się słabo sprzedawał, a mini to inna bajka. To nie uproszczony maiframe, a komputer domowy, ktory w dodatku swietnie sie sprzedaje i Apple nie usmierci go bez godnego nastepcy. A jak juz go usmierci to spodziewalbym sie buzdzetowego iMaka w duzo nizszej cenie, a takze jakiegos MB Za mniej niz 3500zl.

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 25 maja 2007 - 20:53

Jezeli juz Mac Mini ma zniknac to pewnie zostanie natychmiast zastepiony czyms o wiele lepszym w tej samej cenie. Tylko tyle mi do glowy przychodzi gdyz Apple za duzo zarabia na tym komputerze zeby sie go pozbyc.

#21 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 maja 2007 - 21:15

Mini jest kurą znoszącą przysłowiowe złote jaja, było to genialny pomysł Jobsa który trafił w dziesiątke wprowadzając go w tej cenie na rynek. Rezygnując z dalszej produkcji, na rynku Maców powstała by wielka luka. Jobs zmuszony byłby do stworzenia coś po między Mac Pro a Mac Mini, tylko niestety takie eksperymenty by się odbiły w cenie :) Moje małe marzenie to Mac w obudowie Mac-a pro z CD2 w cenie do 999$, myśle że to było by realne :) Bo mini może jest mały ale zarazem paskudny :-P

#22 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 25 maja 2007 - 21:42

Bo mini może jest mały ale zarazem paskudny :-P


Mini jest paskudny? A nie masz ty przypadkiem jakiś kompleksów? :D :D :D

"Patrz no tylko jakiego mam wielkiego Maca Pro... A do tego dłu... dłu-korowy" :)

#23 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 25 maja 2007 - 22:37

Ja liczę na jakiś mocny update ;)

#24 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 maja 2007 - 23:46

A moim zdaniem mini to fajna zabbaweczka, z przyjemnością zamienil bym mojego stacjonarnego peceta na mini... To jedyny komp stacjonarny który można bez utraty miejsca położyć na biurku a nie pod, no i ładnie wygląda. Pomysł napewno będzie rozwijany. niestety najpierw na celowniku mam MB Pro, a stacjonarny pójdzie gdzie indziej... może z czasem ponyśli się o mini i jakimś dobrym monitorku, np 24' :)

#25 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 26 maja 2007 - 14:29

nie ma co dyskutować ale pewnie wiele osób pomyślało tak jak ja. Miałem Pentium 4 3GHz, 1GB RAM, GF6800GS. I tak nie miałem czasu grać, PC niby chodził ale czasem zdarzały mu się wpadki. Potem był update na athlona 64 x2 i co? Czasem zdarzyło mu się nagle resetować, czasem windows stwierdzał że coś tam nie tak z bibliotekami, corel się wysypał itp. I teraz każdy powie: taką mocną konfigurację zmieniać na mini z GMA950? Okazało się że grafika mi wystarcza nawet do latania w FS2004 (oczywiście nie w takich detalach jak na PC ale zawsze coś), wszystko co robię do pracy nie wymaga ciągłego zapisywania bo może się wywalić lub coś podobnego. To nie jest coś co przemawia na korzyść mini? Poza tym najważniejsza rzecz dla mnie po zmianie PC na mini: cisza. To że po jakimś czasie dokupiłem macbooka to już tylko dodanie mobliności mojemu mini ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych