Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Indesign CS4 numer poprzedniej strony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin76r

Marcin76r
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpnia 2011 - 15:45

Witam, Mam problem z numaracją w Indesignie CS4. Chcę aby na prawej stronie w dokumencie umieszczona była numeracja w stylu [Numer poprzedniej strony/numer bieżącej strony]. Kombinowałem ze wstawianiem znaczników odsyłaczami do akapitu na poprzedniej stronie itd. ale niestety wstawia mi cały czas ten sam numer czyli 3/3, 5/5 itd. a powinno być 3/4 5/6 ... stron jest dosyć dużo więc ręczna numeracja nie wchodzi w grę. Pozdrawiam Marcin

#2 ugedej

ugedej
  • 5 postów

Napisano 01 września 2011 - 09:42

Ogólnie to trzeba zrobić tak: robisz 2 ramki testowe na dwóch różnych stronach, które wyglądają np. tak: str. aktualna A - zmienna na aktualny nr strony str. poprzednia A - zmienna na poprzedni nr strony Następnie łączysz obie ramki ze sobą oraz kolejne na kolejnych stronach. lub Ramki tekstowe z numerami stron nachodzą lub stykają się z blokami tekstu (bloki muszą łączyć się ze sobą na poszczególnych stronach).

#3 Marcin76r

Marcin76r
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2011 - 10:48

No tak, tylko, że jak wstawię ramkę z numerami strony A/A to zarówno numer poprzedniej strony mam 3 jak i bieżącej 3 a zmienną moge tylko zdefiniować jako ostatni numer strony z dokumentu lub z sekcji. Znaczniki "numer poprzedniej strony"/"numer bieżącej strony" niestety nie chcą zadziałać oba dają ten sam nr strony czyli tej na której są umieszczone.

#4 ugedej

ugedej
  • 5 postów

Napisano 02 września 2011 - 12:04

zapomniałem dopisać, że ramki z numerami stron nie mogą być na master page bo wtedy to nie działa

a tu dokładnie opisane jak to działa: [url]http://help.adobe.com/en_US/InDesign/6.0/WSa285fff53dea4f8617383751001ea8cb3f-7107a.html[/url]

#5 Marcin76r

Marcin76r
  • 96 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 września 2011 - 14:03

Wlasnie chodzilo o to zeby byly na masterze, bo jak mam ponad 300 stron to recznie przeklejac jest troche problematyczne. Nie ma jakiegos sposobu zeby zadzialalo na masterze ?

#6 ugedej

ugedej
  • 5 postów

Napisano 02 września 2011 - 15:02

może to ci pomoże: [url=http://indesignsecrets.com/previousnext-page-number-on-same-page.php]Previous/Next Page Number on Same Page | InDesignSecrets[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych