Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nokia kontratakuje , iPhone jest zagrożony ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 lipca 2011 - 22:53

Nokia zaprezentowała swój nowy smartphone z ciekawym nowym systemem MeeGo. System MeeGo jest współtworzony przez Intel'a i Nokia'ę , Wprost mówią , że swoim systemem celują w przyszłość i tak własnie jest !

Nowy smartphone nokii to kontynuacja serii N, Czyli mieliśmy już N8 a teraz następca N9 !

Wymiary: 116.45 mm x 61.2 mm x 7.6–12.1 mm (L x W x T) / 76 cm3
Wymiary iPhone 4 : 115 × 61 × 11.6 mm

Procesor: ARM Cortex-A8 OMAP3630 1000 mhz, PowerVR SGX530

Procesor iPhone 4 : A4 w iPhone 4 (1000 mhz), GPU: PowerVR MBX 3D


Nokia N9 jest pozbawiona całkowicie przycisków i innych tego typu rzeczy.

Specyfikacja :

Prędkość przesłania danych: HSDPA : 14.4Mbps, HSUPA: 5.76Mbps


Ekran: 3.9” WVGA (854x480) AMOLED, Ochrona powłoka Gorilla glass

Ekran iPhone 4 : 960x640, 3,5 cala RETINA

System: MeeGo 1.2 Harmattan

Pamięć: 1024MB RAM, 16GB/64GB , Co ciekawe Nokia wydała dwie wersje telefonu (Smart..) wersję 16GB lub 64GB Nie można rozszerzyć przez Kartę pamięci.

Pamięć iPhone 4 : 512MB w DRAM , 16GB , 32GB.

Aparat : 8Mpix, 2x LED flash, nagrywanie wideo MPEG-4 SP 720p 30fps

Aparat iPhone 4 : 5,0 , LED , Nagrywanie 720p

Łączność: BT 2.1, GPS, A-GPS, WLAN 802.11abgn, NFC, 3.5mm AV, micro USB

Łączność iPhone 4 : Wi-Fi (802.11b/g/n) , Bluetooth 2.0+EDR, kabel USB , iTunes, 3.5mm , GPS.

To taka krótka specyfikacja obu urządzeń , poniżej zamieszczam fotki Nokii N9 :

Kliknij aby powiększyć ;)

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian9nie.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian903.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian904.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian907.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian911.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokian9ho1.jpg]Dołączona grafika[/url]

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=nokianfqf.jpg]Dołączona grafika[/url]

źródło zdjęć : nokia.pl

Nokia N9 można (będzie) ją kupić w 3 wersjach kolorystycznych : czarnej, niebieskiej, różowej.

Zalety :
Darmowe mapy
Facebook i Twitter
Gorilla glass
Dość mocny procesor jak na nokię.


Wady:
Nie każdemu może przypaść do gustu telefon bez przycisków szczególnie użytkownikom iPhone z powodu braku "Home"

Proszę pisać swoję odczucia w Komentarzach


Cena nie jest jeszcze do końca znana ale plotki i pogłoski chodzą takie , że mniej więcej 400 euro.
Jak by taka cena miała mieć swój finał to był by to niezły produkt od Nokii


Ogólnie : Debiut systemu MeeGo na smartphonie N9 ma przynieść duże zyski noki i ma odbić ich od "dna"

trudno w to uwierzyć ale nokia w końcu wypuściła dobry produkt oraz zostawiła Symbiana który już nie góruje jak kilka lat temu , na nowym systemie od nokii nie ma żadnych spowolnień a interfejs jest czysty i przejrzysty.


400 x 4.03 (aktualny kurs euro) = 1612 zł.

Co daję nam naprawdę dobry produkt w niskiej cenie.


Krótki filmik :
[url][/url]




Proszę nie kopiować artykułu bez wcześniejszej konsultacji ze mną ! Wyjątkiem jest Strona/Forum myapple.pl !

by Komel , wykorzystane zdjęcia : [url]http://www.nokia.pl[/url] , Hosting : [url]http://www.wrzuc.net.pl[/url]

#2 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 22:55

Kolejny iPhone killer:) Było wielu przed tym, będą i kolejne. N9 miała prezentację już jakiś czas temu (i było o tym też tu na forum). To bardzo ładny telefon (mi się strasznie podoba). Niestety, MeeGo nie jest lubiany przez szefa Nokii przez co jego przyszłość (pomimo zapowiedzi) jest dość niepewna.

#3 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:01

Ale się trochę opisałem :) (i tak będą poprawki).

Czas pokaże jak trafi w Salony Pleja , Plusa , Timobajl.

---------- Wpis dodano 18.07.2011 o 00:01 ---------- Poprzedni wpis dodano 17.07.2011 o 23:59 ----------

Kolejny iPhone killer:) Było wielu przed tym, będą i kolejne. N9 miała prezentację już jakiś czas temu (i było o tym też tu na forum). To bardzo ładny telefon (mi się strasznie podoba). Niestety, MeeGo nie jest lubiany przez szefa Nokii przez co jego przyszłość (pomimo zapowiedzi) jest dość niepewna.



Ale chyba musisz przyznać , że akurat ta nokia jest "udana" i ma dość fajny design.

#4 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:03

Az sie oplulem jak przeczytalem naglowek :) Zalety: Facebook i Twitter i darmowe mapy wow! Dobrze, ze wbudowali te aplikacje, bo na ukazanie sie jakichkolwiek innych na ta platforme bym nie liczyl :)

#5 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:07

Ale chyba musisz przyznać , że akurat ta nokia jest "udana" i ma dość fajny design.


Napisałem przecież że mi się bardzo podoba. W końcu ktoś z konkurencji zrobił fajnie zaprojektowany telefon, coś oryginalnego, nie klasycznego jak te Samsungi czy HTC. I myślę że dzięki dizajnowi, będzie całkiem nieźle schodziła (różowa wersja z cała pewnością podejdzie kobietom, ja bym brał niebieską... bo w takim kolorze mam bumpera do iP4 i wygląda to świetnie:)

Prezentacje systemu widziałem na filmiku na Engadget i wyglądało to super. Pytanie: czy w rzeczywistości będzie działał tak samo;)

#6 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:11

Az sie oplulem jak przeczytalem naglowek :)

Zalety: Facebook i Twitter i darmowe mapy wow! Dobrze, ze wbudowali te aplikacje, bo na ukazanie sie jakichkolwiek innych na ta platforme bym nie liczyl :)



Opluć się mogłeś ;) nie wiem czemu ale wszyscy tak gadają np. YouTube inne fora (nazwy nie podam bo nie wolno :) )
a nagłówek (temat) się wziął z gwiezdnych wojen.

Angry Birds juz jest :) na MeeGo.

Mi szczególnie podpadł kolor niebieski tak jak tobie @dirk.diggler

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:33

A ja czekam co wyniknie z tej współpracy z Microsoftem, a nie jakieś MeeGo. Gdzieś czytałem że mają go uśmiercić, tego MeeGo, a teraz telefon z nim robią, a może coś pokręciłem.

#8 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:40

Bo to Nokia:D
Nokia uśmierci MeeGo nawet w przypadku sukcesu? – Komórkomania.pl – najlepszy blog o komórkach
Nokia pożegna MeeGo, nawet jeśli N9 się sprzeda -
Prezes Nokii o MeeGo: nie wracajmy do tego - TECH - WP.PL

#9 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:41

Hehe, no właśnie, czyli dobrze pamiętam ;)

#10 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 lipca 2011 - 23:54

hehe , uśmiercą swój system , który współtworzyli z intel'em ?

---------- Wpis dodano o 00:51 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:50 ----------

Pożyjemy, zobaczymy ;)

Tak samo mieli już dawno zerwać z Symbianem i przerzucić na Androida.

A może w niedalekiej przyszłości na nokii zagości iOS , kto to wie ....

---------- Wpis dodano o 00:54 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:51 ----------

Sonda z tej samej strony : [url=http://wrzuc.net.pl/?v=sonda.jpg]Dołączona grafika[/url]

To się nazywają ostre komentarze :

Dołączona grafika

#11 Messi13

Messi13
  • 64 postów

Napisano 18 lipca 2011 - 00:13

Ja powiem tak Nokia Robiła świetne telefony, nawet genialne!! jak telefony dotykowe nie było w modzie albo inaczej wogole ich nie było jak świat z czym się wiąze elektronika poszła do przodu to Nokia została w tyle i teraz nie mogą powrócić. Dopóki nie wsadzą do telefonu Androida to nie ma szans na przebicie chyba że by zrobili taka kariere jak system apple ale to jest raczej nie możliwe. Więc Finowie Androida trzeba. Pozdrawiam

#12 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipca 2011 - 00:21

Mi andek jakoś nie przypadł do gustu (mam Galaxy ACE ) może to wina telefonu , a może mojej dziwnej psychiki ;).. Mieli wprowadzić Androida i nie wprowadzili , moze pozniej.

#13 epi

epi
  • 184 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 lipca 2011 - 00:26

No nie powiem, jestem pod niewielkim wrażeniem. Najbardziej chyba formy i wykonania. System :dd już widze niezłe jaja telefon posiada 1GB RAM !? A na filmikach z prezentacji, aplikacje laduje po 5 sek. Widać było niezłego laga, scinanie scinanie i same zmuły prosze oceńcie sami
‪Nokia N9 First Look - Software‬‏ - YouTube
Czy telefon ktoremu dedykowano OSa powinien tak działać
- Nie! to jest smiech na sali

Telefon fajnie wyglada (platik fantastik) trzyma sie kupy, ale system .... Nie jestem przekonany. Pomysł na 5+ ale realizacja jego to 2 lata temu, niestety były ograniczenia procesorowo, ramowo systemowe. Teraz robia cos fajnego ale na miły Bóg to wszystko do sredniej płynnosci potrzebuje 1GB RAM, to samo z Androidem system teraz niby zaczyna smigać w SGSII ale kosztem 2 jajowego procesora i ogromnej pamięci RAM to nie jest rewolucja, to jest regres i udowadnianie na siłe ze w koncu cos dziala. Kosztem ogromnego zapotrzebowania w moc obilczeniowa i procesory. A baterie trzeba bedzie zmieniac co 4h bo stara juz sie wyczerpała.

Moje skromne zdanie

Pozdro !

iOS jest systemem kotermu reszta musi udowadniać, że też można.

PRZEPRASZAM ZA BLEDY I BRAKI ĄĘ PISANE Z iPhone

Pozdro ALL

#14 Messi13

Messi13
  • 64 postów

Napisano 18 lipca 2011 - 01:25

Mi andek jakoś nie przypadł do gustu (mam Galaxy ACE ) może to wina telefonu , a może mojej dziwnej psychiki ;)..

Mieli wprowadzić Androida i nie wprowadzili , moze pozniej.


Z tego co ja wiem ten gość tzw. Główny szef Nokia ma zrąbaną psyche i chce zrobić coś w stylu Iphonów z Noki ale to mu sie raczej nie uda ale kto wie programistów mają znakomitych.

#15 rafer666

rafer666
  • 187 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 lipca 2011 - 07:40

Fajny telefon, ale myślę, że nie przebiją ios, a tym bardziej appstore.

#16 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipca 2011 - 08:55

To już nie chodzi o przebicie AppStrore a bardziej o wybicie się z dołka. Ale jak nokia tak podejdzie , że N9 się sprzeda a oni wycofają MeeGo i Wprowadzą WP7 to znowu wpadną do tego dołka i dna ;)

#17 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 lipca 2011 - 09:03

Może zrobią dwie wersje: jedna z WP7, a druga MeeGo?

#18 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipca 2011 - 09:22

Ale wcześnie tam kolego pisał , że nawet jak Nokia N9 się sprzeda to Nokia i jej dziwny szef wycofa MeeGo co było dla mnie dużym zaskoczeniem :(

#19 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 18 lipca 2011 - 09:25

Jak trąbią wszem i wobec, że system idzie do uwalenia, to żaden zdrowy na umyśle developer nie napisze pod to aplikacji. Tak więc ten stockowy facebook i twitter to będą jedyne aplikacje, lol. iPhone > reszta świata, następny proszę.

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipca 2011 - 09:29

bardzo fajnie to wygląda. lepiej niż się spodziewałem. ale jak do odstrzelenia to nie widzę większego sensu.

#21 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipca 2011 - 09:36

Czyli teraz pozostaje nam NokiaWindowsPhone7 , nic nie mam do tego systemu , nie jest trudny, animacje są Ale oczywiście polskiego języka nie ma a Microsoft "pracuje" na tym już hoho od wydania HTC HD7 i jakos dalej nie może to dziwnego polskiego tam dać ;)

#22 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 18 lipca 2011 - 12:56

Dorzucam zdjęcie z porównaniem wielkości do iP

[url=http://wrzuc.net.pl/?v=38500xnoki.jpg]Dołączona grafika[/url]

#23 sthEn

sthEn
  • 318 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 lipca 2011 - 14:40

Ale jak nokia tak podejdzie , że N9 się sprzeda a oni wycofają MeeGo i Wprowadzą WP7 to znowu wpadną do tego dołka i dna ;)


Niekoniecznie, WP7 zyskuje coraz większą popularność. Jeżeli Nokia w końcu wejdzie w ten OS, to na pewno nie straci.

#24 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 lipca 2011 - 14:48

kolejny iPhone killer, który i tak gówno zrobi w tym temacie... poza tym ostatnio "wszędzie" piszą o tym, że Nokia nie długo padnie, a o tym nowym rewolucyjnym telefonie dowiedziałem się z tego forum :D

#25 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 18 lipca 2011 - 14:56

poza tym ostatnio "wszędzie" piszą o tym, że Nokia nie długo padnie

SE też miało paść, a (na szczęście) dalej robi fony. Chociaż ostatnio zaliczyli wpadkę z tą Xperią Arc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych