Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pytania początkujących po zakupie ipad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1088 odpowiedzi w tym temacie

#1 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 19:11

Proponuje tutaj kierowac wszystkie pytania zwiazane z ipadem. Mam nadzieje ze temat bedzie przydatny. Chetnie zaczne: 1 czy wylaczanie wi fi moze wplynac na zywotnosc wifi? 2 czy u was tez ipad sie nie laduje po podlaczeniu do itunes? 3 czy ladowanie ipada moze byc takie samo jak iphone tzn kiedy chce i niewazne przy jakiej kondycji baterii? 4 czy ipad moze byc caly czas wlaczony czy zaleca sie aby go wylaczyc np na noc?

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 19:55

1. KE? Pierwsze słyszę. 2. To zależy od napięcia w USB. 3. Tak. 4. Nie widziałem takich zaleceń lecz logika nakazuje, nie używam, wyłączam, tzn usypiam.

#3 pawelnr1

pawelnr1
  • 138 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:00

1. Tak, ale nie ma szczególnie wielkiej różnicy. 4. Po co?

#4 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:15

1. chodzi Ci o zużycie modułu WiFi? jeśli tak, to takie części nastawione są na naprawdę długie działanie, więc nie martwiłbym się na twoim miejscu i używał normalnie 2. Nie ładuje się, standard USB w komputerze ma prąd do 0,5A, iPad wymaga co najmniej 1A 3. Tak 4. Po to ma tryb uśpienia, żeby go nie wyłączać. Może na nim wytrzymać do miesiąca, więc po co wyłączać.

#5 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:22

Ok bardzo dziekuje. Jeszcze jedno czy ladowarka do iphona mozna ladowac ipada i odwrotnie ( nie chce niczego uszkodzic a z 2 ladowarkami troche dziwnie) skoro sa inne napiecia? Pytam poniewaz iphone laduje sie przez usb.

#6 Paprochwbody

Paprochwbody
  • 461 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:37

Ładowarka od Iphona ładuje Ipada, aczkolwiek bardzo powoli.

#7 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:39

Ładowarka od Iphona ładuje Ipada, aczkolwiek bardzo powoli.


Ja tam iPada ładuję ładowarką od iPhone'a (tą najmniejszą) i jest w miarę szybko :)

Chociaż czasami jak jestem na wyjeździe to w hotelowych gniazdkach ładuje mi się mega super ekstra długo. Kilka godzin = kilka % :???:

#8 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 20:58

Dzieki. Ja jednak bede wozil 2 ladowarki.

#9 poli_x

poli_x
  • 347 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 21:38

Przeciez ipad laduje sie po podlaczeniu kablem usb do laptopa...

#10 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 02 czerwca 2011 - 21:41

Nie zaleca się ładowania iPhone'a ładowarką od iPada skraca to jej żywotność, a co do wożenia dwóch ładowarek nie ma takiej potrzeby wystarczy ze będziesz woził dwie kostki i jedna końcówkę z bolcami, w razie potrzeby sobie ją przełożysz :)

#11 aston

aston
  • 41 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 21:51

@Konrado1984 Nie zaleca się, czyli dokładnie co? Na stronie Apple ładowarka do iPada jest opisana jako kompatybilna z iPhone i iPodem. Kto nie zaleca? Bo chyba nie producent sprzętu, czyli Apple?

#12 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 22:00

Od dawna używam ładowarki od iPada do ładowania iPhone'a i działa na baterii tak samo długo. Spokojnie można ładować go tą ładowarką i nie bawić się w wożenie ze sobą dodatkowej od iPhone'a.

#13 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 22:05

No rzeczywiscie 2 kostki racja. A jest mozliwosc wprowadzenia kodu pin albo jakiegos zabezpieczenia przy wlaczaniu ipada? Mam wersje bez 3g jezeli to bedzie istotne.

#14 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 03 czerwca 2011 - 07:50

Settings->general->passlock

#15 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2011 - 08:05

1. nie 2. potwierdzam 3. tak 4. może być włączony ciekawostka - kupiłem sobie przedłużacz USB 1.8m, bo jak wszystkim wiadomo niewygodnie się korzysta z iPada czy iPhone podczas ładowania no i pupa - niby się ładuje (ikonka błyskawicy) a procenty spadają. ładowarką od iPhone można naładować iPada ale idzie to bardzo wolno i pewnie jak się z niego korzysta to procenty spadają (jak przy przedłużaczu USB) ładowarką od iPada można naładować iPhone. Idzie to dużo szybciej, gdyż prąd ładowania jest trzykrotnie większy. Niemniej po kilku takich ładowaniach warto naładować iPhone ładowarką dedykowaną.

#16 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 czerwca 2011 - 09:50

Dzieki chyba juz wiem wszystko. Kod juz ustawiony. Zapewne uzywajac go przez najblizszy czas pojawoa sie kolejne. Dziekuje za wszystki cenne odpowiedzi.

#17 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2011 - 14:14

Od dawna używam ładowarki od iPada do ładowania iPhone'a i działa na baterii tak samo długo. Spokojnie można ładować go tą ładowarką i nie bawić się w wożenie ze sobą dodatkowej od iPhone'a.

się doczekasz wymiany baterii tak samo jak ja się doczekałem:/

#18 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 03 czerwca 2011 - 15:39

się doczekasz wymiany baterii tak samo jak ja się doczekałem:/


robię tak samo. Ładowarka od iPada daje maksymalnie 2A - czyli może dawać i 1A, tyle ile potrzebuje iPhone, to odbiornik (iPhone) "decyduje" ile potrzebuje, więc różnicy nie ma

#19 subbar

subbar
  • 2 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 11:58

Witam, Jestem posiadaczem iphona i kiedyś kupiłem kilka rzeczy które zainstalowałem. Aktualnie chciałem to zainstalować na ipad2 przez itunes i pojawia się błąd: [ATTACH]9042[/ATTACH] na iphone nie było tego problemu, czy możecie podpowiedzieć z czym to jest związane ? Bartek

#20 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 czerwca 2011 - 13:51

a masz dodane urządzenie do itunes?

#21 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 13:57

Kupiłeś czy ściągnąłeś piraty? Wujek Google mówi, że problem występuje przy aplikacjach, które nie pochodzą bezpośrednio z AppStore.

#22 subbar

subbar
  • 2 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 13:58

a masz dodane urządzenie do itunes?

oczywiście że tak - pobieranie przez app store z komputera instalują się ok - zapisane jako pliki z hdd - blokują się - idzie proces instalacji a na koniec taki błąd.


Kupiłeś czy ściągnąłeś piraty? [URL="http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=0xE8008001+ipad"]Wujek Google[/URL] mówi, że problem występuje przy aplikacjach, które nie pochodzą bezpośrednio z AppStore.


Cały problem że kupiłem - z ciekawości chciałęm zobaczyć jak to wygląda i taki błąd. Kupiłem też Tomtoma w bardzo starej (3g był wtedy nowością) wersji i to samo.

#23 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 czerwca 2011 - 18:33

pobierane przez appstore z komputera rozumiem te, które są w itunes na komputerze na obecnym koncie, ja? Tu jest wszystko OK zapisane jako pliki z HDD - nie rozumiem - musisz wyjaśnic o co kaman Pewnie są to pliki które kiedyś kupowałeś i nie masz ich aktualnie w itunes tylko zgrałeś do innego katalogu. Byc może (tak przypuszczam) kupowałeś je na poczet innego konta. To co musisz zrobic to sprawic aby te pliki znalazły się w itunes. Jak to zrobic? Na Mac OSX wystarczy kliknąc dwukrotnie na taki plik i doda się on do biblioteki.

#24 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 05 czerwca 2011 - 09:31

Proponuje tutaj kierowac wszystkie pytania zwiazane z ipadem. Mam nadzieje ze temat bedzie przydatny.

Chetnie zaczne:

1 czy wylaczanie wi fi moze wplynac na zywotnosc wifi?

2 czy u was tez ipad sie nie laduje po podlaczeniu do itunes?

3 czy ladowanie ipada moze byc takie samo jak iphone tzn kiedy chce i niewazne przy jakiej kondycji baterii?

4 czy ipad moze byc caly czas wlaczony czy zaleca sie aby go wylaczyc np na noc?


Ad1 na 99,9 nic ci sie nie wplywa dzieje z wifi- no chyba ze jest burza i walnie ci piorun w uzadzenie bo w pobliżu nie ma innego źródła energi lub metalu

Ad2 na sofcie 4.2.1 sie lądował z ibma jaki mama, a teraz na 4.3.1 jest trochę bardziej wybredny i już mi nie ląduje a w samochodzie mimo iż pisze ze iPad jest nie ladowany to i tak procety wolno rosną.

Ad3 jest w nim bateria lit-jon (bez efektu pamięci) a wiec możesz ja dopasowywać kiedy chcesz.... Ważne jest przy tego typu bateriach aby po rozladowaniu do 2-5% ja zacząć ładować bo jak spadnie poniżej dopuszczalnej normy to urzadzonka już nie właczysz... Producent to przewidział i te 2-5% nawet nie pozwala na włączenie... Nie wiem natomiast jak długo iPad po rozladowaniu wytrzyma, nie chodzi mi tutaj o to ze zegarek chodzi i ciągnie baterie poprostu każdy akumulator rozladowuje sie w stanie spoczynku i jakbys nie miał zegara wlaczonego to i tak po 1 roku rozpadła ego ipada byś już nie włączył nawet po ladowaniu.

Co sie tyczy ladowarki temat już poruszany- toiphonowska ladujesz 10h, a ipadowska 2,5 h z tym samaym efektem żywotności, jak podaje producent.

Ad4 od ponad 3 lat mama wlaczonego iphona 2g i poza normalnym użytkowaniem zywotnos baterii, bo chyba oto Ci chodziło w tym pytaniu spada tak jak gdybym go na noc wylaczalm i w dzień włączał... Wiec i tak dłużej niż 5 lat na ipadzie przy intensywnym (7 godzin dziennie) nie wytrzymasz.

#25 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2011 - 10:12

Dzieki po raz kolejny. Jeszcze sie zastanawiam czy jak wloze ipada do etui np. Silikonowego to podzespoly w srodku sie nie zagotuja? Apple przewidzialo tylko nakladke na przod ( sc) a mi zalezy aby tyl byl zabudowany. Czy nie uszkodze urzadzenia ( oczywiscie glosnik itp beda odsloniete ale i tak watpie aby tamtedy cieplo uciekalo).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych