Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kłopoty z archiwizacją przy synchronizacj iPhone i iPad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 dannyboy1975

dannyboy1975
  • 1 postów

Napisano 01 września 2011 - 09:05

Witam, od kilku tygodni mam problem z synchronizacja zarówno Iphona jaki IPada. W czasie synchronizacji pojawia się komunikat "iTunes nie mógł zarchiwizować iPhone'a ponieważ sesja archiwizacji nie powiodła się". Przeinstalowałem iTunes, odtworzyłem oba urządzenia od zera i nadal sytuacja się powtarza. Macie jakieś sugestie?

#2 DejDej

DejDej
  • 10 postów

Napisano 11 września 2011 - 23:47

up! ponieważ od dzisiaj mam dokładnie ten sam problem

#3 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 12 września 2011 - 13:10

Miałem podobnie. Jedyne rozwiązanie to próbować do skutku, podłączając bezpośrednio do kompa a nie poprzez przedłużki czy huby USB. Problem prawdopodobnie związany z Jailbreakiem.

#4 rysiu1234

rysiu1234
  • 160 postów

Napisano 19 września 2011 - 14:56

mam ten sam problem i na 100% nie jest związany z jailbreakiem, bo nigdy na telefonie nie był robiony jailbreak Telefon to iphone 4.

#5 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 września 2011 - 11:23

Ja mam to samo. Dodam wiecej Iphone 3gs - wszystko OK Ipad1 - wszystko OK ipad 2 - wlasnie powyzszy problem z archiwizacja To dosc uciazliwy problem, bo nie da sie zaktualizowac ipada :/ Mozna usunac stare archiwizacje? itunes mnie pytal czy tego ipada chce przywrocic jako pada 1, ktorego wczesniej podlaczalem. Moze to kwestja jakiegos nadpisania czy cos

#6 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 września 2011 - 13:27

Możesz usunąć stare kopie, w preferencjach iTunes wybierz urządzenia, tam widoczne są wszystkie kopie wraz z datami ich utworzenia.

#7 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2011 - 13:37

Witam,


od kilku tygodni mam problem z synchronizacja zarówno Iphona jaki IPada.
W czasie synchronizacji pojawia się komunikat "iTunes nie mógł zarchiwizować iPhone'a ponieważ sesja archiwizacji nie powiodła się".
Przeinstalowałem iTunes, odtworzyłem oba urządzenia od zera i nadal sytuacja się powtarza.

Macie jakieś sugestie?


Wskazówka - wyłączaj poszczególne elementy do synchronizacji i patrz, czy wtedy przejdzie. Spotkałem się z sytuacją, kiedy problemem w niemożności wykonania synchronizacji był, dosłownie, burdel w bibliotece muzycznej - okazało się, że parę plików muzycznych było jakby uszkodzonych (ale dawały się odtwarzać w iTunes). Przekonwertowanie ich i poprawienie tagów załatwiło temat.

---------- Wpis dodano o 14:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:35 ----------

Inna sprawa - sprawdzenie, jakie uprawnienia ma katalog, w którym iTunes przechowuje pliki z synchronizacji, złe uprawnienia = niemożność zapisywania w nim plików... do the math.

#8 Michaelxdd

Michaelxdd
  • 20 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 października 2011 - 15:35

Up! Mam ten sam problem. Tylko, że na iPodzie. Akurat wszystko mam uporządkowane i miejsce na dysku jest tylko wywala mi taki komunikat. ;/ Kiedyś pomogła mi diagnostyka. Po niej wszystko śmigało a teraz nic nie pomaga. Co najdziwniejsze, testy synchronizacji zawsze pokazują, że wszystko jest ok, a jak przychodzi co do czego to zupa blada. :(

#9 Robert 40

Robert 40
  • 1 postów

Napisano 12 października 2011 - 16:09

Mam podobnie, ale synchronizacja zaczyna sie i konczy na poziomie wstepnej archiwizacji i po prostu Stop i Koniec

#10 Silver.Surfer

Silver.Surfer
  • 16 postów

Napisano 20 października 2011 - 08:49

U mnie jest dokładnie to samo. Pasek postępu dochodzi max do połowy i nic. Zawiesza się iTunes i muszę go ubijać przez managera. Próbowałem odinstalować wszystko co jest związane z Apple łącznie ze wszystkimi katalogami, jednak po zainstalowaniu od nowa iTunes nadal to samo. Próbowałem sychronizować ponad 50 razy ale bez skutku.

#11 Gigantus99

Gigantus99
  • 8 postów

Napisano 25 marca 2012 - 11:46

PANOWIE MIAŁEM TO SAMO. Poczytałem wasze powyższe odpowiedzi i od razu domyśliłem się gdzie leży problem, no i oczywiście rozwiązałem go - przynajmniej u mnie na Nowym iPadzie 3. TRZEBA URUCHOMIĆ iTunes jako ADMINISTRATOR ;))))))) ..... jakże proste hehehe :)

#12 cpkt

cpkt
  • 23 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 kwietnia 2012 - 14:28

Mam taki sam problem z archwizacją i synchronizacją iTunes (ipad 2 po JB ios 5.01), 3GS po JB ios 5.01 wszystko śmiga, pytanie jest takie: czy mogę skopiować muzykę przez totalcommadera z iphone'a do ipada, jeśli tak to gdzie szukać plików muzyki.

#13 tito

tito
  • 17 postów
  • SkądJarosław

Napisano 19 września 2013 - 01:16

Peroblem z arciwizacją w iTunes Mam taki dziwny problem z iPad'em. W iTunes (Mac OS X) przysiski "Archiwizuj teraz" i "Odtwórz kopię zapasową" są nieaktywne. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień i nic z tego. Najpierw myślałem że obiaw był związanych wyłącznie z iPadem ale okazało się że na iPhonie też taka sama sytuacja.

#14 tito

tito
  • 17 postów
  • SkądJarosław

Napisano 20 września 2013 - 18:33

Na 100% nie jest to wina JB bo na żadnym swoim urządzeniu nie ma JB - mało tego ja kożystam z iMac'a i jestem zalogowany jako administrator, komputer przeinstalowany na nowo na wakacjach a problem był jeszcze przed przeinstalowaniem - chyba poprawnie chodziło to jescze na 10.6 od wersji Mac OS X 10.7 pojawił się ten problem z nieaktywnymi przyciskami Archiwizjuj teraz i Odzyskaj...

#15 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 12 sierpnia 2015 - 20:52

Witam, mam podpobny problem.

 

Sprzedaje iPhona 6 128 Gb i wracam do iphona 5S 16Gb. Niestety kopia zapasowa była za duża więc postanowiłem usuwać aplikację przez iTunes (miałęm je wszystkie sciagniete do programu). Usunałem kilka i zrobiłem synchronizacje w celu upewnienia się czy program skasuje mi tez pliki na telefonie. Zrobiłem tak kilka razy. Potem chcąc zrobić archiwizacje mam błąd: iTunes nie mógł wykonać kopii zapasowej iPhone'a "nazwa", ponieważ wystąpił błąd.

 

Zaczałem kombinować z usuwaniem plików, kopi zapasowej z folderów, potem całego programu i skończyło się na przeinstalowaniu aplikacji.... Nic nie pomogło więc poszedłęm na drugi komputer, a tam ten sam problem, zatem potwierdziło się to że wina leży po stronie telefonu.

 

Pytanie co mogłem skopać jak kasowałem pliki na iTunsie i synchronizowałem go potem? Jak zrobić kopie zapasową? Zależy mi na zdjęciach głównie, kontaktach, smsach... Aplikacje sobie pobiore :/ Niestety kopia w icloud też nie może zostać zrobiona....


Użytkownik raiden25 edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 20:55


#16 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 13 sierpnia 2015 - 05:47

Spróbuj przez iMazing można program pobrać w wersji testowej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych