Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

podejrzany macbook air na allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Largo

Largo
  • 9 postów
  • SkądSłupca, PL

Napisano 31 maja 2011 - 10:25

Przeglądając allegro trafiłem na podejrzaną aukcję. Może ktoś rozpozna swój komputer:
[url=http://allegro.pl/apple-macbook-air-idealny-stan-i1637858219.html]Apple MacBook Air idealny stan ! (1637858219) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Dla mnie aukcja śmierdzi z daleka... Wiecie gdzie takie coś można zgłosić? Niestety mój kumpel kupił jakiś czas temu w lombardzie MacBook'a pro 13" który po 3 miesiącach okazał się być kradziony. Od tej pory wolę reagować na takie podejrzane ogłoszenia.

#2 zuccom

zuccom
  • 66 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maja 2011 - 10:41

Uuuuu... śmierdzi na maxa... brawo za postawę Largo !! Policja raczej takimi rzeczami się nie zajmuje - tak mi się wydaje. Może ktoś musiałby zgłosić kradzież i dopiero wtedy po numerach seryjnych można by było sprawdzić. Ciężka sprawa.

#3 armani

armani
  • 182 postów

Napisano 31 maja 2011 - 11:05

Kurcze blisko mnie! Ale Co z tym mogę zrobić;/

#4 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 maja 2011 - 12:11

Jeżeli nikt nie zgłosił kradzieży MBA o takim numerze seryjnym to zgłoszenie na policję nic nie da.

#5 knera

knera
  • 138 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 31 maja 2011 - 18:03

Napisałem w tej sprawie do serwisu allegro, zobaczymy co zrobią. Dałem też im link do tego tematu.

#6 msh

msh
  • 195 postów
  • SkądOstrów Wlkp/Dublin

Napisano 31 maja 2011 - 18:19

Lombard jest miedzy innymi w moim miescie. Na allegro w zakladce "o mnie" macie strone i namiar. Troche dziwne, ze sprzedaja "lewy" komputer dajac namiar na siebie. Oczywiscie warto sprawdzic SN np. w Google.

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 maja 2011 - 22:35

przecież to lombard, nikt tam nie przedstawia dowodu zakupu... trzeba by iść, odpalić go z cd, sprawdzić numer seryjny i po sprawie

#8 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 31 maja 2011 - 22:40

Nie wiadomo czy lewy. Ludzie oddają do lombardów różne rzeczy, również komputery. Ktoś w potrzebie mógł oddać MBA (z założonym hasłem:>). Z drugiej strony w lombardach jakieś łosie nie pracują, na ogół to niezłe cwaniaki. IMO kradzionego by nie wystawili (a raczej doświadczenie mają w sprawach przyjmowania różnego sprzętu)

#9 wayforlife

wayforlife
  • 63 postów
  • SkądBromberg / New York

Napisano 31 maja 2011 - 22:43

widać na myapple SB działa

#10 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwca 2011 - 10:41

Dokładnie nie wiadomo czy lewy. Podejrzany, bo: a) sprzedawany przez lombard B) bez ładowarki c) z założonym hasłem d) prawdopodobnie bez płyt, pudła, ani żadnych papierów Być może komuś się spieszyło ze sprzedażą. Pudełko wyrzucił bo zajmowało miejsce (ale powinny być płyty), ładowarki lubią się zepsuć. Nie bronię sprzedającego, aukcja podejrzana i lepiej ją omijać szerokim łukiem. A że SB działa na MyApple to chyba dobrze, nie? :)

#11 wayforlife

wayforlife
  • 63 postów
  • SkądBromberg / New York

Napisano 01 czerwca 2011 - 10:55

Dokładnie nie wiadomo czy lewy. Podejrzany, bo:
a) sprzedawany przez lombard
B) bez ładowarki
c) z założonym hasłem
d) prawdopodobnie bez płyt, pudła, ani żadnych papierów
Być może komuś się spieszyło ze sprzedażą. Pudełko wyrzucił bo zajmowało miejsce (ale powinny być płyty), ładowarki lubią się zepsuć.
Nie bronię sprzedającego, aukcja podejrzana i lepiej ją omijać szerokim łukiem.

A że SB działa na MyApple to chyba dobrze, nie? :)


Hmm . Zależy bo jakby ktoś kupił i stracił kase bo kradziony to by się nauczył, nie korzystać z takich "okazji". Nauka na włąsnych błędach jest najbardziej kosztowną formą nauki lecz najbardziej trwałą :)

#12 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwca 2011 - 11:06

Hmm . Zależy bo jakby ktoś kupił i stracił kase bo kradziony to by się nauczył, nie korzystać z takich "okazji". Nauka na włąsnych błędach jest najbardziej kosztowną formą nauki lecz najbardziej trwałą :)


Nie mówię tu o ostrzeganiu ludzi przed "okazjami". Jeżeli MBA jest rzeczywiście lewy to być może odnajdzie się jego właściciel.

#13 bona21

bona21
  • 2 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2011 - 11:38

Ja ostatnio widziałem w poznaniu ogłoszenie na przystanku człowieka ,który własnie zgubił tzn zostawił macbooka air w autobusie więc może to być własnie ten a przecież Ostrów Wlkp i Krotoszyn daleko od poznania nie jest.

#14 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwca 2011 - 11:58

Jak można zostawić MBA w autobusie...?

#15 Finer123PL

Finer123PL
  • 91 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 14:02

Jak można zostawić MBA w autobusie...?


Niestety ale NIEKTÓRZY to potrafią...

#16 knera

knera
  • 138 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 czerwca 2011 - 14:54

Po zgłoszeniu do serwisu Allegro podejrzeń na temat tej aukcji i podaniu linka do naszej dyskusji, otrzymałem taką odpowiedź: "Witam. Dziękuję za wiadomość. Jeżeli podejrzewa Pan, że towar wystawiony na aukcji pochodzi z kradzieży, proszę zgłosić ten fakt na policję. Policja może podjąć czynności sprawdzające, dysponując samym loginem Sprzedającego. Na jej oficjalny wniosek nasza firma udostępni wszelkie dane przydatne w sprawie. Proszę koniecznie poinformować funkcjonariuszy o adresie korespondencyjnym Allegro: Serwis Allegro.pl Grupa Allegro Sp. z o. o. ul. Marcelińska 90 60-324 Poznań fax: +48 (61) 645-16-54 Jeżeli podejrzenia zostaną potwierdzone w wyniku dochodzenia policyjnego, podejmiemy zdecydowane kroki względem Sprzedającego."

#17 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 15:41

Nie wiem czy do MB Air dołączane są płyty, ale sprawa faktycznie śmierdzi. Niedawno skradziono mojej córce telefon, zgłoszenie na policję, rychłe umorzenie - tego typu klimaty. Wczoraj znalazła go na allegro (złodziejowi nie chciało się zmienić charakterystycznej tapetki) co prawda już sprzedany ale udało się wznowić umorzone postępowanie. Co to ma do rzeczy? Sprzedawcą był... lombard (inny).

Mam nadzieję, że dzięki czujności Largo :cool: ktoś szybko rozpozna swoją utraconą własność...

#18 MACCOTXT

MACCOTXT
  • 1 postów

Napisano 09 sierpnia 2011 - 15:33

Witam, Nie wiem dlaczego ten sprzęt jest dla ciebie podejrzany. Aukcja jak każda inna na allegro, dużo pozytywnych komentarzy. Przede wszystkim wiesz od kogo kupujesz. Co z tą aukcją ma wspólnego to, że twój kolega kiedyś kupił kradziony towar, albo to że ktoś widział w poznaniu ogłoszenie o zaginięciu MACbooka (litości) I jeszcze pytanie gdzie te sprawę zgłosić, chyba jesteś kretynem. To jest normalna aukcja z używanym towarem, poza tym każdy lombard nie kupuje od anonimowych osób, każdy musi się wylegitymować. Więc nie baw się więcej w sherlocka holmesa

#19 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 09 sierpnia 2011 - 16:33

Witam,
Nie wiem dlaczego ten sprzęt jest dla ciebie podejrzany. Aukcja jak każda inna na allegro, dużo pozytywnych komentarzy. Przede wszystkim wiesz od kogo kupujesz.
Co z tą aukcją ma wspólnego to, że twój kolega kiedyś kupił kradziony towar, albo to że ktoś widział w poznaniu ogłoszenie o zaginięciu MACbooka (litości)
I jeszcze pytanie gdzie te sprawę zgłosić, chyba jesteś kretynem.
To jest normalna aukcja z używanym towarem, poza tym każdy lombard nie kupuje od anonimowych osób, każdy musi się wylegitymować.
Więc nie baw się więcej w sherlocka holmesa


Kolega widzę zarejestrował się tylko po to by dodać tu komentarz-gratuluję :) ...(BTW jeśli masz coś wspólnego z tym komputerem to po prostu to powiedz-nikt tutaj chyba nikogo nie oskarża)
Ale po części rację przyznaje-bez sensu podawać to od razu do allegro...

Widać, że lombard sprzedaje a tam rzadko kiedy ktoś zostawia pudełka/płytki i niektóre lombardy same proszą, że jeżeli są tam jakieś dane to żeby hasłować konta-kupujący potem sam sobie sformatuje dysk-więc tym bardziej mnie to tutaj nie dziwi.

#20 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 sierpnia 2011 - 23:47

Panowie z lombardu jak widzą komputer i nie wiedzą ile jest wart to wchodzą na Allegro, sprawdzają cenę i oferują Ci jej połowę. Jeśli jesteś zdesperowany (jesteś w lombardzie = jesteś zdesperowany) oddasz kompa a oni później mogą go sprzedać poniżej wartości rynkowej z przyzwoitym zyskiem. Szybka transakcja = szybki zysk. Warunki nie odpowiadają, pójdź do innego lombardu.

#21 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 sierpnia 2011 - 23:57

SPrzedawanie w lombardzie to jak kupowanie telewizora "Thomson" który jest za 1000 zł a jest ogólna wartość to 500-600 zł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych