Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

DVB-T-na urzadzeniach przenosnych iOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

#51 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 08:48

Witam,

@DRIZTEST,

na to 2 pytanie moge ci juz teraz odpowiedziec:

1 urzadzenie--->tylko 1 ogladajacy

Jako, iz jest to single tuner pozwala on tylko na odbior 1 kanalu.

Na takie rozwiazanie pozwala urzadzenie innego producenta Elgato

LINK

Niestety jest to urzadzenie przeznaczone tylko do domu.
Sprawdza sie bardzo dobrze, gdyz sam je posiadam.

Pozdrawiam

GAMA007

#52 DRIZTEST

DRIZTEST
  • 36 postów
  • SkądWodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2012 - 09:15

dzieki (tak wlasnie myslalem) Ogladalem prezentacje tego urzadzenia na youtube i na liscie programow sa tylko te z pakietu EXTRA (chyba 12). Jak to sie ma do pozostalych (pozaabonamentowych)?

#53 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 09:29

Witam,

@DRIZTEST,

Odbierasz o ile jestes w zasiegu wszystkie niekodowane programy FTA:

Dodatkowo 18 bezpłatnych kanałów TV dostępnych w MUX 1, MUX 2 i MUX 3:

TVP1 SD/HD

TVP2 SD/HD
TVP INFO
TVP Historia
TVP Kultura
TVP Polonia
TV 4
TVN
Polsat
TV Puls
TV Puls2
TV 6
Polsat Sport News
TVN7
Eska TV
Polo TV
ATM Rozrywka TV
TTV


Pozdrawiam

GAMA007

#54 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 06 czerwca 2012 - 10:20

Czy to prawda, że jeśli jest zrobiony JB to nie da się nic oglądać?

#55 DRIZTEST

DRIZTEST
  • 36 postów
  • SkądWodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2012 - 10:53

Czy to prawda, że jeśli jest zrobiony JB to nie da się nic oglądać?


tak pisze w komentach samej aplikacji w appstore ale i na androida jak jest zrootowany to nie dziala
na 3G z 4.1 tego nie odpalisz ios 5 w gore.
Bardziej mnie martwi ta skromna lista programow za 300 zl

#56 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 06 czerwca 2012 - 11:37

tak pisze w komentach samej aplikacji w appstore ale i na androida jak jest zrootowany to nie dziala
na 3G z 4.1 tego nie odpalisz ios 5 w gore.
Bardziej mnie martwi ta skromna lista programow za 300 zl


W stopce miałem opis nieaktualny.
Mam iPhona 4 i iPada 1 oba urządzenia po JB. Byłem zainteresowany zakupem tego urządzenia, ale w takiej sytuacji to sobie odpuszczę.
Kwota 329zł jest to opłata jednorazowa za odbiornik, w tej kwocie jest abonament za 6-mc za pakiet ekstra. Po tym okresie wysokość abonamentu to kwota 21,90zł czy dużo czy mało to już sprawa indywidualna. Póki nie będzie to działać na urządzeniach z JB to ich klientem nie zostanę.

#57 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 12:35

Witam,

@Tomek28ST,

czytam wasze wypowiedzi i jestem w szoku.
To była by pierwsza aplikacja, która sprawdza czy dane urządzenie jest w trybie JB i odmawia współpracy.....

Ciekawe kto wpadł na tak genialny pomysł.....

Zapłacony odbiornik + zapłacony abonament = zadowolony klient, obojętnie na czym to będzie oglądać.
Nikogo to nie powinno interesować.

Mam iPada2 JB z uwagi na XBMC wszystko inne kupione z Appstore.
Wszystkie aplikacje, które mam do oglądania DVB-T od firmy Elgato, Tizi działają bez żadnego problemu.

Na Androidzie wyglada to tak:

Dołączona grafika


Jestem ciekaw, jaki jest powód tego posunięcia....???


Pozdrawiam

GAMA007

#58 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwca 2012 - 14:43

Ja stawiam na obawę przed "łamaniem" irdeto w którym jest kodowany sygnał ekstra płatnego pakietu. Urządzenia bez roota i bez JB w domyśle twórców nie pozwolą na łamanie aplikacji ;) Bo innego wytłumaczenia nie widzę ...

#59 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 06 czerwca 2012 - 15:42

No stress :) napewno jakiś mózg złamie ten komunikat oraz ten system kodowania :) ino czekać :)

#60 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 16:03

Witam,

no wszystko ładnie i pięknie tylko patrząc na to z 2 strony wszystko to działa bez JB, więc nie ma potrzeby nic łamać:)

Każdy user kupując to cacko jeśli oczywiście jest wzmianka na opakowaniu bądź umowie o JB & Root nie kupi tego by
sobie popatrzeć na MT 5000.

Resztę czas nam pokaże.

Pozdrawiam

GAMA007

#61 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwca 2012 - 16:29

Poprawka z mojej strony - mam JB w iPadzie 3 i MT 5000 ładnie mi działa :) Zaryzykowałem , kupiłem i wszystko jest ok. Łapie mi sygnał, gdzie do tej pory na pokojowej antenie TV nic nie łapałem, więc chyba czułość jest całkiem dobra. Jakość lepsza niż w XBMC, no i nie potrzebuje internetu :D

#62 DRIZTEST

DRIZTEST
  • 36 postów
  • SkądWodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2012 - 16:31

@GAMA007 Jestes zdania warto to kupic? W sensie jak np podczas przemieszczanie w samochodzie? Testowales moze (wydaje mi sie ze bedzie gubil sygnal z rozna czestotliwoscia) po tych 6 miesiacach musisz placic te 21 zl? Czy mozesz zostac tylko z tymi 18stoma kanalami FTA? I nie placic NIC? NA ipladzie 3 obraz jest ostry czy cos skaluje? (jestem ciekaw czy ktos sprawdzil)

#63 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 16:51

Poprawka z mojej strony - mam JB w iPadzie 3 i MT 5000 ładnie mi działa :)
Zaryzykowałem , kupiłem i wszystko jest ok. Łapie mi sygnał, gdzie do tej pory na pokojowej antenie TV nic nie łapałem, więc chyba czułość jest całkiem dobra.
Jakość lepsza niż w XBMC, no i nie potrzebuje internetu :D


Witam,

@pioorkis,

Dzięki ze sprawdziłeś, czy uruchamiając aplikacje masz jakiś komunikat na temat posiadanego JB?
Jeśli tak to proszę o screenshota:)

Co do reszty twej wypowiedzi, nic dodać nic ująć.
Wiadomo ze jakość lepsza no i kasa w kieszeni zostaje za pakiet danych:)

Pozdrawiam

GAMA007

---------- Wpis dodano o 17:51 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:41 ----------

@GAMA007 Jestes zdania warto to kupic?
W sensie jak np podczas przemieszczanie w samochodzie? Testowales moze (wydaje mi sie ze bedzie gubil sygnal z rozna czestotliwoscia)
po tych 6 miesiacach musisz placic te 21 zl? Czy mozesz zostac tylko z tymi 18stoma kanalami FTA? I nie placic NIC?
NA ipladzie 3 obraz jest ostry czy cos skaluje? (jestem ciekaw czy ktos sprawdzil)



Witam,

@DRIZTEST,

Na pewno tak w mym przypadku.
Będąc na wakacjach w Polsce nie będę musiał tachać 2 urządzeń Tizi / TV Mobilna czy Mobile Eye TV.

Po 6 miesiącach dalej oglądasz wszystko to co jest niekodowane.
Jak będziesz chciał ponownie oglądać kanały płatne to wykupisz na miesiąc, czy 2 abo za 21 zł.

Jazda w aucie i DVB-T w małych miastach albo poza zasięgiem... tutaj panowie loteria.... na pewno w niektórych miejscach będzie przycinać i to ostro...

MUX1 tvp itd nie powinno być problemu.
W przypadku Mux3 tam gdzie są kanały Cyfrowego Polsatu jak podawałem wyżej mapkę..

Mój dobry znajomy który jako z pierwszych zakupił to cacko wybiera się dziś wieczorem na piknik / mecz euro 2012 na łonie natury /
więc będzie to testował poza domem /

Zdam wtedy relację i napiszę na forum.

Tak się dobrze składa że mój znajomy ma iPada3 screeny pochodzą właśnie bezpośrednio z niego.

Pozdrawiam

GAMA007

#64 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 czerwca 2012 - 17:18

Nie ma żadnego komunikatu o JB. Tylko jedyny minus to że w mojej lokalizacji nie mam TVP HD. Tzn. wyszukuje się, ale obraz jest czarny. Być może to kwestia siły sygnału. Pozostałe kanały idealnie, bez przycięć. Przypuszczam, że w Hiszpanii wyszuka jakieś programy ? Bo nie wiem czy zabierać ze sobą na wyjazd ... ale chyba ciekawość zwycięży. Tym bardziej, że sam dekoder jest naprawdę malutki i leciutki. Poważny minus za ładowarkę, a w zasadzie jej brak ;)

#65 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 17:31

Witam,

@pioorkis,

sygnał w Hiszpani jest o wiele mocniejszy niż w Polsce:)
Ładowarkę możesz użyć z iPada lub iPhonea
Urządzenie jest malutkie fakt:)
Trzymam swego Tizi w kieszeni w koszuli, gdy jadę pociągiem oglądam sobie czasami TV:)

Pozdrawiam

GAMA007

#66 Korjan82

Korjan82
  • 327 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 17:50

A ja mam takie pytanie, może ktoś pomoże, Z mapki wynika, że jestem poza zasięgiem TV Mobinej, ale odbieram sygnał z DVB-T w TV (mux 1 i mux 2) - stąd moje pytanie czy nie będąc w zasięgu tv mobilnej będę mógł jednak oglądać za pomocą tego dekodera kanały z DVB-T ? Bo na tych od polsatu to mi szczególnie nie zależy. I druga kwestia : czy to korzystania z tv mobilnej koniecznym jest posiadanie WI-FI czy 3G, bo ipada mam tylko w wersji wifi.

#67 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 17:55

Witam,

@Korjan82,

pisałem to już dzisiaj, więc dam jeszcze raz:)

Odbierasz o ile jestes w zasiegu wszystkie niekodowane programy FTA:

Dodatkowo 18 bezpłatnych kanałów TV dostępnych w MUX 1, MUX 2 i MUX 3:

TVP1 SD/HD
TVP2 SD/HD
TVP INFO
TVP Historia
TVP Kultura
TVP Polonia
TV 4
TVN
Polsat
TV Puls
TV Puls2
TV 6
Polsat Sport News
TVN7
Eska TV
Polo TV
ATM Rozrywka TV
TTV


Nie potrzebujesz 3G, gdyż komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się poprzez Wi-Fi.


Pozdrawiam

GAMA007

#68 DRIZTEST

DRIZTEST
  • 36 postów
  • SkądWodzisław Slaski, Katowice, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2012 - 17:59

A ja mam takie pytanie, może ktoś pomoże,

Z mapki wynika, że jestem poza zasięgiem TV Mobinej, ale odbieram sygnał z DVB-T w TV (mux 1 i mux 2) - stąd moje pytanie czy nie będąc w zasięgu tv mobilnej będę mógł jednak oglądać za pomocą tego dekodera kanały z DVB-T ? Bo na tych od polsatu to mi szczególnie nie zależy.


Jak wypelnisz formularz wstepnego zamowienia na cyfrowym polsacie to podajac adres pisze czy jestes w zasiegu. Jak zamowiesz i nie bedzie dzialac oddasz grzecznie ze wprowadzili Cie w blad. Z printscreenem strony ze all ok

#69 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 06 czerwca 2012 - 21:16

Testuje EyeTV mobile z angielskim freeview i na iphonie 4s nie da sie ogladac. Pixeloza i klatkowanie przy bardzo dobrym sygnale!
Napisalem do supportu, czekam na odp.


Witam,

od wczoraj jestem w posiadaniu tunera DVB-T Eye Tv Mobile dla iPad2-3 & iPhone 4S.

Sprawdzilem wiec na odbiorze DVB-T w Niemczech.

Na iPadzie2 odbior jest 1 klasa nawet nie musialem rozpinac antenki.

Na iphonie 4S jak u przedmowcy sygnal jest cacy, lecz co pare secund robi sie sieczka...

Napisalem do supportu Elgato via FB, ale narazie cisza....

W nastepnym tygodniu urzadzenie pojedzie do Polski gdzie zostanie gruntownie przetestowane z MUX 1 & 2 & 3.

Zdam wowczas obszerna relacje:)

Pare infomracji na temat tego "malenstwa"

-czas 1 ladowania ok 3,5h do momentu zapalenia sie zielonej diodki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widac sygnal bardzo dobry przy schowanej antenie w pomieszczeniu.

Dołączona grafika

c.d.n.

Pozdrawiam

GAMA007

#70 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 czerwca 2012 - 06:51

Update z użytkowania MT 5000 w samochodzie: w okolicach i samym centrum Łodzi praktycznie nie da się oglądać/słuchać programu podczas jazdy. Obraz się przycina, co chwila urywa się głos. Siła sygnału w okolicach 0-1 kreski. Jak tylko się staje sygnał od razu na max. a tak poza tym to naprawdę chwalę sobie ten zakup - jak jest używane statycznie to wszystko działa bardzo ładnie, bez przycinek i innych zniekształceń.

#71 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 czerwca 2012 - 10:33

Jak ktoś ma problem z odpaleniem aplikacji na JB, wystarczy ściągnąć xCon z Cydii i nawet skype nie zauważa JB ...

#72 Korjan82

Korjan82
  • 327 postów

Napisano 08 czerwca 2012 - 08:23

@ GAMA007 i DRIZTEST - dzięki za odpowiedź, teraz tylko problem czy lepiej wybrać Eye TV od Elgato czy TV mobilną ?

#73 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 08 czerwca 2012 - 09:58

@ GAMA007 i DRIZTEST - dzięki za odpowiedź, teraz tylko problem czy lepiej wybrać Eye TV od Elgato czy TV mobilną ?


Witam,

@Korjan82,

1.Eye Tv
-odbiora tyko kanaly FTA / niekodowane /
-aplikacja umozliwia nagrywanie kanalu
-urzadzenie ma wlasna bateryjke / czas ladowania 3,5h czas pracy 6-8h /
-swobodne korzystanie w trakcie ogladania TV z internetu Wi-Fi

2.TV Mobilna
-odbiera kanaly FTA, oraz te z platnej oferty Tv Mobilnej
-brak mozliwosci nagrywania / moze w nastepnym update aplikacji /
-urzadzenie ma wlasna bateryjke / czas ladowania ok1,h czas pracy 3,5-4h /
gdy bateryjka padnie jest mozliwosc podlaczenia pod usb, wowczas urzadzenie pracuje dalej.
-urzadzenie pracuje poprzez Wi-Fi, tzn w tym momencie nie ma mozliwosci skorzystania z internetu, chyba ze posiada sie urzadzenie z 3G

To chyba wszystko co mi narazie przyszlo do glowy.....

Pozdrawiam

GAMA007

#74 pioorkis

pioorkis
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 czerwca 2012 - 04:29

Może jeszcze dodalbym zaletę tv mobilnej - nie podpina się fizycznie do urządzenia, więc go nie powiększa i nie trzeba uważać, by nie uszkodzić portu. Przynajmniej dla mnie to było istotne ...

#75 hiacynt1989

hiacynt1989
  • 1 postów

Napisano 09 czerwca 2012 - 11:12

iPad + tuner TV do telewizji cyfrowej

Witam

Niedawno zakupiłem sobie iPada2 i stałem się jego szczęśliwym posiadaczem. Od niedawna zaczął mnie zastanawiać fakt telewizji cyfrowej. Zastanawiam się nad zakupem [URL="http://www.ontech.pl/product-pol-161629-iD4Mobile-iD-iPadTV-tuner-TV-do-iPad-iPhone-ID-IPADTV-.html"]iD4Mobile iD-iPadTV tuner TV do iPad/iPhone[/URL].


Nie wiem natomiast na jaką skalę jest to popularny sprzęt, stąd też proszę was o pomoc czy miał ktoś okazję używać tego cuda ?? Jakieś podpowiedzi mile widziane, jak to się wszystko ma co do zasięgu ? Czy ta antenka da radę..

Mile widziane sugestie !!
Dziękuję i pozdrawiam,




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych