Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac app store w firmie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 kwietnia 2011 - 11:38

No nie do końca rozumiem licencję programów z mac app store .......(ii) Jeżeli użytkownik jest przedsiębiorstwem handlowym lub instytucją oświatową, może pobrać Produkt Mac App Store do użytku przez (a) osobę fizyczną na poszczególnych Komputerach Mac należących do użytkownika lub przez niego kontrolowanych, albo (B) szereg osób na pojedynczym współużytkowanym Komputerze Mac, należącym do użytkownika lub przez niego kontrolowanym. Na przykład, jeden pracownik może korzystać z Produktu Mac App Store zarówno na Komputerze Mac będącym desktopem pracownika jak i na Komputerze Mac będącym jego laptopem, lub wielu studentów może kolejno korzystać z Produktu Mac App Store na pojedynczym Komputerze Mac zainstalowanym w ośrodku informacji lub bibliotece......... Jako przedsiębiorstwo handlowe (użytkownik) mogę pobrać Produkt Mac App Store ( jeden produkt - nie produkty) do użytku przez osobę fizyczną na poszczególnych moich firmowych komputerach. Co prawda w licencji mamy słowo "osobę" (nie osoby), ale bez sensu było by, gdyby chodziło o jedną i tą samą osobę korzystającą z jednego programu, na np. 10 komputerach w tej samej firmie. Jeśli w firmie chcę korzystać z iworka na 3 komputerach (przeze mnie kontrolowanych i będących moją własnością), to muszę kupić go raz czy też trzy razy. A jeśli 3 razy to jak? 3 niezależne konta i 3 karty płatnicze? Bo nie ma chyba opcji kupić n licencji Czy też 3 niezależne konta i 1 karta płatnicza? - ale to chyba nie przejdzie, bo np. nie mogłem kiedyś wpisać jednej swojej karty, która była już przypisana do mojej usługi mobileme, dla tej samej usługi dla żony. Dostałem jakiś komunikat, że karta jest już w użyciu na innym koncie. A bez sensu było by zakładać np. 10 kart. Jak więc rozumieć licencję i jak ją zrealizować?

#2 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 29 kwietnia 2011 - 11:57

było... wystarczyło poszukać na forum... zakupujesz raz... później instalujesz na 3 kompach z MAS używając jednego (tego samego) ID Apple i tyle...

#3 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 kwietnia 2011 - 12:13

wybacz, jakoś nie znalazłem. Technicznie instalacja z jednego konta na n maszynach jest oczywista. Ale chodziło mi nie o użytek domowy, bo tu sprawa jest jasna, ale komercyjny. Czyli jak firma ma 100 pracowników i kontroluje 100 komputerów to zakupi jednego iworka i zainstaluje go na 100 maszynach?

#4 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 29 kwietnia 2011 - 12:28

do 1 konta możesz zrobić autoryzacje na max. 5 kompach... czyli max. iWork'a zainstalujesz tylko na 5 maszynach...

#5 clarnet

clarnet
  • 291 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 kwietnia 2011 - 12:32

Dzięki za informacje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych