Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki modem wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pavlaq

Pavlaq
  • 21 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 08:49

witam

kończy mi się obecnie umowa w Plusie i będę ją przedłużał ale zastanawiam się nad zmianą modemu. Obecnie korzystam z E220 ale nie jestem do końca zadowolony. Zastanawiam się nad wybraniem któregoś z tej listy ale nie wiem co obecnie się sprawuje najlepiej link . Jeśli ktoś korzysta/ma rozeznanie to prosiłbym o pomoc.

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2011 - 09:12

Wybrałbym MIFI. Nie jest może demonem szybkości, ale w tej chwili dla modemów ważniejszy jest zasięg. To urządzenie możesz położyć na oknie, a sam wygodnie pracować na kanapie. Nie musisz biegać po mieszkaniu z laptopem w dłoni i łapać dobrego zasięgu. Druga sprawa, to niezależność od platformy. Tutaj nie będzie problemu z niekompatybilnością sterowników, nieobsługiwanym systemem itp. Ostatnia zaleta, to możliwość korzystania z modemu przez kilka urządzeń jednocześnie. Bardzo wygodne.

#3 Pavlaq

Pavlaq
  • 21 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 09:29

Tylko, że router nie jest mi potrzebny - używam mobilnego netu jako środka zastępczego. Na wyjazdach itp, gdzie nie mam dostępu do wifi. Dlatego też nie chcę pchać się w koszty (nawet jeśli są relatywnie małe) gdy używam czegoś 3-4 w miesiącu.

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2011 - 09:35

Tym bardziej, jeśli używasz go na wyjazdach, gdzie zasięg może być marny polecam to urządzenie. Jest małe, lekkie, mieści się w kieszeni i nie wystaje z boku laptopa. Ale to już oczywiście Twój wybór.

#5 Pavlaq

Pavlaq
  • 21 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 11:30

Mimo wszystko jakoś nie jestem przekonany :) a czy sygnał, który on nadaje można szyfrować hasłem? czas pracy na baterii to chyba 4h, tak gdzieś czytałem i jeśli się nie mylę to jest jakiś problem z pracą z nim kiedy się ładuje. Jeśli gdzieś piszę nieprawdę to mam nadzieję, że ktoś mnie poprawi/oświeci.

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwca 2011 - 22:45

Ostatnio przedłużałem umowę na iPlusa, wybrałem iPlus USB Huawei E367 HSPA + -działa bez zarzutu pod Mac OS 10.6.7 (aplikacja wgrana na urządzenie nic nie trzeba ściągać) -standard w postaci slotu na karty microsd, możliwość podłączenia anteny -zajmuje więcej niż 1 gniazdo usb - potrzebny hub/przedłużka (w przypadku MBP) -grzeje się w dopuszczalnych granicach -trzyma zasięg, nic nie pływa, w moim przypadku po połączeniu cały czas HSPA+ Z ciekawości, jaki plan wybrałeś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych