Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook pro przegrzewa sie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#26 Sebak

Sebak
  • 2 postów

Napisano 31 lipca 2011 - 19:10

Procek z macbook'a 13", rocznik 2011 ma przewidzianą temperaturę prawidłowej pracy do 100 stopni. Tak więc przy 50-60, nie powinno być problemów z jego żywotnością. A zawsze milej, jak macbook zachowuje się ciszej;)

[url=http://ark.intel.com/products/52224/Intel-Core-i5-2410M-Processor-(3M-Cache-2_30-GHz]Intel® Core™ i5-2410M Processor (3M Cache, 2.30 GHz)[/url])

#27 encete

encete
  • 71 postów
  • SkądKatowice,PL

Napisano 31 lipca 2011 - 21:44

Gdyby moj maczek grzal tylko do temp 60C to byl bym radosny :D czasem jak mam poczte,neta,YT i trzymam go na kolanach to pokazuje mi powyzej 80C :) zastanawialem sie czy mozna maczka wykorzystac do przyzadzania cieplych posilków :D

#28 sme

sme
  • 17 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 grudnia 2011 - 22:29

Ja jestem mocno zaskoczony tym grzaniem. Moj MBP ostatnio mocno sie grzeje, a wystarczy odpalona poczta, chrome i jakas prezentacja, a CPU ma 80-83C, Coolry sie kreca na 5000rpm - dziwna sprawa. (MBP 15,4"; 2.53 GHz Intel Core i5. 4GB Ram 1067MHz DDR3) Pomijam juz temperature ale takie glosne chlodzenie przeszkadza. Powinienem sie z tym udac do serwisu? Pozdr.

#29 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 19 grudnia 2011 - 01:17

Pewnie jakis program padl i zuzywa procesy procka, dlatego tak sie rozgrzewa. Swoja droga, ja mam 85 Stopni na procku i 75 stopni na karcie graficznej z obnizonym na niej napieciem w stresie i wiem ze to normalny objaw...

#30 verges

verges
  • 71 postów
  • SkądMadryt, Hiszpania

Napisano 19 grudnia 2011 - 02:17

Ja mam mbp mid 2010 (13'') i jak dla mnie to ten komputer w ogóle się nie grzeje. Nagrzewa się tylko podczas grania albo kompilacji. Czasami jak długo Time Machine chodzi to zaczyna być słychać wiatraki. Przy normalnym przeglądaniu netu (safari, mail, itunes) temperatury są poniżej 50 stopni.. zazwyczaj koło 45... i wiatraki 2000 rpm. Jak dla mnie to ten komp jest super zimny :). Miałem wczesniej Vaio, który też zbytnio się nie grzał... ale jak porównuje z nim to MPB jest jeszcze cichszy i chłodniejszy. Porównując z innymi lapkami w ogóle wypada świetnie. Aczkolwiek nie wątpię, że i5 w 13 calach potrafi się zagrzać... Nie ma cudów. Cieszę się więc z core 2 duo ;).

#31 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 07:58

zainstaluj smcFanControll,możesz nim kontrolować obroty wentylatora i temperaturę,maki się grzeją,to żadna nowość:)


Polecam ja ma u Siebie ustawione wiatraki na 4000rpm a w stresie wlanczaja siena 6tys i laptop ma normalna temperature nic nie grzeje za mocno a co do halasu wiatrakow nie przeszkadza mi to

#32 sme

sme
  • 17 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 grudnia 2011 - 14:23

U mnie juz ok. Mialem uptime 17 dni i moze jakis proces byl odpalony. Po restarcie wszystko w nomie. Normalna praca (chrome, itunes, poczta) 55C i 2k obr. Jak dodam jakies wieksze rzeczy to rosnie do 65-70C max i obroty do 3k.

#33 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 00:41

pierwszy raz tu jestem .pomocy,macbook pro 13cali 2,4 ghz i5 4gb ram 1333 mhz ddr3 lion 10.73( 11D50) intel hd graphics384 mb grzeje sie jak sto bandziorow fotoszop radio i cos tam jeszcze temp powyzej 80.wiatrak do 6000.makabra.piecze taki goracy.pomocy.w dodatku jak go podnosze to slysze zgrzyt na dysku.w serwisie mowia ze to norma.pomocy!!!!

#34 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 30 kwietnia 2012 - 01:18

Po pierwsze: http://myapple.pl/se...trojmiasto.html polecam przejrzec ten temat.

Po drugie - tak to jest norma pod obciazeniem. Mobilne podzespoly osiagaja takie temperatury. Polecam rowniez dac duza swobode w okolicy napedu Superdrive by przez ta szczeline wiatraki mogly wyrownywac roznice cisnien.

#35 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2012 - 08:51

Po trzecie, @tombrist, przejrzyj Ogłoszenia - Komputery Apple - Pytania i problemy i zacznij się stosować do zasad forum, bo tego się czytać nie da ;)

#36 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 30 kwietnia 2012 - 22:22

Przepraszam.Co to oznacza "zrobić więcej swobody"?Aha co z tym zgrzytaniem w dysku,jeśli można spytać?

#37 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 30 kwietnia 2012 - 22:58

To oznacza by nic wentylatorom nie przeszkadzalo pobierac powietrza do chlodzenia procesora przez szczeline napedu i klawiature.... Zgrzytanie dysku to nic innego jak System Antywstrzasowy dysku. Nic niepokojacego. P.S. Ulzyj swemu komputerowi i doloz drugie tyle RAM ;).

#38 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 01 maja 2012 - 16:58

Jeszcze raz ja.Jak zrobić tę przestrzeń dla wiatraków?

#39 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 01 maja 2012 - 19:09

Nie zastawiac reka szczeliny Superdrive... Chocby tak...

#40 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 01 maja 2012 - 23:07

Ha ! Wiem,że to śmiesznie ,ale gdzie ta szczelina jest ? Wszystko tu zakryte jest........w ogóle to wbiłem się na mukę z tym lapkiem. Lipa straszna: nic nie można zrobić na nim,zacina się, safari zrywa, nie daje rady często, kilka procesów i parzy.Miałem naprawdę cienkiego PC-ta bez karty graficznej i na PS-ie tak się nie pocił plus kilka procesów .Za te SOS mogłem kupić iMaca. Szczególnie ,że robię zdjęcia. Dzięki,pozdrawiam wszystkich. Może ktoś chce kupić ?

#41 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 02 maja 2012 - 07:47

z Boku po prawej wkłada się tam za zwyczaj CD :) pzdr. Łukasz

#42 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 02 maja 2012 - 10:07

.w ogóle to wbiłem się na mukę z tym lapkiem. Lipa straszna: nic nie można zrobić na nim,zacina się, safari zrywa, nie daje rady często, kilka procesów i parzy.Miałem naprawdę cienkiego PC-ta bez karty graficznej i na PS-ie tak się nie pocił plus kilka procesów .Za te SOS mogłem kupić iMaca. Szczególnie ,że robię zdjęcia. Dzięki,pozdrawiam wszystkich. Może ktoś chce kupić ?


Czytając opinie na forum przeczytał byś o tym bo nie jesteś sam z takim problemem, tutaj na forum jest obłęd każdy blokuje flasha, usuwa jawe reguluje wiatraki i inne głupie rzeczy ale jak ktoś pyta o opinie to zachwala na całego jaki sprzęt super i powstaje błędne koło :)

#43 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 02 maja 2012 - 13:55

W dupe z tym....;-) 1000 funtów za szmelc,bo to szmelc , mówie wam ,jak na te kasę to szmelc , a 2 gb ramu na system to wogóle porażka, żebym płacił 1000 funtów i jeszcze sobie ram musiał powiększać ,to żart chyba.....Ja tam od teraz maci mam w D

#44 nightwish86

nightwish86
  • 146 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 03 maja 2012 - 21:33

Niestety, problem przegrzewania się trafił się i mnie, na dodatek dość niespodziewanie. Poprzednio używałem MBP Early 2011 na Snow Leopard - naprawdę nie miałem zastrzeżeń! Wszystko idealnie działało, w tym Flash. Temperatura w iStat rzadko przekraczała 75 stopni Celsjusza. Obecnie dostałem firmowego MBP Late 2011 na Lion i... MAKABRA! Nie dość, że dotknął mnie znany błąd kernala IOSURFACE, przez co Flash jest praktycznie nieużywalny, to na dodatek temperatura na rdzeniach rzadko jest niższa, niż 60 stopni. W trakcie używania PS'a, Chrome i XCode czasami (przy kompilacji dużych projektów) mam 85 stopni. Praktycznie nie da się pracować! Oczywiście najnowszy XCode nie działa na Leopardzie, więc jestem zmuszony do nowego MBP. Wielki niewypał moim zdaniem.

#45 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 03 maja 2012 - 21:49

O co chodzi tym cernelem? I jak to sprawadzić ?

#46 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 06 maja 2012 - 19:59

Sory za zamieszanie !! Usunałem program antywirusowy "smart surfing",shit straszny. Teraz wszystko w normie.Ps, itunes, safari, firefox,iphoto razem wszystko chodzi i nic się nie wiesza. Zapierdziela jak opętany .Temperatury poniżej 60,a nawet średnio 47-49.Obroty średnio poniżej 2000.Fałszywy alarm !!!! pozdrawiam.tom

---------- Wpis dodano o 19:59 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:32 ----------

No nie poznaje maszyny teraz. Odrzutowiec..............;-)

#47 tombrist

tombrist
  • 23 postów
  • Skąduk

Napisano 09 maja 2012 - 14:16

Jeszcze raz tylko coś dodam. Bez tego antywira nie miałem tak szybkiej maszyny . Nie nadążam teraz z kursorem , tak szybko zasuwa ! Grzeje sie tylko na skypie troche. Ale to normalne z tego co wiem ze skype cos zdupił i procka żre strasznie w czasie video .

#48 aphrodit

aphrodit
  • 1 postów
  • SkądOSLO/SŁUPSK

Napisano 01 listopada 2012 - 17:13

I ja się dopisze do całej rzeszy niezadowolonych użytkowników appla :) pod wzgldem temperaturki...średnia temp systemu u mnie 40-50C ale wystarczy gra lekko wymagająca i 80C to norma ..... wszystko było by ok gdyby nie te szalejące wiatraki ......masakra :(

#49 kamodj

kamodj
  • 63 postów

Napisano 18 marca 2013 - 14:18

Czytając opinie na forum przeczytał byś o tym bo nie jesteś sam z takim problemem, tutaj na forum jest obłęd każdy blokuje flasha, usuwa jawe reguluje wiatraki i inne głupie rzeczy ale jak ktoś pyta o opinie to zachwala na całego jaki sprzęt super i powstaje błędne koło :)


zatem niestety ale Mac jest kiepskim sprzetem,mial byc ekskluzywnym produktem a tym czasem jest 2x drozszy od normalnego laptopa i 2x gorzej wykonany - grzeje sie,obudowy pękają,baterie sa gorsze,znacznie mniej portów,zdecydowanie gorsze chlodzenie ktorego nie da sie poprawic,odlepiajace sie karty graficzne etc.
I ja mialbym dac za taki komputer kupe kasy?? ogólnie takie cos nazywa sie zwyczajnie OSZUSTWEM! ;) mamy dostac batona w srodku jest kupa.
Mam tego dość,aktualny macbook 3.1 2007 2,2 C2D chodzi gorzej i grzeje sie tragicznie,gorzej niz stary HP z procem 2.0 c2d ;)

Tak wiec...chyba do zobaczenia na maczku na stacjonarnym PC ;) bo przynajmniej nie przegrzewa sie ;))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych