Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Samochód do 15.000 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

#51 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 czerwca 2011 - 20:58

Ja już jestem po etapie szukania, wybór padł na VW CC 2.0TSI z DSG, czarny. [url=http://www.youtube.com/watch?v=nb0EW0sMrAY&feature=player_embedded]YouTube - ‪Volkswagen CC 2.0T‬‏[/url]


Piękna Bestia.

Ile dałeś ?

---------- Wpis dodano o 21:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:54 ----------

A mój wybór padł już w 2007 r gdzie wybrałem Kia Ceed ;) a później wyszła Honda Civic i wielki zawód :(

Ale co to autka to było wymieniane tylko radio bo podobno każdemu "nawala"

#52 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 czerwca 2011 - 22:11

Rozumiem, że masz/miałeś takie auto? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Nie rozglądałem się jeszcze w kategoriach bmw ale to mi się nawet podoba ;)
Jeżeli możesz, to:
1. Jaki przebieg jest już "groźny"
2. Czy w środku jest tak dużo miejsca jak na zdjęciach
3. JAK SPALANIE ;)
4. Czy występują wersje z zamkiem na pilota?

Dzięki :)

Jeżdżę BMW ale nowszy model, kombi i do tego diesel.
1. Przebieg nie jest groźny jeśli jest prawdziwy :)
2. Miejsca jest (w E46 też sporo przesiedziałem) wystarczająco dużo (mam 189cm wzrostu)
3. Spalanie mojego to Zużycie paliwa, diesel - BMW 320 - code - Motostat ale ja mam 4x4 i automat a to swoje robi przy ciężkiej nodze
Na stronach http://www.motostat.pl/ oraz http://spritmonitor.de/ znajdziesz praktycznie każde auto i tam można sprawdzić ile realnie palą samochody
4. centralny zamek? tak

Polecam strony BMW Forum :: BMW Sport :: Strona główna i BMW Klub Polska

#53 coolbart

coolbart
  • 141 postów
  • SkądWiry, Poland

Napisano 17 czerwca 2011 - 22:49

A ja proponuję BMW E46
Jak chcesz coś kompaktowego BMW 316ti 118ps. COMPAKT KLIMATRONIC STAN IDEALNY! (1659157974) - motoAllegro


Ten to nawet u mnie w mieście jest do obejrzenia, fajny, tylko łatwo wtopić z używkami, ja mam kiepskie doświadczenia :)

#54 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 czerwca 2011 - 11:19

Ten to nawet u mnie w mieście jest do obejrzenia, fajny, tylko łatwo wtopić z używkami, ja mam kiepskie doświadczenia :)

Dałem przykład pierwszy z brzegu.
Wiadomo, że używanego auta trzeba poszukać żeby dobrze trafić - najlepiej z kimś kto się zna.
I unikać handlarzy!

#55 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 09:31

@code a co w tych autach siada najczęściej? Jakie są koszta eksploatacji w porównaniu z innymi niemcami z tych lat, jak np astra ? ;)

#56 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 09:34

wejdź na stronę, która on podał i sobie poczytaj. Sam jestem tam zarejestrowany i forum jest dość aktywne ;)

#57 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 czerwca 2011 - 10:56

Panowie, powiedzmy, że jestem zdecydowany na Opla Astrę II. Tylko teraz rodzi się pytanie, który silnik wziąć: 1,6 75KM 8V czy 1,6 101KM 16V ? Samochodem będę jeździł głównie po mieście, tata wolałby mi kupić 75KM 8V, ja bym wolał chyba ten drugi. Co myślicie na ten temat ? Który będzie lepszy, mniej awaryjny, który będzie mniej spalał i czy będzie miał wystarczającą moc ?

#58 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 11:07

wejdź na stronę, która on podał i sobie poczytaj. Sam jestem tam zarejestrowany i forum jest dość aktywne ;)


Wiesz, ja jestem pewien, że jest podane, ale to jest rozbite na 100 różnych tematów, w dodatku jeszcze jedna połowa z nich mówi co innego niż druga ;) Dlatego chciałem zasięgnąć opinii z "pewnej ręki" ;)

---------- Wpis dodano o 12:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:06 ----------

@Non Adson - te 26 koni więcej pozwoli się Tobie szybciej rozbujać ze świateł, a przede wszystkim z mniejszym wysiłkiem dla silnika, jeżeli chcesz w miarę dynamicznie ruszyć a nie blokować tych, co jadą za Tobą. Dzięki temu, że silnik będzie się mniej męczył, będzie też w wielu sytuacjach mniej palił.

#59 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 11:17

Panowie, powiedzmy, że jestem zdecydowany na Opla Astrę II. Tylko teraz rodzi się pytanie, który silnik wziąć: 1,6 75KM 8V czy 1,6 101KM 16V ? Samochodem będę jeździł głównie po mieście, tata wolałby mi kupić 75KM 8V, ja bym wolał chyba ten drugi. Co myślicie na ten temat ? Który będzie lepszy, mniej awaryjny, który będzie mniej spalał i czy będzie miał wystarczającą moc ?


powiem tak... poszukaj forum opla, albo nawet samego modelu astry (są takie ;)) i albo tam zadaj pytanie, albo poszukaj odpowiedzi. Piszę to dlatego, że tam dostaniesz lepszą odpowiedź na temat konkretnych silników. Oczywiście mocniejszy jest lepszy - to jasne, bo lepiej mieć więcej koni pod machą niż mniej, ale który silnik jest lepszy pod względem technicznym itd. to już wiedzą ci, co są zorientowani w temacie, czyli... właściciele tych aut :)

#60 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2011 - 12:09

NIE tylko nie Alfy.
Wiesz czemu właściciele Alf nie mówią sobie dzień dobry?
Bo rano widzieli się u mechanika.
Chodź muszę przyznać że te nowe alfy strasznie mi się podobają a dokładnie Alfa Romeo Brera.

15000zł na pierwsze auto kupe kasy masz ja zbieram 2 koła na Golfa II :D z tych co wymieniłeś fajny jest Peugeot 307 ale trzeba zwrócić uwagę na FAP (filtr cząsteczek stałych) bo jak się to zużyje to kupę $ kosztuje :D(ale chyba już we wszystkich autach to montują) Sprecyzuj trochę jakie auta ci odpowiadają sedan, combi hatchback itp.

Ja mam Alfę 147 2.0 150CV z 2001 roku, też mi wszyscy odradzali, a jestem zadowolony :), nie psuje się bardziej niż inne samochody z którymi mam do czynienia. Ostatnio mojemu kuzynowi w "bezawaryjnym" Oplu Astrze II 2.0 16V zrobiła się dziura w tłoku(przebieg około 120kkm), był wtedy akurat 400km od domu, to ja już wolę jeździć tym swoim włoskim złomem co się nie psuje i zawsze mnie dowiezie do domu :).

---------- Wpis dodano o 13:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:04 ----------

Mniej awaryjny i tańszy w utrzymaniu będzie z pewnością 8V, spalanie podobne.

#61 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 czerwca 2011 - 18:15

Więc tak, żadnych Bmek, Audi, AR ani VW nie chcę. Ostatecznie byłbym chyba zdecydowany albo na trzydrzwiowego Opla Astrę II albo trzydrzwiowego Seata Ibizę. Maksymalna cena to 10.000zł. Przypominam, że będzie to głównie jazda po mieście, więc nie proponujcie żadnych samochodów z silnikami po 300KM :) Jednakże nie chciałbym, żeby był to mułowaty samochód. Ważne jest dla mnie również przyjemne, takie nie surowe wnętrze samochodu. Który z tej dwójki wg was lepiej byłoby wziąć i dlaczego ? PS. A tak w ogóle to dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc mi w wyborze samochodu :)

#62 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 19:19

Opla Astrę II albo trzydrzwiowego Seata Ibizę

Ważne jest dla mnie również przyjemne, takie nie surowe wnętrze samochodu. Który z tej dwójki wg was lepiej byłoby wziąć i dlaczego ?


W takim razie astra odpada, bo wnętrze ma... delikatnie mówiąc właśnie surowe...

#63 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 czerwca 2011 - 20:20

A seat jest niezniszczalny, wiem bo mam cordobę od nowości i nic w niej nie robię, nie dbam o nią w ogóle, jak mi odbiję to wchodzę w zakręty na ręcznym, hamuję z piskiem opon, a ona się w ogóle nie chce zepsuć. Polecam ;)

#64 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 czerwca 2011 - 20:43

A który będzie lepszy w tej cenie, Ibiza czy Leon ? :)

#65 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 czerwca 2011 - 20:44

jako samochód lepszy Leon. Ale jeżeli chodzi o stan jaki możesz dostać za tą cenę to pewnie lepsza ibiza

#66 szeryf_drogowy

szeryf_drogowy
  • 33 postów
  • SkądStrzegom (DSW)

Napisano 20 czerwca 2011 - 21:36

ja mimo Twojej niechęci poważnie zastanawiałbym sie nad Alfą Romeo 147: ma kapitalne wyposażenie jak na tę cene (ESP, 6x air bag, o klimie nie wspominając), świetnie się prowadzi, tylko że trzeba o nią dbać żeby sie nie psuła ;) no i nie jesteś jednym ze 100 milionów posiadaczy niemieckich dzieł sztuki w naszym szarym jak papier toaletowy kraju...

#67 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 czerwca 2011 - 00:39

Słuchajcie, wziąłem się jeszcze troszkę porozglądałem i do gustu przypadł mi Seat Ibiza II FL. Z tego co czytałem, to porządny samochód, podoba mi się ten sportowy wygląd, wnętrze też nie jest najgorsze. Jeszcze troszkę się zabawić w podstawowy tuning to już w ogóle bajer, jakieś fajne alufelgi, szyby przyciemnić, etc :) Ta Astra II wydaje mi się taka zbyt nudna, akurat dla emeryta. To wnętrze też takie surowe. Przechodząc do sedna sprawy, co myślicie o wyborze takiej Ibizy II FL ? Jaki proponowalibyście silnik do miasta (Łódź), tak żeby nie było zbyt mułowato, ale żeby go nie zamęczyć i żeby nie palił też zbyt dużo. A wiadomo, miasto, to dużo korków, co chwila światła, etc. Tym bardziej, że jestem początkującym kierowcą i wiadomo, że nie będę narazie jakoś wyjątkowo brylował. Zależy mi też na fajnym i bogatym wyposażeniu wnętrza, a wydaje mi się, że Ibiza powinna spełnić te wymagania (przynajmniej klimatyzacja, centralny zamek, elektr. szyby). No i wygodny fotel obowiązkowy :)

#68 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 11:09

Nie wiem jak w tym FL, ale ja w "zwykłej" ibizie z okolic 2000 r siedziałem i raczej siedzeniem tego nazwać nie można było tylko skuleniem się. Jeżeli jesteś duży chłop albo lubisz dużo miejsca to ibiza nie jest dla Ciebie ;)

#69 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 czerwca 2011 - 17:55

Dobra, więc już mniej więcej jestem zdecydowany na tą Ibizę II FL TDI. Jak bym wziął 90 KM, to dużo tracę (przypominam, po mieście) w porównaniu do 110KM ? Wziąłbym ten, który trafi się w samochodzie w lepszym staniei. A i tak myślę, że będzie bardzo ciężko znaleźć fajne, porządne autko. Na giełdzie sami handlarze, na allegro/otomoto/gratce tak samo. Wszystko praktycznie sprowadzane z zagranicy, a przecież nie wiadomo co to za dziadostwo ;/

#70 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 czerwca 2011 - 19:13

Ale jak chcesz żeby Ci ktoś wytłumaczył różnicę między 90KM, a 110KM? Wiadomo, że 110KM jest mocniejsze, ale żeby wiedzieć o ile trzeba usiąść, przejechać się i przekonać samemu.

#71 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 19:30

Kolego jeżeli jeszcze nie siedziałeś w tej Ibizie to zanim zaczniesz licytować, jedź w niedzielę na giełdę czy jutro do komisu i usiądź, przymierz się, do jednego, do drugiego, wtedy będziesz pewien, że chcesz. Ja też byłem nastawiony na Ibizę dopóki do niej nie wsiadłem. Co do mocy - sama moc nie wszystko mówi, jeżeli autko ma fajne przełożenie i odpowiedni moment to nawet przy 75 koniach ruszy dobrze na zielonym ;) Ja bym nigdy auta w ciemno nie kupił, tj bez najpierw obadania na żywo jak wygląda i jeździ dany model za którym się rozglądam.

#72 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 21 czerwca 2011 - 19:31

Ogólnie żeby się wypowiedzieć trzeba samemu przetestować, i polecam wsiąść ze sobą jak już się zdecydujesz jakiegoś fachowca od samochodów, bo na szrot łatwo się nadziać

#73 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 20:05

TDI można śmiało chipować, więc te 90kM to baza do tuningu ;)

#74 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2011 - 20:32

(...) i polecam wsiąść ze sobą jak już się zdecydujesz jakiegoś fachowca od samochodów (...)

Wsiąść to można do samochodu... WZIĄĆ!!! NIE WZIĄŚĆ, WZIĄĆ! ;)

@bar-tek chipy chipami ale jak to się ma do zużycia ;) Bo różne teorie krążą - jedni mówią, że się nic nie dzieje, a tymczasem mojemu ojcu 5 lat temu zaczęła w nowym a4 skrzynia się co miesiąc psuć po przeróbce...

#75 Non Adson

Non Adson
  • 94 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 czerwca 2011 - 20:36

Samochód przed zakupem będzie na 100% dokładnie przebadany zarówno osobiście jak i w serwisie, dlatego szukam czegoś w województwie łodzkim, żeby miał dosyć blisko.
Poszperałem trochę na allegro i gratce i znalazłem cztery ibizy, które zdają się być przystępnymi. Mógłby ktoś napewno bardziej profesjonalnym okiem niż moje ocenić je i stwierdzić, który się najlepiej prezentuje i wydaje się najbardziej wiarygodny ?
Będę jeździł po Łodzi w korkach, dosyć małe odległości, głównie do szkoły. Potrzebny mi jest TDI ? Najwięcej jest jednak tych 1,4 60KM, tylko zastanawiam się, czy nie będzie zbyt mułowaty. Nie mam zamiaru szaleć, ale nie chcę też ślimaka. Chociaż rodzice mają Fabię Sedan 1,2 i jakoś tam daje radę :)

http://otomoto.pl/se...-C19287815.html
http://otomoto.pl/se...-C19443749.html
http://otomoto.pl/se...-C19190056.html
http://allegro.pl/se...1666506353.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych