Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

imac late 2006 24 + lion nie startuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 27 sierpnia 2011 - 20:26

Krótka historia: komp miał 10.4.11 upgrade->10.6.8 upgrade->10.7 Kiedyś po uśpieniu nie wstał no ale myślałem że to wina systemu. Zainstalowałem od nowa 10.7.0 z płyty DVD -> upgrade do 10.7.1 pięknie śmigał ale wczoraj po miesiącu używania znowu nie dał się w pełni obudzić. Cały dzień go wyłączałem, bo się zwolnił okropnie, aż w końcu udało się. Ale później to już kaplica. System nie startuje, tylko szary ekran. Czasami widok folderu ze znakiem zapytania - czyli błąd dysku/startu systemu. Resetuje PRAM, SMC. W końcu instalka, więc ja go z dvd. Wkładam płytę a komp jej nie widzi - wcześniej żadnych problemów. Mam zewnętrzny napęd i tam wkładam i widzi instalkę ale wisi po kliknięciu na nią. Nie działa także tryb "target disk mode". I nic nie da się zrobić nawet zainstalować systemu na zewnętrznym dysku nie idzie, bo nie można wystartować płyty - zwiecha. Otworzyłem dziada i wyjąłem dysk. Wkładam do MP i komp nie startuje również, choć przecież ma dobry dysk ze swoim systemem. Wkładam do zewnętrznej obudowy i dysku nie widać. Na pewno dysk padł - coś tam rzęzi - pewnie dlatego że przez 3 lata nikt go nie używał. Ale żeby nic nie można było zrobić, odpalić płyty dvd - to jeszcze nie widziałem takich cudów. Najgorsze że system nie wykazywał żadnego błędu podczas pracy, jak go wyłączałem to nic nie napisał: "tu był twój dysk - kup sobie nowy". Czy osx nie ma żadnego sprawdzania "SMART" i informowania o nim?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych