Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13'' 2011 opinie właścicieli...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#1 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 31 lipca 2011 - 22:41

Jak w temacie. Z pewnością wiele osób z forum zakupiło najnowsze airy i prosiłbym o opinie z ich użytkowania, w szczególności osób które przesiadły się z modelu 2010. Jestem ciekaw ponieważ kilkanaście dni temu stałem się posiadaczem MBA 13'' 2.13GHz/4GB/256GB SSD liczyłem że zastąpi mi on MBP z podpisu jednakże myliłem się, na lionie działa znacznie wolniej w porównaniu z MBP a na Photo Booth procesor działa na 90% a wiatraczki świrują, MBP jest bezgłośny. Dziś sprzedałem go na allegro i mam dylemat czy MBA 13'' i7 będzie w stanie zastąpić mi MBP. Nie jestem wymagającą osobą komputer służy mi jedynie do internetu (safari, firefox), iTunes, FaceTime czasem foto i wideo z jakiegoś turnieju. Niby nie wymagające a jednak, nie lubię jak komputer za długo myśli a mój obecny air jednak nie jest w stanie dorównać dla MBP i7, może to dlatego że że się za bardzo przyzwyczaiłem do czterorrdzeniowego i7 :) Z góry dziękuje za pomoc :)

#2 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 01 sierpnia 2011 - 00:24

Jak w temacie. Z pewnością wiele osób z forum zakupiło najnowsze airy i prosiłbym o opinie z ich użytkowania, w szczególności osób które przesiadły się z modelu 2010. Jestem ciekaw ponieważ kilkanaście dni temu stałem się posiadaczem MBA 13'' 2.13GHz/4GB/256GB SSD liczyłem że zastąpi mi on MBP z podpisu jednakże myliłem się, na lionie działa znacznie wolniej w porównaniu z MBP a na Photo Booth procesor działa na 90% a wiatraczki świrują, MBP jest bezgłośny. Dziś sprzedałem go na allegro i mam dylemat czy MBA 13'' i7 będzie w stanie zastąpić mi MBP. Nie jestem wymagającą osobą komputer służy mi jedynie do internetu (safari, firefox), iTunes, FaceTime czasem foto i wideo z jakiegoś turnieju. Niby nie wymagające a jednak, nie lubię jak komputer za długo myśli a mój obecny air jednak nie jest w stanie dorównać dla MBP i7, może to dlatego że że się za bardzo przyzwyczaiłem do czterorrdzeniowego i7 :)
Z góry dziękuje za pomoc :)


Po pierwsze zainstaluj Snow Leoparda, bo Lion do czasu update'u to jakaś parodia.
Po drugie cztery rdzenie nic nie dają przy Safari czy iTunes więc to nie ma najmniejszego znaczenia.
Po trzecie komputer z dyskiem SSD musi działać szybciej od komputera z HDD przy takich czynnościach, więc coś gdzieś jest nie tak.
Po czwarte możesz kupić Aira 13'', ale nie potrzebujesz i7, wystarczy i5.

#3 Dawid Szypulski

Dawid Szypulski

  • 5 535 postów
  • Płeć:
  • SkądBiałystok

Napisano 01 sierpnia 2011 - 00:48

Właśnie kupiłem, u użytkownika polish_superstar. Dojdzie i zabieram się za testy

#4 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 sierpnia 2011 - 09:06

Właśnie kupiłem, u użytkownika polish_superstar. Dojdzie i zabieram się za testy


Czekam z niecierpliwością :)

#5 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 01 sierpnia 2011 - 09:10

Witam, Posiadam od paru ładnych dni model MBA 13,3" i5 1.7 GHz 4GB RAM 128 SSD. Wczoraj skończyłem konfigirację , tzn przekładania danych z MB Whote 13,3" 4GBRAM 250GB HDD. Wszystkie programy, które używałem pod Snow działają pod Lwem. Jedyny problem miałem z programem Teamviewer, po połączeniu się miałem czarny ekran... Na szczęście wyszła wersja Teamviewer Host i sytuacja jest opanowana. -Mam zainstalowany Paralleles 6 + Windows XP SP3 Całość działa idealnie. Co do grzania się, bo pewnie na tę odpowiedź czeka nie jeden z was:) -raz udało mi się go podgrzać do temp 90 stopni, wentyl wtedy szedł na ok, 4000 Poprzez aplikacje E-mail Archiver:) Funkcje, które wykonuje są: -internet -poczta -streaming SAT / SD-HD / -edycja nagrań format TS -skype -kadu Dodatkowo używam Magic Mouse. To wszystko.... co do podświetlonej klawiatury,wyłączyłem. Jakoś nie mogę się do tej opcji przyzwyczaić. Zamówiłem sobie w Apple Store ubranie dla MBA 13,3" i to będzie wszystko. Jak wynajdę coś negatywnego, lub nie będę znał odpowiedzi na swój problem to dam wam znać. Pozdrawiam GAMA007

#6 PaOs

PaOs
  • 288 postów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 10:08

Nie jestem wymagającą osobą komputer służy mi jedynie do internetu (safari, firefox), iTunes, FaceTime czasem foto i wideo z jakiegoś turnieju. Niby nie wymagające a jednak, nie lubię jak komputer za długo myśli a mój obecny air jednak nie jest w stanie dorównać dla MBP i7, może to dlatego że że się za bardzo przyzwyczaiłem do czterorrdzeniowego i7

Kurcze, jak tak dalej pójdzie to za niedługo każdy, nawet największy lajk, do neta, słuchania muzyki i chatu będzie potrzebował najnowszego Maca Pro do tego z dołożonym ramem, żeby wszystko szybko chodziło :(

#7 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 sierpnia 2011 - 11:40

Kurcze, jak tak dalej pójdzie to za niedługo każdy, nawet największy lajk, do neta, słuchania muzyki i chatu będzie potrzebował najnowszego Maca Pro do tego z dołożonym ramem, żeby wszystko szybko chodziło :(


A co w tym złego, jak mam za co to kupuje...


@GMA007
Jak możesz napisz mi jak na tym MBA działa np Photo Booth na pełnym ekranie, bo na moim MBA 2010 z C2D zżera 90% procesora. Jak może konwertujesz klipy wideo na iPhone to napisz ile czasu zajmuje prze-konwertowanie takiego pliku powiedzmy 1GB na iPhone'a. Mam jakieś odczucia że Lion jest raczej przeznaczony dla procesorów z serii "i" a era core 2 duo dobiega końca...

#8 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 01 sierpnia 2011 - 13:12

Witam,

@iron.gery,

sprawdze jak wrócę do domu:)

Jako, iż mam jeszcze tego MB białego z C2D, więc porównam ten sam plik.

Pozdrawiam

GAMA007

#9 PaOs

PaOs
  • 288 postów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 13:43

A co w tym złego, jak mam za co to kupuje...

Ależ ja Ci nie bronię. Możesz kupić nawet 5 i używać każdego z osobna do czego innego, rób co chcesz. Ja tylko mówię, że ludzie popadają już trochę w paranoję, bo do byle czego potrzebują już Maca z nie wiadomo jak wygórowanymi parametrami. I zaczyna się dziać jak na PC, mania liczb i cyferek....

#10 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 01 sierpnia 2011 - 15:23

Ależ ja Ci nie bronię. Możesz kupić nawet 5 i używać każdego z osobna do czego innego, rób co chcesz. Ja tylko mówię, że ludzie popadają już trochę w paranoję, bo do byle czego potrzebują już Maca z nie wiadomo jak wygórowanymi parametrami. I zaczyna się dziać jak na PC, mania liczb i cyferek....


To po co piszesz głupie posty?
Gdybym miał kasę to też bym sobie kupował wszystko co najlepsze i najnowsze, ale obecnie jedynie zbieram na pierwszego Maca i raczej nie prędko uzbieram...

#11 grzech987

grzech987
  • 387 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 01 sierpnia 2011 - 15:34

powiem od siebie że lion c2d działa wolniej niż snow ale ja to sprawdzałem na macbook white late 2010 4gb ram i ssd plik konwerował mi się 20 min na lion a 15 min na snow (ten sam plik na obu systemach)

#12 pukko

pukko
  • 229 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 sierpnia 2011 - 17:08

A co w tym złego, jak mam za co to kupuje...


@GMA007
Jak możesz napisz mi jak na tym MBA działa np Photo Booth na pełnym ekranie, bo na moim MBA 2010 z C2D zżera 90% procesora. Jak może konwertujesz klipy wideo na iPhone to napisz ile czasu zajmuje prze-konwertowanie takiego pliku powiedzmy 1GB na iPhone'a. Mam jakieś odczucia że Lion jest raczej przeznaczony dla procesorów z serii "i" a era core 2 duo dobiega końca...


U mnie na photo booth użycie procka dochodzi max do 52-53%

#13 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 01 sierpnia 2011 - 19:55


@GMA007
Jak możesz napisz mi jak na tym MBA działa np Photo Booth na pełnym ekranie, bo na moim MBA 2010 z C2D zżera 90% procesora. Jak może konwertujesz klipy wideo na iPhone to napisz ile czasu zajmuje prze-konwertowanie takiego pliku powiedzmy 1GB na iPhone'a. Mam jakieś odczucia że Lion jest raczej przeznaczony dla procesorów z serii "i" a era core 2 duo dobiega końca...


Witam,

wiec tak, jesli chodzi o konwertowanie filmow.

Plik ts 973 MB

-program -Mac X iPhone Video Converter Pack
-jakosc iPhone 4 480x320 mpeg4

*MB 13,3 2.4ghz 4gb RAM

-temp przed startem 45 stopni
-czas konwertowania 1m 44s
-temp po zakonczeniu 71 stopni

*MBA i5 1,7Ghz 4GB RAM

-temp przed startem 44 stopni
-czas konwertowania 1m 10s
-temp po zakonczeniu 84 stopni

Przy MBA zauwazylem ze pracuja tylko 1 i 3:)
Zuzycie procka to okolo 54-60 %

Pozdrawiam

GAMA007

#14 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 20:15

Witam,

wiec tak, jesli chodzi o konwertowanie filmow.

Plik ts 973 MB

-program -Mac X iPhone Video Converter Pack
-jakosc iPhone 4 480x320 mpeg4

*MB 13,3 2.4ghz 4gb RAM

-temp przed startem 45 stopni
-czas konwertowania 1m 44s
-temp po zakonczeniu 71 stopni

*MBA i5 1,7Ghz 4GB RAM

-temp przed startem 44 stopni
-czas konwertowania 1m 10s
-temp po zakonczeniu 84 stopni

Przy MBA zauwazylem ze pracuja tylko 1 i 3:)
Zuzycie procka to okolo 54-60 %

Pozdrawiam

GAMA007



Według mnie
: to różnica nie jest aż tak , że by kupować dużo droższy sprzęt ;) ale to jest moja opinia

#15 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 01 sierpnia 2011 - 20:20

Witam, @Komel, zgadza sie, ale w mym przypadku wybralem cienkiego, poniewaz jestem czesto w rozjazdach. Jesli mam byc szczery to powiem tak: Aluminium sie grzeje i to kazdy wie. Mialem wszystkie 13-stki mbp, mb, teraz mba. Najlepiej do obrobki video, mimo iz pocek slabszy ale za to zimniejszy byl MB:) Tak zwany bialas:) Pozdrawiam GAMA007

#16 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 01 sierpnia 2011 - 20:39

O siet, ulv i 84C - coraz cieplejsze te ultra low voltage robią w tym intelu :) Ja na moim jeszcze chyba 70C nie widziałem. Ale jak potrzebuję poweru to mam ssh lub rdp do xeonów i 32GB, więc pojemność konsoli traci na znaczeniu.

#17 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 sierpnia 2011 - 21:16

GAMA007 dzięki :) Ja swego dziś jak konwertowałem plik na standard iPhone'a a jednocześnie przesyłałem duże dane przez air drop na drugiego to miałem blisko 90%. Dla jasności zamówiłem już wersje MBA i7 i będzie to mój jedyny komputer, mam nadzieje że wytrzyma ten rok :)

#18 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 22:01

Ja tam czekam na test MA, bo strasznie się napaliłem na tego Aira ;) Ogólnie on miałby zastąpić mojego iMaca 20" (4GB RAM, 2600 pro , 2,66 ghz c2d) i zastanawiam się czy był by lepszy (proszę o jakieś sugestie :D). W grę wchodzi konfiguracja podstawowa 13". Jakoś do nowych iMaców nie mogę się przyzwyczaić...

#19 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 sierpnia 2011 - 22:51

Ja tam czekam na test MA, bo strasznie się napaliłem na tego Aira ;) Ogólnie on miałby zastąpić mojego iMaca 20" (4GB RAM, 2600 pro , 2,66 ghz c2d) i zastanawiam się czy był by lepszy (proszę o jakieś sugestie :D). W grę wchodzi konfiguracja podstawowa 13". Jakoś do nowych iMaców nie mogę się przyzwyczaić...


zdecydowanie warto, na pewno się nie zawiedziesz.

#20 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 02 sierpnia 2011 - 06:32

myślisz, że intel hd3000 będzie lepszy od 2600PRO? W sumie nie zależy mi na super karcie graficznej, ale od czasu do czasu lubię pograć w CoD czy Battlefielda na komputerze, nie na konsoli, a właśnie 2600 pro daje sobie całkiem ładnie radę ;)

#21 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 sierpnia 2011 - 07:59

Tutaj macie testy wydajnosci AIR'ow:
Lab tests: Build-to-order Core i7 MacBook Airs | Laptops | From the Lab | Macworld
Core i5 MacBook Airs zoom past predecessors | Laptops | From the Lab | Macworld
Core i5 MacBook Airs approach perfection Review | Laptops | Macworld
AppleInsider | Review: Apple's 2011 Thunderbolt 11-inch and 13-inch MacBook Airs [Page 3]

---------- Wpis dodano o 08:59 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:04 ----------

Odnośnie PhotoBooth'a na pelnym ekranie pod Lion'em

iMac 2011 i5 2.7GHz
iStat Menus: 8% całości
monitor aktywnosci: 4% dla procesu PhotoBooth + 19% dla VTDecoderXPCSerivce
Brak wpływu na temperaturę.

MBP 2010 i5 2.4GHz
iStat Menus: 8% całości
monitor aktywnosci: 7% dla procesu PhotoBooth ... brak VTDecoderXPCSerivce .. hmm ...
Brak wpływu na temperaturę.



Zalozylem oddzielny watek o tym tajemniczym procesie - http://myapple.pl/os...xpcserivce.html - ale warto sprawdzic czy to nie on robi zamieszanie z obciazeniem procka.

#22 Anonymoous

Anonymoous
  • 47 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 sierpnia 2011 - 12:55

ja mam pytanie bo jestem przez zakupem MBA i nie wiem czy kupic MBP czy MBA Potrzebuje komputer mobilny 13 calowy najlepiej do normalnego użytkowania ponieważ nie jestem grafikiem ani nie przerabiam muzyki.Prosze o konkretną odpowiedż która jest uzasadniona konkretnymi argumentami.

#23 vokus

vokus
  • 46 postów

Napisano 07 sierpnia 2011 - 13:26

bierz mba bo różnica w cenie w podst. wersji to tylko 100$ a bebechy są praktycznie takie same. Wystarczy wejść sobie na stronę apple i porównać. mbp +lepszy procek +większy dysk +napęd optyczny -cięższy -dysk HDD mba +cieńszy i lżejszy -gorszy procek -mniejszy dysk +dysk SSD -brak napędu optycznego

#24 Anonymoous

Anonymoous
  • 47 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 sierpnia 2011 - 14:16

ale opłaca się przepłacać za nową wersje z lipca 2011? bo ten model tylko rózni się prockiem i 2 usb?

#25 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 sierpnia 2011 - 15:50

ale opłaca się przepłacać za nową wersje z lipca 2011? bo ten model tylko rózni się prockiem i 2 usb?


Przecież te nowe są tańsze... No chyba, że sadzisz się na używanego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych