Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Natywna wersja uslug Google kuleje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 AleksanderGames

AleksanderGames
  • 172 postów
  • SkądWarszawa koło Pćinowa

Napisano 29 lipca 2011 - 23:33

Hej, czy nie uwazacie, ze natywne wersje np. Gmail, youtube czy google maps mocno kuleja? Juz teraz korzystanie z webowych wersji jest znacznie przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne. Wersje natywne na Androida to juz w ogole odstaja. Chodzi mi o takie rzeczy jak filtrowanie poczty, sortowanie wynikow youtube, nawigacja w mapsach. Cos imperium steva po malu upada i to w momencie kiedy calkowicie przerzucilem sie na ekosystem apple'a :-(

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2011 - 10:33

No i co my Ci mamy poradzić. Jak Ci zależy kup coś z Androidem.

#3 AleksanderGames

AleksanderGames
  • 172 postów
  • SkądWarszawa koło Pćinowa

Napisano 30 lipca 2011 - 18:27

Moze list do Steava pomoze?

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 18:33

No i co my Ci mamy poradzić. Jak Ci zależy kup coś z Androidem.


Hehe, chyba z góry przyjąłeś atak na kochanego iPhone. Przecież napisał, że te na Androida jeszcze bardziej odstają. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie.

@AleksanderGames
Nie wiem czy kuleją, zależy jak na to spojrzeć. Webowe aplikacje mają coraz więcej możliwości bo jest je prościej rozwijać i dodawać nowe funkcje (wszystko server side). Ale jak dla mnie nigdy webowa aplikacja nie będzie bardziej wygodna niż natywny program pod system, chociażby przez brak powiadomień. Zależy co komu potrzebne, dla mnie nie kuleją, mają robić co robią, YouTube odtwarza filmy, a Gmail podpięty pod Mail wysyłą i odbiera maile z powiadomieniami.

Plus albo minus (dla mnie plus) natywnych jest też taki, że to co masz (jeśli nie będziesz robił aktualizacji) to będziesz to miał, a webowe jeśli google zdecyduje zmienić całkiem interfejs to nic na to nie poradzisz. Więc jak zwykle co kto lubi. A ja jak się do czegoś przyzwyczaję to zmian nie lubię, więc nawet programy rzadko aktualizuję (albo jeśli już to robiąc kopię wcześniejszej wersji) bo czasem dodają opcje, które mi nie potrzebne, a inną opcję mi potrzebne znikają albo są w inny miejscu, co mnie irytuje, w webowych na to nie masz wpływu.

#5 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 lipca 2011 - 23:15

Przecież napisał, że te na Androida jeszcze bardziej odstają. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie.


Juz teraz korzystanie z webowych wersji jest znacznie przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne. Wersje natywne na Androida to juz w ogole odstaja.


Jakoś ja z tego wnioskuje, ze wg. niego web'owe od iOS'owych są lepsze. Natomiast Androidowe to juz w ogóle bajka (w sensie, ze odstaje in plus). No, ale faktycznie po drugim przeczytaniu dostrzegam drugie dno ;) może nam to wyjaśni w nast. poście o co kaman :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych