Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

oferta na allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 major1982

major1982
  • 71 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2011 - 19:37

ostrzegam przed aukcją APPLE POWERBOOK G4 A1010 NVIDIA GEFORCE DVD RW (1535714845) - Aukcje internetowe Allegro

"Witam laptop w bardzo dobrym stanie. Sprawdzany przez naszych informatykow w 100% sprawny. Laptop przepadl w lombardzie dlatego w zestawie jest tylko zasilacz".

#2 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 09 kwietnia 2011 - 21:35

Nie kumam o co chodzi... może więcej szczegółów?

#3 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 09 kwietnia 2011 - 21:48

moze mu oto chodzi czy opłaca sie kupowac skoro lapek z lombardu i bez zasilacza

#4 Edbert

Edbert
  • 165 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwietnia 2011 - 21:52

Ja zrozumiałem, że aukcja to ściema - wystawiony jest laptop (jest nawet jego opis), a na sprzedaż jest tylko zasilacz, bo powerbook "przepadl";)

#5 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 09 kwietnia 2011 - 22:09

Haha, dobre:D

#6 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 09 kwietnia 2011 - 22:24

Dlatego ja kupuje tylko na eBay.com-do Allegro nie ma zaufania.

#7 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 kwietnia 2011 - 22:26

Prawie jak "sprzedam zdjęcie.."

#8 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 kwietnia 2011 - 22:49

zgłosiłem jako manipulacja słowami kluczowymi. A z tym zdjeciem to prawda już widziałem z 7 aukcji gdzie ludzie zdjecia telefonu kupili za ok 1000zł

#9 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 kwietnia 2011 - 23:24

sam zgłosiłem aukcje jako "gra słowami kluczowymi". Dla mnie to sciema , zwazywszy, ze sprzedajacy nie udostepnia odbioru osobistego w punkcie.

#10 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 10 kwietnia 2011 - 00:56

Najlepsze że ten ktoś ma 93 pozytywnych komentarzy za sprzedaż i ani jednego negatywa. Czyżbyśmy byli świadkami przejścia na ciemną stronę mocy?

#11 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 10:25

Przecież w treści jest, ze aukcja dotczy macbooka i orginalnego zasilacza. A komp odkupiony przez kogoś z lombardu pewnie i tyle. Nie wiem czego się tu doszukujecie

#12 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 10:42

Przecież w treści jest, ze aukcja dotczy macbooka i orginalnego zasilacza. A komp odkupiony przez kogoś z lombardu pewnie i tyle. Nie wiem czego się tu doszukujecie


"Laptop przepadl w lombardzie dlatego w zestawie jest tylko zasilacz.

---------- Wpis dodano o 11:42 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:41 ----------

Dla mnie to sciema , zwazywszy, ze sprzedajacy nie udostepnia odbioru osobistego w punkcie.


Ja też nie udostępniam...

Odbiór osobisty jest możliwy!

#13 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 kwietnia 2011 - 10:42

Przecież w treści jest, ze aukcja dotczy macbooka i orginalnego zasilacza. A komp odkupiony przez kogoś z lombardu pewnie i tyle. Nie wiem czego się tu doszukujecie


i właśnie taka osoba jak ty już nacisnęłaby "kup teraz".... gościu ewidentnie manipuluje kluczowymi słowami żeby wprowadzić kupujących w błąd...zupełnie jak "sprzedam zdjęcie iphone 4, bez simlocka itd..."
Zgłaszajcie naruszenia...trzeba likwidować takich oszustów...

#14 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 10:47

Ok, ale jest możliwość odbioru osobistego, więc żaden problem... Poza tym sądzę, że ta osoba nie umie się wysłowić i tak też napisała dziwacznie ;)

#15 cwirke

cwirke
  • 117 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2011 - 11:01

Drodzy użytkownicy! Mój ojciec ma sieć lombardów i zaraz wytłumacze o co chodzi :) "Laptop przepadl w lombardzie dlatego w zestawie jest tylko zasilacz. laptop przepadł, oznacza to że osoba która go przyniosła do lombardu dała go w zastaw za pewną sumę pieniędzy, bo na przykład nie miał na nowe buty. Wzioł sobie umowę na miesiąc i kiedy on minie, powinien przyjść odebrać urządzenie, oddać pożyczone pieniądze, plus zapłacić odsetki za pożyczkę. LAPTOP "PRZEPADŁ" - osoba nie zobowiązała się do odbioru, bo załóżmy, że nie miał pieniędzy na odebranie, bo pożyczył np. 200 zł za laptopa, a musi oddać 260 (odsetki). Nie ma pieniędzy bądź może go nie chce odebrać lub coś innego, umowa się kończy, laptop przepada, czyli lombard może go wystawić na półkę w swoim punkcie. i kiedy skończy się umowa, to nie może ta osoba już tego odebrać, takie są warunki umowy. A że osoba ta miałą tylko laptop i zasilacz to, że panu z lombardu nie sprzedaje się w punkcie, postanowił wystawić sprzęt na allegro. I rzeczywiście można się tu pomylić bo występuje ta dziwna gra słów, mógł inaczej to sformułować no ale wyszło jak wyszło. Jeśli jest odbiór osobisty, numer telefonu do punktu, dlaczego by nie zadzwonić, spisać dane z jakieś wizytówki albo poprostu pojechać i go zobaczyć? według mnie to nie "fejk", na codzień mam z tym doczynienia i trochę już wiem. pozdrawiam!

#16 Alf_VIP

Alf_VIP
  • 44 postów
  • SkądRawa Mazowiecka

Napisano 10 kwietnia 2011 - 12:04

Gość ma problemy z poprawnym formułowaniem zdań. Ma wiele aukcji i podobny błąd popełnił TUTAJ i TUTAJ TEŻ

#17 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 10 kwietnia 2011 - 12:39

LAPTOP "PRZEPADŁ" - osoba nie zobowiązała się do odbioru, bo załóżmy, że nie miał pieniędzy na odebranie, bo pożyczył np. 200 zł za laptopa, a musi oddać 260 (odsetki). Nie ma pieniędzy bądź może go nie chce odebrać lub coś innego, umowa się kończy, laptop przepada, czyli lombard może go wystawić na półkę w swoim punkcie. i kiedy skończy się umowa, to nie może ta osoba już tego odebrać, takie są warunki umowy. A że osoba ta miałą tylko laptop i zasilacz to, że panu z lombardu nie sprzedaje się w punkcie, postanowił wystawić sprzęt na allegro.

Faktycznie, może tak być, pewnie nawet jest biorąc pod uwagę że jego komentarze są w porządku.

#18 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 kwietnia 2011 - 12:44

W zestawie jest tylko zasilacz może sumie znaczyć tyle, że niema pudełka ani papierów tylko laptop i zasilacz. No ale chetny niech lepiej sie zapyta.

#19 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 14:53

cwirke dobrze wszystko wytłumaczył, zresztą ja tam nie widzę żadnej manipulacji słowami. Zresztą w treści jest wyraźnie: Macbook + oryginalna ladowarka apple I taka osoba jak ja nie dałaby się nabrać, bo nie mam w zwyczaju kupowania używanych rzeczy albo z niejasnych źródeł:P Jak mam kase to kupuje normalnie w sklepie, nie mam to nie kupuje albo zbieram i tyle. A że czasem przepłacam, trudno, wolę nie ryzykować:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych