Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#76 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 września 2011 - 10:38

mylisz się iPad a MBA to zupełnie co innego. Tak samo jak rower i motor :) Jak potrzebujesz aira to kupuj a rozdzielczość ma i tak jak 15''

#77 awtharok

awtharok
  • 146 postów

Napisano 17 września 2011 - 13:48

Zgadzam się ,że MBA i iPad to co innego ale tylko na razie.. Jeżeli potwierdziłyby się plotki ,że Mac Os X Lion i iOs już w przyszłym roku będzie jednym systemem to.. Wystarczy do iPada dokupić klawiaturę i na jedno wyjdzie. Tak samo Windows 8 będzie jednym systemem na tablety i PC'ty. To jest moja obawa..

#78 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 września 2011 - 15:39

Zgadzam się ,że MBA i iPad to co innego ale tylko na razie.. Jeżeli potwierdziłyby się plotki ,że Mac Os X Lion i iOs już w przyszłym roku będzie jednym systemem to.. Wystarczy do iPada dokupić klawiaturę i na jedno wyjdzie. Tak samo Windows 8 będzie jednym systemem na tablety i PC'ty. To jest moja obawa..


Ciekawe. Chciałbym zobaczyć jak bardzo będzie okrojony Lion na iPadzie :). Podobnie będzie z 8. Skoro goła instalka win7 na PC zajmuje prawie 60GB

#79 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 17 września 2011 - 16:28

ja w to nie wieżę, iPad nie ma chłodzenia itp i jest to bardziej zabawka do internetu itp

#80 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 20 września 2011 - 18:33

Witajcie, co się lepiej opłaca na dzień dzisiejszy, do 6.500? Macbook Air 13" podstawowy model, czy Macbook Pro 13" z dyskiem SSD 128gb i 8gb ram? Cena podobna (5.800 a 6.400 - ram wymienię sam, bo 1800zł to chora cena). Chciałbym się dowiedzieć czy oprócz ekranu Air przebija czymś jeszcze trzynasto-calowego pro.

#81 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 września 2011 - 19:51

Chciałbym się dowiedzieć czy oprócz ekranu Air przebija czymś jeszcze trzynasto-calowego pro.


Wagą przede wszystkim.
A tak na serio, może tutaj podpadnę co nie którym w swojej ocenie to uważam że MBA to tylko wersja 11".
Jakbym miał obecnie kupować 13" to bym wybrał MBP.
Dziwię się że to napisałem gdyż 1,5 roku temu byłem gorącym zwolennikiem MBA w wersji 13" ale jak teraz mam model z przekątną ekranu 11" to po za dodatkowym gniazdem SD która ma wersja 13" to niczym się nie różnią. Fakt w swojej mocniejszej wersji jest szybszy procesor.
Wersja 13" to jednak MBP a dla wersji 11" to MBA.

i jak pisałem na wstępie to różnica jest tylko w wadze.

#82 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 20 września 2011 - 20:43

Awaryjność ;) Witam, Chciałbym zapytać się, który sprzęt jest bardziej niezawodny najnowszy MacBook Pro czy najnowszy MacBook Air. Ja myślę, że Pro jest troche bardziej awaryjne, ze względu zastosowania np. SuperDrive'u itp. Proszę aby nikt nie pisał o Air'ach pierwszych generacji. Zawiasy, grzanie się itd. ogólnie pierwsze airy były bardzo awaryjne... Pozdrawiam!

#83 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 20 września 2011 - 21:24

Witam,
Chciałbym zapytać się, który sprzęt jest bardziej niezawodny najnowszy MacBook Pro
czy najnowszy MacBook Air.
Ja myślę, że Pro jest troche bardziej awaryjne, ze względu zastosowania np. SuperDrive'u itp.
Proszę aby nikt nie pisał o Air'ach pierwszych generacji. Zawiasy, grzanie się itd. ogólnie pierwsze airy były
bardzo awaryjne...
Pozdrawiam!

nie licząc napędu to podobnie z ich awaryjnością, tylko jak w Pro popsuje się dysk wymieniasz jak popsuje się w Air to jest problem. Ogólnie to nie są awaryjne miałem kilka i wszystko było oki

#84 humoongus

humoongus
  • 6 postów

Napisano 20 września 2011 - 22:13

Proszę aby nikt nie pisał o Air'ach pierwszych generacji. Zawiasy, grzanie się itd. ogólnie pierwsze airy były
bardzo awaryjne...
Pozdrawiam!


mam air'a 11'' z 4gb ram w nowej obudowie i nie grzeje się za bardzo. ale z drugiej strony muszę szczerze powiedziec że zdarzylo mu się dwa razy (na ok 7mcy uzytkowania) zawiesić z monitem o konieczności wyłączenia. poza tym dziala bez zarzutu

#85 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 września 2011 - 23:24

nie licząc napędu to podobnie z ich awaryjnością, tylko jak w Pro popsuje się dysk wymieniasz jak popsuje się w Air to jest problem.

Dla sklepu, który musi wymienić całego laptopa na nowego.

#86 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 września 2011 - 08:01

Siemano, ja jestem wlascicielem macbooka pro 13" mid 2010 z core2duo jeszcze i powiem ci tak: lepszego laptopa nigdy nie mialem. Macbooka uzywam do pracy z tekstami, czasem uzyje photoshopa (a tu, zaskoczenie, moj macbook core2duo jest lepszy i szybszy noz vaio z i5 na pokladzie, bo szybciej obrabia grafike, nawet przy planszach 150x100cm w rozdzielczosci 300dpi), dreamwavera, spokojnie mozesz wlaczyc kilka zakladek w safari i nic sie nie wiesza. C do aira, myslalem zeby go kupic, ale slyszalem, ze te dyski ssd maja okreslona zywotnosc, czyli do ilus tam tysoecy razy mozess je uruchomic a potem wymiana. A one sa strasznie drogie, np 480gb kosztuje 1400$. dlatego chyba jak bede wymienial lapka to kupie kolejnego pro wazy 2kg, spokojnie go przenosisz, nie jest wcale taki glosny (no chyba ze konwertujesz film, siedzisz na mecie, sluchasz itunes i odpalasz photoshopa), w porownaniu do vaio to niebo a ziemia w stanie uruchomienia przegladarki i itunes na obu lapkach. A tak naprawde naped dvd uzywalem moze z 6 razy w ciagu tego roku co mam maka. Pozdro

#87 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 września 2011 - 19:00

tylko jak w Pro popsuje się dysk wymieniasz jak popsuje się w Air to jest problem

Dla sklepu, który musi wymienić całego laptopa na nowego.


Od siebie dodam jeszcze, że HDD są bardziej awaryjne od SSD. Wprawdzie do MBP też można wsadzić SSD, ale to są dodatkowe koszta

#88 keraMssj2

keraMssj2
  • 181 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 września 2011 - 08:36

Witam Ja od 3dni mam MBA 11' i5 4GB 128GB -czyli ten mocniejszy, wczoraj robiliśmy testy z kolegą, który ma MBP i7 i 8GB. Fajne jest to, że MBA jest prawie 2x tańczy a aplikacje uruchamiają się szybciej i wszystko przez SSD :) System włącza mi się w niecałe 20s, photoshop w 3s :) odczyty zapisy 256mb, a na MBP 90mb :) Ja kupilem MBA 11' ze względu na wagę i wymiary. Godne zauważenia jest to, że to nie jest 11' tylko 11'6 wersja 13' jest o ok 2cm więkasz a prawie 2x cięższa. W tej chwili uważam, że MBA 11' jest idalnym komputerem mobilnym:)

#89 iSE7EN

iSE7EN
  • 51 postów
  • SkądKościelec, Częstochowa, PL

Napisano 28 września 2011 - 18:07

delgadur, dzięki za link. W ciągu ostatniej doby przeczytałam dziesiątki artykułów w tym stylu. I wciąż nie wiem.
Jedno z ostatnich (mam nadzieję) pytań. Mogę kupić MB na Allegro (np. na tej aukcji: Premiera Apple MacBook Air 13.3" i5 4GB 256GB (1740714877) - Aukcje internetowe Allegro ) czy też bezpieczniej nabyć lapka w iSpocie?


Kup w APPLE Kupuj online w sklepie Apple Store - Apple Store (Polska)

#90 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 28 września 2011 - 20:05

Ja kupilem MBA 11' ze względu na wagę i wymiary. Godne zauważenia jest to, że to nie jest 11' tylko 11'6 wersja 13' jest o ok 2cm więkasz a prawie 2x cięższa.


Hmm... Policzmy to wspólnie. Waga 11" to 1,08 kg, 13" model waży 1,35 kg. Dzielimy. 1,35/1,08 daje nam 1,25, czyli 13" jest cięższy o 25% od mniejszego brata. Nie wiem kto Cię uczył matematyki, ale 1/4 a 1 to dosyć spora różnica.
Spieranie się 11" vs. 13" należy tylko do kupującego, dla mnie 13" Pro nie ma racji bytu jeśli mamy Aira, który jest szybszy, lżejszy, smuklejszy, ma ekran o wyższej gęstości. Jeśli Pro to od 15" wzwyż ma sens. Oczywiście to moje zdanie i nikt się z nim nie musi zgadzać ;)

#91 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 28 września 2011 - 22:38

@mikey124 W pełni się z Tobą zgadzam- kupowanie 13" Pro jest bezsensu. Tak na marginesie to gdzie kupiłeś swojego Air'a 13", nigdzie u dystrybutorów go nie ma ;)

#92 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 września 2011 - 13:57

Pro ma sens jeśli ktoś chce wymieniać sobie dyski i będzie dużo używał Thunderbolt (Pro ma 4, a Air 2 kanały).

#93 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 29 września 2011 - 15:41

@Łukasz Ignacyk Tak, zdecydowanie dysk w Airze to tragedia, ale nie będe już się rozpisywał ;) Natomiast zaciekawiło mnie to co napisałeś o tych kanałach. Czym sie róznią te thunderbolty i co to są właściwie te kanały???

#94 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 września 2011 - 16:21

@Łukasz Ignacyk Tak, zdecydowanie dysk w Airze to tragedia, ale nie będe już się rozpisywał ;)

HDD owszem, ale są też konfiguracje z SSD.

Natomiast zaciekawiło mnie to co napisałeś o tych kanałach. Czym sie róznią te thunderbolty i co to są właściwie te kanały???


http://9to5mac.com/2...ternal-display/
http://www.macrumors...underbolt-chip/
http://www.anandtech...bolt-controller

http://www.anandtech...13inch-review/4

I jeszcze do Pro można podłączyć 2 monitory, a do Air tylko 1.

#95 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 29 września 2011 - 17:44

@Łukasz Ignacyk napisałeś: "HDD owszem, ale są też konfiguracje z SSD." Przecież w Airze obecnej generacji jest tylko SSD.

#96 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 30 września 2011 - 00:14

@Łukasz Ignacyk napisałeś: "HDD owszem, ale są też konfiguracje z SSD."
Przecież w Airze obecnej generacji jest tylko SSD.

Ups, miałem na myśli MB Pro.

#97 michv12

michv12
  • 32 postów

Napisano 06 października 2011 - 21:08

Witam Od kilku miesięcy obserwuje ceny na allegro macbooka pro. Chciałbym kupic- w koncu się zdecydowałem na pro jednak od sierpnia zauważyłem że ceny poszły w górę o 400-600zł. Pytam Was jak znawców czy to normalne żeby sprzęt drożał i czy jest szansa żeby staniał w najbliższym czasie? Czy może jest to spowodowane JUŻ okresem przedświątecznym ( trochę dziwnie to brzmi). Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

#98 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2011 - 21:15

Interesujesz się trochę światem? W połowie sierpnia dolar kosztował 2.85-2.90PLN, dzisiaj 3.27PLN - oto cała tajemnica wzrostu cen.

#99 p7h

p7h
  • 50 postów

Napisano 11 października 2011 - 10:04

Ja kupiłem MacBooka Pro 13.3 2011 z kilku przyczyn: po pierwsze, rozdzielczość Air 13.3 wydaje mi się za duża jak na matrycę tej wielkości, co w połączeniu z ogólną niższą jej jakością powodowało u mnie bóle głowy już po kilku minutach wpatrywania się w małe literki; po drugie szybszy procesor oraz o 2 godziny dłuższa praca Pro na baterii. Warto też wziąć pod uwagę to, że wbudowany dysk twardy 5400 rpm wcale nie jest tak wolny jak mogłoby się wydawać - w porównaniu np. z Makiem Mini 2010 to jak niebo a ziemia. Innymi słowy, MacBook Pro wcale nie jest takim bezsensownym wyborem, jak niektórzy tutaj zdają się sugerować.

#100 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 03 listopada 2011 - 10:53

Portal Digitimes donosi ze w przyszlym roku czeka nas calkowity "Overhaul" linii Macbook AIR(!)(razem z iMac, iPhone i iPad). Niedawno pojawily sie informacje o 15 calowym cienkim laptopie. Wyglada wiec na to ze seria MBPro nie doczeka sie zmian w designie, za to calkowicie nowy wyglad mozemy oczekiwac wlasnie po serii MBA ;). Teraz pytanie: ile osob wstrzyma sie z zakupem MBA? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych