Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#2401 Dani3lson

Dani3lson
  • 31 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 18:28

Proszę i dobre ale mimo przejrzystości i prostoty dla niezdecydowanych nadal nic nie da

#2402 grzechotek

grzechotek
  • 111 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 18:37

Kupiłem Aira jakieś ponad pół roku temu, jestem z niego bardzo zadowolony. W końcu mam komputer który działa jak powinien. Tylko zrobiłem błąd bo mam 128GB i to troszkę mało. Dokupiłem kartę JetDrive 128GB na której trzymam multimedia, a programy na SSD i jakoś pogodziłem wszystko. Mak służy głownie mi do podstawowych zadań, nie grzeje się, czasem przy graniu w mini gierki jest lekko ciepły ale wiatraczka nie słychać. Ekran ma lepszy niż mój drugi laptop HP z 2015 roku, owszem patrząc pod innym kątem zmieniają się troszkę kolory ale nie jest tak źle. Nie miałem do czynienia z Retiną więc nie jest mi szkoda że tam to lepiej wygląda. Ale za to bateria trzyma bardzo dobrze jakieś 10-12h.



#2403 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2017 - 20:41

Cześć. Mam pytanie o nowego Macbooka Pro z touch bar 2016. Dokładnie chodzi mi o model MLVP2ZE/A 

Czy ten model miał jakieś wady wrodzone? Jest na fajnej wyprzedaży w Cortland a dodatkowo dostałem jeszcze na niego dodatkowy rabat 600 zł i chcę go kupić. 

Na moje potrzeby te parametry są w 100% wystarczające. Chcę tylko wiedzieć czy ten model miał jakieś poważne wady które zostały wyeliminowane w odświeżonych modelach w 2017. Będę wdzięczny za pomoc bo chciałbym w poniedziałek z pełną świadomością go kupić lub dołożyć te 1500 do modelu 2017 ( choć wolałbym nie ) 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#2404 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 26 sierpnia 2017 - 21:56

Wady wrodzone są, ale w wybranych egzemplarzach. To czy akurat ten, który kupisz będzie je miał, tego nikt nie wie. Na pewno konstrukcja została w 2017 nieco udoskonalona przez Apple, bazując na doświadczeniach z modelu 2016. 1500zł to trochę jednak dużo dopłaty do 2017. W Cortland będziesz też mógł wykorzystać rękojmię w razie czego.



#2405 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2017 - 09:03

Wady wrodzone są, ale w wybranych egzemplarzach. To czy akurat ten, który kupisz będzie je miał, tego nikt nie wie. Na pewno konstrukcja została w 2017 nieco udoskonalona przez Apple, bazując na doświadczeniach z modelu 2016. 1500zł to trochę jednak dużo dopłaty do 2017. W Cortland będziesz też mógł wykorzystać rękojmię w razie czego.

 

No właśnie też wolałbym nie dokładać kasy skoro model 2016 jest dla mnie w zupełności wystarczający. Dobra to jadę jutro po niego :) 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#2406 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 27 sierpnia 2017 - 10:15

Cześć. Mam pytanie o nowego Macbooka Pro z touch bar 2016. Dokładnie chodzi mi o model MLVP2ZE/A 

Czy ten model miał jakieś wady wrodzone? Jest na fajnej wyprzedaży w Cortland a dodatkowo dostałem jeszcze na niego dodatkowy rabat 600 zł i chcę go kupić. 

Na moje potrzeby te parametry są w 100% wystarczające. Chcę tylko wiedzieć czy ten model miał jakieś poważne wady które zostały wyeliminowane w odświeżonych modelach w 2017. Będę wdzięczny za pomoc bo chciałbym w poniedziałek z pełną świadomością go kupić lub dołożyć te 1500 do modelu 2017 ( choć wolałbym nie ) 

Nie wiem jaką promocję otrzymałeś i jakiego gniota Ci wciskają, porównaj Twój model z promocji http://www.cortland.pl/apple-macbook-pro-13.3-retina-2.9ghz-i5-8gb-256gb-ssd-iris-550-srebrny.html  i z oficjalnej stronki https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#2407 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 sierpnia 2017 - 11:39

To nie gniot tylko model z 2016 a na oficjalnej stronie masz tylko maki z 2017. Za TB z tego roku trzeba dorzucić 1000 zł. Roznic wielkich nie ma, prócz procka. Cortland zapewne chcą wyczyścić magazyny wiec robią promocje na stare modele. Według mnie to dobra cena. Za podobna kwote kupiłem z pół roku temu 13Pro 2016 ale bez TB z 16 GB ramu, który jest mi niezbędny w pracy. Stad taka decyzja aby tak to rozegrać kosztem paska i mocniejszego procesora. W 13 nie ma na tym obszarze tak wielkich różnic. Dopiero odczuje się to na 15 calach.

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#2408 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2017 - 13:16

Nie wiem jaką promocję otrzymałeś i jakiego gniota Ci wciskają, porównaj Twój model z promocji http://www.cortland....50-srebrny.html  i z oficjalnej stronki https://www.apple.co...mac/macbook-pro

 

:) Widać że nigdy nie miałeś sprzętu apple w ręku. 

 

To nie gniot tylko model z 2016 a na oficjalnej stronie masz tylko maki z 2017. Za TB z tego roku trzeba dorzucić 1000 zł. Roznic wielkich nie ma, prócz procka. Cortland zapewne chcą wyczyścić magazyny wiec robią promocje na stare modele. Według mnie to dobra cena. Za podobna kwote kupiłem z pół roku temu 13Pro 2016 ale bez TB z 16 GB ramu, który jest mi niezbędny w pracy. Stad taka decyzja aby tak to rozegrać kosztem paska i mocniejszego procesora. W 13 nie ma na tym obszarze tak wielkich różnic. Dopiero odczuje się to na 15 calach.

 

No właśnie cena dobra a ja jeszcze dostałem od tej ceny dostałem - 500 zł. Jedyne co mnie niepokoi to, że sporo ludzi ma problem przy nagrzaniu się są problemy z klawiszami

 

https://www.youtube....outu.be&fref=gc


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#2409 cfcrobbie

cfcrobbie
  • 225 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 sierpnia 2017 - 14:19

U mnie jak narazie git z klawiszami po przegrzaniu. Może jest to problem konkretnych partii(np tych z początku produkcji. Mój był wyprodukowany w marcu wiec już sporo czasu od premiery)ale to oczywiście gdybanie. Doszliśmy również na forum do zabawnej diagnozy a mianowicie ze może to być wina konkretnych klawiatur( jedna nie ma symboli/znaczków option,control na klawiszach a druga ma i wyszło ze ta druga klawiatura nie ma takich problemów

  MBP13'' 2020  M1/16GB/256GB Space Grey ,   IPHONE 12 Pro 128 GB Space Grey,    APPLE WATCH Series 5 44mm + LTE Space Grey


#2410 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2017 - 18:37

Dobra biorę 2016 :) 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#2411 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 28 sierpnia 2017 - 09:13

:) Widać że nigdy nie miałeś sprzętu apple w ręku. 

 

 

No właśnie cena dobra a ja jeszcze dostałem od tej ceny dostałem - 500 zł. Jedyne co mnie niepokoi to, że sporo ludzi ma problem przy nagrzaniu się są problemy z klawiszami

 

Jak ja bawiłem się sprzętem Apple, to Ty na księdza gadałeś zorro :P


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#2412 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpnia 2017 - 10:46

Jak ja bawiłem się sprzętem Apple, to Ty na księdza gadałeś zorro :P

 

Tak mi się zdawało, że widziałem Cię jak wystajesz  przy stoisku Apple w Saturnie żeby się co weekend pobawić sprzętem Apple. Nie martw się jak będziesz ciężko pracował to ci może na raty wreszcie ktoś sprzeda  :lol:  :lol:


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#2413 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2017 - 09:13

Tak mi się zdawało, że widziałem Cię jak wystajesz  przy stoisku Apple w Saturnie żeby się co weekend pobawić sprzętem Apple. Nie martw się jak będziesz ciężko pracował to ci może na raty wreszcie ktoś sprzeda  :lol:  :lol:

Ubawiłem się, pakuj po mału kredki, tornister, bo w piątek powrót do szkoły :)


Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#2414 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 29 sierpnia 2017 - 10:48

John, w poniedzialek :) wiem bo moja Mloda do zerowki idzie :)



#2415 adamskipiotr

adamskipiotr
  • 2 postów

Napisano 02 września 2017 - 09:04

Witam wszystkich fanow Apple.

 

Aktualnie posiadam pracowniczego Lenovo T450, który jest całkiem udanym i wydajnym laptopem, aczkolwiek ekran/system/klawiatura nie mają w ogóle podejścia do Applowskich produktów. Dlatego też nadszedl czas na przesiadkę na Macbooka. Po krótce napiszę, ze na co dzien obcuję z MBP 2015 (partnerki), wiec wiem co z czym sie je. Nie jestem typowym laikiem, wiem czego chcę i jak zamierzam wykorzystywać kompa, aczkolwiek od dobrego tygodnia mam zagwozdkę co wybrać.

 

Mam do wyboru:

  • Macbook Air 2017
  • Macbook Pro 2016

Zorientowałem się i bazując na najtańszych 'legitnych' ofertach z allegro, różnica pomiędzy laptopami to około 1500zł (~4000zł MBA // ~5500zł MBP).

 

Do czego służy mi obecny komputer + czego oczekuję od nowego Macbooka:

  • dysk wewnętrzny 128GB jest w zupełności wystarczający, służy głownie do trzymania dokumentów oraz 'świeżych zdjęć' (128GB wystarczy, aczkolwiek 256GB jest bardziej optymalne)
  • często używam wyjść USB + karta pamięci (myszka, dysk przenośny, napęd optyczny, SD z aparatu)
  • praca z tekstem + grzebanie w MS Office (Excel, Outlook)
  • Chrome z kilku/kilkunastoma zakładkami
  • Photoshop hobbystycznie/sporadycznie (raczej bardziej retusz zdjęć niż tworzenie grafiki)
  • Youtube jest najczęsciej odwiedzaną przeze mnie stroną w wolnym czasie + Facebook z messengerem
  • filmów na kompie nie oglądam, od tego mam TV (aczkolwiek czasami zdarza się sytuacja, że podepnę kompa do TV)
  • NIE GRAM W GRY
  • spotify/netflix/ncgo - uzywam sporadycznie
  • nie podłączam laptopa do żadnego monitora (obszar 13" jest dla mnie więc wystarczający)
  • bateria - czas pracy nie jest istotny, laptop zawsze podłączony do ładowarki
  • ergonomia/mobilnośc -  zdarzyło mi się pracować na MBP i wiem, że odpowiada to moim oczekiwaniom. kwestie wagi przemilczę (laptop codziennie pokonuje drogę dom-praca-dom) gdyż w 99% poruszam się autem, więc nie ma ona dla mnie większego znaczenia (anyway obydwa laptopy ważą praktycznie tyle samo).

Podsumowując:

Codziennie przez 8h wykorzystuję laptopa do pracy z tekstem/arkuszami/obsługa stron internetowych. W domu fb/msg + Youtube i sporadycznie odpalam Photoshopa żeby podkręcić zdjęcie. Pojemność dysku nie jest rzeczą najważniejsza, tak samo jak praca na baterii oraz waga. Do laptopa zawsze mam podłączoną myszkę oraz często dysk/pendrive.

 

Jak to ma się do wcześniej wspomnianych Maców? (zaznaczam, że nigdy w życiu nie używałem obecnego Macbooka Air i wszystko porównuję do Macbooka Pro 2015, którego mam okazję używać sporadycznie)

 

Macbook Pro:

Zalety:

  • Retina - ekran jest fantastyczny, za każdym razem jak używam MBP partnerki, to jestem zachwyconym jak pięknie wyglądają na nim zdjęcia/filmy na Youtubie
  • performance - wg czystych danych, na papierze MBP jest po prostu mocniejszym/szybszym laptopem niż MBA 2017
  • głośniki - jeśli w wersji MBP 2016 głośniki są tak fenomenalne jak w wersji z 2015 roku, to czapki z głów

Wady:

  • USB typu C - nie ukrywam, że nie posiadam żadnego urządzenia, które ma zastosowane USB typu C i prawdopodobnie przez najbliższy rok/dwa nie zaopatrzę się w takowe. plus nie wyobrażam sobie aktualnie korzystania z dodatkowej przejściówki żeby na szybko podłączyć dysk/pendrive.
  • brak MagSafe'a - jeśli dobrze rozumiem, to ładowanie 'nowszego' MBP odbywa się poprzez USB C, więc podłączenie dwóch urzadzen odpada, chyba, że kosztem superładnej przejsciówki za 300-400zl
  • cena - 1500zł różnicy to jednak dość spory argument

 

Macbook Air:

Zalety:

  • cena - nie ukrywam, że cena odgrywa rolę, szczególnie jeśli mowa o 1500zł.
  • wejścia USB - najważniejsza zaleta MBA 2017. tak jak wspominałem wcześniej, nie zamierzam wymieniać wszystkich swoich dysków/pendriveów przez najbliższy rok/dwa.
  • bateria - once again, wg danych MBA 2017 wytrzyma dłużej na baterii niż MBP 2016

 

Wady:

  • brak Retiny -
  • performance - wolniejszy procek/ram. nie wiem jak z dyskiem SSD?
  • klawiatura (?) - powołując się na dane techniczne, w MBA 2017 zastosowana jest klawiatura z mechanizmem nożycowym - czym się ona różni od tej z MBP, czyli klawiatury z mechanizmem motylkowym drugiej generacji?

 

 

Podsumowując:

 

KUP SOBIE MACBOOKA PRO 2015.

 

O ironio, założyłem temat z pytaniem co kupić i sam sobie na nie odpowiedziałem. Ale jest pewien haczyk... mianowicie laptop będzie brany 'w raty', a niestety w 'polskim' internecie nie trafiłem na korzystną ofertę za MBP 2015. Jedyną opcją z jaką się spotkałem to powystawowe leżanki, które kosztują ciutke mniej niż najtańszy, nowy MBP 2016.

 

Dlatego też jestem w kropce. Czy kupić MBP ze wspaniałą Retiną, dokupić przejściówkę i żyć długo i szczęśliwie? Czy też może, przy moich wymaganiach, MBA okaże się wystarczający i nie warto dopłacać prawie 2000zł (1500 + przejściówka 400) do Retiny?

 

Chętnie przeczytałbym jak MBA wypada w pracy z odpalonym Excelem i Chromem w tle? Czy są zauważalne 'ścinki'? Nie ukrywam, nigdy nie pracowałem/używałem najtańszego z Macbooków a patrząc z boku na moje wymagania - nie eksploatuje komputera do granic możliwości.

 

Ktokolwiek dotarł do tego miejsca - mam nadzieję, że poświęci chociaż dwie minuty i skrobnie coś od siebie, dziękuje :)

 

Pozdrawiam

 

 

 



#2416 bane

bane
  • 44 postów

Napisano 03 października 2017 - 08:55

Pytanie do osób posiadających Macbooka Pro oraz osób posiadających Macbooka Air: jak wygląda kultura pracy tych laptopów???

Chodzi mi o kwestię hałasu. Czy przy biurowych zadań wentylator jest słyszalny czy pozostaje bezgłośny (jasne jest to, że przy zaawansowanych wykorzystania grafiki i renderingu będzie głośno ale mnie ciekawi o sprawy czysto biurowe)???



#2417 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 października 2017 - 09:51

Pytanie do osób posiadających Macbooka Pro oraz osób posiadających Macbooka Air: jak wygląda kultura pracy tych laptopów???

Chodzi mi o kwestię hałasu. Czy przy biurowych zadań wentylator jest słyszalny czy pozostaje bezgłośny (jasne jest to, że przy zaawansowanych wykorzystania grafiki i renderingu będzie głośno ale mnie ciekawi o sprawy czysto biurowe)???

Ani jednego ani drugiego nie usłyszysz. Chyba że mówimy o jakichś starych modelach ze słabszymi podzespołami a twoje prace biurowe mimo wszystko obejmują coś "cięższego" bądź słabo zoptymalizowanego. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#2418 yaslaw

yaslaw
  • 4 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 12:24

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego maka. W chwili obecnej rozważam albo Air 2017 (i7/256 GB) lub tez MacBook Pro (bez touchbara, 256 GB). Komputer będzie używany do pracy z tekstem i duża ilością okien chroma/safari ;-) Nie przewiduje konieczności edycji / obróbki wideo. 

Początkowo skłaniałem się do MBP ale:

- mam wątpliwości co do tak dużego touchapada. Obawiam się że może być to przeszkoda do wygodnego pisania na klawiaturze, bo jak tutaj komfortowo pisać gdy obawiam się że będę "zachaczał" o gładzik, lub też będę zmuszony do nie komfortowego ułożenia rąk. 

- klawiatura. Słyszałem bardzo dużo sprzecznych opinii,. do tego że super, do tego że jest do kitu i dalej się zacina (może nie tak jak w wersji 2016, ale jednak). Komfort pisania dla mnie ma tutaj pierwszorzędne znaczenie.

- porty (wiem że to kontrowersyjny temat)

- brak magsafe (why???)

 

W związku z czym mam prośbę osób które mogłoby rozwiać bądź potwierdzić moje wątpliwości.

 

MacBook Air, zasadniczo zdaje się mieć wszystko co mi jest potrzebne. Z tym że obawiam się trochę kupna sprzętu który zostanie zaraz porzucony przez Apple a ja zostanę bez wsparcia (no właśnie jak to jest, jak przestaną wspierać powiedzmy od przyszłego roku Air'a to rozumiem że będzie też brak możliwości upgrejdów systemu?)

Czy ekran jest tak zły, jak niektórzy mówią, czy dla "nie grafika" do pracy jest on wystarczające, a narzekania biorą się z jego porównywaniem z oczywiście lepszą retiną...

 

Generalnie jeśli możecie rzucić trochę światła na temat tego który z nich polecacie bardziej, byłbym wdzięczny.



#2419 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 listopada 2017 - 12:48

Aira odradzam, archaiczna konstrukcja i koszmarny ekran jak na 2017 rok. Bardziej Pro, ew. MB12.

 

Polecam udać się do iSpotu i zobaczyć różnicę między ekranem w Air a Retiną. Kosmos. Sam kilka lat temu nie wierzyłem, że może być aż tak duża różnica.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 02 listopada 2017 - 12:49

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#2420 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 12:48

Do twoich wymagań spokojnie wystarczy Air. Za nim przemawia również cena. Zwłaszcza że nie widzę sensu brania ani i7 ani najnowszego modelu. Ekran nie jest pierwszej świeżości (choć nie ma tragedii) więc lepiej starszy model. Wracając do i7 vs i5. i7 ma sens tylko w 15 calowych Macbookach Pro bo tylko tam jest 4. rdzeniowy i daje prawdziwą moc. W innym wypadku jest wyłącznie dwurdzeniowy no nic wielkiego nie wnosi. Jest mocniejszy niż i5 ale to są marginalne różnice. Naprawdę nie warto. W dodatku jego od razu wyższe taktowanie powoduje szybsze zużycie baterii. 

Niemniej skupiając się na obawach dotyczących MBP:

- Też mialem obawy co do gładzika. Zazwyczaj podczas pisania i tak trzyma się dłonie w lekko górze opierając je na nadgarstkach. W takim wypadku Touchpad nie przeszkadza. No chyba że trzymasz ręce bardzo wąsko. Zresztą nawet jeśli dotykasz podłoża. Touchpad Apple to klasa światowa. Nic nie przeskakuje. W pracy mam Lenovo i tam mimo małego gładzika z niczego potrafi przeskoczyć przy lekkim jego muśnięciu. Także nie ma się czego obawiać.

- Ja używam modelu 2016. Cóż w tym modelu bywały problemy ze strzelającą klawiaturą i innego tego typu. Model 2017 jest raczej wolny od wad choć zdarzają się wyjątki. A co do zacinania. Cóż. Ten ty tak ma. Sami na swojej stronie pokazuja jak czyścić sprężonym powietrzem. 

A co do komfortu pisania. Trzeba się przestawić. Moja dziewczyna jak jej pokazałem stwierdziła że "nie". Ale to był test trwający 20 sekund. Teraz czuję wystarczający skok żeby wyczuć pisanie. Choć wciąż uważam że są osoby którym taka klawiatura nawet po czasie nie podpasuje. Musisz potestować w sklepach. 

-Porty. Też miałem obawy. Wszystko zależy czego potrzebujesz. Ja noszę komputer w pokrowcu w którym mam 3 małe adaptery (nazwałbym je nakładkami) z USBC na USB-A bo tego głównie potrzebuję. Gdzie nie wybiorę się z komputerem będę miał i adaptery. Gorzej z innymi typu karta SD, HDMI czy ethernet jeśli ktoś potrzebuje. Jeśli będziesz go nosić w torbie to polecam adaptery. Wiem jeśli ba to być coś mobilnego to adaptery nie wyglądają dobrze i wciąż jestem tego zdania że nagłe przejść na usb-c ma dla wielu różny efekt ale cóż. Jest jak jest. 

-magsafe. jego brak to wielka strata tego nie da się ukryć.

 

Natomiast odnośnie wyżej wspomnianej propozycji Macbooka 12 cali. To niejako następca Aira ale ten jeden jedyny port to jest śmiech na sali. Dwa były spoko. Ale jeden? Do pracy od razu adapter potrzebny bez gadania. To taki (jak dla mnie oczywiście) komputer dla studenta albo dla dziennikarza siedzącego na sali i piszącego twitty. Sorry ale jak ja siedząc przy biurku mam mieć coś podpięte to bez adaptera się nie obejdzie. Fakt mogę go mieć wyłącznie w pracy ale w domu zapragnę ładować i podłączyć HDMI i znów adapter a one najmniejsze nie są.

Poza tym jak wspomniałem. Ekran Aira to nie jest szał ale bez przesady że koszmarny. Po drugie archaiczna konstrukcja?! Serio? Co w niej archaicznego. Gdyby jeszcze jego archaiczność polegała na gorszym serwisie a tymczasem sądzę że jest zupełnie odwrotnie. Co kto lubi. Jedyna rzecz która zawsze w Air mi przeszkadzała to były srebrne rami wokół ekranu. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 02 listopada 2017 - 12:57

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#2421 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 02 listopada 2017 - 13:36

Też uważam że ekran Aira to tragedia jak na 2017 - ale ja piszę z punktu widzenia fotograficznego ;)
W Twojej pracy ekran będzie w zupełności wystarczający. Dobór 1440px na 13" jest bardzo optymalnym biurkiem.

 

Zauważ bo to napiszę wielkimi literami że zaletą niepowetowaną Aira jest BATERIA. Air to jest obecnie lider na rynku laptopów, a na pewno w pierwszej trójce - jesli chodzi o pracę na jednym ładunku.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2422 yaslaw

yaslaw
  • 4 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 13:41

Dzięki za informacje. Szczególnie o tym też że nie ma sensu dopłacać do i7.

A jak myślicie będzie wyglądało wsparcie Aira w przyszłości. Nie chciałbym zostać w przyszłym roku przed sytuacją w której apple mówi sorry ale użytkownicy aira już nie będa mogli się aktualizaować (jeśli to możliwe? - nie znam za bardzo się na polityce apple w tym zakresie, a wiem że wiele osób wieszczyło koniec tej linii nawet w tym roku)

Ekran faktycznie ma dla mnie drugorzędne znaczenie, bo grafikiem nie jestem i bardziej to ma być laptop do komfortowej i bezproblemowej pracy biurowej (no. ewentualnie maszyny wirtualne z Linuxem ale do tego ekranu super nie potrzebuję)

 

Pozdrawiam



#2423 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 02 listopada 2017 - 13:46

Zamiast do cpu kup ramu na max (szczególnie dla VM to ważne). Wsparciem się nie przejmuj, na pewno model sprzedawany dziś przez 5 lat będzie miał wsparcie w nowe osx-y.

Dopiero chyba teraz wyleciały Airy 'trójki' na c2d z 2010 roku, miały 6 lat wsparcia.


Użytkownik elita edytował ten post 02 listopada 2017 - 13:47

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#2424 yaslaw

yaslaw
  • 4 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 14:07

Air chyba nie ma konfiguracji z 16 GB?



#2425 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 listopada 2017 - 14:23

Niestety nie ma. Ta opcja dostępna jest w MB 12 bądź MB Pro. Fakt faktem że dla maszyny wirtualnej warto mieć więcej ramu. Pytanie też w jak szerokim zakresie chcesz jej używać.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych