Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Flash kontra HTML5 czyli kto czym manipuluje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#26 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 września 2011 - 17:02

Jak już to ludzie robią sami z siebie idiotów. Nie czuje się idiotą, że osiem lat temu za całą premię, dokładnie pamiętam 2200 kupiłem iPoda Classic w Empiku. To najlepszy mój zakup, wskutek tego zadowolenia zakupiłem Maca, później iPhone oraz iPada. Gdzie mnie zrobiono w "idiotę"? Jestem zadowolony z każdego ze sprzętów, będąc świadomy ich wad. Chciałem kupić iMac, jednak po wielu wątkach na tym forum oraz innych opiniach, zrezygnowałem chwilowo z zakupu. Dlaczego uważasz, że Jobs robi ze mnie idiotę?

---------- Wpis dodano o 18:02 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:00 ----------

To tylko marketing, chyba każdy ma swój mózg, prawda?

#27 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 września 2011 - 17:26

Arturze czy nie zbyt osobiście odbierasz moje uwagi i aluzje?
Zwykle, używając takich stwierdzeń jak " nie rób ze mnie idioty" chcemy komuś wskazać, że jego retoryka jest dalece przesadzona lub nawet całkowicie mija sie z prawdą i to jest lekceważeniem swojego adwersarza.
Jeśli nie jesteś idiotą to te słowa jak sam napisałeś Ciebie nie dotyczą.

Czy musimy o tym pisać?

---------- Wpis dodano o 18:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:10 ----------

Każdy ma swój mózg. -tak to prawda. Ale jest tez faktem, ze my ludzie widzimy tylko to co wiemy. Nie jest inaczej.
Dlatego piszę co piszę dzieląc się tym co wiem i co widzę. Tym samym też poddaję swoje myślenie krytyce i w ten sposób dążę do równowagi. Czy teraz lepiej rozumiesz moje motywy?

---------- Wpis dodano o 18:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:14 ----------

Może wrócimy to tezy, że Apple szowinizuje i faszyzuje swoich odbiorców reklamy? ;) To ciekawy wątek choć nie na temat wprost do tematu wątku to dotyka problemu arogancji o jaką posądzam Apple.
Lub
Ktoś na forum zacytował Jobsa "... Ludzie płaca nam za podejmowanie decyzji za nich"...
Czy to nie za daleka i zdradzająca po raz kolejny zwykłą arogancję w jaką popada Apple? Przeciez w gruncie rzeczy zabierają swoim uzytkownikom to co tworzy rynek. Wybór?

Jestem użytkownikiem Apple i Jestem przekonany, ze placilem za jakosc, lepsze rozwiązania i liczyłem, ze dając większa kase uzyskuje najlepsze rozwiązania dające mi najlepsze możliwości na rynku.

#28 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 września 2011 - 17:29

Dobra w chwili obecnej nie będę walczył z wiatrakami, idę po szalik i GO ManU!!!

#29 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 10 września 2011 - 18:16

Nie kreuje się na markę luksusową, nie wiem skąd tej pomysł.
Wciskają? O czym Ty piszesz, ktoś Ciebie lub mnie zmusza do zakupu? Mają taki kaprys, a My głosujemy portfelami, czy Nam się podoba czy nie.
Kolejna sprawa, walka o swoje prawa, posiadane patenty to nie jest niszczenia konkurencji, a ochrona własnego tyłka. Poczytaj o monopolu, bo chyba mocno nadużywasz w tym kontekście tego słowa.


Ano stąd iż ceny ma z salonu, ale jakość z komisu. Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza - ten "kaprys" to właśnie zwykłe naciąganie klienta - sprzedawanie standardowych rzeczy za niestandardowe ceny + cała ta ogłupiająca otoczka marketingowa. Wiem co to jest monopol, więc świadomie użyłem tego pojęcia - Apple zamienia się w monopolistę. Można walczyć/egzekwować prawa do swojej myśli technicznej ale nie poprzez zabijanie konkurencji jak to ma miejsce teraz. W pomieszaniu z bezkrytycznym uwielbieniem stanowi to niebezpieczną mieszankę. Historia zatoczyła koło i Apple zajmuje miejsce Big Blue z tej reklamy:

#30 trybul

trybul
  • 30 postów

Napisano 10 września 2011 - 23:46

Jobs pozbawił swoje urządzenia flasha, powiedział, że FLASH jest "be" itp i nagle co? wszyscy jak głupie owce też odkryli nagle, że flash jest zły. To jest żałosne. I te wszystkie komentarze, że za bardzo wykorzystuję procesor, za bardzo czerpie baterie, normalnie żal mi was. Flash jest potężną aplikacją, która bardzo pomaga w przekazie filmów, reklam, stron www. Nic innego nie jest tak dobre jak flash i tak zaawansowane. To jest normalne, że będzie wykorzystywać procesor i zużywać baterię. Flash jest ciągle usprawniany i jest coraz lepszy z roku na rok.

#31 sebcioz

sebcioz
  • 31 postów

Napisano 11 września 2011 - 08:14

Nic innego nie jest tak dobre jak flash i tak zaawansowane.


I to się właśnie zmienia. Obecnie 95% rzeczy wykonanych we flashu można spokojnie zrobić bez użycia tej technologii (pozostaje 5% - połączenia p2p między dwoma klientami, co jeszcze, kiepsko się orientuje?).

Ja teraz zbieram szczękę po zobaczeniu HTML5 and CSS3 - Adobe - The Expressive Web - Beta. Kto to przygotował? Adobe.

To właśnie pokazuje jaka moc drzemie w html5.

#32 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 11 września 2011 - 09:33

I to się właśnie zmienia. Obecnie 95% rzeczy wykonanych we flashu można spokojnie zrobić bez użycia tej technologii (pozostaje 5% - połączenia p2p między dwoma klientami, co jeszcze, kiepsko się orientuje?).

Ja teraz zbieram szczękę po zobaczeniu HTML5 and CSS3 - Adobe - The Expressive Web - Beta. Kto to przygotował? Adobe.

To właśnie pokazuje jaka moc drzemie w html5.


Jestem programistą Flash. Zrobienie tych 'wow' efektów zajeloby tu jakieś hmmmm...2 godziny? Przy skomplikowanych animacjach, html5 i css3 może zżerać więcej zasobów niż Flash. Dodatkowo warto pamiętać, że html5 będzie standardem nie wcześniej niż w 2022roku(sic!).

Jako, że mam doczynienia z Flashem na codzień od strony developerskiej, to specjalnie nie żałuję, że nie ma Flasha na urządzeniach iOS.
Choć warto zauważyć, że wiele stron z np. thefwa.com nie da się wykonać bez Flasha.

#33 konradk2

konradk2
  • 35 postów

Napisano 11 września 2011 - 23:04

Dodatkowo warto pamiętać, że html5 będzie standardem nie wcześniej niż w 2022roku(sic!).

W tej chwili tylko Internet Explorer w dowolnej wersji ma poważne problemy z html5 i css3 ale z poprzednimi wersjami tych standardów też ma problemy...
i jeśli brać pod uwagę implementację html5 i css3 w ie jako początek standardu to patrząc na to jak tworzone jest oprogramowanie tej firmy to możemy się nigdy tego nie doczekać...

a co do różnic to od siebie mogę dorzucić że w przeciwieństwie do html5 flash w teorii dla wszystkich systemów i pod każdą przeglądarką jest taki sam i to jest jego największa zaleta (ale niestety tylko w teorii bo na każdym systemie ma kilka swoich ulubionych błędów)

a co do różnic między implementacjami html5 na różnych przeglądarkach
The HTML5 test - How well does your browser support HTML5?

co do trzeciego gracza między flash a html5 to jest silverlight od microsoftu podobno całkiem niezły produkt tylko że cieszy się znikomą popularnością a microsoft odchodzi od tego pomysłu właśnie na rzecz html5

#34 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 września 2011 - 12:26

Jakoć i prędkość działania aplikacji flash zależna jest — tak jak we wszystkim innym — od jakości samego programisty który tworzy. Flash jest stosunkowo bardzo prostym narzędziem dlatego biorą się za niego prawie wszyscy i w rezultacie tworzą też niezoptymalizowane prawdziwe potwory do których dla jakiejś prostej animacji powrzucane są dosłownie tony zbędnych śmieci.

To tyle.

Dlaczego Flash nie działa dobrze na komputerach Apple to już inny problem który chyba dość dobrze wyjaśnia podany wcześniej przeze mnie art. we wstępie do tematu. (czy ktoś to czytał w ogóle?)

---------- Wpis dodano o 13:26 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:23 ----------

Fakt jest faktem.
Odrzucając Flasha Jobs zablokował takie źródła jak np. VOD, wrzuta itp. oraz niektóre serwisy poza youtube konkurujące do podcastów. Gdybym był sadomasochistą powiedziałbym — "SUPER jest przecież iTunes po co mi więc reszta świata? Żadna inna firma na świecie przecież nie sprzeciwiła by się korporacji Adobe aby ratować mi moje zdrowie psychiczne! Kocham Apple właśnie za to! Takiej opieki nie znajdziesz w żadnym innym szpitalu...".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)