Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Fani Apple, którzy wybrali Androida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 10:07

[ATTACH]9235[/ATTACH]


Nie wnikam w to dlaczego to zrobili.
Z ankiety jasno wynika, kto w Polsce rządzi.
Sam obserwowałem rozwój iPhona od pierwszej wersji i zawsze czegoś mi w nim brakowało.
Nigdy to nie było tak jak bym chciał.
Aż w końcu przyszedł czas i na mnie, kiedy zdecydowałem się na zakup "dotykowca".
Po serii artykułów na blogu Przemka Pająka, który notabene też "zdradził Apple" zakupiłem Galaxy SII.
Właściwie mając już telefon Nokia, to byłem zdecydowany na Galaxy TAB 7", ale jak się okazało prostota i kilka cech w jednym przeważyło podjęcie innej decyzji.
Mam go już dwa miesiące i nie żałuję. Sprzedałem laptopa, nie muszę kupować tabletu, aparat 8MPix przydaje się bardzo często.
Wiem, że jest forum Adroida, ale tu czuję się wystarczająco dobrze. Po za tym widzę, że temat staje się faktem w tej społeczności. :D
Chciałbym, żeby można tu było znaleźć odpowiedniki aplikacji iOS, ciekawe ulepszenia, itp.

#2 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 15 lipca 2011 - 10:18

Nikt nie mówi, że koniecznie trzeba mieć wszystko jabłkowe. Ja akurat mam wszystko jabłkowe (komputer, telefon, mp3) ale to już się zrobiła kwestia wygody (iTunes, synchronizacja, mobileme) nie jakiejś filozofii. A S2 kupił sobie znajomy (też makowiec) i jest zadowolony, ale jak dla mnie ten telefon jest za delikatny, jak się go trzyma w łapie to sprawia wrażenie niesolidnego. Obawiam się że jeden upadek z kierownicy roweru albo z kieszeni na beton mógłby go łatwo zamordować, a żadnego iPhone jeszcze nie zepsułem ;)

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 15 lipca 2011 - 10:23

Czesc Irku, jak widzę znów wywołasz burze umysłów ;) Zacznie sie wojenka na pierdylion stron.A moze temat ograniczyc nie do udowadniania sobie, ze cos jest lepsze lub gorsze, ale pokazać, ze w społeczności Apple'owskiej jest spora grupa zadowolonych uzytkowników "robocika", którzy podzielą sie jedynie krótką uwagą dlaczego wybrali "zielonego robota", a nie "jabłuszko". Kolejne wojny nie sa potrzebne, ale fajnie byłoby poczytac, ze decyzją ...no własnie. Na telefonie mojej zony podobaja mi się widgety, czasem potrzebą pierwszoplanową jest "zerknąć" na szybko np.na notatkę lub inny "news". Tego mi brakuje w iPad, bo to, ze nie kazdy nie uzywa, nie oznacza, ze wszyscy nie chcą danej funkcji. Mogłaby zostac dodana funkcja widget ON/OFF, w koncu w "duzym" OS Apple'a sa widgety, i jakos brac jabłecznikowa z nich korzysta. To moja decyzja, dlaczego zakupie "Andka" w najblizszych dniach.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2011 - 10:34

szczerze - nie rozumiem tego tematu. Czy autor po prostu chciał się pochwalić, że znalazł ankietę, w której jabłko przegrywa? bo tak w sumie żadnego pytania nie zadał, nic ciekawego nie powiedział (bo o swoim telefonie już zdążył napisać w n+1 wątkach), a fakt, że jest więcej urządzeń z Androidem niż z iOS u nas chyba nikogo nie dziwi, szczególnie patrząc na to, że coś z Androidem to można dostać pewnie od złotówki.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 10:43

Nie potrzebna jest żadna wojenka. Nie rozumiesz tematu, nikt cię do tego nie zmusza. Temat wyraźnie określa użytkowników, którzy będą chcieli coś tu napisać. Fani ajFona, mają na tym forum swój dział.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2011 - 11:20

ale co to ma być? wypisujmy miasta? żadnego pytania, żadnej dyskusji, nic sensownego. tworzenie takiego osobnego 'działu' do dyskusji o wszystkim i o niczym dla takiej grupy akurat na tym forum jest pomysłem głupim. ale brawo, widać zauważyłeś swój błąd i dodałeś coś do pierwszego postu żeby ten temat miał chociaż cień sensu.

#7 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 11:22

Mam w domu drugiego smartfona z Androidem. Po roku przygody z tym dzielem jego uzytkownik zdecydowal sie na przesiadke na iPhone, a mnie przeszla wszelka ochota na eksperymenty. W rezultacie jak tylko wyjdzie piatka bierzemy dwie.

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 11:28

Iro, czy w zanadrzu masz też sondy "Myszka Apple" kontra "Reszta" albo "Monitor Apple" kontra "Nec, Dell, Eizo, cokolwiek"? Czekam z niecierpliwością.

#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 11:35

ale co to ma być? wypisujmy miasta?
żadnego pytania, żadnej dyskusji, nic sensownego.
tworzenie takiego osobnego 'działu' do dyskusji o wszystkim i o niczym dla takiej grupy akurat na tym forum jest pomysłem głupim.

ale brawo, widać zauważyłeś swój błąd i dodałeś coś do pierwszego postu żeby ten temat miał chociaż cień sensu.


Wiem, że dla ciebie wszystko czego nie popiera wielki Stefan nie ma sensu, ale przecież na tym świat się nie kończy
Nie musisz tu zaglądać, jak nie chcesz być gorszony nowinkami i wynalazkami innych firm.

---------- Wpis dodano o 10:35 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:31 ----------

Iro, czy w zanadrzu masz też sondy "Myszka Apple" kontra "Reszta" albo "Monitor Apple" kontra "Nec, Dell, Eizo, cokolwiek"? Czekam z niecierpliwością.


Człowieku!
Lubisz klapki na oczach, nikt ci tego nie zabrania.
Patrząc tylko na Apple i korzystając tylko ich wiedzy, można się zatrzymać w rozwoju.
Czasem warto poszerzyć horyzonty.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2011 - 11:46

bo ci żyłka pęknie. jak 'wiesz' to jesteś w błędzie. więc teraz to wiesz. nie bądź głupim człowiekiem, nie tkwij w swoich błędach. tak jak ja nie muszę tutaj zaglądać, ale mogę i nic ci do tego. dodałeś w końcu odrobinę sensu do tego tematu ('Chciałbym, żeby można tu było znaleźć odpowiedniki aplikacji iOS, ciekawe ulepszenia, itp.') to dobrze. bo wcześniej było to 'hej, jestem Igor i też mam telefon z Androidem'. A takie tematy są nudne i bezsensowne. Niczym wypisywanie ile komu waży nowy software update. chociaż może to i lepiej że będziesz mieć jedno miejsce, w którym będziesz sobie klepał o swoim telefonie, bo pisanie o tym przez ciebie w każdym możliwym wątku było męczące. macieks72 - gdyby to była chociaż sonda, to miałoby więcej sensu. a czemu masz mieć klapki na oczach tego w ogóle nie rozumiem. Iro sobie chyba coś dośpiewał.

#11 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 lipca 2011 - 11:56

Szczerze to nawet niech rządzi w Polsce Symbian. Mnie nie jarają liczby ani takie wojenki. iPhone'a wybrałem ze względu na wygodę użytkowania, prostotę, iTunes + synchronizację. Nie zawodność, po części design i fakt, że kupuje telefon raz na rok i nie muszę obawiać się, że zaraz wyjdzie nowy model i mój nie będzie wspierany. Jak ludzie wybierają telefon ze względu na podzespoły i sugerując się benchmarkami to ich sprawa. Ja chce korzystać z telefonu a nie testować jak sobie radzi.

#12 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 12:27


Człowieku!
Lubisz klapki na oczach, nikt ci tego nie zabrania.
Patrząc tylko na Apple i korzystając tylko ich wiedzy, można się zatrzymać w rozwoju.
Czasem warto poszerzyć horyzonty.


łał.
Klapki to nie ja, mam tylko inny punkt widzenia, każdy kupuje co chce i co mu pasuje, dlatego takie porównania są dla mnie debilne i nie ma znaczenia jakie firmy w nim występują, równie dobrze mógłbyś podstawić Pepsi vs CocaCola i tak samo było by to dla mnie debilne, a nie że lubię któryś napój bardziej.

#13 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 12:29

Szczerze to nawet niech rządzi w Polsce Symbian. Mnie nie jarają liczby ani takie wojenki. iPhone'a wybrałem ze względu na wygodę użytkowania, prostotę, iTunes + synchronizację. Nie zawodność, po części design i fakt, że kupuje telefon raz na rok i nie muszę obawiać się, że zaraz wyjdzie nowy model i mój nie będzie wspierany.


Jak ludzie wybierają telefon ze względu na podzespoły i sugerując się benchmarkami to ich sprawa. Ja chce korzystać z telefonu a nie testować jak sobie radzi.


No właśnie ludzie wybierają też ze względu na oprogramowanie.
Ty wybrałeś ze względu na iTunes i ja też.
Tylko że ja właśnie się cieszę, że nie muszę z tego czegoś korzystać.
Jedni iTunes uważają za zaletę inni zaś za wadę. Można to zobaczyć nawet w recenzjach produktów Apple na innych portalach w słupku WADY lub MINUSY!.

#14 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 12:41

No właśnie ludzie wybierają też ze względu na oprogramowanie.

A moze jakis przyklad? jakie programy lepiej dzialaja na Androidzie niz na iPhone?
Powiadomienia i applety to oklepane przyklady. Cos innego?

#15 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 lipca 2011 - 12:43

Dla mnie iTunes bo bardzo porządna app do słuchania muzyki. Owszem posiada kilka minusów i brakuje paru opcji, ale nie spotkałem lepszej. Zaś iPhone no cóż aktywacja i synchronizacja. Wkrótce się to zmieni i iPhone będzie miał mniej minusów/wad ;)

#16 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lipca 2011 - 12:46

masz rację above.pl Androidowe telefony są dla wielbicieli "mania wielu funkcji", których w wielu wypadkach nie będą później wykorzystywać. To tak jak z np. elektrycznymi fotelami w aucie, którym jeździsz tylko sam. Pierw chcesz to mieć, a jak już masz pobawisz się na początku, a potem to już jeden pies do czasu jak silniczek Ci się zepsuje i masz problem. Ja lubię iP za to, że działa i nie traci na wartości jak cała reszta. "Golfiasty" mnie wkurza ale i tak nie widzę dla siebie innej alternatywy. Jego ludki wiedzą jak poprzez wygodę i prostotę użytkowania przywiązać do siebie klienta.

#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 12:59

Lubicie swoje ajFony, to dobrze.
Przecież to jest topik dla fanów Androida, którzy mieli styczność telefonem Apple.

A moze jakis przyklad? jakie programy lepiej dzialaja na Androidzie niz na iPhone?
Powiadomienia i applety to oklepane przyklady. Cos innego?


Google Earth.
Porównywaliśmy go z instalacją na iPhone 3GS, 4 i iPad 2. Zdecydowanie lepiej i szybciej działa na moim Galaxy SII.

Internet
Może to właśnie ze względu na słaby hardware na iPhone 4 działa do 70% wolniej.

Ale panowie, nie o tym chciałem tutaj rozmawiać.
Obserwujcie sobie spokojnie, to może czegoś więcej się dowiecie.
To nie jest temat co lepsze, tylko "Fani Apple, którzy wybrali Androida".

#18 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 13:12

Tak Jak Jobs prorokował, że 2011 jest rokiem iPada to 2011 może też być rokiem nowego Androida przemyślanego dla dotykowych urządzeń. Wg mnie dystans pomiędzy iPhonem i resztą świata drastycznie się skurczył w tym roku. Odczułem to bardzo na własnej skórze kiedy to właśnie teraz musiałem wymienić swój poprzedni iPhone. Zupełnie inne realia wyboru. A dodam, że mam jeszcze do czynienia z ubiegłorocznym HTC DESIRE kiedy to już było widać co się święci.

Po co o tym pisac?
Bo jeśli wielu będzie o tym pisało, to może Apple znów wymyśli coś "Amazing".

---------- Wpis dodano o 14:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:08 ----------

Porównywaliśmy go z instalacją na iPhone 3GS, 4 i iPad 2. Zdecydowanie lepiej i szybciej działa na moim Galaxy SII.

lepiej? Po prostu w urządzeniach Apple to nie działa jak trzeba.

---------- Wpis dodano o 14:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:09 ----------

Androidowe telefony są dla wielbicieli "mania wielu funkcji", których w wielu wypadkach nie będą później wykorzystywać.

Na tym przykładzie śmię Twierdzić, że nie obcowałeś w codziennym użytkowaniu obu systemów. To nie jest takie proste w praktyce.

Ja lubię iP za to, że działa i nie traci na wartości jak cała reszta.

— Ludkowie po co takie gadanie. Kolega zarzucił temat problemu. Warto się zastanowić dlaczego tak akurat się stało a nie odbierać tego jako pretekstu do rozdzierania szat i lamentów ja nie lubię albo lubię.

Chodzi o zmiany jakie zachodzą. Pytanie co jest powodem?

#19 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 13:16

Widziałem Google Earth na iphone i działało normalnie, fakt dużo się nie bawiłem, wiec może gdzieś coś się zacina albo wysypuje, nie wiem. Możesz coś więcej napisać co jest lepiej w GE na Androidzie? Bardzo bym prosił o porównanie z różnymi telefonami na Androidzie, nie tylko na Samsungu. A podobno takie Angry Birds potrafi zagrzać Galaxy SII dość mocno. Prawda to?

#20 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 13:21

Widziałem Google Earth na iphone i działało normalnie, fakt dużo się nie bawiłem.


A widziałeś jak to chodzi np na Galaxy S2?
art.mariusz widział, dlatego też o tym napisał.


Ale podobno takie Angry Birds potrafi zagrzać Galaxy SII dość mocno. Prawda to?


Wgrałem Angry Birds i RIO, ale dłużej się tym nie bawiłem, więc trudno cokolwiek mi o tym napisać.

#21 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 15 lipca 2011 - 13:25

Podsumowując temat:

Dołączona grafika

#22 art.mariusz

art.mariusz
  • 1 542 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 lipca 2011 - 13:30

Dla mnie problem z tego wynika tylko taki, czy Apple będzie dalej stosować politykę izolacji i czy zmieniać dobrą i znaną mi platformę czy nie? Dlatego zainteresowałem się tym wątkiem. Osobiście postawiłem na Applestore jako potencjał pomysłów i rozwiązań z którymi nikt się nie może jeszcze porównać i jakie daje najlepsze możliwości w korzystaniu z tej platformy. Kwestie czy mniej czy bardziej w lewo to mi rybka. Martwię się jednak czy sama polityka zarabiania pieniędzy przez Apple nie wpływa na potencjał tej platformy i nie prześpią kolejnej okazji aby spopularyzować tak fajne rozwiązania Apple. Dlaczego się tym martwię bo chciałbym odebrać jak najwięcej kasy z obecnej inwestycji :). Wg mojego doświadczenia sprzęt Apple można zdecydowanie dłużej eksploatować i tym samym lepiej go wykorzystywać przez doświadczenie — dlatego w niego zainwestowałem. Platforma Android ma tę jedną wadę na dziś, że zmienia się bardzo szybko w swoim używaniu do tego jest wiele standardów. — dlatego nie zainwestowałem. Cieszę się z tej wiadomości. Zawsze warto wiedzieć co się dzieje. Że będzie konkurencja i liczne społeczeństwo w którym będzie można się odnaleźć z innymi kolejnymi problemami. Jeszcze bardziej się ucieszę jak czyta to osobiście mr. Jobs i jego sprzedawcy bo może to zaoszczędzi mi kasy w portfelu na inne gadżety, które i tak trafią do śmietnika w końcu. Oby jak najpóźniej bo jak napisałem, na dziś dzień zostaję jeszcze przy Apple. Ale co będzie we wrześniu? Jeśli nie spełnią się moje oczekiwania na załatanie kilku ważnych dla mnie dziur w codziennym moim używaniu? Tego nie wiem. :) I Tyle. nie dokładam już nic do tematu. A dołożyłem, bo została zachwiana moja równowaga przez niektóre odpowiedzi kolegów.

#23 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 13:35

Oj, już jakieś ambitne rzeczy się tutaj widzę pojawiają, izolacja, otwartość systemu, etc. To ja wysiadam, dla mnie prostego człowieczka liczy się wygoda/zadowolenie w używaniu czegoś, a te ideologiczne bzdety pozostawiam mądrzejszym. Dobranoc.

#24 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 13:39

SII? Sory postoję, ta bateria to jakiś żart. Reszta sprzętu ok, choć mi po prostu z czysto estetycznego powodu, aparat nie podoba się. HTC i Samsungi zawsze robią takie ociężałe te aparaty. Nie mój krąg zainteresowań. Może za kilka lat...

---------- Wpis dodano o 14:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:38 ----------

[QUOTE=Iro;1634282][ATTACH]9235[/ATTACH]


[QUOTE]Nie wnikam w to dlaczego to zrobili.
Z ankiety jasno wynika, kto w Polsce rządzi.[/QUOTE]

Naprawdę mało mnie interesuje kto "rządzi" Niech sobie rządzi, co z tego :) Ważne co jest dla mnie wygodne.

#25 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 lipca 2011 - 13:50

Android vs Apple? Czy cos mnie ominelo i powstala firma Android? Moze Samsung vs Apple? Choc i tu mogloby byc nie fair, bo zaglosowalo by kolo gospodyn domowych od lodowek i pralek Samsunga. BTW kupilem ostatnio pralke Samsunga i jakosc elementow plastikowych bije na leb obudowe Galaxy SII LOL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych