Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zastosowanie iBook G4 12'' 1.33MHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymoni

szymoni
  • 4 postów

Napisano 27 kwietnia 2007 - 14:21

witam serdecznie, Rozgladam sie za pierwszym maczkiem dla siebie zamiast mojego HP nx8220 PM 1.86MHz. Otrzymalem oferte zakupu iBooka G4, oto jego parametry: iBook G4, ekran 12", procesor 1,33 GHz, 1,5GB pamięci RAM, dysk twardy 80 GB, AirPort, Bluetooth. W zestaw komputera wchodzi oczywiście zasilacz oraz przejściówka VGA, oryginalne płyty z Mac OS X Tiger, dokumentacja, oryginalne, kartonowe pudełko. Dodatkowo pokrowiec Tucano Second Skin, kartę dźwiękową USB iMic, oraz torbę Diverse . Cena 2300 do negocjacji... Komputerka potrzebuje mocno mobilnego, do webowych zastosowan, czyli php, mysql, ajax; grafika webowa, czyli jakis photoshopik; filmy, muzyka; najlepiej dreamweaver (moze CS3), office 2004... Czy cena jest ok? Komputer jest niby z ostatniej partii, uzywany ok 2 lat, nie porysowany itd... Czy sprawdzi sie przy podanych zastosowaniach? dzieki i pozdrawiam

#2 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 27 kwietnia 2007 - 15:04

za chwile uslyszysz ze g4 to przezytek, ze do shopa potrzeba super maszyny. moim zdaniem wystarcza spokojnie, czasem do grafiki po prostu jakis wiekszy monitor potrzebny i tyle

#3 Grzeczny

Grzeczny
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2007 - 16:20

spoko ja mam takiego (ram 512) i idzie na nim quark/fotoszop/final cut (expres). Te wordy i inne to już bez problemu. Inna sprawa, że korzystam z dużego monitora i klawiatury bo oczy już nie te. Ale, żeby nie popadać w zachwyt, musisz wiedzieć, że iBook nie ma karty graficznej tylko układzik na płycie i do prac bardziej profi lepszy będzie PowerBook.

#4 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 27 kwietnia 2007 - 17:03

grzeczny nie dosc ze grzeczny to jeszcze dobrze gada. moze faktycznie warto poszukac powerbooka. tyle ze tu sie cena moze inna troszke zrobic.

#5 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 27 kwietnia 2007 - 19:54

W podobnych rejonach cenowych mozna wyrwac PB12" moze z ciut slabszym zegarem,ale zegar to nie wszystko jak wiemy

#6 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2007 - 07:23

Rozgladam sie za pierwszym maczkiem dla siebie zamiast mojego HP nx8220 PM 1.86MHz.


Czy to jakiś zabytkowy kalkulator?


iBook G4, ekran 12", procesor 1,33 GHz, 1,5GB pamięci RAM, dysk twardy 80 GB, AirPort, Bluetooth. W zestaw komputera wchodzi oczywiście zasilacz oraz przejściówka VGA, oryginalne płyty z Mac OS X Tiger, dokumentacja, oryginalne, kartonowe pudełko. Dodatkowo pokrowiec Tucano Second Skin, kartę dźwiękową USB iMic, oraz torbę Diverse .

Cena 2300 do negocjacji...


IMO maszynka całkiem przyzwoita. 1000 x szybsza od Twojej starej ;)
Pamięci też aż nadto i IMO cena całkiem rozsądna.
Jedyna, i to nie oczywista, wada, że nie Intel. A z czasem pewnie coraz mniej softu będzie na to wychodziło. Ale na kilka najbliższych lat powinno być jak najbardziej OK.

#7 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 28 kwietnia 2007 - 10:47

Pierwszy Maczek jakiego miałem to był taki iBook :) Bardzo miło wspominam :) Do zastosowań typu HTML, php - ogólnie webowych , zdjęć w iPhoto muzyki i fimów był bardzo przyjemny :) Baaa powiem wiecej Grafika Radeon 9200 pozwalała nawet w coś rozsadnego pograć :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych