Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic Pro 9 - Usunięcie pogłosu po nagraniu wokalu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 10 października 2011 - 23:24

dzieki ;) wiem co to melodyne, chociaz fakt, ze nie pamietam wszystkich zastosowan ;) tylko widzisz - ten sofcik to wydatek rzedu kilku tysiecy pln. nie kazdego bedzie stac na to po tym, jak wywalil kupe kasy na dobry komputer, co by mu nie mulil i jeszcze dobrego softa. jesli kogos stac na takie softy, to jest duza szansa, ze jego warunki finansowe beda mu pozwalaly na to, zeby nie znajdowac sie w sytuacji, w ktorej zamiast nagrania czystego wokalu w wersji 'dry' bedzie zmuszony zdejmowac poglos ze sciezki. wyobraz sobie zatem scenariusz [TA HISTORIA NIE MA ZADNEGO, POWTARZAM, ZADNEGO ODWOLANIA DO NIKOGO NA TYM FORUM, WIEC SIE NIE OBRAZAC], gdzie pewien mlody i niewinny chlopiec zakupil sobie tzw. 'jabco' i tzw. 'lodzia'. ostatki szmalu, jaki pozostal mu po ogoloceniu przez szanowne apple postanowil wydac na wypasiona wokalistke, ktora nagra mu 2 wersy do jego amatorskiej superprodukcji. poniewaz mlody, niewinny chlopiec jest debilem i wlasnie odkryl, ze wokal nagrany w piwnicy jego babci brzmi w deche - pozniej ma problem, bo okazuje sie, ze ten wokal z poglosem nie do konca wpasowal sie w mix. on i jego niedoszla superprodukcja oraz droga na panteon slawy stoi przed znakiem zapytania. chlopiec idzie do Ciebie i blaga Cie na kolanach, zebys udzielil mu rady. co mu powiesz? :D p.s. o wszystkim co diabelskie chetnie poczytam w ukryciu, jesli napiszesz mi wiadomosc ;>>> pozdr.

#27 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 11 października 2011 - 01:20

wyobraz sobie zatem scenariusz

Wyobrazilem sobie go:

Na bledach sie czlowiek uczy najlepiej.
I najlepiej niech idzie do szkoly po gruntowna wiedze.
Po za tym niech zbiera teraz kase na Melodyne, bo to jeden z 2 najlepszych na swiecie wynalazkow do obrobki audio.
Po czym wywalilbym go za drzwi.

#28 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 11 października 2011 - 08:09

zuch chłopak ;)) właśnie do tego zmierzaliśmy ;)

#29 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 11 października 2011 - 08:25

Wtyczka Melodyne kosztuje w podstawowej wersji chyba kilka stówek, więc nie jest to majątek. Należy jednak pamiętać, że to jest kwestia wtrórna, najważniejsze jest dobre źródło dzwięku i sposób jego rejestracji, wtedy wszystko będzie prostsze i w efekcie ostateczna jakość produkcji będzie lepsza. Trzeba mieć oczywiście pewną podstawową wiedzę i doświadczenie, bo metoda prób i błędów jest tu jak najbardziej na miejscu.

#30 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 14 października 2011 - 09:17

główna zasada nagrywania: shit comes in = shit comes out. no magic.

#31 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 14 października 2011 - 10:45

ygg podoba mi sie Twoja zasada. Do innych obszarów zycia tez w zasadzie mozna ja zastosować!

#32 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 14 października 2011 - 10:53

Dziękuję i zgadzam się z Tobą :P Bardzo uniwersalna zasada ;)

#33 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 17 października 2011 - 16:03

główna zasada nagrywania: shit comes in = shit comes out. no magic.


eee tam.

Ja tam lubie czasem z gowna cos wykrecic.
Przy okazji poruszyc troche mase szara, co by sie wlasnie w gowno powoli nie zamieniala.

#34 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 17 października 2011 - 23:30

a ja nie lubie z gówna kręcić. Zdecydowanie bardziej inspirująca dla mnie jest świetna ściezka niz gówniana.

#35 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 18 października 2011 - 17:48

Jak jest swietna to ja nic nie ruszam. To najwiekszy z najwiekszych bledow swietnym sie inspirowac i krecic w tym. Tak sie robi gowno.... Sorry za szczerosc.

#36 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 18 października 2011 - 21:56

Ja uważam, że lepiej inspirowac sie lepszymi od siebie niz paździerzem. Na tym wszelka nauka / edukacja polega. Poza tym uważam, ze BZDURY OKRUTNE piszesz. chociazby dlatego, że: jeśli mamy 10 tracków do utworu zagranych przez 10 znakomirtch muzyków, to: a) jesli dobra muzyka nie jest w stanie Cie zainspirować - tylko moge współczuć B) rola realizatora jest "poukładać" to 10 ścieżek żeby powstał świetnie zrealizowany utwór a nie zbiór nagranych tracków c) Czemu tyle świetnych nagrań jest po nagraniu "kręcona" przez realizatora? Bruce Swedien kręcił gówno? grzebał przecież w niezłych "trackach" Michela Jacksona

#37 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2011 - 00:08

Ok. To już zbyt daleko jak na OT. Digiface przeprosił za szczerość ;) Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych