Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podejrzana aukcja iPhone 4 32GB / Aukcje Świstak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 14 lipca 2011 - 19:24

iPhone 4 32GB czarny - fabrycznie nowy, (17431820)

Pytałem sprzedającego dlaczego odbiór osobisty nie możliwy i czy może zrobić zdjęcie pudelka a na nim umieścić kartkę z aktualna data i swoim nickiem. Co do pierwszego napisał najpierw ze jest na wakacjach w Holandii i dlatego, sprawdziłem IP z którego pisał maila (mail na Interii wiec łatwo) - mail wskazywał na mobilne Orange, terytorium Polski. Napisałem mu to ze ściemnia i ze dziękuje za taka aukcje to napisał ze przeprasza ale tamtego maila pisał brat z jego konta bo ma szybszy net i szybciej mógł odpisać (tego drugiego maila w którym pisał ze to brat wysyłał pisał przez proxy TOR'a) wiec to wszystko jest podejrzane. Drugie pytanie odnośnie karteczki olał.

Jak dla mnie to podejrzane. Jeśli jest tak jak podejrzewam ciekawi mnie czy ktoś się natnie.. Kolejny małolat szukający szybkiego zarobku.

Jego mail: mgrrumcajs@poczta.fm (niech sobie Google pozycjonuje jakby ktoś chciał go sprawdzić)

#2 MGRRUMCAJS

MGRRUMCAJS
  • 1 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 10:45

Jak Ci się nie podobają parametry aukcji, to nie bierz w niej udziału - jasne i proste. To nie Ty ustalasz warunki aukcji, tylko JA. ...

#3 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 20 lipca 2011 - 11:18

na forum istnieje temat ostrzegający przed zakupami etc... , dyskusje ze sprzedającym to raczej powinieneś przeprowadzić telefonicznie bądź email'em - forum nie służy do spamu ;)!

#4 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 20 lipca 2011 - 22:03

na forum istnieje temat ostrzegający przed zakupami etc...

gdzie? pokaż temat to poproszę o przeniesienie tam

to jest ostrzeżenie przed okazją, na forum już wiele osób się nacięło.. poza tym kto w normalnej sytuacji nagle zacząłby wysyłać maile przez TOR'a? nie widzę tutaj spamu, moderatorzy też się nie sprzeciwiają (jeszcze)..

wyszedłem z założenia ze jeśli komuś zależy na kliencie to dla potwierdzenia wiarygodności byłby w stanie zrobić zdjęcie na którym widać karteczkę z data i nickiem a w tle pudełko od danego telefonu - no cóż..

#5 sesuo

sesuo
  • 78 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 16:46

Witam serdecznie ;)

od samego początku ta aukcja wydawała się podejrzana. Zarówno numer podany w aukcji jak i w profilu na portalu swistak.pl są nieosiągalne (wyłączone). Cena też jest wyjątkowo niska. Pomimo tego stwierdziłem że zobaczymy co z tego wyjdzie, w końcu nie mówimy tu o jakiś ogromnych pieniądzach. Po kilku wymienionych mailach, w środę wieczorem przelałem pieniążki. Według zapewnień paczka została wysłana wczoraj (tj. 29.07). Znajomy sprawdził numer nadania - nieprawidłowy. Paczki dziś na poczcie nie było (priorytet, wysłany do godziny 13), ale wiadomo jak to z Pocztą Polską bywa.

Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć że zostałem oszukany. Poszukałem trochę i znalazłem jeszcze trzy aukcje aukcje (do jednej nie mogę znaleźć w tej chwili linku).

Nówka nieużywana Apple iPhone 32GB !!! POBRANIE !! (16818620)
Nówka nieużywana Apple iPhone 32GB (17253273)

Jeden z kupujących potwierdził że został oszukany. Telefonu nie otrzymał przez dwa tygodnie, sprawę zgłosił na Policję. Generalnie po wpisaniu w Google numeru telefonu z aukcji podanej w pierwszym linku można znaleźć kilka drobiazgów utwierdzających fakt że aukcja jest podejrzana.

Danych osobowych oraz adresowych (zresztą nie wiadomo czy są prawdziwe) z oczywistych względów na razie nie będę podawał.

Pozdrawiam,
Piotrek

#6 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 lipca 2011 - 16:55

@sensuo mam dla ciebie raczej niemiłą niespodziankę, zostałem przez tego typka oszukany na macbooka pro ( temat niżej w tym dziale "uwaga na uzytkownika applem") tydzień temu w piątek proponował mi też że ma do sprzedania iPhonea 4 właśnie 32GB i wysłał mi zdjęcia.. Zdjęcia te które mam to to samo co na tej aukcji świstakowej więc nie łódź się że otrzymasz towar... Gościa tego tez nie namierzysz, Jeśli osoba która ci to sprzedała to Grzegorz W. To tym bardziej :)

#7 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipca 2011 - 17:00


Co do pierwszego napisał najpierw ze jest na wakacjach w Holandii


No i super, ale w końcu wróci. Ile można być na wakacjach w Holandii? Ja tu nie widzę żadnego problemu. Nawet na allegro, gdzie jest program ochrony kupujących, lepiej wybrać odbiór osobisty. A tym bardziej na świstaku, gdzie można wydymać wszystkich bez mydła i bez konsekwencji.

#8 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 lipca 2011 - 17:04

BTW widzę Grzesiu że masz kolejne konto na myapple(MGRRUMCAJS) :) Miło ...

#9 sesuo

sesuo
  • 78 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 17:12

Żeby okradać ludzi przez internet trzeba mieć IQ powyżej temperatury pokojowej. Jeśli ktoś piszę że jest w Holandii, a w rzeczywistości korzysta z internetu mobilnego w Polsce, według mnie nie jest w stanie kraść tak, aby go nie złapali. ~igiel zgłosiłeś sprawę na Policje?

#10 Mac ME

Mac ME
  • 57 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 17:21

BTW widzę Grzesiu że masz kolejne konto na myapple(MGRRUMCAJS) :) Miło ...


Nowe konto i już ma ostrzeżenie :D

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 17:33

Jaracie się niskimi cenami, co śmieszne zdajecie sobie sprawę z tego że jest podejrzane, ale i tak kupujecie, to sobie jesteście sami winni. A i jeszcze na forum płaczecie. Ahh, że niby to ostrzeżenie dla innych, tylko że nikt normalny nie bierze na serio takich okazji, a ktoś kto ma kupić bo jest zaślepiony ceną i tak kupi pomimo że przeczyta ten wątek. Więc chyba sami dla siebie aby się wypłakać zakładacie takie wątki.

#12 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 lipca 2011 - 17:36

wszystkich do jednego worka wrzucasz ... Ja tego iPhone akurat nie kupiłem ale mi on go proponował za 2k chyba ,nei wiem czy to dużo czy nie bo nie siedzę teraz w tym ile to jest warte... Każdemu proponuje inną cenę , przebiegły jest ale do czasu :)

#13 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 01 sierpnia 2011 - 20:26

igiel a jak twoja sprawa ? Rozwiązana ?

#14 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 01 sierpnia 2011 - 20:59

Oficjalnie to sprawa policji, nieoficjalnie poruszam się do przodu ;)

#15 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 00:18

Uwaga - ten koleś reklamuje się także na tablica.pl - wpiszcie jego numer komórki w google i wyskoczą wszystkie ogłoszenia. Widać że oszust niedoskonały, wiele nieścisłości.. gdybym tylko miał dostęp do pewnych rzeczy i uprawnienia... w czynie społecznym za darmo bym takich sku*** wyłapywał...

---------- Wpis dodano o 01:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 01:14 ----------

Żeby okradać ludzi przez internet trzeba mieć IQ powyżej temperatury pokojowej. Jeśli ktoś piszę że jest w Holandii, a w rzeczywistości korzysta z internetu mobilnego w Polsce, według mnie nie jest w stanie kraść tak, aby go nie złapali.

~igiel zgłosiłeś sprawę na Policje?

Nie każdy potrafi sprawdzić z jakiego IP został wysłany e-mail i następnie sprawdzić od jakiego usługodawcy i kraju jest IP (w przypadku gdy domniemany oszust korzysta z Gmaila nie da się zobaczyć prawdziwego IP ale w przypadku innych da się)

Najgorszy problem jest taki że działania policji i prokuratury są dosyć powolne a ten oszust dalej się ogłasza w necie.. i jak ukrócić szybko ten proceder? Wziął się za zarabianie z kosztów wysyłek pobraniowych..

889 595281 w Google = http://tablica.pl/of...let-IDbR8b.html ale teraz tam jest numer 533414794 który prowadzi do http://www.aukcje.fm...war_polska.html 2 dni temu wystawione..


W moim przypadku jak mnie oszukano na allegro sprawa się skończyła tak: http://www.poranny.p...LYSTOK/33637233

#16 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 sierpnia 2011 - 07:45

no ja ogolnie od tego człowieka dostałem inny numer telefonu, ip z maili (miał na onecie)wskazują na mobilny orange i ciężko ustalić lokalizację.. Mam jego 2 numery kont bankowych jedno było założone w Katowicach a 2 w Łodzi...

#17 sesuo

sesuo
  • 78 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 12:49

Uważajcie na użytkownika samart (z portalu tablica.pl).

Witam. Za pobraniem nie wysylam, gdyz mam zle doswiadczenia zwiazane z ta metoda. Ewentalnie dla bezpieczenstwa moge zaproponowac takr uklad, ze teraz przesle mi Pan polowe naleznosci, ja Panu telefon wysle jutro, a po odbiorze w ciagu 7 dni dosle mi Pan reszte. Moze tak byc? Pozdrawiam


Podobne próby wyłudzenia pieniędzy, gramatycznie i stylistycznie wiadomość również przypomina w/w Pana.

Co do samej sprawy, na chwilę obecną z oczywistych względów na forum publicznym nie będę się wypowiadał na temat szczegółów.

#18 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 sierpnia 2011 - 13:38

Pewnie, że wyłudzenie-każdej kwoty się chwyta, ktoś kto mu prześle połowę pieniędzy już ich nie odzyska i przedmiotu nie zobaczy... Ciekawe jakie doświadczenia złe go spotkały...oszust...

#19 sesuo

sesuo
  • 78 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 14:03

Ciekawe jakie doświadczenia złe go spotkały...oszust...


Złe to go dopiero spotkają ;)

#20 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 14:39

W sumie powolne działania organów władzy są plusem bo nie zna dnia ani godziny :D

#21 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 sierpnia 2011 - 15:05

Złe to go dopiero spotkają ;)


n1 :) Mam nadzieję :D

#22 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 23:42

A najśmieszniejsze jest to , że ten temat z aukcje.fm chciałem dodać do naszej listy patronów allegro ;) bo ktoś za 30 minut wysle te 200 zł za iP a on go nie wyśle.

#23 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 sierpnia 2011 - 23:54

Najgorsze jest to, że jakby mieć możliwości takie jak Policja to namierzenie gostka to jest dzień pracy... A oni to potrafią robić w nieskończoność i chyba liczą, że oszust sam się zgłosi na dołek.

#24 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 04 sierpnia 2011 - 00:15

Najgorsze jest to, że jakby mieć możliwości takie jak Policja to namierzenie gostka to jest dzień pracy...
A oni to potrafią robić w nieskończoność i chyba liczą, że oszust sam się zgłosi na dołek.


Jak oni nawet nie potrafią korzystać z internetu. Kiedy to mnie oszukali na 1500 zł i musiałem zgłosić się na Policje, doznałem szoku. Panowie pracują na tak błyskawicznie reagujących maszynach, przy tak szybkim połączeniu z internetem, że pół dnia im zajmie wczytanie strony z Allegro. Gdy Policjant zapytał mnie, czy orientuje się co - parszywy - złodziej mógł wcześniej kupić: po prosiłem od razu czy mogę skorzystać z komputera, lub z sieci WiFi. Zaprowadzili mnie do PC i okrutnym hackiem włamałem się do Allegro czyt. wskoczyłem na profil złodzieja, komentarze i ostatnie wystawione/otrzymane. Dotarłem do wcześniej kupionych przedmiotów jak: obudowa do Nokii i doładowanie Play. W ten czas 3-4 policjantów na mnie, jak na bandytę skąd mam te informacje. Dzięki mnie w ciągu paru minut dostali telefon do sklepu z którym koleś kupował ów obudowę: Mysłowice i potencjalne dane wysyłkowe.


W końcu sprawę zawiesili, bo 18-20 latek - menda zakichana - okradł czterech "ludziów" w tym i mnie, na 6 tysięcy i wyjechał - ponoć - do Anglii. Ani kasy, ani telefonu, ani złodzieja.


PS: A pierwsze pytania: CZY MAM ORYGINALNEGO WINDOWS'A. W przypadku poinformowania, że kupowałem telefon przez Allegro na TELEFONIE czyt. Smartphonie Policjant mnie wyśmiał i żądał pudełka po Windowsie...
PS2: Przez chwilę poczułem się jak detektyw z W11 ;D

#25 bartek46op-51fde00dfc

bartek46op-51fde00dfc
  • 150 postów

Napisano 04 sierpnia 2011 - 00:53

Mogłeś im powiedzieć, że masz OS X :D Niestety ale w niektórych komisariatach używają jeszcze maszyn do pisania.. Gdyby policjanci umieli korzystać z dobrodziejstw Google, archiwum allegro to by to wszystko sprawniej im szło no ale cóż.. Można okraść i sobie wyjechać - czemu kraje nie wymieniają miedzy sobą takich informacji? Przecież skoro mają jego dane + informacje kiedy wkroczył na teren Anglii to dalej już powinni go znaleźć, znając życie korzysta z jakiś rządowych zapomóg typu social.. ja tego nie ogarniam naprawdę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych